Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 579970 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #3255 Dátum: 2018.01.20 22:07:33 »
Igen, ezért is nézegetem... viszont infra nincs rajta és a képernyö sem megerösitett Gorilla glass...
Az akkuja viszont tényleg a legerösebbnek tünik a piacon, viszont a 6 Gb RAM màr elég elterjedt a kinai telokon megközelitö àrsàvban.
vagy ez!!
http://napidroid.hu/leeco-le-s2-pro-akcio-tomtop/
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3256 Dátum: 2018.01.25 17:14:34 »
Idéntől szeretnénk többet túrázni a járgánnyal, ezért a krúzolós kocsiba szeretnék valami okostelefont amire rábízhatom a navigációt, ill. ami tud google térkép tervett fogadni. Már 7 éve rugged feature phone-t használok (3 hetente elég tölteni és azt se bánja ha a gyerek elviszi fürdeni vagy megrágja). Pár éve kaptam egy okostelefont ajándékba amit kihasználatlanság miatt a gyerekeimnek adtam, úgyhogy lényegében kimaradtam az egész okostelefon hullámból. Előre is bocs ha hülyeséget kérdezek, nem tettetem, a témához tényleg tök hülye vagyok. :D
Fejegységen gondolkoztam, de 400$ és cserébe nagyon kötött, hogy mit rakok bele. Plusz ebben az esetben a szent kvarcórának is mennie kéne, ami kizárt...
Egyszóval nagy kijelzőjű telefont keresek a navigáció miatt, telefonálni nem fogok vele, netet se tervezek belekötni, offline és home WIFI-vel lesz használva. Nem akarom root-olni, olyat akarok ami out-of-the-box működik.

Fő szempontok amikre gondoltam:
- 200€ alatti ár
- Péklapát méret (mondjuk ~5.5")
- Friss oprendszer
- Olyan gyártó aki gyakran és hosszan ad ki telefonokhoz frissítéseket
- Jó ha kezel legalább 128GB-s SD kártyát, hogy a fedélzeti kamerák képét le tudja szinkronizálni

Előnyök:
- ha nincs rajta ujjlenyomat olvasó
- nincs rajta kismillió letörölhetetlen gyári APP
- be lehet állítani app telepítésénél hogy mihez férjen hozzá és nem csak úgy közli, hogy ezeket fogja használni(ez lehet csak hiú ábránd)

Ki mit látott mostanában ami ezeknek többé-kevésbé megfelelne?
Köszi a segítséget előre is!

+1 kérdés: offline be lehet valahogy cache-elni google térképeket? Főleg Magyarország, Ausztria, Svájc, Észak-Olaszország érdekelne. Azért kérdezem, mert volt róla pár éve hír, hogy már megy offline de azt is írták, hogy területi korlátozások vannak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3257 Dátum: 2018.01.25 20:07:34 »
- be lehet állítani app telepítésénél hogy mihez férjen hozzá és nem csak úgy közli, hogy ezeket fogja használni(ez lehet csak hiú ábránd)
Android 7 vagy annál újabb kell hozzá.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #3258 Dátum: 2018.01.25 21:50:41 »
 miért nem veszel egy kis 7colos tabletet??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3259 Dátum: 2018.01.26 08:02:04 »
Kormánytól balra az ajtó fix kisablakára felcuppantva akarom rakni, egy 7-es tablet nem fér oda. Középen meg túl sokat takar ki a látótérből.
Plusz nagyobb a súlya, ami nagyobb erőkart is jelent és ha egy hajtűt gázadással veszek be akkor esetleg lepottyan.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Telefonok
« Válasz #3260 Dátum: 2018.01.26 08:12:44 »
egyik legnagyobb gond a térképfrissités.
pl IGOnál durva dolgokat csinál a gyártó a frissitéseknél olvass bele aki megvette :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=hu

ios alatt se jobb.


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Telefonok
« Válasz #3261 Dátum: 2018.01.26 08:56:19 »
+1 kérdés: offline be lehet valahogy cache-elni google térképeket? Főleg Magyarország, Ausztria, Svájc, Észak-Olaszország érdekelne. Azért kérdezem, mert volt róla pár éve hír, hogy már megy offline de azt is írták, hogy területi korlátozások vannak.
Tudja gyárilag mostmár.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3262 Dátum: 2018.01.27 22:30:23 »
Ok, elkezdek körbenézelődni akkor, hogy mik az opciók. CPU/RAM igényre mennyire figyeljek, hogy azért élvezhető legyen a használat és ne akadozzon?

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Telefonok
« Válasz #3263 Dátum: 2018.01.29 11:29:55 »
Ok, elkezdek körbenézelődni akkor, hogy mik az opciók. CPU/RAM igényre mennyire figyeljek, hogy azért élvezhető legyen a használat és ne akadozzon?

Szerintem : 3Gb ram , Snapdragon 625 .
Én vennék egy Xiaomi Redmi note 4-et. Bár ebben van ujjlenyomat olvasó.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Telefonok
« Válasz #3264 Dátum: 2018.01.29 12:22:31 »
Egyébként az ujjlenyomat olvaso miért nem jo, vagy vonzo opcio?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3265 Dátum: 2018.01.29 20:56:55 »
Szerintem : 3Gb ram , Snapdragon 625 .
Én vennék egy Xiaomi Redmi note 4-et. Bár ebben van ujjlenyomat olvasó.
Kösz a konkrét ajánlást, megnézem majd, ha nem mandatory, akkor lehet ez lesz a befutó.

Egyébként az ujjlenyomat olvaso miért nem jo, vagy vonzo opcio?
Találsz benne problémát, hogy leadd a biometrikus paramétereidet az Apple vagy a Google részére? Abban nem hiszek, hogy nem tárolják le. A gyártók, amikor rajtakapják őket, hogy jogellenesen gyűjtenek adatot, vagy végeznek ÁSZF ellenes tevékenységet, rendre úgy reagálnak, hogy najó, akkor mostantól majd nem gyűjtjük. Az adatokat meg cserkészbecsszó törlik.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #3266 Dátum: 2018.01.30 07:10:43 »
Mindenféle kötekedés nélkül, de miért baj ha gyűjtik? Mit érhetnek el vele? Milyen kárt okozhatnak Neked vele?

Vagy én vagyok nagyonnemfontos ember, vagy nem értem...

Munkahelyemen a beléptető rendszerben is tárolva van az ujjlenyomatom, mert baromi praktikus hogyha otthon marad a chip, akkor be tudok jönni magyarázkodás nélkül...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Telefonok
« Válasz #3267 Dátum: 2018.01.30 07:13:17 »
Kösz a konkrét ajánlást, megnézem majd, ha nem mandatory, akkor lehet ez lesz a befutó.
Találsz benne problémát, hogy leadd a biometrikus paramétereidet az Apple vagy a Google részére? Abban nem hiszek, hogy nem tárolják le. A gyártók, amikor rajtakapják őket, hogy jogellenesen gyűjtenek adatot, vagy végeznek ÁSZF ellenes tevékenységet, rendre úgy reagálnak, hogy najó, akkor mostantól majd nem gyűjtjük. Az adatokat meg cserkészbecsszó törlik.
Nem kötelező megadnod az ujjlenyomatodat.
Nekem az iSE-n is van lehetőségem választani, hogy jelkódot használok, vagy ujjlenyomatot. Vagy mindkettőt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Telefonok
« Válasz #3268 Dátum: 2018.01.30 08:39:21 »
Kösz a konkrét ajánlást, megnézem majd, ha nem mandatory, akkor lehet ez lesz a befutó.

Feleségemnek vettem egyet. Telefonálás mellett némi böngészés , fotózás , levelezésre használja. Min. 5 napot bír nála egy töltéssel.  :whistling:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Telefonok
« Válasz #3269 Dátum: 2018.01.30 12:08:03 »
Milyen kárt okozhatnak Neked vele?
Ez nem topictéma, de nyilván nagyobb mértékű kárt okozhat mint amit a telefonfeloldás előnye jelent.