Szerző Téma: Carina találkozók  (Megtekintve 119759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina találkozók
« Válasz #255 Dátum: 2013.06.09 10:00:01 »
én is örülök, hogy azért jópáran összejöttünk. és köszönöm mindenkinek a tanácsokat, főleg rip-nek! :yes:

rip74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Carina találkozók
« Válasz #256 Dátum: 2013.06.10 16:59:19 »
Én is örülök, hogy végre személyesen is találkoztunk, és azért egész sokan összegyűltünk. Sajnos a Kakucsi nekem biztos kimarad, nem leszek itthon, pedig szívesen mentem, volna egy gyors kört (Akár Fubával, pedig félős vagyok :lol:)
Jó azt látni, hogy mindenki igyekszik rendeben tartani az autóját (Fuba is, csak másképp [rohog] ), de tényleg.
Szabolcs autójánál én sem jövök rá a turpisságra..?
Dani gépe tényleg gyönyörű.. :wub:
Bsh szerintem az autód jobban veszi a lapot, mint az enyém, legalábbis érzésre, ami a rángatós hibát illeti, csak akkor cserélj alkatrészt, ha nagyon zavar.  :yes: (A Nyelestengelyre meg rákérdezek, mert ha így elmegy, akkor azt is csak a kuplunggal cserélném)
Lp  Ha sikerül újra találkozni, akkor megköszönném a lemezeket és szívesen venném a véleményedet :)

Szóval örülök hogy találkoztunk végre ;)

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina találkozók
« Válasz #257 Dátum: 2013.06.10 18:31:27 »
Sziasztok!

Nagyon jó volt találkozni veletek! Végre! Mint azt már jeleztem : nem értek a lovakhoz, csak hajtom őket.
Ezért nagyon a ,szakmai' dolgokhoz nem tudtam  hozzászólni, de talán megint tanultam vagyis hallottam dolgokat amik vagy fejben maradnak vagy majd megkérdezlek benneteket. A gépek tényleg szépek! Még Fuba-é is! Egy kicsit magamra ismertem a személyében, azt megállapítottuk, hogy mi vagyunk a garázdàk a csapatban, 
Köszönjük, hogy megismerhettünk benneteket! Az oroszok pedig tényleg kemények :lol: :lol:

Egyébként az én Carinám mocija rejtély, ebből is egy kicsi meg abból is egy kicsi! Tehát hibrid! Már csak kék jelet kellene beszereznem :hmmmm:

Üdv mindenkinek!   

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina találkozók
« Válasz #258 Dátum: 2013.06.10 18:51:03 »
Örülük, hogy jól mulattatok!  :clap:
Meséljetek, milyen autótesztelés volt???  :eek:

Szabolcs! Jók a felnik, hol vetted őket? Csak a jókis SP Sport 01-es Dunlop-okat sajnálom...  :)
Kupakot hogyan oldottad meg?


 :tt2: kis szerencsével: közelben jó áron! Szépek míïí? Irigykedni tetszik? Kupakot megoldottam ügyesen: jobb hátul van vagyis nincs. Én ott ritkán látom így nem zavar..

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina találkozók
« Válasz #259 Dátum: 2013.06.10 20:06:28 »
Örülük, hogy jól mulattatok!  :clap:
Meséljetek, milyen autótesztelés volt???  :eek:
Üdv!
Bsh bedobta a közösbe a saját, nagyon jó állapotú 2 literesét, lp-vel megnéztük, érezhető-e teljesítményvesztés a gáz üzemmódnál (nem), FUBÁval
végre próbára tettük a japán és az angol normál 4A-FE teljesítményét.
Az a stabilitás, amit az ültetéssel és ezekkel a felnikkel/gumikkal el lehet érni, egyszerűen pazar! :clap:
A tempóról annyit, hogy a szervószíjjam cserepesre égett, kinyúlt, de kit érdekel - két héttel előbbre jött a cseréjük :D :D :D (Szerintem az volt a "hajtásszag" bukéjának fő összetevője.)
De nem mindenkinek sikerült az az út :wacko:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina találkozók
« Válasz #260 Dátum: 2013.06.10 20:16:43 »
...
végre próbára tettük a japán és az angol normál 4A-FE teljesítményét.
...
Üdv!

Mi lett az eredmény?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina találkozók
« Válasz #261 Dátum: 2013.06.10 20:36:25 »
Üdv!
Nem voltak ideálisak a feltételek, nagy volt a forgalom, nem lehetett teljesen kigyorsítani, eleve egy párhuzamos gyorsulás kellett volna, azonos méretű első gumikon, gyári szívórendszerrel, de amit lehetett, megtettük, többször is mentünk a járgányokkal.
Nem tudom, Danee videójából mi fog lejönni, próbáltuk alámondani a sebességet, és a fordulatszámot (előre szólok: mindent letagadok :ph34r:), érzésre semmi olyan különbség nem volt, amit ne magyarázna a +1 mázsa súly és a nagyobb kerékméret. Hogy nincs 6 (pláne több!)Kw különbség, az tuti. Még biztosabbat  szegénykeverékes Carina bevonásával lehetne mondani.
Szóval én továbbra is azt gondolom, hogy A Bosch gyújtásrendszer, eltérő leömlő/kipuf nem csökkentett szignifikánsan a teljesítményen, és a sok eltérő, egymásnak ellentmondó adatsor közül (amire van magyarázat) az itt található teljesítmény/gyártásadatok a valósak. (Megjegyzem, ez az egyetlen, amit találtam, ami feltünteti, hogy a 73 és a 79 Kw-os teljesítmény a szegénykeverékes motoréi, a normálé a gyártás végéig 85 Kw-os)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #262 Dátum: 2013.06.11 22:14:12 »

De nem mindenkinek sikerült az az út :wacko:
Hát persze, mert valami őrült Carinás elvillant mellettük, és összezavarodtak. Hiába kiabáltunk ki az ablakon, hogy félre, félre.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #263 Dátum: 2013.06.11 22:30:42 »
Hát persze, mert valami őrült Carinás elvillant mellettük, és összezavarodtak. Hiába kiabáltunk ki az ablakon, hogy félre, félre.
Tényleg hiába kiabáltunk, a hang sebessége csak 300m/sec... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #264 Dátum: 2013.06.11 22:39:07 »
Tényleg hiába kiabáltunk, a hang sebessége csak 300m/sec... [rohog]
Hát mögöttünk le is maradtak... :lol:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #265 Dátum: 2013.06.11 22:39:55 »
Amúgy szerintem jó volt a hely is. Igaz nekem jóval messzebb volt, de jó hely volt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina találkozók
« Válasz #266 Dátum: 2013.06.12 22:34:12 »

Sziasztok!

Kakucsra jöttök?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #267 Dátum: 2013.06.12 22:55:32 »
Sziasztok!

Kakucsra jöttök?
Én megyek.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina találkozók
« Válasz #268 Dátum: 2013.06.12 23:05:34 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #269 Dátum: 2013.06.20 22:58:35 »
Prius 2 - a mosolygós autó.