Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 580693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3000 Dátum: 2017.04.26 18:15:11 »
És mindenből egy másolatot kap a gugli is! Hurrá!
Nem google amit használok. 
Persze, ne használjunk androidot, windows-t, keresőket se, Skype-os a MS vette meg, tehát az is kilőve, meg úgy alapvetően mobilt sem, mert minden adatot szolgáltat. És gmail-es címre sem küldjünk levelet, meg semmilyen olyan szolgáltatóéra, amit előtte nem igazoltunk teljesen biztonságosnak. Ti így éltek, én nem. Legyen ez az én problémám (nem az) :flowers:
Amilyen üzleti életet folytatok, az nem kíván ilyen szintű paranoiát. A kényes dolgok kommunikációja meg nem így folyik, azt nem autóban ülve intézem.
Azt, hogy mikor érek haza, mi a vacsora, GLS-sel vagy Királyi galambpostával küldjem a munkát valakinek vagy milyen színproblémája volt az egyik partnernek tőlem aztán nézegetheti bárki.  :tt2:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3001 Dátum: 2017.04.26 18:24:19 »
Á, én diktafont használok diktálásra. Teamviewert már láttam telefonon, de debugolásra alkalmatlan, inkább büntetés mint segítség. :D

Próbáltam azt is, de nem tudtam a mélhez csatolni a diktafont. Hülye mél kliens kliens még ezt sem tudja :lol: Majd ha lesz sofőröm és én kényelmesen terpeszkedek hátul a laposommal a bőrfotelban, addig marad a telefon.
Hidd el amikor pályán mész és este 11kor rádtelefonál egy partner, hogy gondja van (meg gondolhatod, hogy mennyire tele van a hócipője neki is az egész világgal akkor), na akkor a parkolóbol 2 perc alatt ránézek a gépére és a 3. percben már dolgozik tovább. Nem, nem atomreaktor tervrajzát kell kijavítani, csak egy user hibát  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.26 18:26:54 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3002 Dátum: 2017.04.26 20:28:41 »
Azt, hogy    GLS-sel vagy Királyi galambpostával küldjem a munkát valakinek vagy milyen színproblémája volt az egyik partnernek tőlem aztán nézegetheti bárki.  :tt2:
Ez addig problémamentes csak, ameddig egyszer csak azt nem fogod észrevenni, hogy az ügyfeled/partnered nem keres többet, mert az üzletedet szépen lenyúlta más. Egyenként...
Ez nem paranoja, hanem realitás. Egyik ismerősöm a Dropbox-al járt így - konkértan Dropbox-ban osztotta meg a kollégáival a rendes munkát, a közösen fejlesztett programjuknak forráskódját. Egyszer csak azt vették észre, hogy a programjuk másik logóval (egy ha jól emlékszem maláj cég emblémájával) is megjelent. Perre mentek, de vesztettek - a Dropbox apróbetűs részében volt egy kitétel, hogy bármi amit oda feltöltesz, az azon nyomban a Dropbox tulajdona lesz. Tudod abban a részben amit csak úgy lazán el szoktunk fogadni egy pipával akkor, amikor egy szolgáltatásra regisztrálunk, vagy valamit feltelepítünk. Hülyeség volt így nagy lazán "a felhőben" dolgozni - mostmár belátták, de azért elgondolkodtató.

Amúgy meg "felhő" nem is létezik - csak más emberek számítógépei.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #3003 Dátum: 2017.04.26 21:32:10 »
Amúgy meg "felhő" nem is létezik - csak más emberek számítógépei.
Ezt jól megfogalmaztad !  :) Így van!

Más jellegű kérdés mert Iphone (alma) világában nem vagyok járatos. Milyen térkép alkalmazást lehet futtatni ami nem eszi meg az ember fejét net adatforgalmazással pl. külföldön? Illetve létezik előre telepíthető térkép ami esetleg offline is lehet futtatni ezen a platformon?
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3004 Dátum: 2017.04.26 21:55:37 »
EU-ban ezév Jun 15 után megszűnik a roaming, így az adatroaming is. Azaz, külföldön a mobilnetezés sem kerül majd többe, mintha belföldön használnád. (max 4 hónapig 1 évbe)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3005 Dátum: 2017.04.26 22:09:20 »
Próbáltam azt is, de nem tudtam a mélhez csatolni a diktafont. Hülye mél kliens kliens még ezt sem tudja :lol: Majd ha lesz sofőröm és én kényelmesen terpeszkedek hátul a laposommal a bőrfotelban, addig marad a telefon.
Hidd el amikor pályán mész és este 11kor rádtelefonál egy partner, hogy gondja van (meg gondolhatod, hogy mennyire tele van a hócipője neki is az egész világgal akkor), na akkor a parkolóbol 2 perc alatt ránézek a gépére és a 3. percben már dolgozik tovább. Nem, nem atomreaktor tervrajzát kell kijavítani, csak egy user hibát  ;)
OFF: Ez ismerős. De erre is laptop a bestof. Ilyenkor irány a parkoló, ülés hátratol, laptop felnyit, 3 másodperc alatt fut(sleeping-ben tartom), mobilnet kb. további 20 másodperc alatt felcsatlakozik, rdesktop connect és kész.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3006 Dátum: 2017.04.26 23:22:37 »
Ez addig problémamentes csak, ameddig egyszer csak azt nem fogod észrevenni, hogy az ügyfeled/partnered nem keres többet, mert az üzletedet szépen lenyúlta más. Egyenként...
Ez nem paranoja, hanem realitás. Egyik ismerősöm a Dropbox-al járt így - konkértan Dropbox-ban osztotta meg a kollégáival a rendes munkát, a közösen fejlesztett programjuknak forráskódját. Egyszer csak azt vették észre, hogy a programjuk másik logóval (egy ha jól emlékszem maláj cég emblémájával) is megjelent. Perre mentek, de vesztettek - a Dropbox apróbetűs részében volt egy kitétel, hogy bármi amit oda feltöltesz, az azon nyomban a Dropbox tulajdona lesz. Tudod abban a részben amit csak úgy lazán el szoktunk fogadni egy pipával akkor, amikor egy szolgáltatásra regisztrálunk, vagy valamit feltelepítünk. Hülyeség volt így nagy lazán "a felhőben" dolgozni - mostmár belátták, de azért elgondolkodtató.

Amúgy meg "felhő" nem is létezik - csak más emberek számítógépei.
Szép történet, de nekem nem életszerű. De ez itt már nagyon OFF lesz.
Az "üzletemet" nem lehet digitálisan lenyúlni.  ;)
A dorpbox a fényképeknek és recepteknek van. Ezen kívül a PPTX előadás anyagaim vannak más felhőbe, hát azokat sem védi szabadalom ;). A cég érzékeny adatai nagyon nem, arra meg van a saját rendszerünk. A cirkon hidakat meg nem lopod ki a neten a CNC gépről, sem a szinter kályhából  :D. Szóval maradjunk annyiban, hogy amit "lazán" intézek, az nem kényes infó. A többi meg biztonságos helyen van. Persze, mindenhova be lehet törni, mindent biztonsági rendszert mögé be lehet jutni, de jöjjünk le már a földre, nem a NASA vagyok :D
Tehát még mindig ott tartok, azok a levelezések, amiket a kocsiból intézek a Swype billentyűzettel nem jelentenek biztonsági kockázatot a cégre nézve. Engem meg nem zavar a tudat, hogy számítógépek elemezgetik ezeket a szöveget sok-sok milliárd más forrással együtt. :hug:  :flowers:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #3007 Dátum: 2017.04.27 00:15:31 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :clap: :flowers:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #3008 Dátum: 2017.04.27 06:55:03 »
EU-ban ezév Jun 15 után megszűnik a roaming, így az adatroaming is. Azaz, külföldön a mobilnetezés sem kerül majd többe, mintha belföldön használnád. (max 4 hónapig 1 évbe)
Köszi az infót, épp nemrég olvastam ezt, de a másik kérdésemre van valami gyakorlati tanács? Ez a térkép alkalmazás nekem almás cuccokon (meg minden más is) még ismeretlen terület. Androidon viszonylag jól elvagyok, sok mindent kipróbáltam már.
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Telefonok
« Válasz #3009 Dátum: 2017.04.27 12:23:15 »
robi, agyarka, Ti már a paranoia olyan mértékét testesítitek meg, ami számomra inkább humorosnak hat, mint komoly veszélyforrásnak. Ezt mindenféle pejoratív, vagy rosszalló szándék nélkül írom, mint embereket, kedvellek benneteket. De képtelen lennék ilyen szintű félelemben, folyamatos gyanakvásban élni a hétköznapjaimat...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3010 Dátum: 2017.04.27 15:15:00 »
Megértem, hogy nem tartod komoly veszélyforrásnak, hogy a telefonok biztonsága tekintetében a kőkorszakban vagyunk. Ennek reklámozásával nehéz lenne fenntartani a mobil fogyasztók társadalmát, és nem szükséges minden felhasználónak megfelelő tájékozottságra szert tenni, a biztonság,  adat és információ-biztonság, mobil biztonság területén.
Nincsenek téveszméim, bár sajnos a jellegzetes magyar hozzáállással ez annak tűnhet. Talán ennek is köszönhető, hogy tűlünk keletebre lévő kis országok is,  akik a mienknél jóval kevesebb informatikai szürkeállománnyal rendelkeznek óriási fejlesztéseket eszközöltek a témában, míg nálunk inkább visszalépés tapasztalható.
Nem élek félelemben, a gyanakvás ( bár én inkább egészséges bizalmatlanságnak nevezném ) sajnos szükségszerű. :surrender:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3011 Dátum: 2017.04.27 20:12:13 »
Ez nem paranoia. Úgy gondolom, hogy ebben a szakmában az évtizedek során elég komoly betekintésre tehettem szert, hogy megértsem, mi zajlik és hogyan a színfalak mögött. Pusztán technikai/műszaki/informatikai vonalon! És akkor az üzleti modellekről nem is beszélve. Ez még most csak a jéghegy csúcsa...

