Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575714 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #75 Dátum: 2012.10.01 11:58:29 »
A "neves" két SIM-es okostelefonok közül sztem egyik sem képes egyszerre, egyidőben bejövő hívásokat kezelni. Amik nálam jártak, kivétel nélkül csak dual standby-osak.
         

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Telefonok
« Válasz #76 Dátum: 2012.10.01 13:13:52 »
"Magyarországon a legdrágább az iPhone 5"
http://hvg.hu/Tudomany/20121001_iphone5_magyar_ar#

Nem is csodálom, hiszem mi vagyunk a leggazdagabbak!

" A készülék itthon 209 890 / 239 890 / 269 890 forintba kerül, attól függően, hogy a 16, a 32 vagy a 64 gigás tárhellyel szerelt modellt választjuk."

Rohanok vazze, hátha van valhol, de nincs:
"A mobilt a szolgáltatók közül elsőként megjelentető T-Mobile-nál készlethiány van, a többieknél valószínűleg fokozottan az lesz."
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #77 Dátum: 2012.10.01 13:16:40 »
De gondolom GSM bótokban van.  :sorcerer:
         

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Telefonok
« Válasz #78 Dátum: 2012.10.01 13:22:28 »
De gondolom GSM bótokban van.  :sorcerer:
Juj de jó. Akkor eladom a Carinám azt veszek egy ájfónt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #79 Dátum: 2012.10.01 13:26:10 »
Ugye? Ár-érték arány és értékvesztés tantárgyból ülj le, egyes!  :devil: :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Telefonok
« Válasz #80 Dátum: 2012.10.01 14:09:05 »
Tesómmal esett meg a sztori:
Ő heti rendszerességgel jár a Jócó-piacon. Bronz bőrű odamegy hozzá, kínálja a vácsúj Iphone4S-t, gyári dobozban fóliázva, stb. 64Gb-os verzió... 120.000Ft. Tesóm felnevet (tudja, hogy a boltban ez közel 300k)... Kölök előkapja a dobozt, vazze, tényleg, nagyon egyben van a telcsi. Kipróbálja, az autóban lévő bluetooth-os fejegységgel azonnal kommunikál, jó a vonal, jó a hangerő, mondja a "csávóu", boltból lopott, zsírfekaúj, nagyon kell a lóvé, menne haza vonattal. Legyen a fele!!!!!!!!!!!! (itt már 60.000-ről beszélnek, amit a csávóu saját magával alkudott...)
Végül tesóm adott érte 25.000-et és elhozta.
Ez volt x nap délután 3-4 óra körül. Hív engem, jól leb*sztam, hogy szerinte mit vett:
1. Vízkáros eredetit
2. Klónt
Közöltem vele, hogy pénzt nem adtam volna érte! Adja el nagyon gyorsan, mert, ha valóban lopott és eredeti, akkor a bolt az IMEI száma alapján lenyomoztatja a Rendőrséggel és akkor majd magyarázkodhat... Fél órát beszélgettünk telefonon erről...

Pár nap múlva találkoztunk, mondom, neki, mutasd csak a "csodát"! Kiderült, hogy már másnap reggel 8-kor eladta 5000Ft haszonnal, de korrekt módon közölve, hogy ez nem eredeti, hanem klón Iphone4S. A vevő tudomásul vette (neki a külső számít, abban, gyakorlatilag majdhogynem az eredeti 4S tűnik klónnak a klón mellett...  :wacko: ), fizetett.

Megnyugodtam...

Lényeg, hogy a Jocón olyan szinten Iphone klón támadás és láz és őrület van, hogy minden azzal van tele.

Persze, van egy ismerőse tesómnak, akinek megmutatta a telefont (a srácnak és családjának az első Iphone-tól kezdve az össze típus volt/van eredetiben), és megdöbbentek azon, hogy mennyire - közel - hibátlan hamisítvány a telefon!!!! Még az érintő kijelző is hasonlóan érzékeny, persze a felbontáson látszott némi pixel, a görgetés minimálian akadozott, az eredeti telefon nehezebb, de mindezt egy nem Iphone-on edzett ember nem biztos, hogy észre veszi.

