Szerző Téma: Kerékpárok, rollerek, segway  (Megtekintve 96399 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #45 Dátum: 2013.01.30 19:12:31 »
Ez meg az én "old school" bringám
Igen jó cucc! Becsüld meg, nagyon jó bringa!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #46 Dátum: 2013.01.30 19:27:23 »
Köszönöm, úgy teszek!
Évente csak pár km-t megyek vele mostanában (sajnos), időnként kerül a közelébe értő ember, ők viszont elismerően méregetik a vázat, és a többi "korabeli" alkatrészt (annak ellenére, hogy a villa igazából nem egy cc, mint a váz, kicsit soknak is tűnhet a 13 cm rugóút, de ez van :) )
Viszont egyszer rá kell szánnom magam egy komolyabb karbantartásra, mert a váltókarok elkezdtek rakoncátlankodni, nem mindig akarnak váltani. Csak nem fiatalok azok az LX karok... Tavasszal neki is esek, az össze bringát rendbe rakom, hátha...

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #47 Dátum: 2013.02.01 20:34:17 »
Ma végre délután ki tudtam próbálni a biciklit, az utcánkban felszáradt az út és mentem pár kört.
Azt kell mondjam, hogy nagyon durván jó a gép, iszonyat hatékony az XT hajtáslánc, a széles bütykös gumik sem fogják annyira a mint amire számítottam.
Nagyon jó lesz ez... Egyedül a hátsó fékkel kell foglalkozni, mert szerintem levegős, vagy kevés az olaj benne, nem úgy fog ahogy kéne

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #48 Dátum: 2013.02.02 18:38:39 »
Gondolom nagyon jól gyorsul  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #49 Dátum: 2013.03.12 13:05:19 »
A délelőtt folyamán, csak hogy teljen az idő, elővettem a GT-t. Szegény, kicsit koszos is volt, guminyomás is csak 2 bar, így nekiálltam. Az, hogy elől szingószelepes belső van (épp olyan Syncros Big Box felni volt :D ), és egyik kúton sem bírom használni az átalakítót, már nem is érdekel. Hazatoltam...

Egy ideje sz*rakodott a hátsó váltó karja (bő 10 éves LX), 4. fogaskerék fölé nem akart váltani. Utoljára csúnya dolgokat olvastam a szerelésről, de úgy vagyok vele, legfeljebb veszek egy újat. Szépen lebontottam a markolatot, fékkart, váltókart, majd szétszedtem. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem ugrott szét 300 kis darabra, ahogy lenni szokott hasonló esetekben. Látva a belső mechanikát, kicsit megjárattam kézben, kiderült, hogy csak a gyári zsír állt össze, és akadályozta a váltást  :eek: Tisztítás K3-mal, féktisztítóval, majd (mivel épp nincs itthon teflonosolaj, zsír) WD40-es ápolás, és voila, működik, olyan jól, mint még sosem  :hug:

Már csak vissza kell szerelni a láncvilla védőt, egy kis extra törölgetés, és hajrá!



csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #50 Dátum: 2013.03.12 13:31:03 »
A délelőtt folyamán, csak hogy teljen az idő, elővettem a GT-t. Szegény, kicsit koszos is volt, guminyomás is csak 2 bar, így nekiálltam. Az, hogy elől szingószelepes belső van (épp olyan Syncros Big Box felni volt :D ), és egyik kúton sem bírom használni az átalakítót, már nem is érdekel. Hazatoltam...
Egy ideje sz*rakodott a hátsó váltó karja (bő 10 éves LX), 4. fogaskerék fölé nem akart váltani. Utoljára csúnya dolgokat olvastam a szerelésről, de úgy vagyok vele, legfeljebb veszek egy újat. Szépen lebontottam a markolatot, fékkart, váltókart, majd szétszedtem. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem ugrott szét 300 kis darabra, ahogy lenni szokott hasonló esetekben. Látva a belső mechanikát, kicsit megjárattam kézben, kiderült, hogy csak a gyári zsír állt össze, és akadályozta a váltást  :eek: Tisztítás K3-mal, féktisztítóval, majd (mivel épp nincs itthon teflonosolaj, zsír) WD40-es ápolás, és voila, működik, olyan jól, mint még sosem  :hug:
Már csak vissza kell szerelni a láncvilla védőt, egy kis extra törölgetés, és hajrá!

te, a micra eleje mért más színű, mint a hátulja?  :1eye:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #51 Dátum: 2013.03.12 13:38:46 »
Komolyan veszem a kérdésedet, csufár: a házsort szigetelték, le is festették a lábazatot is , annak rendje és módja szerint NARANCSSÁRGÁRA  :ph34r: !!! Ez tükröződik a Buborékon.

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #52 Dátum: 2013.03.12 18:48:06 »
Ahogy beköszöntött a jobb idő, délutánonként végre elő lehetett venni a biciklit.
Viszont a gumikat le kellett cserélnem, mert túl durvák és dög nehezek is voltak.
Vettem rá Schwalbe Racing Ralph gumikat, abból is a továbbfejlesztett Pacestar Evolution verziót, ( egy db ilyen gumi 14 ezer forint, nekem a kettőt sikerült elcsípnem 15ezerért :D) a gumik súlya egyenként 450gramm, amit elölről levettem régit az egymagába volt 910!!!! gramm. Jó kis könnyítésen esett át a gép.

Kis szépség :wub::
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_12_bklxhdzsq9.jpg

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #53 Dátum: 2013.03.12 18:59:45 »
Akartam írni, jó dög nehéz gumijaid voltak, erre megnéztem az enyémet, Maxxis High Roller 2,35", 1070 g/db  :D Csendben maradok.

Egyébként szép bicaj  :hug:

TZoli

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #54 Dátum: 2013.03.12 19:04:52 »
Aha, sokan megnézik egyébként, ismerősök meg feszt kopogtatják a vázat, hogy milyen hangja van a karbonnak ::)   

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #55 Dátum: 2013.03.12 19:15:07 »
Rongyváz  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #56 Dátum: 2013.03.13 13:58:41 »
Ahogy beköszöntött a jobb idő, délutánonként végre elő lehetett venni a biciklit.
Viszont a gumikat le kellett cserélnem, mert túl durvák és dög nehezek is voltak.
Vettem rá Schwalbe Racing Ralph gumikat, abból is a továbbfejlesztett Pacestar Evolution verziót, ( egy db ilyen gumi 14 ezer forint, nekem a kettőt sikerült elcsípnem 15ezerért :D) a gumik súlya egyenként 450gramm, amit elölről levettem régit az egymagába volt 910!!!! gramm. Jó kis könnyítésen esett át a gép.

Kis szépség :wub::
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_12_bklxhdzsq9.jpg
Dögös kis bringesz, az már biztos!  :wub:
------------------------
Én is elértem oda, hogy 1997-ben kapott és 2001-ben ellopott Gepida Mundo MTB-m után újra szeretnék bicajt venni.
MTB nem kell, leginkább a trekking kategória érdekel a sokcélúsága miatt. Elsődlegesen városi, mindennapi munkába menet-jövetre használnám, gyerekülést rárakom, bölcsi-oviba vinni a gyerkőcöt.
Nem igénylek (árban képtelen vagyok drágát megfizetni, de nincs is olyan bringára szükségem) felső kategórás biciklit, viszont egy mindennapokban jól használható eszközre vágyom.
Annyi talán jó lenne, ha legalább aluminium vázas lenne, duplafalú felnikkel, fő a kényelem és a funkcionalitás.
Árban jelenleg max 80.000Ft-ra gondoltam, de még csak most kezdtem el nézelődni a neten.
Márka iránti elkötelezettségem nincs.

Ha van ötletetek, szívesen veszem, több szem többet lát alapon.

Előre is köszi.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #57 Dátum: 2013.03.13 14:15:04 »
Hirtelen találtam párat a megadott érték környékén, de nem linkelnék egyet sem. Csupán azért, mert (kövezzetek meg), de én nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani egyiket, mivel nekem nem kellene! Nem azért, mert én anno összeraktam egy nekem tetszőt, hanem mert (évekig szerelve volt munkatársaim kerékpárjait) pl. a Shimano alsó kategóriás váltóival, fékjeivel én mindig csak szívtam. Ahhoz viszont, hogy legyen rajta legalább egy Deore szet, ami még mindig csak max közép szintű, többet kell rááldozni.

Na jó, pl. egy ilyen, ha az ember odafigyel és tudja is karbantartani, akkor jól szolgálhat:
http://www.probike.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=116&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=71

Vagy ez, már csak poénból is:
http://www.probike.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27852&category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=71

Persze férfias kivitelben, hátra egy Rohloff agyváltó és hajrá  :wub:

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #58 Dátum: 2013.03.13 14:36:17 »
Budapesten munkabajáráshoz mit tudnátok ajánlani?
Napi ~15km-ről van szó, majdnem végig bringaúton.
Most van egy nagyonolcsó supermarket-es vackom, de állandóan szétesik, sz*r, ki fogom vágni az ablakon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kerékpár kicsiknek és nagyoknak
« Válasz #59 Dátum: 2013.03.13 14:58:35 »
@MFerenc:
 :) Köszi az őszinte választ. Az első bicaj bejövős, ilyenekre gondoltam.
A Cruisert elfelejtettem írni, hogy alapból kizártam, bár, az agyváltó csak arra érhető el, gondolom... Ha pl. nyaralni megyünk családdal és visszük a cangát is, akkor emelkedőkön nem cruiserrel akarok szenvedni, hanem egy arra alkalmas(abb) bicajjal.
Ezért gondolkodom trekkingben.

Szerintetek érdmees lehet akár használtan is, de jó biciklit nézni/venni?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i