Szerző Téma: Kerékpárok, rollerek, segway  (Megtekintve 96358 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #240 Dátum: 2017.10.13 10:15:33 »
Ami még népszerű itt kertvárosban, az a holland kocsinak is nevezett kerékpáros utánfutó:
...
Többen azt csinálják hogy így hozzák a kölköket az oviba, majd ezt az utánfutót az ovinál ott is lehet hagyni, és a bringával mennek tovább dolgozni. Visszafelé ugyanaz, csak fordítva.
Velencei tónál nyaraltunk egy hétig és ebben hurcoltuk a kölyköket, szuper cucc és az ára is egész elérhető.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #241 Dátum: 2018.02.19 12:16:28 »
Az idén fogok venni új bringát, és ehhez kérnék bármilyen javaslatot, tapasztalatot. 28" kerékméret, trekking (alapvetően városi, szilárd utakon használnám), és szeretnék tárcsafékeset. Nagyjából enny
A Merida, Kross és Cube márkákat nézegettem, de bármilyen javaslat érdekel. KTM-et szeretnék alapvetően, de azok nagyon drágák.
Árkategória 140 ezer körül terveznék erre költeni. Ja és újat vennék, használt nem igazán érdekel, persze létezik olyan ajánlat...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #242 Dátum: 2018.02.19 12:26:25 »
Az idén fogok venni új bringát, és ehhez kérnék bármilyen javaslatot, tapasztalatot. 28" kerékméret, trekking (alapvetően városi, szilárd utakon használnám), és szeretnék tárcsafékeset. Nagyjából ennyi
A Merida, Kross és Cube márkákat nézegettem, de bármilyen javaslat érdekel. KTM-et szeretnék alapvetően, de azok nagyon drágák.
Árkategória 140 ezer körül terveznék erre költeni. Ja és újat vennék, használt nem igazán érdekel, persze létezik olyan ajánlat...
Én nem vetném el a használtat. Bringás oldalakon szokott lenni adok-veszek. Ott érdemes körülnézni, De bringás szaküzletekben is van néha. Ez ugyanaz, mint az autóknál. Vehetsz alap modellt (az ár kb arra elég, talán) vagy használtat, de jobbat.
Egy Cube sem szokott olcsóbb lenni egy KTM-nél.  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #243 Dátum: 2018.02.19 12:34:23 »
Én nem vetném el a használtat. Bringás oldalakon szokott lenni adok-veszek. Ott érdemes körülnézni, De bringás szaküzletekben is van néha. Ez ugyanaz, mint az autóknál. Vehetsz alap modellt (az ár kb arra elég, talán) vagy használtat, de jobbat.
Egy Cube sem szokott olcsóbb lenni egy KTM-nél.  ;)
Vannak olyan üzletek, ahol vannak korábbi évjáratú beragadt, de új modellek (2015, 2016 éviek), olyan áron amennyiért az aktuális modellből 2-vel alacsonyabb szintet tudnék venni. Alapvetően ilyeneket nézek.
De majd körülnézek a használt piacon is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #244 Dátum: 2018.02.19 14:46:46 »
Vannak olyan üzletek, ahol vannak korábbi évjáratú beragadt, de új modellek (2015, 2016 éviek), olyan áron amennyiért az aktuális modellből 2-vel alacsonyabb szintet tudnék venni. Alapvetően ilyeneket nézek.
De majd körülnézek a használt piacon is.
Én kint találtam 1 éves KTM-et (szintén trekking), 600 EUR-ért (kb 1.200 EUR volt az új ára). De ez nem mostanában volt még, mostanság nagyon nem vagyok képben, hogy miket tudnak a belépő szintű vasak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #245 Dátum: 2018.02.19 14:55:14 »
Én tavaly augusztus végén vettem egy használt KTM-et, tesóm egy vacsiúj KROSS-t.
Asszonynak, meg szintén ekkor egy használt árban megkapott, 0km-es RIXE-t.

Használt KTM: Imola Cross típus, anno újkorában 1000EUR környéki árral, csupasz trekking bringa, hidraulikus Tekto tárcsafékekkel, Shimano Deore XT hátsó váltóval, minőségi első villával. Német piacos modell, Közép-Eu-ba nem is szállították ezt a típust. Ipari csapágyazással (Ritchey) van szerelve mindenhol (kormány, hajtás). Az ára 105E Ft volt.
Amit költöttem rá:
1. teljes első villa szétszedés, takarítás, zsírozás, karbantartás.
2. új lánc és hátsó sor csere, mert a régi lánc nyúlása már kopáshatáron volt, illetve, a hátsó sor két legkisebb fogaskerekében volt egy-egy 8-as, emiatt nyeregből kiállva tekerésnél a terhelés hatására meg-megszalajtott a pedál.
3. Kormányt cseréltem rajta és markolatot, de ezek nem relevánsak, hiszen, nem karbantartás jellegű költségek, hanem jóléti.

Szóval, a vételáron felül karbantartásokra, javításokra elköltöttem még kb 40 000Ft-ot. Gumik újszerűek, de egy minőségi típus 7-8000Ft/db, ha cserélni kell. Így nagyjából 150000Ft körül tartok eddig + a jóléti költségek.
Esetemben nem volt drága a bringa, de időszerű költségek merültek fel vele kapcsolatban. Olyat is lehet venni, amelyik drágább, de kevésbé igényel ilyen beavatkozásokat, azonban, ehhez kell az értő ember, aki vásárláskor tudja, hogy mit kell nézni, mert könnyen bele lehet szaladni a bringa vételárát közelítő költségekbe.

Tesóm KROSS bringája:
Vadiúj, itthoni boltból történt vásárlás. Listaára 305000Ft volt, raktáron lévő és egyéb kedvezményeket kihasználva 230000Ft vételárral, teljesen felszerelve, tehát, agydinamó, nagyteljesítményű ledlámpák, sárvédő elől-hátul csomagtratóval, túra markolat, shimano hidraulikus tárcsafékek elől-hátul, teljes Shimano Deore XT váltórendszer, gel-túra üléssel stb. egy szóval qrvajó bicikli. A váza hidroforming eljárással, nagynyomású vízzel formált, emiatt rendkívül szép vonalvezetésű, igényes, hegesztési varratok szinte nem is látszanak rajta.

Asszony Rixe bringája:
Teljesen felszerelt, német belpiacos (a Rixe 1920 óta gyárt manufaktúrában kerékpárokat), Kelet-Eu-ban nem kapható típus. Tesóméhoz hasonló felszereltségű annyi eltéréssel, hogy a váltója Shimano Altus és Acera, nem Deore. Új ára felszerelve 260-280000Ft-nyi Euro, 110000Ft-rét vettük úgy, hogy a gyári pedálját is mi szereltük rá fel, előttünk senki nem használta a biciklit még. 2016-os modell.

A Merida nekem is szemmel volt tartva, konkrét ajánlatom is volt rá a helyi bringaboltban. Csupasz trekkingként néztem a Crossway 20D és 40D modelleket. De alapvetően KTM felé hajlottam, és úgy döntöttem, hogy megpróbálok használtan venni KTM-et, mert hirtelen a szemem elé került egy hirdetés a neten. Feljebb leírtam, hogy összességében kb annyinál tartok most pénzben a KTM-mel, mintha vettem volna egy új Meridát. De ez megtévesztő lehet. A Merida nem Ritchey csapágyazással készül, és a váltója sem Deore, valamint, a váza is nehezebb egy picit. Ennek ellenére a Merida sem rossz, sőt, mentem vele, az is szuperül gurul, és menet közben könnyű is, de volt egy álmom (a KTM), így mégsem bánom a döntésemet. Ha belefutottam volna egy xar állapotú biciklibe, pl. egy azonnali első villa cserébe (40 000Ft), netán kiderült volna, hogy sérült a váz, vagy hasonlók, akkor nyilván bánnám a döntésemet. De így full-szerelem van. A fényezését elcsesztem, ugyan, de megtanultam, hogy tarthatom foltmentesen a matt fekete felületet.

Át kell alaposan gondolni, mindegyik verziónak megvan a pro és kontra oldala...
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.19 14:56:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #246 Dátum: 2018.02.19 15:01:50 »
Én tavaly augusztus végén vettem egy használt KTM-et, tesóm egy vacsiúj KROSS-t.
Örülök, hogy a polírozást kihagytad a javaslatokból ;)  ::)


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #247 Dátum: 2018.02.19 15:06:16 »
Örülök, hogy a polírozást kihagytad a javaslatokból ;)  ::)



 :whistling: :whistling: ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #248 Dátum: 2018.02.19 15:16:25 »
Örülök, hogy a polírozást kihagytad a javaslatokból ;)  ::)


Azóta minden tisztogatáskor Eneos motorolajjal törlöm át a vázat és minden gyönyörű... :-D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #249 Dátum: 2018.02.19 15:40:29 »
A Merida nekem is szemmel volt tartva, konkrét ajánlatom is volt rá a helyi bringaboltban. Csupasz trekkingként néztem a Crossway 20D és 40D modelleket. De alapvetően KTM felé hajlottam, és úgy döntöttem, hogy megpróbálok használtan venni KTM-et, mert hirtelen a szemem elé került egy hirdetés a neten. Feljebb leírtam, hogy összességében kb annyinál tartok most pénzben a KTM-mel, mintha vettem volna egy új Meridát. De ez megtévesztő lehet. A Merida nem Ritchey csapágyazással készül, és a váltója sem Deore, valamint, a váza is nehezebb egy picit. Ennek ellenére a Merida sem rossz, sőt, mentem vele, az is szuperül gurul, és menet közben könnyű is, de volt egy álmom (a KTM), így mégsem bánom a döntésemet. Ha belefutottam volna egy xar állapotú biciklibe, pl. egy azonnali első villa cserébe (40 000Ft), netán kiderült volna, hogy sérült a váz, vagy hasonlók, akkor nyilván bánnám a döntésemet. De így full-szerelem van. A fényezését elcsesztem, ugyan, de megtanultam, hogy tarthatom foltmentesen a matt fekete felületet.

Át kell alaposan gondolni, mindegyik verziónak megvan a pro és kontra oldala...
Azért akarok újat, mert bár értek hozzá (régen elég rendesen toltam a bringázást, elég sokat szereltem is, jobban értek hozzá, mint az autószereléshez :-) ), de olyat akarok, amit megveszek és jó ideig nincs vele gond. Most egy olyan bringám van, amit gyűjteményből vettem jó áron (Ritchey váz, Nagyjából Deore Lx és XT cuccok, Ritchey kormány, csapágyak, egyedi kormánycsapágy -- erről szívesen mesélek, ez jön velem bármilyen bringára), de öreg darab, és mindig van valami apróság. De ami jobban zavar, hogy egyre öregebb vagyok a sportos vázgeometriához, olyat szeretnék, amit kényelmesen, egyenes háttal lehet tekerni (meredek kormányszár és teleszkóp megvan, emeltek valamit az elején, de kevés). Amúgy ez a bringa nem megy el, nem akarom eladni, lemegy a nyaralóba és akkor nem kell mindig cipelni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #250 Dátum: 2018.02.19 16:00:42 »
Azért akarok újat, mert bár értek hozzá (régen elég rendesen toltam a bringázást, elég sokat szereltem is, jobban értek hozzá, mint az autószereléshez :-) ), de olyat akarok, amit megveszek és jó ideig nincs vele gond. Most egy olyan bringám van, amit gyűjteményből vettem jó áron (Ritchey váz, Nagyjából Deore Lx és XT cuccok, Ritchey kormány, csapágyak, egyedi kormánycsapágy -- erről szívesen mesélek, ez jön velem bármilyen bringára), de öreg darab, és mindig van valami apróság. De ami jobban zavar, hogy egyre öregebb vagyok a sportos vázgeometriához, olyat szeretnék, amit kényelmesen, egyenes háttal lehet tekerni (meredek kormányszár és teleszkóp megvan, emeltek valamit az elején, de kevés). Amúgy ez a bringa nem megy el, nem akarom eladni, lemegy a nyaralóba és akkor nem kell mindig cipelni.
Akkor egy új KROSS lehet a jó választás. Minősége megegyezik mindenben a KTM-ével, de valamivel alacsonyabb áron mérik. Idén felfelé megy az ára, ezért érdemes alaposan körülnézni akciók után. A várható áremelkedés kb 30-40000Ft, ezt mondta tesómnak a boltos.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #251 Dátum: 2018.02.19 17:03:41 »
Örülök, hogy a polírozást kihagytad a javaslatokból ;)  ::)
ejj...megelőztél...[emoji16]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #252 Dátum: 2018.02.19 17:04:03 »
Azóta minden tisztogatáskor Eneos motorolajjal törlöm át a vázat és minden gyönyörű... :-D
itt a pont!!!![emoji23]
azthittem h almás toptec4300zal...[emoji39]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #253 Dátum: 2018.02.21 09:46:53 »
Láttam óriásplakátot és gondoltam kinézek a bringaexpora jövő hétvégén, de a kiállítói lista nem túl bőséges, szóval 2500 forintért felejtős.
Itt a kiállítói lista: http://bringaexpo.hungexpo.hu/hu/kiallitok
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #254 Dátum: 2018.02.21 11:51:43 »
Örülök, hogy a polírozást kihagytad a javaslatokból ;)  ::)

MI EZ  FEHÉR AUTÓ ITT BALRA, mikor cseréltél?