Lényeg, hogy figyeljetek, hogy mit akarnak Iphone néven eladni Nektek bagóért, mert az biztos, hogy hamisítvány (attól, mint telefon még működhet jól, csak sok pénzt ne adjatok érte!).  :excl:

Amúgy a doboza is full eredeti koppintás, a headset benne, minden, mint az eredeti... Mondjuk, ha az ember csak a józan paraszt eszét használja, akkor is tudhatja, hogy itt valami geb*sz van, mindenesetre, felvetődik bennem a kérdés, hogy ha a kínaiak ilyen szinten tudnak koppintani gyártókat, mi történne, ha egyszer rendesen oda is tennék magukat az ilyen fejlesztésekben????:lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Telefonok
« Válasz #81 Dátum: 2012.10.01 15:25:21 »
Ugye? Ár-érték arány és értékvesztés tantárgyból ülj le, egyes!  :devil: :D
Ok!  [rohog] Meg is gondoltam magam, nem cserélem el a Carinámat erre, hiszen hiába akarnék azzal munkába menni, az nem egy menjfón csak egy álljfón.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #82 Dátum: 2012.10.01 15:30:44 »
hiába akarnék azzal munkába menni, az nem egy menjfón csak egy álljfón.
Na ugye!  [rohog] [rohog] [rohog]
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #83 Dátum: 2012.10.01 19:42:05 »
Tesómmal esett meg a sztori:
Nemrég volt ezzel kapcsolatban egy videó az Indexen, ezek szerint nem láttátok  :no:

Nekem is akartak már ilyen "most loptam a plázából" dumával eladni órát, fényképezőt, bőrövet, parfümöt stb.
Az mindjárt gyanús, amikor 15 mp után bevallja, hogy lopta, majd újabb 10-15 mp után máris van 99-99.99% engedmény  az eredeti árból [rohog]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Telefonok
« Válasz #84 Dátum: 2012.10.01 20:49:27 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Telefonok
« Válasz #85 Dátum: 2012.10.01 21:22:08 »
Hehe, milyen találó kifejezést találtak erre a marketingesek:
http://www.itbusiness.hu/Fooldal/rsscsatorna/Kuss.html
"„Shut up and take my money”, azaz kussolj és vidd a pénzem. Így hívják azt a jelenséget a marketingben, amikor egy termék iránt akkora az emocionális vonzalom, hogy a kereskedő meggyőző szövege is olyan felesleges akadálynak tűnik, ami csak gátolja az embert abban, hogy végre ott hagyhasson egy nagyobb összeget és végre birtokolhassa a terméket."

Én mondjuk, a GT-86-tal lennék így, ha meg bírnám venni, de várok egy kicsit, úgy 10-15 évet aztán már hipp-hopp elérhető lesz számomra is!  :D

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #86 Dátum: 2012.10.02 15:07:19 »
Akinek megjelent az IMEI a fenti témában, annak ez a program kell.
Amúgy Jelly Bean alatt nincs hiba (főzött JB-n sem). Kár, hogy a CM9-em még ICS alapú.  :D

Ezzel a QR kóddal is le lehet tesztelni, hogy gáz van-e a telefonnal vagy sem.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.02 15:09:01 írta kleingy »
         

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Telefonok
« Válasz #87 Dátum: 2012.10.02 20:19:40 »
 [rohog] :clap: [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #88 Dátum: 2012.10.02 21:56:48 »
Akinek megjelent az IMEI a fenti témában, annak ez a program kell.
Amúgy Jelly Bean alatt nincs hiba (főzött JB-n sem). Kár, hogy a CM9-em még ICS alapú.  :D
Egy tetszőleges Dialer telepítése is elég.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #89 Dátum: 2012.10.03 08:02:11 »
Egy tetszőleges Dialer telepítése is elég.
A programmal megoldottam a dolgot, de eldöntöttem: még egy ok az Android 4.1 Jelly Bean alapú CM10 mellett.  :wub: :D ;)