Nincs gyanakvás. Ez ugyanolyan mint ahogy nem előzgetünk eszetlenül kanyarban záróvonalon - nem gyanakvás miatt nem tesszük ezt, mert hátha jön egy rendőr és meglát, hanem azért, mert tudom, hogy baleset áldozata lehetek. A hasonlatban ott tessék a különbséget látni, hogy miközben a kreszt megtanítják, a digitális világban az eligazodást nem.
De nyugalom - előbb-utóbb eljön az idő ahhoz is, hogy ez is rendbe legyen, csak valakik nagyon-nagyot kell szívjanak előbb. És szerintem nem mindegy, hogy kik.

Bepikém, nyugodtan tekintheted az egészet humorosnak, az érzésem kölcsönös  :D

« Utoljára szerkesztve: 2017.04.27 20:17:38 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Telefonok
« Válasz #3012 Dátum: 2017.04.27 22:04:45 »
Nem értek hozzá, nem tudok beleszólni, de nyitott szemmel járok a világban, és azt látom, hogyha valamit el lehet lopni, azt el is lopják, miközben megmagyarázzák neked, hogy tulajdonképpen ezzel neked tesznek jót, és a te érdekedben van az egész.
Szóval én a paranoiával vagyok.  ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #3013 Dátum: 2017.04.27 22:51:29 »
Nem értek hozzá, nem tudok beleszólni, de nyitott szemmel járok a világban, és azt látom, hogyha valamit el lehet lopni, azt el is lopják, miközben megmagyarázzák neked, hogy tulajdonképpen ezzel neked tesznek jót, és a te érdekedben van az egész.
Szóval én a paranoiával vagyok.  ;)
Ugye van telefonod, ráadásul "okos"? Ugye  szoktál használni gugli keresőt? Ugye van e-mail címed és használod is? Ugye felhívsz embereket telefonon?
Ha igen, nem vagy eléggé paranoiás.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3014 Dátum: 2017.04.27 23:49:37 »
ott tessék a különbséget látni, hogy miközben a kreszt megtanítják, a digitális világban az eligazodást nem.
Kiváló megfogalmazás!
Aki a digitális világban biztonságosan eligazodik, az ismeri a különböző oprendszerek sajátosságait, és ennek megfelelően választ és használ.
A Google keresőnek vannak alternatívái, de műszakilag megoldható a biztonságos használata is. Ugyanez igaz az email-ra is.
A hanghívásnak megvannak a korlátai, de még mindig jóval biztonságosabb mint a népszerű
social appok, csevegők és IP alapú hívások.