Szerző Téma: Carina találkozók  (Megtekintve 119787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina találkozók
« Válasz #240 Dátum: 2013.06.08 12:28:24 »
és az nemdurva,ha oda jártak lopni,ahol a tulajok kiköltöztek vagy esetleg a gáton szakadtak meg a melótól?
én le is lőném az ilyen tolvajt a helyszinen.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina találkozók
« Válasz #241 Dátum: 2013.06.08 13:00:37 »
és az nemdurva,ha oda jártak lopni,ahol a tulajok kiköltöztek vagy esetleg a gáton szakadtak meg a melótól?
én le is lőném az ilyen tolvajt a helyszinen.
OFF
Egy-két karóba húzást kellene megejteni az említett esetekben, bemutatni 18-as karikával, és utána lőszerre sem lenne szükség  :censored:
ON

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina találkozók
« Válasz #242 Dátum: 2013.06.08 13:13:33 »
és az nemdurva,ha oda jártak lopni,ahol a tulajok kiköltöztek vagy esetleg a gáton szakadtak meg a melótól?
én le is lőném az ilyen tolvajt a helyszinen.
off
Arra próbáltam utalni, hogy a karóba húzás előkészülete+művelet durva erőfeszítést igényel. Ha már benn van a Dunában, had menjen az árral Mohácsig,mint a lufi. A lőszer drága és túlzotan humánus az ilyennek, a fe. használatot meg még jegyzőkönyvezni is kell.
on
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina találkozók
« Válasz #243 Dátum: 2013.06.08 15:52:51 »
Jó volt a találkozó örülök, hogy újra találkozhattam veletek!  :)
Itt vannak az általam készített képek a videókat meg szépen töltögetem majd fel...
https://plus.google.com/u/0/photos/110320400489312694839/albums/5887107268652943585

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #244 Dátum: 2013.06.08 16:08:03 »
Jó volt a találkozó örülök, hogy újra találkozhattam veletek!  :)
Itt vannak az általam készített képek a videókat meg szépen töltögetem majd fel...
https://plus.google.com/u/0/photos/110320400489312694839/albums/5887107268652943585
:clap: Köszi! Képek lementve...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina találkozók
« Válasz #245 Dátum: 2013.06.08 16:39:00 »
Jó volt találkozni végre Veletek!  :clap:
Köszönöm, bsh-nak, hogy évek után megint vezethettem egy 2 literest :szemez:
Gratula rip74-nek a minőségi zenéért, igényes beltérért, köszi villanónak a tapasztalatokat, lp-nk a gázos tapasztalatokért, Danee90-nek a valóban unikális gépéért :wub:, technikai segítségéért :yes:!
FUBA-nak az adrenalinlöketért! :D A hosszbordásszíjak cseréje ugyan korábbra jött (hallottátok a síkítást induláskor?), de a fene bánja ;)  :hug:
És igazad lehet a kuplung munkahenger eresztésében is, mert hazafelé lámpánál megint hallottam a ciripelést...Apropo lámpa: itthon komoly meglepetést okozott többeknek a verda - sikerült kikormolnod rendesen :D
Szabolcs! Hazafelé eszembe jutott a megoldás! Normál motor, csak a leömlőt (kipufogórendszert) cserélték valamikor egy bontott szegénykeverékesére :hmmmm:  meg kellene nézni az ECU számát, abból kiderül (kesztyűtartó mögött van).
Persze araszolás hazafelé is :wacko:, megint baleset látványa :no:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #246 Dátum: 2013.06.08 17:11:57 »
A hosszbordásszíjak cseréje ugyan korábbra jött (hallottátok a síkítást induláskor?), de a fene bánja ;)  :hug:
Ahá, tehát az volt az a hang mikor Danival kb. 70-nél kipróbáltuk...
Nem volt laza véletlenül (vagy öreg)? Mert a tempó miatt nekem nem csúszik meg.
Látod ezért nem nagyon szeretem más autóját hajtani, mert mindig félek mit teszek benne tönkre. Bocsi!  :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina találkozók
« Válasz #247 Dátum: 2013.06.08 17:31:44 »
Ahá, tehát az volt az a hang mikor Danival kb. 70-nél ( :devil:)kipróbáltuk...
Ugyan! Dehogy! A szerelőm már szólt, hogy lazák. Majd fújok rájuk egy kis szilikont, nem téma ;). Én kifejezetten örülök neki, hogy kicsit megtépted!  :D :clap: Bevallom, eddig azt gondoltam, én is meg tudom kergetni, de a vacak fékerő miatt ezt nem mertem. :whistling: Viszont viccen kívül sokkal jobban megy most  - legközelebb 3X kell menned vele, hogy Te is tudd értékelni ;)
Hazafelé jól jött az a kis zápor, hogy segítsen lemosni a szélvédőt - a 175 már kicsit rontotta a bogarak kikerülési esélyeit ;)
Hanem az ültetés, és ezek a gumik elképesztő úttartást adnak a verdádnak! :clap:
Remélem, Danee kisípolja majd a felvételekből azt :innocent:, ami pedig hitelesítené az élményfaktort :devil:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina találkozók
« Válasz #248 Dátum: 2013.06.08 21:14:30 »
Örülük, hogy jól mulattatok!  :clap:
Meséljetek, milyen autótesztelés volt???  :eek:

Szabolcs! Jók a felnik, hol vetted őket? Csak a jókis SP Sport 01-es Dunlop-okat sajnálom...  :)
Kupakot hogyan oldottad meg?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #249 Dátum: 2013.06.08 22:38:36 »
Örülük, hogy jól mulattatok!  :clap:
Meséljetek, milyen autótesztelés volt???  :eek:
Kalapos ragaszkodott hozzá, hogy próbáljam ki a kocsiját, hogy milyen az enyémhez képest és arra a következtetésre jutottunk, hogy nem megy rosszabbul igazán, a különbség inkább a kocsijának a nagyobb tömegére fogható valószínűleg. Érdekes volt viszont megtapasztalni, hogy bizony az általa utólagosan igen profin feljavított zajcsillapítás mekkora különbséget eredményez. Sokkal csöndesebb belül az ő autója mint az enyém!
Danee90 hozott profi kamerát magával, amit autóból autóba átszerelt, úgyhogy várjuk majd a videókat, amiket majd feltölt és két, véletlenül választott, közel azonos nagyságú (majdnem végtelen) prímszám szorzataként előálló számmal mint jelszóval levédi és ezt a jelszót egy lefüggönyözött ablakú nagy fekete Carinával közlekedő gyorsfutárral elküldi majd nekünk, hogy csak mi kivételezettek tudjuk megnézni.  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #250 Dátum: 2013.06.08 23:21:58 »
A mai találkozón felmerült témaként, hogy milyen őrült orosz videók keringenek a neten. Ígértem, hogy a küldök párat, hát íme:
OFF
   


   


   

ON
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina találkozók
« Válasz #251 Dátum: 2013.06.08 23:36:15 »
nézzétek csak 1:10-től azt a szép fehér Carina-E sedan-t ott a háttérben  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #252 Dátum: 2013.06.09 00:41:15 »
Üdv! Haza értem én is. 590 km. Pfff. Jó volt nagyon. Örültem, hogy voltak akiket még nem láttam.
Először, mikor Daneeval összejöttünk örültem az ismerős arcnak. utána meg örültem , hogy sorba jöttek az ismeretlen arcok is. Új arcok új gépek.
Engem még mindig nem győzött meg, hogy milyen motor is van Szabolcs gépében.

Kalapos! Haza felé nem bírtam gázzal 170 fölé vinni, de benzinnel sem 180 fölé.

Továbbra is sajnálom, hogy sokan nem jöttek el.
Pedig felállhattunk volna 2 sorba is. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.09 00:49:24 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #253 Dátum: 2013.06.09 00:44:14 »
Lehet meg kellene hajtani az én gépemet is párszor?
Megkezdtem a 330 000-dik km-t.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.09 00:48:52 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina találkozók
« Válasz #254 Dátum: 2013.06.09 00:53:13 »
Rip74! Ha eszünkbe jutna legközelebb vinnék pár CD-t. Van egy két extra minőségű CD-m még. Annak idején vadásztam a különlegesen jó minőségű felvételeket.
Van egy Triangle demo cd-m, RCA Viktor kiadótól is.
Prius 2 - a mosolygós autó.