Szerző Téma: Plug-in Prius  (Megtekintve 102121 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #120 Dátum: 2019.12.04 07:48:44 »
Lehet, sajnos nem ismerem a P3-típust. P4 -nél ez az egyszeri rövid gombnyomás után történik, hosszú nyomásra viszont az előzőleg beállított hőfokon kezd el dolgozni a klíma.
Nekem sincs solar, ezért a rövid nyomás nincs hatással semmire.
Érdekes, hogy tegnap úgy próbáltam tölteni az autót, hogy rányomtam a fűtésre a távoson, és csak 30 percig volt hajlandó működni...
Nem azért állt le, mert elérte a beállított 22 fokot, az biztos. Nem tudtam, hogy ez időzítve van...
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #121 Dátum: 2019.12.04 09:18:47 »
Ez igaz, a benzin is romlandó, gondolom 3-4 hónap alatt képes kocsonyásodni, úgyhogy ki is fogom járatni a tankból, bár én 100 Oktánszámú benzint tettem bele legutóbb, egy hosszabb út miatt még nyáron, igazából nem vettem észre változást, csak abban reménykedtem, hogy a jobb benzin esetleg tovább is bírja a tárolást, de most már ebben is kételkedem...
Ha van a P3 kulcsán gomb, akkor annak működnie kellene! Nálam nyomva kell tartani 5 mp-ig, és beindul, de csak akkor, ha elegendő a nagy aksi töltöttsége. Viszont állítani nem lehet, mindig a legutolsó beállítás fog elindulni. Az autó nyitott, vagy bezárt (központizár) állásában is mükszik, de az ajtó kinyitásra, vagy a távriányító nyitás gombjára minid leáll. Ha az ajtó fizikailag nyitva van, bármelyik az 5 közül nincs jól becsukva, akkor nálam nem indítható a távosról a klíma. Az ajtóról jut eszembe, ha már ilyen a távirányítód, van a Te autódon szabadkezes funkció, azaz Key Less Go? Ha igen, akkor egy mozdulattal megoldható az ablakok felhúzása zárásra, ami alapból a Priuson tiltva van. Ja, és a 4 ablak egyszerre leengedése is, távosról, ami a nagy nyári melegben jöhet jól.

 Igen, a P3-asom "Key Less Go", eleg ha nalam  van a kulcs. Kozeledesre felkapcsolodik a belso vilagitas, az ajtot ki tudom nyitni ha hozzaerek a kilincshez es gombnyomasra indul. Errol az ablak fel/le huzogatasrol taviranyitoval nem tudok. Annyi lett modositva OBD-n keresztul,  hogy ha hatramenetbe teszem, akkor ne vinnyogjon folyamatosan, hanem csak csippanjon egyet.
 Megneztem, a klima villannyal megy, a futeshez viszont beroffenti a benzinmotort.
Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #122 Dátum: 2019.12.04 09:35:38 »
  Annyi lett modositva OBD-n keresztul,  hogy ha hatramenetbe teszem, akkor ne vinnyogjon folyamatosan, hanem csak csippanjon egyet.

Igen, ez hasznos, mert amúgy is csipognak az érzékelők, és nekem is tolatáskor nyomta a szaggatott csipogást.
Sajnos nekem nincs ehhez szoftverem, így márkaszerviz oldotta fel a jelzést.
Neked ezt ki csinálta, Te magad, vagy egy hozzáértő?
Mert ezzel a progival még elég sok dolgot lehet kihozni az autóból...
Azért próbáld ki kérlek a következőt: Nyitás után még egyszer nyomva tartod a nyitó gombot 5 mp-ig, és akkor le kéne húzza az ablakokat.
Ha ez nem mükszik, akkor jöhet az OBD...


 Megneztem, a klima villannyal megy, a futeshez viszont beroffenti a benzinmotort.
Akkor ezek szerint télen csak hideg autóval közlekedhetsz, ha EV üzemben akarsz menni?
Ez így elég durva!!
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #123 Dátum: 2019.12.04 11:58:22 »
Igen, ez hasznos, mert amúgy is csipognak az érzékelők, és nekem is tolatáskor nyomta a szaggatott csipogást.
Sajnos nekem nincs ehhez szoftverem, így márkaszerviz oldotta fel a jelzést.
Neked ezt ki csinálta, Te magad, vagy egy hozzáértő?
Mert ezzel a progival még elég sok dolgot lehet kihozni az autóból...
Azért próbáld ki kérlek a következőt: Nyitás után még egyszer nyomva tartod a nyitó gombot 5 mp-ig, és akkor le kéne húzza az ablakokat.
Ha ez nem mükszik, akkor jöhet az OBD...
Akkor ezek szerint télen csak hideg autóval közlekedhetsz, ha EV üzemben akarsz menni?
Ez így elég durva!!

