Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 60940 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #45 Dátum: 2013.06.05 15:47:57 »
Hát azért nem éppen  :) ... az S-Mercinek nincs megfelelője a Toyotánál - csak a Lexusnál, mégpedig az LS.

Az Avalon, méretét tekintve, az E-Mercinek felel meg - viszont piaci pozíciója szempontjából nem, és nem is arra szánják, lévén ezt a szerepet a Lexus GS tölti be. Mert az ugye a prémium liga. Látszik az árakon is, amiket lejjebb beírtam... Szóval az Avalon inkább az olyan márkák hasonló méretű modelljeivel verseng, mint a Chevy, Ford, Nissan stb.
Pusztán az Avalon méretei alapján az egy USA piacos "Skoda Superb" lehetne, nem? Arra gondolok, hogy ugyan nem prémium, de helykínálatát tekintve bőven nagy autónak tekinthető. EU-ban ilyen kategória nem is nagyon van... vagy igen?  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #46 Dátum: 2013.06.05 15:51:06 »
Az ES a GS alatt van hierarchiában. IS-ES-GS-LS - így néz ki a sor.
:eek: Na bakker en meg vegig GS-LS koze tettem az ES-t. Utana soha nem neztem, csak szemre akkora hombar az ES, nagyobbnak tunt a GS-nel  :yes: Koszi, ma is tanultam valamit  :hug:  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #47 Dátum: 2013.06.05 15:53:28 »
Pusztán az Avalon méretei alapján az egy USA piacos "Skoda Superb" lehetne, nem? Arra gondolok, hogy ugyan nem prémium, de helykínálatát tekintve bőven nagy autónak tekinthető. EU-ban ilyen kategória nem is nagyon van... vagy igen?  :hmmmm:
Szerintem a Superbnel egyel nagyobb, de nem neztem meg egyik meretet sem  :hmmmm: A Superb inkabb Camry nem?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #48 Dátum: 2013.06.05 16:01:13 »
Szerintem a Superbnel egyel nagyobb, de nem neztem meg egyik meretet sem  :hmmmm: A Superb inkabb Camry nem?  :hmmmm:
A Camry méreteit nem tudom, de az nekem inkább a Passat méreteivel van pariban. A Superb, meg 20 centivel hosszabb a Passatnál. Nyilván nem hiába nem forgalmazzák a Camryt EU-ban, hiszen, az Avensisnek lenne ellenfele házon belül a méretei alapján.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #49 Dátum: 2013.06.05 16:34:04 »
Camry jóval nagyobb az Avenel. Nem a hazon beluli konkurencia miatt nem fogalmazzak.
Olyan magas áron ami megerne a TMH-nak forgalmazni senki nem venne egy Usa szajizre tervezett benzintemeto (hibrid eseten pottom csomagtartoju) nem praktikus, hombar szedant.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.05 16:36:01 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #50 Dátum: 2013.06.05 16:38:07 »
:eek: Na bakker en meg vegig GS-LS koze tettem az ES-t. Utana soha nem neztem, csak szemre akkora hombar az ES, nagyobbnak tunt a GS-nel  :yes: Koszi, ma is tanultam valamit  :hug:  :yes:
Elég, ha megnézed a lexus.com-on az árakat - egyből meglesz a hierarchia  :yes: : 36.370-ről indul az ES, és 47.250-ről a GS.

Méretek alapján amúgy nem csodálom, hogy nem olyan egyértelmű a dolog - mert az ES nem kisebb, mint a GS, sőt  ;) ... 4895 mm hosszú, míg a GS 4845. Csakhogy az ES a Camry padlóvázára épül, elsőkerék-hajtású, egyszerűbb, kevésbé igényes technika - direkt az amcsi piacra szánták elsősorban, tágas, de olcsóbb modellként. Egyértelműen más vevőkörnek szánják, mint a GS-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #51 Dátum: 2013.06.05 16:40:46 »
Pusztán az Avalon méretei alapján az egy USA piacos "Skoda Superb" lehetne, nem? Arra gondolok, hogy ugyan nem prémium, de helykínálatát tekintve bőven nagy autónak tekinthető. EU-ban ilyen kategória nem is nagyon van... vagy igen?  :hmmmm:
Hogyne lenne... pl. az általad is írt Superb, vagy a Mondeo. De nem érdemes direktben összevetni Európát az USA-val, mert eléggé eltérőek a besorolások. Az USA-ban egy Camry pl. nagyjából az a kategória, mint nálunk egy Avensis.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #52 Dátum: 2013.06.05 16:43:24 »
Szerintem a Superbnel egyel nagyobb, de nem neztem meg egyik meretet sem  :hmmmm: A Superb inkabb Camry nem?  :hmmmm:
A Camry kisebb, mint az Avalon  :) ... kisebb, olcsóbb, egy kategóriával lejjebb sorolt modell. A Corolla és az Avalon között helyezkedik el: 16, 22, illetve 30 ezer dolláros induló áruk is jól mutatja ezt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #53 Dátum: 2013.06.05 16:52:48 »
 :flowers:Ez ok,  persze hogy a camry kisebb az avalonnal. De a camry nem avensis es passat meret,  hanem nagyobb annal. Csupán meret alapján akkor a camry inkabb superb nem? !
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.05 16:55:35 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #54 Dátum: 2013.06.05 16:54:12 »
A Camry méreteit nem tudom, de az nekem inkább a Passat méreteivel van pariban. A Superb, meg 20 centivel hosszabb a Passatnál. Nyilván nem hiába nem forgalmazzák a Camryt EU-ban, hiszen, az Avensisnek lenne ellenfele házon belül a méretei alapján.
Atyaég, mekkora keverés van itt  :stuart: ...

Házon belüli konkurrenciáról szó sincs. Mivel Európában a kutya nem vesz középkategóriásnál nagyobb japán autót (minden ilyen próbálkozás megbukott, nem csak a Toyoták), EZÉRT vonták ki a Camryt. Ezután az Ave lett az európai csúcsmodell. És, ennek megfelelően, meg is nőtt - már majdnem akkora, mint a Camry: lásd a következő bekezdést.

Méretek: az Ave egész pontosan a Passat konkurrense - a méreteit tekintve is. 4695 mm hosszú az Ave, és 4769 a Passat. A Camry alig nagyobb: 4805. De, mondom, ezt már nem érdemes összevetni a két előbbivel, mert más-más piacokra szánják őket.

A Superb, 20 centivel hosszabb a Passatnál? Szerintem inkább csak héttel ;) ... 4838 mm, egész pontosan. Kategóriáját tekintve, az Ave és a Passat konkurrense. Árában is. Még ha nagyobb is benne a hátsó lábtér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #55 Dátum: 2013.06.05 16:57:08 »
Ez ok,  persze hogy a camry kisebb az avalonnal. De a camry nem avensis es passat meret,  hanem nagyobb annal. Csupán enter alapján akkor a camry inkabb superb nem? !
Lásd eggyel lejjebb :) ... az Ave, a Passat, a Camry és a Superb gyakorlatilag egy méret. A Camry persze kakukktojás, mert nem direkt konkurrense ezeknek.

Az Avalon pedig egy Camry-alapokra épített, de igényesebben kidolgozott, drágább, tágasabb, eggyel magasabb kategóriába tartozó autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #56 Dátum: 2013.06.05 17:01:51 »
Camry jóval nagyobb az Avenel. Nem a hazon beluli konkurencia miatt nem fogalmazzak.
Olyan magas áron ami megerne a TMH-nak forgalmazni senki nem venne egy Usa szajizre tervezett benzintemeto (hibrid eseten pottom csomagtartoju) nem praktikus, hombar szedant.
A motor még hagyján, tudna a Toyota dízelt tenni a Camrybe, ha szükség lenne rá... Kombit is tudna belőle csinálni - régebben volt is. A gond nem itt van. Hanem hogy Európában tényleg senkinek nem kellenek a japán nagykocsik. Honda Legend, Nissan Laurel és Maxima, Mitsubishi Sapporo és Sigma, Mazda 929 és Xedos 9, Toyota Crown és Camry - egyiket sem vették, és a gyárak tanultak is ebből.

A Lexus, és az Infiniti persze egy ideje próbálkozik - de ennek is inkább csak presztízs-okai vannak. A nagy európai autógyártó országokban (amelyek egyben a nagy piacok is) alig veszik ezeket az autókat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #57 Dátum: 2013.06.05 17:13:54 »
Lásd eggyel lejjebb :) ... az Ave, a Passat, a Camry és a Superb gyakorlatilag egy méret. A Camry persze kakukktojás, mert nem direkt konkurrense ezeknek.

Az Avalon pedig egy Camry-alapokra épített, de igényesebben kidolgozott, drágább, tágasabb, eggyel magasabb kategóriába tartozó autó.
Teaht:
Ave 4695 mm
Passat 4769 mm
Camry  4805mm
Superb 4838mm

Szoval Ave es Camry kozott van 11cm mig Camry es Superb kozott 3cm a Superb javara.
Az Avalon 4960mm szoval Avalon es Superb kozott 11centi az Avalon javara.

Mondom en, hogy pusztan mereteket nezve, az Avalon nagyobb a Superbnel es a Camry all kozelebb a Superbhez  ;)
Most hogy milyen kategoria azt tenyleg felesleges hasonlithatni. De meretre megall amit irtam  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.05 17:16:09 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #58 Dátum: 2013.06.05 17:15:08 »
Kombit is tudna belőle csinálni - régebben volt is.
Jah  :yes: A minap lattam egyet, azert a ket darab hatso ablaktorlo meglepett  :eek:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #59 Dátum: 2013.06.05 17:20:26 »
Mondom en, hogy pusztan mereteket nezve, az Avalon nagyobb a Superbnel es a Camry all kozelebb a Superbhez  ;)
Most hogy milyen kategoria azt tenyleg felesleges hasonlithatni. De meretre megall amit irtam  :)
Ja, így stimmel, igen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )