Szerző Téma: Plug-in Prius  (Megtekintve 102103 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Plug-in Prius
« Válasz #90 Dátum: 2017.11.19 16:56:35 »
Prius plug-in Executive teszt .
Ez alapján nem valószínű, hogy lesz öt ülésesre bővítés, lévén hogy a plusz akku súly miatt zárták ki az ötödik személy lehetőségét. Kicsit kiábrándító.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Plug-in Prius
« Válasz #91 Dátum: 2017.11.19 20:28:38 »
eléggé. számomra teljesen érthetetlen. 3 millióval drágább a plugin a simánál, háááááát... a terhelhetősége egy vicc, négy férfi már nem vihet csomagokat...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Plug-in Prius
« Válasz #92 Dátum: 2017.11.19 21:09:43 »
4 ember és no csomag, nem éppen ideális kombó... - persze azt nézve, hogy az átlag az kb 1, valahány ember/autó, akkor még nincs probléma, de ez már valóban kicsit kompromisszumos autó lehet így.
Illetve engem meglepett, hogy a magasabb ára ellenére az azonos Exe felszereltségéből a cikk szerint vagy 700e Ft-nyi extra hiányzik, ami a normál Priusban benne van.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Plug-in Prius
« Válasz #93 Dátum: 2017.11.21 14:46:13 »
Elkövetitek azt a hibát, hogy a plug-int a saját szemszögetekből nézitek. Nem Magyarországnak szánták. De lehet, hogy még csak nem is Nyugat-Európának. Már a 3-as Priusnál is ismert tény volt, hogy az USA az elsődleges piaca.

A plug-in ott egy ideális ingázóautó. A 75 km-es hatótávval és a könnyű tölthetőséggel igen olcsón üzemeltethető és ha kimerül az akksi, a benzinmotor miatt nincs para, ha nincs a közelben konnektor.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Plug-in Prius
« Válasz #94 Dátum: 2017.11.21 15:36:49 »
Szerintem sokan szívesen hajtanának ilyen Priust itthon is, csak tisztességes fizetésből sajnos "kicsivel" tovább tart összespórolni a rávalót, mint akár Amerikában.  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Plug-in Prius
« Válasz #95 Dátum: 2017.11.22 23:48:38 »
eléggé. számomra teljesen érthetetlen. 3 millióval drágább a plugin a simánál, háááááát... a terhelhetősége egy vicc, négy férfi már nem vihet csomagokat...
Nem is értem az üzleti koncepciót. Kevesebb terhelhetőség, kevesebb extra. Ki veszi ezt így meg?

4 ember és no csomag, nem éppen ideális kombó...
Kövezzenek meg, de legjobb barátom apukájának a kocsija ugrott be 2005-ből. 4 ember, kevés hely, kevés csomag. Teljes mértékben a Honda NSX leírása. :D Bár a fogyasztás a Prius triplája, igen szépen feküdte az utat a Balatonról felfele. :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Plug-in Prius
« Válasz #96 Dátum: 2017.11.23 06:41:18 »
Nem is értem az üzleti koncepciót. Kevesebb terhelhetőség, kevesebb extra. Ki veszi ezt így meg?
Kövezzenek meg, de legjobb barátom apukájának a kocsija ugrott be 2005-ből. 4 ember, kevés hely, kevés csomag. Teljes mértékben a Honda NSX leírása. :D Bár a fogyasztás a Prius triplája, igen szépen feküdte az utat a Balatonról felfele. :D

Kétéltű az autó?  :D Avagy a Bükk-hegységen voltatok? ::)
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.23 06:44:13 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Plug-in Prius
« Válasz #97 Dátum: 2017.11.23 08:37:58 »
Kétéltű az autó?  :D Avagy a Bükk-hegységen voltatok? ::)
1. Nem írtam, hogy a Balatonból kifele jöttünk.
2. Tudod hogy értettem.
3. Balatonfüred tengerszint feletti magassága a vonatkozó ponton 107 méter, a 12. kerületi vonatkozó utca tengerszint feletti magassága 250 méter. Felfelé mentünk. Balatonról felfelé. Kötözködő nyelvtanlexikon bőrözésbe született szekagépeknek is. :tt2:
 

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #98 Dátum: 2019.06.28 12:42:32 »
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #99 Dátum: 2019.09.19 20:27:03 »
Most hogy huvosebb az ido, letezik hogy csokken a villanyhatotav? PHV-m van es mostanaban ugy 2-2.5 km-errel kevesebbet megyek villannyal, de semmilyen hiba visszajelzesem nincs.
Lehettem volna halasz ...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Plug-in Prius
« Válasz #100 Dátum: 2019.09.20 20:05:05 »
Most hogy huvosebb az ido, letezik hogy csokken a villanyhatotav? PHV-m van es mostanaban ugy 2-2.5 km-errel kevesebbet megyek villannyal, de semmilyen hiba visszajelzesem nincs.

Igen, létezik, egyre hűvösebb lesz és egyre kevesebbet fog jelezni. Aztán tavasszal fordítva. És nem vagyok nyelvtannáci, de: 2,5 km-rel a helyes. Amit írtál az: kilométerERREL.  :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #101 Dátum: 2019.09.20 20:23:28 »
Igen, létezik, egyre hűvösebb lesz és egyre kevesebbet fog jelezni. Aztán tavasszal fordítva. És nem vagyok nyelvtannáci, de: 2,5 km-rel a helyes. Amit írtál az: kilométerERREL.  :)

Koszi.  :]
Hu de csunya eliras. ;] Tudod mi a vicc? Hogy en meg nyelvtannaci vagyok, pedig ekezetek nelkul irok de ilyen hibakat altalaban nem kovetek el. :] Hiaba, oregszem.  ;]
Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #102 Dátum: 2019.11.20 17:49:13 »
Most hogy huvosebb az ido, letezik hogy csokken a villanyhatotav? PHV-m van es mostanaban ugy 2-2.5 km-errel kevesebbet megyek villannyal, de semmilyen hiba visszajelzesem nincs.
Hello!
 Nekem mostanság 8 Km-el csökkent a hatótáv a reggeli indulásnál a kiírt adatok szerint...
 Hideg van...
@tomahawk: Szeretném megkérdezni, hogy Te milyen üzemmódban használod a kocsit? (Eco, Normál, stb...)
 üdv,
Ja! :-)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re:Plug-in Prius
« Válasz #103 Dátum: 2019.11.20 18:25:18 »
Hello!
 Nekem mostanság 8 Km-el csökkent a hatótáv a reggeli indulásnál a kiírt adatok szerint...
 Hideg van...
@tomahawk: Szeretném megkérdezni, hogy Te milyen üzemmódban használod a kocsit? (Eco, Normál, stb...)
 üdv,

Szia,
varoson belul ECO+EV+CITY .  Varoson kivul ECO. Viszont ha varoson belul eldobja az EV modot mert keves a toltes, akkor szinten ECO.
Bekapcsolas utan nalam az alapetelmezett uzemmod  az ECO, ha van eleg kulso toltesem akkor ECO + EV. Kb. egy eve van meg az auto, egy kezemen meg tudnam szamolni hogy hanyszor kapcsoltam ki az ECO -modot. Nehanyszor kiprobaltam hogy kikapcsolom de sok ertelmet nem latom. :]


Lehettem volna halasz ...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re:Plug-in Prius
« Válasz #104 Dátum: 2019.11.25 08:28:07 »
Értem, köszi!
Az ECO mód nálam elég szerény gyorsulási képességgel bír...(A Power-hez képest...)
Nagyon érzéketlen lesz a gázpedál.
Az is igaz, hogy Normál, vagy Power módban megteszek 10 Km-t, és 15 Km-el kevesebbet mutat a kijelző .
Nálad mindig megtehető a kiírás szerinti távolság? Persze attól eltekintve, hogy töltés után mostanság eleve csökken a kiírt hatótáv...
Ja! :-)