Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 581806 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #315 Dátum: 2013.01.09 20:00:45 »
A pannonnál közölték, hogy nem másolják át az adatokat, minden törlődik sim cserekor...
Ma voltam a Telenornál, kérdeztem, hogy az ősrégi SIM-em megy-e az új telóval. Mondták, hogy jó, hogy szóltam, kicserélik, mert valszeg nem lesz jó a régi. Az új kártyára átmásolták a régi tartalmát, a PIN-t is beállítoták a régire. Díjmentes volt (ehhez persze le kellett adni a régi SIM-et).

Más: egyébként meg ugyanezen cég (Pólus, központi) backup-hut-ya! Dec közepe óta hitegetnek, hogy a "jövő héten" érkezik csak Xperia Sola, mert hiánycikk. Ma is ezt mondták. Egész véletlenül az épület másik végén láttam egy másik üzletüket, kíváncsiságból ott is megkérdeztem, hogy van-e. Mondták, hogy persze, mindig is volt  :devil: :censored:
Nem értem, hogy egy ekkora cégnél hogy nem látnak központi készletet, illetve ha tudják, hogy ~100 ember vár készülékre (mert más modellekből sem volt nekik), akkor áthozatnak másik üzletből telót vagy átirányítják az ügyfelet, ha nem akar várni...  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #316 Dátum: 2013.01.09 21:21:43 »
Telenor szerződött partnere lehetett az üzlet. Ezért a különbség.  ::)
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #317 Dátum: 2013.01.09 21:28:13 »
Azt nem tudom, de náluk folyamatos az utánpótlás.
És a "hivatalos" helyen decemberben megvett előfizetői szerződéshez itt náluk utólag tudtam készüléket venni azon az igen kedvezményes áron, amire 3 hete vártam. Másodrangú boltocska tud ilyet?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Telefonok
« Válasz #318 Dátum: 2013.01.09 21:58:28 »
Ma voltam a Telenornál, kérdeztem, hogy az ősrégi SIM-em megy-e az új telóval. Mondták, hogy jó, hogy szóltam, kicserélik, mert valszeg nem lesz jó a régi. Az új kártyára átmásolták a régi tartalmát, a PIN-t is beállítoták a régire. Díjmentes volt (ehhez persze le kellett adni a régi SIM-et).
Megkérdezzük másik boltban, köszi  az infót!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #319 Dátum: 2013.01.11 07:29:46 »
Gyűröm ezt az androidot, nagy nehezen rájöttem, hogyan látja a régi telefonszámokat az Xperia.
Az sms-skkel nem boldogulok. Tud valaki kipróbált módszert?
A PC Companion amikor eljut az új telóra töltés fázishoz, azt üzeni: ez a verzió nem kompatibilis ezzel a funkcióval.
Már próbálkoztam csv-vel is, de az Xperia sms felülete nem ad túl sok lehetőséget. Még olyanokat sem találtam, hogy Bejövő, Kimenő, Mentett, Sablonok...  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #320 Dátum: 2013.01.11 07:47:47 »
És akárhányszor rádugom PC-re, a mézessütit jégkrémre akarja cserélni...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Telefonok
« Válasz #321 Dátum: 2013.01.11 08:09:06 »
Gyűröm ezt az androidot, nagy nehezen rájöttem, hogyan látja a régi telefonszámokat az Xperia.
Az sms-skkel nem boldogulok. Tud valaki kipróbált módszert?
A PC Companion amikor eljut az új telóra töltés fázishoz, azt üzeni: ez a verzió nem kompatibilis ezzel a funkcióval.
Már próbálkoztam csv-vel is, de az Xperia sms felülete nem ad túl sok lehetőséget. Még olyanokat sem találtam, hogy Bejövő, Kimenő, Mentett, Sablonok...  :hmmmm:
Én ezzel tettem fel a korábbi telóról leszedett sms-eket.
Ahogy emlékszem a formátum viszonylag kötött, és az ingyenes verzió egyszerre 100-at tud beolvasni.


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #322 Dátum: 2013.01.11 09:56:54 »
Köszi kipróbálom este  :)
("We're sorry, the requested URL was not found on this server. This app is unfortunately no longer available on the Android market.." , de a Barátom megtalálta név alapján  ;) )
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #323 Dátum: 2013.01.12 18:03:11 »
Nagynehezen megtaláltam egy tárhelyen elfekvőben a progit, de sajna nem csinál semmit. Váratlan hibát jelez  :ph34r:

Mindegy csv-ben ott vannak azok az üzenetek, olvashatók, bár kicsit "fura" szerkezetben  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Telefonok
« Válasz #324 Dátum: 2013.01.12 20:57:35 »
Asszonynak keresünk okostelefont  :clap: A feltételrendszer alább olvasható.

Ő:
- piros / red háza legyen, fémes
- ne legyen drágább 50ezernél
- ugyanolyan legyen a kezelés módja, mint az én One X-emé

Én:
- HTC legyen (Sense felület rulez)
- legalább Android 4.0 legyen
- új legyen

Kinéztünk egy HTC Desire C-t., piros színben weben nézegetve bejön neki.

Erről a boltról mi a véleményetek? Esetleg más, biztonságosabb vásárlási hely?
http://gsmotthon.hu/pda/htc-desire-c

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #325 Dátum: 2013.01.13 18:34:19 »
Találtam a GPlay-en egy "Anything to SMS" alkalmazást, jó kis leírás is van hozzá. Sajnos ez sem csinálta meg, amit kell. Pedig még felkutattam és telepítettem egy régi PC suite programot is XP alá, amit javasoltak.  :hmmmm:

Azt meg tudjátok mondani, hogy a Google drive-ról hová szinkronizál a telefon? Vagy valamit még be kell állítani? Vagy hol láthatók azok a file-ok? Netán kézzel kell letölteni?
A 4Sync készített magának egy könyvtárat a telón, azt megtaláltam.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Telefonok
« Válasz #326 Dátum: 2013.01.13 20:38:00 »
Asszonynak keresünk okostelefont  :clap: A feltételrendszer alább olvasható.

Ő:
- piros / red háza legyen, fémes
- ne legyen drágább 50ezernél
- ugyanolyan legyen a kezelés módja, mint az én One X-emé

Én:
- HTC legyen (Sense felület rulez)
- legalább Android 4.0 legyen
- új legyen

Kinéztünk egy HTC Desire C-t., piros színben weben nézegetve bejön neki.

Erről a boltról mi a véleményetek? Esetleg más, biztonságosabb vásárlási hely?
http://gsmotthon.hu/pda/htc-desire-c
Nekem világ életemben SE telefonjaim voltak és az X8 után Arc S-re akartam váltani,de egy hirtelen ötlettől vezérelve novemberben egy HTC Sensation XE-t vettem. Nem rossz telefon, 4.0.3 Android van rajta frissítettem, 1,5 Ghz-es két magos proci. Én a Sense felülettel nem békéltem ki nem tudtam az igényeimnek megfelelően személyre szabni ezért ráraktam a Go Launchert. Azzal már jó. Képeket egész jókat csinál van auto fókusz rajta ( a K750i után ez nagyon hiányzott az X8ról). Méretes de megszoktam már. Vna hozzá egy frankó füles is ,bár nem szeretem az ilyen fülbedugód megoldásokat így nem is használom,gondolkodtam hogy eladó,mert bőven 10E felett van az ára. Iphone 4 őrült haverom is erre cserélt,bár ő befürdöt vele ,mert valszeg elhalt a procija...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Telefonok
« Válasz #327 Dátum: 2013.01.13 21:13:21 »
Nagynehezen megtaláltam egy tárhelyen elfekvőben a progit, de sajna nem csinál semmit. Váratlan hibát jelez  :ph34r:

Mindegy csv-ben ott vannak azok az üzenetek, olvashatók, bár kicsit "fura" szerkezetben  ;)
Nálam továbbra is működik.
A link is a Play-en, és most feltettem néhány hiányzó SMS-t.
A preview sem jön fel az indításkor? Ha gondolod küldök egy minta csv-t. Azt ki tudod próbálni, illetve látod ha esetleg változtatni kell a nálad lévő állomány formátumán.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #328 Dátum: 2013.01.13 21:20:42 »
Nálam továbbra is működik.
Köszi, mivel nem hagyott nyugodni a dolog, addig nyüstöltem, míg sikerült.  :D
Igaz, eléggé kellett trükközni, de az általad javasolt progival és az "Anything2SMS" kommentjei között az arra a programra megadott instrukciókkal végül sikerült.
Lényeg, hogy a régi Nokia PC Suit által exportált file-t kellett úgy átteni a telóra, hogy közben semmilyen office alkalmazással nem volt szabad megnyitni.
Ezután a számítógépen lévő kópiában megnéztem, hogy mely oszlopokban vannak a kívánt adatok és így már ment.
 :clap:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Telefonok
« Válasz #329 Dátum: 2013.01.13 23:54:00 »
Örülök, hogy végül összejött.  :flowers:
(Nálam nem volt probléma a megnyitással sem, töröltem excel-lel sorokat a csv-ből, )