Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575764 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #60 Dátum: 2012.09.18 22:22:47 »
:szemez:
navi szoftver ügyben kérdezem erre a most használatos ovi free nokia navi nem jó mert öreg a teló?
valami van de 2008as meg ilyenek..nokiaprogramokon is ezeréves gps progik vannak.
állitolag tomtom és garmin van rá még nézegetek

nekem volt n95 és n95 8gb is...gps jelet akkor lel legjobban/leggyorsabban,ha a kijelző le van tolva a gombokrol és kb 45fokban van állitva a függőlegeshez képest...
ezekre még nincs ingyen ovi maps, de lehet leszedni rá franko sygic meg garmin naviprogikat. nekem fentvolt mindkettő,de eléggé ette az akksit.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #61 Dátum: 2012.09.19 12:53:55 »
nekem mondod?  :lol: [rohog]
hát még az utolsó.. [rohog]

viccen kívül. fél órát vót a retikülömben gps scan módban. semmi. holnap adok alá wlant lehet h rossz a gps anterna. a fényképező miatt vágtam bele de ahogy elnézem optikai zoom ezen sincs..

RETIKÜL!  :eek::eek: :eek: :eek:
murray Komám, újat írtál.  Nem is tudtam, hogy retikült hordassz.   [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #62 Dátum: 2012.09.19 12:57:45 »
állitolag tomtom és garmin van rá még nézegetek
Igen, a Garmin az 1:1-ben megfelel a Garmin PNA-kon lévővel, és aktuálisan frissített, valóban jó Magyarország térkép van alá. Meg persze többi ország is, minden kártyán tárolva.
A GPS-jel kereséshez sok sikert, jártam már én is így a Nokiámmal, kellett neki jelentős idő, mig összeszedte magát segédletek nélkül.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Telefonok
« Válasz #63 Dátum: 2012.09.19 13:58:51 »
kösz a tippeket küzdök még.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Telefonok
« Válasz #64 Dátum: 2012.09.20 21:51:09 »
van egy T-s mobilnetem a HSDPA-s modemmel. beraktam a simet az N95be és kezeli és van net.
 (felhívni ezzel nem tudnak de kit érdekel  [rohog] )
felraktam egy régi garmin XT symbiant ,alá egy 2012es mappot. fura egy állatfaj ez a garmin de nincs más. a sygic el sem indul.  jó ez a garmin főleg ha van net mögötte és kéri is keményen. 

a lényeg hogy továbbra sem látom hogy egy mobil csak gps-el navigálna. minden kéri..nokia map, garmin,  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #65 Dátum: 2012.09.22 11:58:15 »
Telenoros E66-al futarkodtam Londonba. SIM kartya nelkul! Tehat biztos nem volt semmilyen internethasznalat :yes:
Ovimaps volt.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Telefonok
« Válasz #66 Dátum: 2012.09.22 15:19:11 »
Így van, az E66-ban is van A-GPS, tehát nem kell neki net. (Asszonykám 2,5 éve használ ilyen telót)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Telefonok
« Válasz #67 Dátum: 2012.09.24 21:04:35 »
Gyerekek! Mennyire van értelme dual sim-es okostelefonba ruházni? Gondolkodom a dolgon. :hmmmm:
A helyzet ugyanis az, hogy maga a telefon előfizetésem Telenor, a mobil netem T-Online (féláron kapom a normál net mellé). Ez utóbbi sim-je egy 3G modemben pihen. A laptoppal még normálisan lehet használni, a tabbal már kicsit macerásabb, mert egy külön kis kábelen csüng, viszont telefonon keresztül már nem műxik, hiszen ahhoz cserélgetni kellene a kártyát.
Nézegettem a szóba jöhető kütyüket: Alcatel OT-993D vagy OT-997D, HTC Desire V, hamarosan kapható a Samsung Galaxy S Duos. A legtöbbjük egyidőben csak az egyik kártyát tudja kezelni, illetve csak az egyik modul 3G.
Valakinek van tapasztalata e téren? :helpsmilie:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #68 Dátum: 2012.09.24 21:15:03 »
Kollégám vett kb. két éve egy noname kínai Androidos duálsim-es okostelót (online rendelte valami távolkeleti webáruházból, vagy 60ezerért). Egyszerre kezeli a két SIM-et, volt már olyanja is, hogy egyszerre futott be hívás mindkettőre, és az illetők egymással is tudtak beszélni  :lol: Egyik SIM-je céges és van rajta mobilnet is, másik privát és csak voice. Tud netezni rajta gond nélkül, leveleit azon fogadja.

