Szerző Téma: Kerékpárok, rollerek, segway  (Megtekintve 96348 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #75 Dátum: 2013.06.17 13:06:55 »
Köszi, tegnap is megvolt Csóványos és még egy szép kör hozzá, 60km lett. Kemény volt...főleg az eleje a meleg miatt, a Foltán-kereszt-től kezdett hűvösebb lenni, majd Csóványoson már 20 fok se volt és felhőszakadás lett. Onnan le Királyháza, Diósjenő, Nógrádi-vár, Szokolya és végül haza Verőce.
Az eső miatt a szokásos vasárnapi tekeréses állapotomban (ilyenkor mindig megyünk 5-en) értem haza, szó szerint nyakig sárosan, és ezt a túrát torokfájással és hőemelkedéssel csináltam meg.

Edzek mostanában folyamatosan, beneveztem a Visegrádi Duna Maratonra, igaz csak rövid távra (32km), de azon a terepen szerintem egyenlőre elég lesz az is.

Betétes nadrágban tekersz?  Hosszabb túrákra csak abban lehet, bár nekem a végére így is fáj, de másnap már nem.
Ezt a brutalis mennyisegu sarat hogyan takaritod le a bringarol?
Van itthon kis teljesitmenyu nagynyomasu mosom, de azzal nem mernek nekiallni, nehogy a csapagyakbol is kiverje a zsirt.
Igaz, nekem sarvedos csomagtarto is van a bringan, igy csak kanyarodaskor veri fel az elso kerek a sarat, de szerintem a dagonyazas nem is egy trekkingnek valo. Plane mikor 5barral a kerekben pattogok a koveken.

Tavaly osszel napi 2x18 km-t tekertem varosban, de az gyerekjatek volt ezekhez az erdei utakhoz, es szintkulonbsegekhez kepest.
32 km-es maraton elso hallasra nem tunik soknak, ha nincs benne emelkedo :) de gondolom nem a duna mellett kell tekerni a fouton...

Tavaly 1het utan hozzaszoktam a nyereghez betetes nadrag nelkul is, csak azota visszapuhanyodtam :)
Oktober vege- november konyeken bringaztam betetes 3/4hosszu, kantaros nadragban. Azzal tenyleg komfortosabb, mint sima rovidgatyaban.


TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #76 Dátum: 2013.06.17 15:05:54 »
Sarat gőzborotvával szedem le, van egy Karcher kimondottan biciklis mosóm. Múlt héten pl. 3X verettem le vele. Csapágyaknál azért valamennyire óvatosan, de amik nekem vannak ebbe a biciklibe elvileg nem lehet baja, évente ezeket az alkatrészeket meg úgy is szét kell szedni, ha baja van akkor meg csere.

Ez a maraton hegyre megy föl-le ::)

Ez volt a tegnapi:
http://www.endomondo.com/workouts/204131905?country=hu&lang=en&measure=metric&o=course&fb_source=feed_opengraph

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #77 Dátum: 2013.06.17 17:23:26 »
Szép teljesítmény...
Én szombaton is 45 körüli távot tettem meg és vasárnap is. Így 90 km után már éreztem a seggem, no de ma reggelre... Azt hittem rá sem tudok ülni  [rohog]
Betétes naci tényleg sokat számít?
Azt hogyan oldjátok meg ilyen melegbe, hogy az ital ne legyen fél óra után ihatatlanul meleg?
Xanyi

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #78 Dátum: 2013.06.17 18:00:44 »
Azt hogyan oldjátok meg ilyen melegbe, hogy az ital ne legyen fél óra után ihatatlanul meleg?
En ugy, hogy a hutoben hagyom, es nem megyek bringazni :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #79 Dátum: 2013.06.17 18:15:07 »

Azt hogyan oldjátok meg ilyen melegbe, hogy az ital ne legyen fél óra után ihatatlanul meleg?
Ha elég gyorsan mész, azért a menetszél annyit hűt rajta, hogy iható marad :szemez:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #80 Dátum: 2013.06.17 18:34:21 »
vigyél forró teát. egy félóra után ájsztínek fogod érezni...  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #81 Dátum: 2013.06.17 18:57:45 »
vigyél forró teát. egy félóra után ájsztínek fogod érezni...  :D
Tényleg? Mondjuk januárban biztos [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #82 Dátum: 2013.06.17 19:26:06 »
Azt hogyan oldjátok meg ilyen melegbe, hogy az ital ne legyen fél óra után ihatatlanul meleg?
a.) Vigyél citromos teát minimális cukorral, az langyosan is jó. Egyébként sem jó a jéghideg ital közben.
b.) olyan helyen bringázz, ahol vannak útközben kisboltok ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #83 Dátum: 2013.06.17 19:32:51 »
vagy vegyél egy thermo-s camelbak-et.
nekem 45fokban is bevált!
itthon annyi remélem nemlesz!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #84 Dátum: 2013.06.17 20:39:01 »
Szép teljesítmény...
Én szombaton is 45 körüli távot tettem meg és vasárnap is. Így 90 km után már éreztem a seggem, no de ma reggelre... Azt hittem rá sem tudok ülni  [rohog]
Betétes naci tényleg sokat számít?
Azt hogyan oldjátok meg ilyen melegbe, hogy az ital ne legyen fél óra után ihatatlanul meleg?

Betétes nadrág rengeteget számít, másnap semmi "seggfájásod" nem lesz.
Ital talán a legfontosabb, én 1 db kulaccsal megyek (8dl). Itthon megtöltöm izotóniás itallal, jól lehűtve. Aztán ismerjük annyira a Börzsönyt, hogy tudjuk merre vannak a források, így be kell osztani, utána már csak vizezek, esetleg ha útbaesik büfé valahol akkor Red Bull. Bár megmondom őszintén, hogy tegnap egy patakból is ittam, eléggé fent volt magason, nagy része csak talajvíz és finom is volt, és a fejemre is sokszor öntöttem tegnap a kulacsból.

Tegnapi pár perces pihi a Nógrádi várban:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_17_cn6nw106vm.jpg

Ez is egy szép hely,  kemény mászással. (Nagyirtáspuszta környékén a hegyekben):
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_17_io7igjm9hn.jpg


« Utoljára szerkesztve: 2013.06.17 20:47:04 írta TZoli »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #85 Dátum: 2013.06.17 22:13:20 »
Na végre, hogy az utolsó képről lehagytad azt a csúnya biciklit, mindig eltakarta a szép tájat! :tt2:
Gabe 254.

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #86 Dátum: 2013.06.18 22:33:08 »
Ma kora este meló után is megvolt egy 30km-es tekerés sok felfelével terepen, este 7-kor indultunk és 9 körül már itthon is voltam:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_18_hde6bm7tgh.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_18_ygahqbe0iq.jpg

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #87 Dátum: 2013.06.19 12:57:59 »
én  vagy 15 éve nem ültem bringán, nem is szeretem, de elnézegetve ezeket a fotókat, kezd megjönni hozzá a kedvem  :)

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #88 Dátum: 2013.06.22 22:27:49 »
Ma kora este sem jártam csúnya helyen :)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_22_pter39nbzs.jpg

Csak hogy a műszer is benne legyen ::)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_22_mc6moa0sp6.jpg

Egy kis kerülővel megtoldva 40km lett, de ennyi köcsög szúnyogot, még soha nem volt ennyi.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #89 Dátum: 2013.06.22 22:51:42 »
én  vagy 15 éve nem ültem bringán, nem is szeretem, de elnézegetve ezeket a fotókat, kezd megjönni hozzá a kedvem  :)
Na de ilyen hegyekre fel, az fárasztó :szemez:
Bezzeg gyerekkoromba kontrás géppel bejártam Hollandiát, meg lementem Balatonra.