Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 575825 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Telefonok
« Válasz #3225 Dátum: 2018.01.08 18:21:13 »
erről ennyit hogy nekem egy ezeréves iphone4s-em van 9.3.5ös Ios-el és kb semmi bajom vele. nem egy gyorsvonat de elmegy.
virusnak ilyeneknek nyoma sincs.  a többi igaz róluk. lassítás stb

ugyanakkor friss ropogós androidos telókat hoznak hozzám telesz..va reklámokkal lomokkal sorba adom nekik a softresetet.
az ingyenes android progik 80%a egy szemét tele reklámmal, backdoor-okkal
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Telefonok
« Válasz #3226 Dátum: 2018.01.08 18:36:07 »
Melyek lennének a szükséges és elégséges ingyenes appok Androidra, melyek kevés reklàmmal és viszonylag biztonsàgosan hasznàlhatok a telefonon?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #3227 Dátum: 2018.01.08 18:41:59 »
Az még újnak számít, naná, hogy van rár frissítés. Kíváncsi leszek jövőre ilyenkor....

A Honor 6-ra még mostanság is van frissítés, pedig három-négy éves modell. a Huawei  tényleg jól supportál.

De majd beszámolok, hogy jövőre is jön-e a 9-re frissítés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Telefonok
« Válasz #3228 Dátum: 2018.01.08 19:16:44 »
erről ennyit hogy nekem egy ezeréves iphone4s-em van 9.3.5ös Ios-el és kb semmi bajom vele. nem egy gyorsvonat de elmegy.
virusnak ilyeneknek nyoma sincs.  a többi igaz róluk. lassítás stb

ugyanakkor friss ropogós androidos telókat hoznak hozzám telesz..va reklámokkal lomokkal sorba adom nekik a softresetet.
az ingyenes android progik 80%a egy szemét tele reklámmal, backdoor-okkal
En pl. egy 4 eves iPad Air-t nyuzok ujkora ota, pillanatnyilag iOS 9.3.2-vel, de mar nem szandekozom frissiteni. Amire kell (laptop helyett behajitani a taskaba, gepen, hotelben filmet nezni, netezni) arra meg igy is megfelel. Meg hajtom, amig birja, es szerintem jelen formajaban egy darabig meg kiszolgal. A Macbook-ot nem szeretem ide-oda rangatni, csak akkor viszem magammal, ha szabira megyek.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Telefonok
« Válasz #3229 Dátum: 2018.01.08 19:32:11 »
Sőt ahogy nézem, igen durva a helyzet az Apple-nál, gyakorlatilag náluk a támogatás annyiban merül ki, hogy ha kiadnak egy új verziót az alap operációs rendszerből, akkor már a korábbiakra nem adnak ki frissítéseket (még biztonsági frissítéseket sem, ez alól talán 1-2 kivétel volt egész történelmük alatt). És amikor bejelentik, hogy az új rendszerük nem támogatja a régi hardvereket, akkor máris arra kényszerítenek hogy vegyél újat - mert ha a régit tovább akarod használni, akkor magadba maradtál annak addig fel nem ismert sebezhetőségeivel együtt. Elég csúnya húzás, hogy finoman szóljak - most az egyetlen támogatott iOS rendszerük verzió száma az a 11.2 - slussz.
A mentalitás kábé egybevág a szándékosan lassító funkcióval: vegyél újat, vegyél újat, vegyél újat! Nesze neked fogyasztói társadalom... kösz, nem.

Az Android legalább egy open source (nyílt forráskódú) rendszer, melynek fejlesztése átlátható módon történik. Ebből adódóan biztonsági szempontból nagyobb eséllyel jobb tud lenni - és sokkal zöldebb, hiszen a készülékek jó részét, a gyártói támogatás megszűnése után közösségi támogatással tovább lehet használni biztonságosan (sőt a legtöbb esetben akár első perctől le lehet mondani a gyártói támogatásról, és máris közösségi támogatást választani ha valakinek nem tetszik vagy nem elégedett a gyártó tevékenységével). Csomó infó publikus, így ha valaki akar, akár saját maga le is fordíthatja magának a teljes rendszert egyenesen a bárki által elérhető (azaz nyilt) forráskódból. Ez az igazi érték manapság, szerintem.
(vannak ennek is szürkébb oldalai azért, ha lemegyünk a részletekbe, de azért legalább vannak opciók, és ez a fontos)
Azt hittem, ennél alaposabban utánanézel a dolgoknak....
Merő butaság, amit írtál. Honnan szedted, melyik droidos oldalról?

Egy 2010-ben megjelent típust említettem, ami mindenféle informatikai mókolás nélkül 7 éves korában is stabilan működik. Mit nem értesz ezen? Egyszerű halandó ember számára még ma is megfelel. Nem kell hozzá informatikai gurunak lenni, hogy használhatóvá váljon.

Murray 4S-e teljesen jól működik, nekem az SE-m szintén hibátlan.

Mondj már kérlek egyetlen VALÓS veszélyt, amit az ios nem szűrt ki és tömegesen okozott problémát, adathalászatot, fiók feltörést, vagy bármit! Kezdjük ott, hogy soha semmilyen vírusírtó nem kellett az ios-hez. Soha, semmilyen kéretlen szarságot, vírust nem kaptam, semmi nem töltődött le anélkül, hogy kértem volna. Fordított esetben már csak a közvetlen környezetemben is rengeteggel találkoztam.

A nemrég megjelent lassítási botrány is egy nettó bullshit, nem azért lassítanak, hogy vegyél újat, hanem, hanem, hogy ne kapcsoljon ki a készûlék az aksi energia ingadozása miatt (és vesszen el esetleg adat, aminek nem kellene). Ráadásul, nem is érezni ezt működés közben. Ha meg mégis lehet majd, mert annyira döglésnek indul az aksi, akkor úgyis csere és visszaáll az órajel is az eredetire. Szóval, ennyi. A jövőben a következő ios-ben lehetőséget adnak rá, hogy adatok közlésével egyszerűen lehessen ellenőrizni az aksik állapotát.

Mivel még nem volt harapott almád, fogalmad sincs a droidos ködben, hogy milyen előnyökkel bír mind a mai napig az ios. Csak a fikázás megy, de ez droidos vonás. Hozzászoktál, hogy a droidot buherálni kell ahhoz, úgy működjön, ahogy akarod, de az ios-t egyszerűen nem kell és itt a különbség. Neked természetes a buherálás, nekünk nem kell.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3230 Dátum: 2018.01.08 21:06:29 »
Drága barátom, ahelyett hogy a homokba dugd a fejed, tessék a konkrétumoknak utánanézni:
https://www.cvedetails.com/product/15556/Apple-Iphone-Os.html
A táblázatban nézz rá légyszives mondjuk a legveszélyesebb "Gain Information" és a "Gain Privileges" oszlopokra, azon belül mondjuk a 2017-es sorban lévő számra kattints. Jönni fog egy lista az abban az évben, az adott sebezhetőségi kategóriában talált sebezhetőségekről. A listában minden tételhez egy rövid leírás van hogy milyen kárt lehet okozni vele, ha pedig a kódszámára kattintasz, tételesen látni fogod hogy melyik szoftver verziókban találták meg. Alul pedig referenciákba beidézve többek közt az Apple is, aki bevallja, elismeri a hibát. Csakhogy nem tesz ellene semmit.
Keresd ki a te telefonodon lévő rendszer hibáinak listáját, verziószámod alapján. Nézd meg mennyi mindent nem csinál meg az Apple, mert nem akar, és nem is kötelezi rá senki. Apró betűsbe pedig benne van, ha az ő hibájukból neked károd származik, azért őket felelősség nem terheli.

Persze nem csak az Apple termékek ilyenek - ugyanebbe az adatbázisban találsz csomó minden mást is: Android, Windows, Linux stb. és ez természetes. A kérdés csak az, hogy melyik gyártó mennyire igyekszik a hibáit javítani - semmi más.

Az informatikai biztonság egy komoly szakma, fölösleges vitatni a létét. Badarság ezekhez a tényekhez úgy hozzáállni, mint sokan a biztonsági öv nélküli, vagy télen téli gumi nélküli vezetéshez.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.08 21:36:18 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3231 Dátum: 2018.01.08 21:11:34 »
Ja és a cseresznye a hab tetején:
http://www.newsweek.com/apple-iphone-chip-vulnerability-most-disturbing-security-issue-decades-771638
Az Intel processzorokban első körben felfedezett történelmi biztonsági problémák, a "Meltdown" és a "Spectre" bizony az összes iPhone és Mac-et érintik. Hardver szinten.

Harapott almám nem lesz. De BMW-m és Merci-m se - amíg én tehetek róla...
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.08 21:14:00 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3232 Dátum: 2018.01.08 21:58:25 »
Mondj már kérlek egyetlen VALÓS veszélyt, amit az ios nem szűrt ki és tömegesen okozott problémát, adathalászatot, fiók feltörést, vagy bármit!
Már belinkelem párszor, itt van még egyszer. A cikkben lévő videót nézd meg, egy akkori Android-on mutatják be hogy mi történik. Minden iPhone, iPad és iPod touch eszköz amin iOS 9.3.5 vagy régebbi van, illetve AppleTV eszköz amin 7.2.2 vagy régebbi verziójú rendszerhez így hozzá lehet férni. Itt az oldal legalján le is írja hogy konkrétan az iOS-ben mi okozza a gondot. Android-ra, Windows-ra, Linuxra szeptemberbe jött javítás, visszamenőleges verziókra is.
És ez csak egy példa, amit felkapott a mainstream sajtó.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.08 22:03:14 írta robi (Robi) »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3233 Dátum: 2018.01.08 22:44:50 »
Elbeszéltek egymás mellett.
Egyrészről szó van a használhatóságról, kompatibilitásról, és az ezzel kapcsolatos avulásról.
A zárt operációs rendszereknél a stabilitás, a fe- le kompatibilitás sokkal könnyebben megoldható, és van amelyikben jól meg is oldották ( alma) van amelyikben kevésbé sikerült ( win) . A használhatóságot nagyban befolyásolja a rendszer elterjedtsége, és a hátteralkuk. A face, YouTube ... simán hazavág az átnem adott forráskóddal több oprendszert is.

Másrészről az informatikai eszközöket (/ rendszereket) megítélhetjük a biztonságuk alapján. Ez sokkal nehezebb mint az előzőek, mert kevésbé kézzelfogható, ezért könnyű tévedésbe esni és magunkat hamisan biztonságba érezni. Kisarkítva, attól, hogy még engem és ismerőseim közül senkit nem raboltak ki, attól még nem kell azt hinnem, hogy az csak másokra vonatkozó vagy elméletileg létező bcs.
A zárt operációs rendszereknél a biztonsági frissítések ( és a hátsókapuk) tekintetében teljesen ki vagyunk szolgáltatva a gyártónak.
A nyílt oprendszereknél van ellenőrzési lehetőség, és alternatív frissítési lehetőség. Utóbbinak is vannak árnyoldalai, de mégis kissebb a kiszolgáltatottság a gyártó irányába.
Az, hogy ehhez mókolni kell az leszűkíti a kört, mert ismeretet, időt és hajlandóságot igényel.

Akinek valamelyik hiányzik, az a biztonságért azaz az ujjabb készülékért ugyanúgy csengethet, mint a magárahagyott zárt oprendszerű / bootloaderes készülék tulajdonosok.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #3234 Dátum: 2018.01.08 23:03:48 »
Az informatikai biztonság egy komoly szakma, fölösleges vitatni a létét. Badarság ezekhez a tényekhez úgy hozzáállni, mint sokan a biztonsági öv nélküli, vagy télen téli gumi nélküli vezetéshez.
Miközben a világon mindenütt fejlesztik az informatikai biztonságot, nálunk az állam beszántotta. Gyakorlatilag az élvonalból a nem jegyzett kategóriába kerültünk. A keletkezett vákuum nagyon jó piaci lehetőségeket kínál.
Valahogy most a szemét jutott eszembe.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #3235 Dátum: 2018.01.09 10:28:40 »
A Honor 6-ra még mostanság is van frissítés, pedig három-négy éves modell. a Huawei  tényleg jól supportál.

De majd beszámolok, hogy jövőre is jön-e a 9-re frissítés.
az én edigitalos vételű honor6 gépemre 2016 jun óta nem jött update...[emoji44]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Telefonok
« Válasz #3236 Dátum: 2018.01.09 14:48:27 »
Huaweo P8 Lite-ra egy éve nincs frissítés.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3237 Dátum: 2018.01.09 15:48:49 »
Elbeszéltek egymás mellett.
Ezt én is így látom. Egyszer sem fikáztam az almákat a használhatóságuk vagy ergonómiájuk, megbízhatóságuk miatt, én csak az informatikai biztonsági tulajdonságaik kapcsán tettem megállapításokat, semmi több.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Telefonok
« Válasz #3238 Dátum: 2018.01.09 15:50:00 »
Miközben a világon mindenütt fejlesztik az informatikai biztonságot, nálunk az állam beszántotta. Gyakorlatilag az élvonalból a nem jegyzett kategóriába kerültünk. A keletkezett vákuum nagyon jó piaci lehetőségeket kínál.
Hát, innen is látszik, hogy bizony a politika is beszállt a játékba. Persze nem csak nálunk, mindenhol a világban.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Telefonok
« Válasz #3239 Dátum: 2018.01.09 18:25:40 »
jó. BT ügyben spec igaz amit Robi írt.  életembe nem volt bekapcsolva a telefonomon, irtom ahol érem a BT-ot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002