 Oke, ezt az ablakos dolgot kiprobalom.
 Annyra nem durva mert ha megy a futes akkor ugyan jar a benzinmotor de EV kijelzes van ha van eleg toltesem. Vagyis a benzinmotor fordulata allando es gyorsitasra nem reagal,  vagyis a hajtasban nem vesz reszt. Tulajdonkeppen szallitok magammal egy mukodo benzinmotort.
 Egyebirant pl. ha meloba megyek, futest az ut kb. masodik feleben mar kikapcsolom, mert egesz jol be tud melegedni az utaster. Ekkor viszont a benzinmotor leall.
 Az OBD-s dolgot egy ismerosom csinalta, aki rendelt a P3-asahoz egy modult es a laptopjan futo szoftverrel  modositotta a hatrameneti csipogohangot. Ki akarta kapcsolni a biztonsagiov figyelmeztetest is, de en mondtam neki hogy az inkabb maradjon.  Az OBD moduljat allandoan bedugva tartja, arra hasznalja hogy a telefonjan figyelje a vizhomersekletet,  mivel a P3 nem jelzi ki. 
Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #124 Dátum: 2019.12.04 12:19:13 »
Nos így azért ez meg van oldva, nem tudtam, hogy így működik a fűtés...
A vízhőfokot semelyik Hybrid nem jelzi, anno az Aurishoz, most meg ennél a Priusnál is beraktam egy egyszerű digitális kijelzőt, aminek az érzékelőjét kivezettem a motortérbe, és hozzá erősítettem a motor hűtővíz rendszeréhez. Így nem csak a külső hőmérsékletet látom Celsiusban, induláskor, (Nálam a fő-panelon Fahrenheit kijelzés van, átkapcsolhatatlanul...)hanem motor működés közben a vízhőfokot is. Régebben még én is néztem a hőfokokat, és egyéb olyat, ami nincs a műszerfalon, mint a motor fordulata  Torque appon, de így most már erre nincs szükség.
Nem  tudnád megkérdezni az ismerőst, hogy milyen programot használ a laptopon? Köszi!
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #125 Dátum: 2019.12.11 21:25:16 »
Nos így azért ez meg van oldva, nem tudtam, hogy így működik a fűtés...
A vízhőfokot semelyik Hybrid nem jelzi, anno az Aurishoz, most meg ennél a Priusnál is beraktam egy egyszerű digitális kijelzőt, aminek az érzékelőjét kivezettem a motortérbe, és hozzá erősítettem a motor hűtővíz rendszeréhez. Így nem csak a külső hőmérsékletet látom Celsiusban, induláskor, (Nálam a fő-panelon Fahrenheit kijelzés van, átkapcsolhatatlanul...)hanem motor működés közben a vízhőfokot is. Régebben még én is néztem a hőfokokat, és egyéb olyat, ami nincs a műszerfalon, mint a motor fordulata  Torque appon, de így most már erre nincs szükség.
Nem  tudnád megkérdezni az ismerőst, hogy milyen programot használ a laptopon? Köszi!

Techstream a program neve. Itt egy video hogy kb. hogyan kene hasznalni: https://www.youtube.com/watch?v=RXYLQsXDBwA
Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #126 Dátum: 2019.12.12 07:51:07 »
Super! Köszönöm!
Sokat segítettél!
Meg is rendeltem a progit, bár sajnos csak 32 bites Win7 -en tud futni...
 üdv,
Ja! :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Plug-in Prius
« Válasz #127 Dátum: 2019.12.12 19:17:03 »
Super! Köszönöm!
Sokat segítettél!
Meg is rendeltem a progit, bár sajnos csak 32 bites Win7 -en tud futni...
 üdv,

Miért nem 64-est??  Elérhető az....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #128 Dátum: 2019.12.13 07:45:51 »
Szia!
A "forgalmazó" aki kábelt is ad hozzá, kiemelte, hogy a progi csak 32 bites verzión, Win 7 - ig bezárólag tud futni...
A keresgéléseim alapján viszont látom, hogy valóban létezik 64-es, de az aktiválása macerás, ezért veszem meg inkább, így egyszerűbb.