Attól eltekintve, hogy itt-ott kínai karakterek jelennek meg bizonyos advanced angol menükben, a kollégám meg van vele elégedve. Nyilván egy rendes Magyarországon hivatalosan vásárolt készüléknek nem lesznek nyelvi gondjai.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Telefonok
« Válasz #69 Dátum: 2012.09.24 21:25:51 »
Kollégám vett kb. két éve egy noname kínai Androidos duálsim-es okostelót.
No igen. Én is találtam itthoni hivatalos forgalmazót, ahol hasonló kütyüket lehet kapni és a kezelésénél nem feltétel a kínai nyelvtudás. :)
De inkább vennék valami "normálisabbat", hiszen telefont nem kéthavonta cserél az ember.  Mostani E52 is elmúlt két és fél éves.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #70 Dátum: 2012.09.24 21:38:37 »
No igen. Én is találtam itthoni hivatalos forgalmazót, ahol hasonló kütyüket lehet kapni és a kezelésénél nem feltétel a kínai nyelvtudás. :)
Olyat én sem vennék, első sorban mert az utólagos hack-elhetőségük erősen korlátozott mezei juzer szintjén.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #71 Dátum: 2012.09.25 09:44:08 »
Kollégám vett kb. két éve egy noname kínai Androidos duálsim-es okostelót (online rendelte valami távolkeleti webáruházból, vagy 60ezerért). Egyszerre kezeli a két SIM-et, volt már olyanja is, hogy egyszerre futott be hívás mindkettőre, és az illetők egymással is tudtak beszélni  :lol: Egyik SIM-je céges és van rajta mobilnet is, másik privát és csak voice. Tud netezni rajta gond nélkül, leveleit azon fogadja.

Attól eltekintve, hogy itt-ott kínai karakterek jelennek meg bizonyos advanced angol menükben, a kollégám meg van vele elégedve. Nyilván egy rendes Magyarországon hivatalosan vásárolt készüléknek nem lesznek nyelvi gondjai.

az én egyik ismerősömnke meg pénteken hozta a postás kinábol a csomagot. ilyen teloval.
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/huawei_mobiltelefon/huawei_ascend_g330d_dual_core_android_4_0_4_1643403989.html

ebayről vagy aliexpresszről rendelte. olcsobban,mint ez a vaterás ár. tán vmi 200dollár volt az ára.

magyar nyelv nincs rajta. android van, minden progi jol fut, 2sim megy bele. tegn nyomkodtam pár percet.  elég pofás.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Telefonok
« Válasz #72 Dátum: 2012.09.28 14:40:52 »
Még mindig a telefonkérdés. Több helyen dícsérik a Newman N1 nevű szintén kínai masinát. Itt a fórumon nincs valakinek erről vagy a szállításról tapasztalata (VÁM, ÁFA stb.)?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #73 Dátum: 2012.09.28 19:30:55 »
Még mindig a telefonkérdés. Több helyen dícsérik a Newman N1 nevű szintén kínai masinát. Itt a fórumon nincs valakinek erről vagy a szállításról tapasztalata (VÁM, ÁFA stb.)?
Erről még nem is hallottam, mármint a márkáról.  E-bayon szoktam kapni ezt+azt, legutóbb kamerát, azzal nem volt még probléma.

A vámolásról: a netes hírekben nemrég arról adtak számot, hogy rászállt a Nav erre is.  Ez benne van a pakliban.  Ez a gép meg felette van a vámmentes határnak.   Két eset lehet: vagy átmegy a vámon, vagy nem.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Telefonok
« Válasz #74 Dátum: 2012.09.28 19:39:57 »
Két eset lehet: vagy átmegy a vámon, vagy nem.  :hug:
Ez nagy igazság. :flowers: Átmenni mindenképpen átmegy, csak kérdés mennyiért. Még gyűjtöm az információkat.