Szerző Téma: Kerékpárok, rollerek, segway  (Megtekintve 96405 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #105 Dátum: 2013.07.11 07:57:33 »
Jópofa, bár így nem sok minden derül ki róla, teljes restaurálás és (ha tényleg rendőrségi volt) felszerelés után kíváncsi lennék rá...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #106 Dátum: 2013.07.11 08:04:04 »
Egyébként hatalmas a gép: 28-as kerekei vannak, én 175cm vagyok a kormány mellig ér, a nyeregből így éppen a pedálig ér le a lábam.
Ide vele rögtön. Ez egy ultra bicikli, kérem szépen!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #107 Dátum: 2013.07.12 13:54:32 »
Múlt héten elmentünk este biciklizni munkatársammal, elég jóféle montija van, LX/XT cuccokkal, erre tegnap írja fb-on, hogy elszakadt a lánca  :eek: sík terepen, nem egy ezeréves, elhanyagolt gép... ~20 éve megfordult pár kerékpár a kezemben, de ilyet még nem hallottam... Gyorsan rákerestem az én láncomra, ha mégis pótolni kellene, 8e Ft, akciósan. Jájj...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #108 Dátum: 2013.07.12 14:08:00 »
Múlt héten elmentünk este biciklizni munkatársammal, elég jóféle montija van, LX/XT cuccokkal, erre tegnap írja fb-on, hogy elszakadt a lánca  :eek: sík terepen, nem egy ezeréves, elhanyagolt gép... ~20 éve megfordult pár kerékpár a kezemben, de ilyet még nem hallottam... Gyorsan rákerestem az én láncomra, ha mégis pótolni kellene, 8e Ft, akciósan. Jájj...
Ezen az öreg bicajon én is lecseréltem a láncot, mert 45 éve nem volt cserélve, de szerintem akkoriban se cseréltem [rohog] Nagyon rozsdás volt. Az új láncon nem volt biztosítószem, így 1 db-t ki kellett vennem, összeraktam, de nem kalapáltam össze  és most nem tudom hol van az összeeresztés. Remélem nem csúszik ki a stift.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #109 Dátum: 2013.07.12 14:16:39 »
Jaj. Azt láncbontó szerszámmal szoktuk csinálni, vagy a megfelelő lánchoz a megfelelő patentszemet használjuk (pl. Sram PowerLink, PowerLock, Shimanonál összekötő stift, amit a bontószerszámmal kell átnyomni, majd letörni fogóval a vezető stiftet) Így lesz a leginkább megbízható a lánc toldás(összerakás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #110 Dátum: 2013.07.12 14:22:51 »
Jaj. Azt láncbontó szerszámmal szoktuk csinálni, vagy a megfelelő lánchoz a megfelelő patentszemet használjuk (pl. Sram PowerLink, PowerLock, Shimanonál összekötő stift, amit a bontószerszámmal kell átnyomni, majd letörni fogóval a vezető stiftet) Így lesz a leginkább megbízható a lánc toldás(összerakás.
Á ráraktam egy anyacsavarra, ráütöttem egy szöggel a stiftre már kint is volt. Összeraktam , de már  nyoma sem volt az összeeresztésnek. Elvileg kéne lenni egy horonynak a stiften, hogy beakadjon a biztositó szem, nem? De ezen nem láttam.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #111 Dátum: 2013.07.13 17:04:52 »

Így néz ki pl. a 7-8 sebességes láncok stiftje. Az egyik felén látszik a stift végein egy-egy "horony", az fekszik fel a láncszem külső részében, a másik fele, amin nem látszik semmi extra, az a "vezető" stift, azt kell letörni préselés után ("egyfokozatú" láncot régen szereltem, rémlik valami, mintha azt meg lehetne úgy bontani, hogy vissza is mehet a régi stift... csak ügyesnek kell lenni). Mindegy, ha működik, akkor csak nem lesz gáz...

Ma is volt egy ~53 km-es városi menet, Szigetszentmiklós, Bp. Keleti pu., Margit-sziget, majd budai oldalon vissza. Útközben egy sör :D egy kis üdítő... Még a túra elején néztem keréknyomást, mert mindig erdészeti Lada Níva hangja van, de nem meglepő a 2,35"-os gumiktól. Na de 2 bar nyomáson meg aztán tényleg nem csoda... 3,5 bar mindjárt jobb, más lett a menetdinamika. Nem fogyasztok kevesebbet vele, jobban kijönnek az úthibák, de némileg gyorsabban is tudok menni, nem csak kivajazott szakadékban :)
Az új fékbetétek meg pompásan teljesítenek, nincs már az az idegesítő hang fékezésnél  :clap:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #112 Dátum: 2013.07.14 19:57:19 »
Mondjuk az enyém a hagyományos kontrás gép, a láncszem stiftjén nem rémlik a közepén az a nut. A baj az, hogy összerakás után már nem találom hol van az összeeresztést, mert azt a végén szét kéne kicsit kalapálni. Mindegy muxik.
Viszont elővettem a másik oldtimert egy 3 sebességes agyváltós Peugeot bicajomat. Na azon minden van ami előirás. Ezt kb 10 éve vettem egy haszontelepen Németországban 10 €-ért, de lehet, hogy Márka volt :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #113 Dátum: 2013.07.14 19:59:55 »
Igen, erre írtam, hogy az "egyfokozatú" láncok emlékeim szerint is mintha újra összerakhatók lennének, nincs olyan horony... talán...

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #114 Dátum: 2013.07.14 22:31:13 »
Egyetlenegy helyen fotózott profi fotós a múlt heti Duna Maratonon, ott is épp előztem lefelébe és kilógok a képből :no: , fehér felsőben R327 rajtszámmal.

http://foto.nutrixxion.hu/2013/MTB/0707-DunaMaraton/slides/duna1-0363.html


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #115 Dátum: 2013.07.14 22:38:45 »
Egyetlenegy helyen fotózott profi fotós a múlt heti Duna Maratonon, ott is épp előztem lefelébe és kilógok a képből :no: , fehér felsőben R327 rajtszámmal.

http://foto.nutrixxion.hu/2013/MTB/0707-DunaMaraton/slides/duna1-0363.html
woow, nem is gondoltam, hogy ilyen komolyban nyomod.. ::)

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #116 Dátum: 2013.07.14 23:13:20 »
Köszi, megfogott a dolog ::), kikapcsolódásnak-sportnak is és nagyon jó a társaság.  Következő Maraton amire úgy néz ki, hogy megyek az a Mátra lesz, szeptember elején.
Most hétvégén is belement a biciklibe 85km;-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 23:18:45 írta TZoli »

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #117 Dátum: 2013.07.15 00:12:20 »
Hopp, itt meg nézzük a csajokat, ott gugolok a háttérben :sorcerer:    Micsoda popsi és izmos combok, jajj annak aki közéjük kerül fejjel vagy akárhogy :DDD  De a karja se semmi a csajnak...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_7_15_i1euchsy2n.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.15 00:13:57 írta TZoli »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #118 Dátum: 2013.07.18 13:13:30 »
Át lett festve az oldtimer bicajom:
Több gondom is van: soha nem volt rajta első fék, így  ki se merek menni vele , most hogy mindenbe belekötnek. Milyen fék kéne rá? erre felniféket nem is lehetne rakni.Legjobb lenne mindkét kereket kicserélni, .Tárcsaféket lehet normál kerékre rakni?  A hátson pedig a kontra nem tökéletes ,meg hiányzik egy csomó küllő :D Ezért nincsenek is lefestve a kerekek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #119 Dátum: 2013.07.18 14:15:10 »
aranyos!  :wub:
ezeknek a régi binyóknak is volt elsőféke ilyen vaspálcás hajlitott szerkezet a pofa a közepén volt és fék húzáskor lefelé mozgott a gumira. 
ha elől az elsővilla tövénél vagy valahol  ahol az embléma stb szokott lenni  furat akkor helye megvan. keress bontottan.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002