Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 609210 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2835 Dátum: 2016.09.13 14:23:13 »
almabjuzik vattok mind...!!![emoji14] [emoji14] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2836 Dátum: 2016.09.13 14:24:12 »
Lefordítom, amit írtál: semmivel sem jobb az alma a droidnál, csak mivel a droid nyitottabb rendszer, a júzerek elcseszik/elcseszhetik. Ha ezt nem teszik meg, hanem ugyanúgy nagyon ellenőrzött szoros keretek között használják, mint ahogyan egy almát lehet, akkor ugyanolyan stabil, megbízható lesz, mint az alma.

Ez jó, tetszik amit mondasz !   :clap:
te mit szövegelsz itt a zájfón9s-sel?? [emoji48] [emoji104] [emoji106] [emoji14] [emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2837 Dátum: 2016.09.13 17:36:31 »
Csak mint egyszeru felhasznalo szolnek hozza par szot:
Pont így vagyok ezzel én is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2838 Dátum: 2016.09.13 17:38:52 »
Igen erre szükség van, mert az informatikailag tudatlan népességnek...
Neem. Annak való, aki úgy akar jól működő, megbizható készüléket, hogy közben semmi igénye nincs bárhogyan is belenyúlni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #2839 Dátum: 2016.09.13 19:51:36 »
Szerintem az a legnagyobb baj az androiddal, hogy nem egy cég kezében van a hardver meg a szoftver, így nem is együtt, egy csapatban fejlesztik a két témát. Van az android, aztán mindenki farag köré egy olyan telefont, amilyet, de ezek nincsenek és soha nem is lesznek olyan összhangban, mint az almánál. Valóban kevésbé konfigurálható, de az átlag lyúzer nem is akarja konfigurálni, csak örül, hogy bekapcsolja vásárlás után, és két év múlva, amikor kijön a következő, akkor kiveszi a kártyáját, nyom egy resetet, majd kikapcsolja. Ez a fogyasztói társadalom level ezer. Olyat ad, amit akkor is jó érzés használni, és jó érzés kézben tartani, ha közben leszarod, hogy mi milyen rajta. Egyszerűen stabilan teszi a dolgát, amíg, és amikor van benne töltöttség. Az átlagembert tökéletesen megtalálták vele, és még túlárazva is viszik, mint a cukrot. Magyarországon is.  Érdekesség, hogy szinte bárhol vagyok, mindenhol több az almás telefon, mint a nem almások együtt, és valahogy mindig a nemalmás akarja meggyőzni az almást, hogy egy korlátolt sznob szarral mit akar. Az almás sose megy neki az androidosnak....
Igen, drága! Igen, jó! De igen, ez lesz a következő is. Bólogassatok antialmások, én vagyok az emberük. Egy hülye a sokmillió közül. Nekem csinálják. Drágán a szart. Még sosem vettem aktuálisat, mert szerintem is drága, és az előző nem megy tönkre, tehát valós okom sincs. Ja, de. Egy ingyenes telereklámozott motoros játék egyszer lefagyott rajta. De nem a telefon. A játék.   :D
világbéke
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #2840 Dátum: 2016.09.13 19:55:21 »
És az egész okostelefoniparág mondjon le, mert nem képesek 16óra aktív üzemidejű készüléket készíteni. Fejlesztenek minden szart, ha kell, ha nem, de a valós használati időtartam valahogy mindig fél nap marad. Amikor futárkodáshoz naviztam, leveleztem, sokat telefonáltam, akkor 3-4óra alatt lemerült az akkori, és bementem a szervizbe a panaszommal. Azt találta mondani a kislány, hogy vegyek mégegyet délutánra. És az utóbbi 5évben se sokat fejlődött a helyzet.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2841 Dátum: 2016.09.13 21:32:16 »
[emoji122][emoji122][emoji122] Andriska, királyság vagy! Affa**ért nem tudok ilyen "látványosan" fogalmazni. Sírok a röhögéstől...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2842 Dátum: 2016.09.14 10:09:28 »
Igen, a droidot valóban arra fejlesztették hogy open source, mindenki által használható platform legyen. Ez mindig okozni fog teljesítmény problémákat. Azt kell mondjam az egész Unix világ ilyen, annyira open, hogy nincs két egyforma (és egyformán telepített) rendszer, így iszonyat nehéz alá fejleszteni is. Előző munkahelyemen jöttem rá arra, hogy a napom legszebb pillanata az volt, amikor hazamentem és bekapcsoltam a Windows-os gépemet és minden alapvető funkció működött.
Ettől függetlenül nem lesz még eppől gépem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2843 Dátum: 2016.09.14 16:16:46 »
[emoji122][emoji122][emoji122] Andriska, királyság vagy! Affa**ért nem tudok ilyen "látványosan" fogalmazni. Sírok a röhögéstől...
sírhatsz is töki...


http://index.hu/tech/2016/09/14/meg_varjon_az_iphone_frissitessel/
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2844 Dátum: 2016.09.14 17:25:57 »
sírhatsz is töki...


http://index.hu/tech/2016/09/14/meg_varjon_az_iphone_frissitessel/
Végig olvastam. Elég sok ilyen cikket látni mostanában. Úgy látszik a zárt rendszert nem a felhasználók babrálják sz.rrá  :)
Ismerősöm mondta úgy egy hónapja, hogy az 5s annyira belassult, akármit csinál szinte használhatatlan. Leadta valami iphone szervizbe, visszakapta ugyan úgy.
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2845 Dátum: 2016.09.14 21:52:21 »
sírhatsz is töki...


http://index.hu/tech/2016/09/14/meg_varjon_az_iphone_frissitessel/
Szóval, azért sír a szájuk, mert az eddigi egy helyett két Home gombnyomásra lehet feloldani a telefont?! Úristen...[emoji848]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2846 Dátum: 2016.09.14 21:56:49 »
Végig olvastam. Elég sok ilyen cikket látni mostanában. Úgy látszik a zárt rendszert nem a felhasználók babrálják sz.rrá  :)
Ismerősöm mondta úgy egy hónapja, hogy az 5s annyira belassult, akármit csinál szinte használhatatlan. Leadta valami iphone szervizbe, visszakapta ugyan úgy.
Eléggé követem az Apple-lel foglalkozó cikkeket pro és kontra. Nem találkoztam sok problémával.
Ha valaki saját felelősségre jailbreak-eli és ezáltal a későbbiekben *** a telefonját, azért nem az iOS a hibás. Az 5S-re normál körülmények között nem jellemző a lassulás, páromé hibátlanul működik, teljesen konstans.
Természetesen szükséges ezeknél is a hetente történő soft-reset (újraindítás) és nincs vele gond.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2847 Dátum: 2016.09.15 02:36:58 »
Ma frissítettem iOS10.0.1-re az iPad Mini2-t. A letöltés és telepítés együtt kb 15 perc volt (ebben benne volt a biztonsági mentés is), természetesen minden hiba nélkül lefolyt.
A tablet kitűnően működik, jópofák az újdonságok is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2848 Dátum: 2016.09.15 07:57:47 »
Eléggé követem az Apple-lel foglalkozó cikkeket pro és kontra. Nem találkoztam sok problémával.
Ha valaki saját felelősségre jailbreak-eli és ezáltal a későbbiekben *** a telefonját, azért nem az iOS a hibás. Az 5S-re normál körülmények között nem jellemző a lassulás, páromé hibátlanul működik, teljesen konstans.
Természetesen szükséges ezeknél is a hetente történő soft-reset (újraindítás) és nincs vele gond.
Az említett telefon nincs jailbreak alatt, nem tudom mit tesznek vagy sem vele. A döntésük, hogy vesznek másikat, maradnak a márka mellet. :) Biztos megvan a varázsa iOS rendszernek is, de (mélyreható összehasonlítás nélkül mondom) én elvagyok az androiddal, LG G4 jelenleg megfelelő számomra. Tudja azt amire nekem kell. Nem játszom, nem filmezek stb. használom pl. az online lehetőségeit, bizonyos szintig szöveg/táblázatkezelés, navigáció és a többi telepített program. Netán olyan helyzet adódik akkor a tablet kerül kézbe és ugyan úgy folytatódik a word, excel, (ha van időm akkor ezen megy a film, helyzettől függően) amit OTG segítségével egy percen belül mozgatok, bárhol, körülményektől függetlenül, ha van net, ha nincs. Legutóbb egy csokorra való pdf került így át, gyorsan.
Biztos az ilyen és hasonló érvelések mellet ott van a megszokás, hogyan mire rendezkedett be a felhasználó.
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2849 Dátum: 2016.09.15 08:53:48 »
Az említett telefon nincs jailbreak alatt, nem tudom mit tesznek vagy sem vele. A döntésük, hogy vesznek másikat, maradnak a márka mellet. :) Biztos megvan a varázsa iOS rendszernek is, de (mélyreható összehasonlítás nélkül mondom) én elvagyok az androiddal, LG G4 jelenleg megfelelő számomra. Tudja azt amire nekem kell. Nem játszom, nem filmezek stb. használom pl. az online lehetőségeit, bizonyos szintig szöveg/táblázatkezelés, navigáció és a többi telepített program. Netán olyan helyzet adódik akkor a tablet kerül kézbe és ugyan úgy folytatódik a word, excel, (ha van időm akkor ezen megy a film, helyzettől függően) amit OTG segítségével egy percen belül mozgatok, bárhol, körülményektől függetlenül, ha van net, ha nincs. Legutóbb egy csokorra való pdf került így át, gyorsan.
Biztos az ilyen és hasonló érvelések mellet ott van a megszokás, hogyan mire rendezkedett be a felhasználó.
Igen, mindenképpen.  :yes: Az iOS esetében nincs konkrétan OTG, viszont van rá más megoldás, ami szintén nem bonyolult. Én elfogadom, ha valakinek jobban kézre áll a droid, ezzel nincs semmi gond. De azt állítani, hogy az iOS eszközöket csak villantásnak, menőzésnek vásárolja az az 1Mrd ember a Világon, kissé sántít. Ha ennyien pénzt adtak ki érte, akkor azt gondolom, van mögötte más ok is, amiért így történt.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i