Szerző Téma: Plug-in Prius  (Megtekintve 102137 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Plug-in Prius
« Válasz #45 Dátum: 2012.04.07 13:27:31 »
Szerintem ez a jövő, és nem a full elektromos autó. Az is lesz, de annak korlátozott a használhatósága:

http://alibiman.blog.hu/2010/12/13/elektromos_auto_a_zold_jovo

Ez a kb. 20 km EV mód az esetek többségében bőven elegendő. Hiszen városon kívül mehet a nagyon alacsony fogyasztású Atkinson motor, a városba beérve meg szépen lehet araszolni a villannyal.

Az olajról egyébként azt gondolom, hogy biztosan lesz még vagy 50 évig. Egy darabig folyamatosan emelkedni fog az ára, majd meredeken beszakad. Azért emelkedik, mert az olajosok ki akarják venni belőle a lehető legnagyobb lóvét, amíg lehet. Érzik a vesztüket. Meg azért, hogy megérje az északi tengeren bányászni, meg Kanadában az olajpalát... Ezek a cégek nagyon erősek, gyakorlatilag ők diktálnak. Ennek az egésznek az lesz az eredménye, hogy annyira előretör a hibrid / elektromos / egyéb nem olaj alapú kocsik elterjedése, hogy drámaian vissza fog esni a benzin / dízel iránti kereslet. Én beszéltem gazdag, befolyásos arabokkal, és szó szerint be vannak a szarva az elektromos / hibrid kocsiktól.

Meggyőződésem, hogy azért is kell váltani tisztább üzemre, mert megfulladunk, minden megmérgezünk, betegek leszünk a gyerekeinkkel együtt.

Szóval nem azért, hogy megállítsuk a globális felmelegedést, azt nem fogjuk tudni. Szerintem.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Plug-in Prius
« Válasz #46 Dátum: 2012.04.11 11:36:16 »
Szerintem meg a jövő mégis csak az elektromos autó - egyébként nagy olajcégek már beszálltak az akkumulátor gyártásba/fejlesztésbe.
A motor, a váltó egy csomó mechanika csak plusz súly, amit egy elektromos autónak nem kell cipelnie. Kellenek jobb akkumulátorok és lehet 400km a hatótáv - persze erre még biztos kell még várni vagy 10 évet.
A CO-t meg nagyrészt nem a gépjárművek csinálják, szóval szerintem a globális felmelegedésnek nem az autók az okai.
Viszont egy csomó betegségnek biztos - többek között ezért vagyok inkább dízel ellenes. (Szerintem...)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Plug-in Prius
« Válasz #47 Dátum: 2012.04.11 14:30:24 »
Szerintem is az elektromos a jövő. Az hogy honnan jön az áram már más kérdés (üzemanyagcella, stb.)

Igen, kéne egy 400km hatótáv, szabvány cserélhető aksi. Benzinkútnál fölé állsz és egy automatika kicseréli az aksidat egy töltöttre és már mehetsz is :) A benzinkút meg pl. napelemmel tölti a csereaksikat. Túlgondoltam? :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Plug-in Prius
« Válasz #48 Dátum: 2012.04.11 21:40:36 »
Jól hangzik. Túl jól  :hmmmm:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Plug-in Prius
« Válasz #49 Dátum: 2012.07.09 08:14:46 »
Ma reggel az M3 bevezetőn láttam egy Plugin Priust belga rendszámmal és szépen felmatricázva és elöl ott figyelt a másik tanksapka :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Plug-in Prius
« Válasz #50 Dátum: 2012.09.12 18:41:12 »
http://www.toyotamayer.hu/hirek_reszletes.php?id_hir=67
Miért nem inkább a Yarisból csinálnak  plug-in verziót. Az az igazán, városba, rövid utakra való :hmmmm:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Plug-in Prius
« Válasz #51 Dátum: 2012.09.12 18:47:16 »
Mert a Prius az ami viszi és képviseli a hibrid vonalat, így szerintem természetes ha ez kapja meg először az új technológiát.  :flowers:
Ha beválik, biztosan lesz majd a Yarisban is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Plug-in Prius
« Válasz #52 Dátum: 2012.09.12 21:11:12 »
Mert a Prius az ami viszi és képviseli a hibrid vonalat, így szerintem természetes ha ez kapja meg először az új technológiát.  :flowers:
Ha beválik, biztosan lesz majd a Yarisban is.
Logikus, de nem racionális, hiszen a városi kisautót használják inkább rövid városi utakra.
Bár nyilván egy Prius árkalkulációjába már könnyebben belefér ez a kiegészités.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Plug-in Prius
« Válasz #53 Dátum: 2012.09.12 21:26:08 »
Miért nem inkább a Yarisból csinálnak  plug-in verziót. Az az igazán, városba, rövid utakra való :hmmmm:
Kiindulva a Prius PHEV 11,8 (navi nélkül) illetve 13,3 millás árából (+metálfény és az apró) a Yaris 9-10 milla lenne. :cry:
 Magyarországon csak nagyon szűk réteg fogja megvásárolni a Priust e-CVT-t, a Yarisra + ennyiért tuti nem lenne kereslet. Most is -a beharangozás ellenére - kb.1millával drágább mint az azonos felszereltségű dízel, de ki fizetne érte majd 2x annyit?
A Priusra még rá lehet fogni, hogy Avensis méret (pedig Corolla nagyobb tengelytávval), de a YHSD-re még más méretet sem lehet mondani.

Abban egyetértek,hogy egy plug-in verzió rövid utakra való,és talán a töltési lehetőség miatt is inkább városban gazdaságosabb az üzemeltetése.
Azt viszont egyáltalán nem mondanám,hogy a Yaris III inkább városba való, közel akkorára nőtt mint 1 E12 HB, simán lehet vele hosszabb távot is leküzdeni kényelmesen.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.12 21:41:53 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Plug-in Prius
« Válasz #54 Dátum: 2012.09.12 22:05:12 »
Persze nem kicsi a Yaris,de a Prius nagyobb :winkiss:
Én Prius áraknál  13 milláig nem jutottam, nem is akarom látni ;) mit adnak annyi pénzért.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Plug-in Prius
« Válasz #55 Dátum: 2012.09.13 09:26:26 »
Abban egyetértek,hogy egy plug-in verzió rövid utakra való,és talán a töltési lehetőség miatt is inkább városban gazdaságosabb az üzemeltetése.
Ezért van bennük a "plugin aksikat ne használja" funkció, mert akkor lehet tartalékolni, hogy mire Martonvásárról beérsz Bp-re, akkor pályán ne a plugin aksiról menjen (mert oda a benzinmoci jobb), de a városban már igen (mert oda meg persze tökéletes)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Plug-in Prius
« Válasz #56 Dátum: 2012.09.13 11:43:55 »
A városban gazdaságosabb alatt azt értettem, hogy néhány km-es utakra nem melegíti fel a benzinmotort. (Elég csúnya az energiamonitor 7x0,5km-es etapokkal. Lakás-bölcsi-iskola-mh-bolt-iskola-bölcsi-lakás útvonalra gondolt a feleségem,amire a gyaloglást, illetve biciklit ajánlottam.)
Néhány embernek lehetősége van otthon és a mh-is tölteni, így akár az is előfordulhat, hogy munkába járásra egyáltalán nem használja a benzinmotort

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Plug-in Prius
« Válasz #57 Dátum: 2012.09.13 12:10:35 »
A városban gazdaságosabb alatt azt értettem, hogy néhány km-es utakra nem melegíti fel a benzinmotort. (Elég csúnya az energiamonitor 7x0,5km-es etapokkal. Lakás-bölcsi-iskola-mh-bolt-iskola-bölcsi-lakás útvonalra gondolt a feleségem,amire a gyaloglást, illetve biciklit ajánlottam.)
Néhány embernek lehetősége van otthon és a mh-is tölteni, így akár az is előfordulhat, hogy munkába járásra egyáltalán nem használja a benzinmotort
Én is így látom és nem értem miért nem efelé mennek el a gyártók. Nem a minnél drágább minden jóval telerakott high-tecre lenne az irány. Inkább elektromos hajtásu kis benzinmotoros hibrid kéne, amivel mégis ki lehet mozdulni  a városból.Ma a hibrideknek ugyan akkora benzinmotorjuk van mint egy sima benzinesnek, így már alapból drága az autó.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Plug-in Prius
« Válasz #58 Dátum: 2012.09.13 13:29:08 »
Nem a benzinmotor a drága a hibrideknél, sőt szerintem ennek a benzinmotornak a gyártási költsége a 100e Ft-ot sem éri el. Az akkucsomag (a líthium) ami drágítja de nagyon. Ezért tettek kisebb csomagot a Yaris-ba is, tényleg nem vennének Yarist 8-10millióért. (Mondjuk más, ha Cygnet-nek hívják és Aston logó van az elején :lol:)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Plug-in Prius
« Válasz #59 Dátum: 2012.09.14 15:03:42 »
Érdekes lesz, hogy gyakorlatilag a futott km még megbecsülhető adatot sem fog szolgáltatni a benzinmotor által teljesített km-ekről. Lehet, jobb lenne a fix km-hez kötött csereperiódusok helyett a fedkomp. adatai alapján jelezné a szükséges szervizt.