   üdv,
Ja! :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Plug-in Prius
« Válasz #129 Dátum: 2019.12.13 18:39:01 »
Szia!
A "forgalmazó" aki kábelt is ad hozzá, kiemelte, hogy a progi csak 32 bites verzión, Win 7 - ig bezárólag tud futni...
A keresgéléseim alapján viszont látom, hogy valóban létezik 64-es, de az aktiválása macerás, ezért veszem meg inkább, így egyszerűbb.

   üdv,

Oké, ahogy gondolod.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Plug-in Prius
« Válasz #130 Dátum: 2020.02.03 12:10:12 »
Sziasztok. Én szeptemberben vásároltam egy plug-int előtte 2db P3-asom volt de ez mindent visz. Nagyon eltalálták ezek a japik. Kérdésem a következő. Lehet fűtést kapcsolni a távirányítóval? Bekapcsol a motor hogy fűtsön?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #131 Dátum: 2020.02.03 13:47:52 »
Sziasztok. Én szeptemberben vásároltam egy plug-int előtte 2db P3-asom volt de ez mindent visz. Nagyon eltalálták ezek a japik. Kérdésem a következő. Lehet fűtést kapcsolni a távirányítóval? Bekapcsol a motor hogy fűtsön?

Szia,
az en taviranyitomon nincs ilyen gomb, bar az enyem egy fapadosabb valtozat. A futeshez a P3 PHV-nek kell motort inditani, a P4-nek mar nem.

Bocs, engem erdekelne mi tortent az elozo P3-asokkal.  :]
Lehettem volna halasz ...

dzsano50

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Plug-in Prius
« Válasz #132 Dátum: 2020.02.03 22:03:16 »
Szia,
az en taviranyitomon nincs ilyen gomb, bar az enyem egy fapadosabb valtozat. A futeshez a P3 PHV-nek kell motort inditani, a P4-nek mar nem.

Bocs, engem erdekelne mi tortent az elozo P3-asokkal.  :]
Szia. Az elsőt még 14-ben vettem 3 Honda után óriási élmény volt. A Honda is nagyon jó gép (hiba nélkül olaj kell bele meg szűrők) de ez teljesen más életérzés! Mind a 3 Honda 7lityit evett ez pedig 4-et. 1 év után kitaláltam hogy nekem kell napfénytető ekkor vettem a 2. Priust. Ezt 4 évig hajtottam 115 ezer km hiba nélkül! Ja volt egy kis bibije elektromos fojtószelep megadta magát 40 rugó de ez semmi a diesel szutykokhoz képest amit azokra kell költeni. Most pedig Plug-in. remélem ez is kibír még 4 évet hiba nélkül

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #133 Dátum: 2020.12.16 16:31:30 »
"Lehet fűtést kapcsolni a távirányítóval? Bekapcsol a motor hogy fűtsön?"
Csak ha van a távirányítón A/C gomb. A fűtés hőszivattyús, nem kell hozzá motor.
Érdekelne, hogy Neked most hány kilómétert enged menni teljes feltöltéssel?
Egy gyors kérdés: Le lehet egzakt módon nullázni a fogyaszás kijelzését a műszerfalon?
Egyre többet ír ki, persze most télen erősen csökken a megtehető kilométerek száma, de a 19,5 KWh/100Km se volt régen ekkora, hogy lehet ezt resetelni?
« Utoljára szerkesztve: 2020.12.16 16:34:03 írta Jaja »
Ja! :-)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Plug-in Prius
« Válasz #134 Dátum: 2020.12.16 17:53:35 »
"Lehet fűtést kapcsolni a távirányítóval? Bekapcsol a motor hogy fűtsön?"
Csak ha van a távirányítón A/C gomb. A fűtés hőszivattyús, nem kell hozzá motor.
Érdekelne, hogy Neked most hány kilómétert enged menni teljes feltöltéssel?
Egy gyors kérdés: Le lehet egzakt módon nullázni a fogyaszás kijelzését a műszerfalon?
Egyre többet ír ki, persze most télen erősen csökken a megtehető kilométerek száma, de a 19,5 KWh/100Km se volt régen ekkora, hogy lehet ezt resetelni?

Oldaltcsípő fogóval a leggyorsabb!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu