Szerző Téma: MR2  (Megtekintve 171000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andrasban

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #330 Dátum: 2016.03.07 15:51:30 »
Sziasztok!

11-12 éve járok Avensis-el teljes megelégedettséggel.
Az asszony pedig MR2-t szeretne. 2000 utánit, automatát. Már ez sem egyszerű, és ez még nehezítve van egy keménytetővel.
Nem teljesen lehetetlen a feladat, viszont legalább nem könnyű.  ::)
Nem sokat tudok az MR2-ről, mit érdemes megnézni/figyelembe venni azokon a dolgokon kívül, amit az ember minden autóvásárlásnál megnéz?
Van valami olyan az MR2-nél, amit mindenképpen meg kell nézni, vagy mindenképpen el kell kerülni?
Köszönöm!
Avensis 2001 Liftback D4D Linea Sol

mr2ontrack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:MR2
« Válasz #331 Dátum: 2016.03.08 12:58:05 »
Sziasztok!

11-12 éve járok Avensis-el teljes megelégedettséggel.
Az asszony pedig MR2-t szeretne. 2000 utánit, automatát. Már ez sem egyszerű, és ez még nehezítve van egy keménytetővel.
Nem teljesen lehetetlen a feladat, viszont legalább nem könnyű.  ::)
Nem sokat tudok az MR2-ről, mit érdemes megnézni/figyelembe venni azokon a dolgokon kívül, amit az ember minden autóvásárlásnál megnéz?
Van valami olyan az MR2-nél, amit mindenképpen meg kell nézni, vagy mindenképpen el kell kerülni?
Köszönöm!

Az az "automata", ami igazából szekvenciális, hát nem egy nagy ötlet (lassú, béna). A keménytetőt sokszor könnyebb külön megvenni.
2003 utáni facelift a tuti, abban már javítva vannak a gyerekbetegségek. 2000-2003 között előfordul olajfogyás (leragadó dugattyúgyűrű, oválra kopott hengerfal), előkatalizátor membrán kiesik és visszaszívja az égéstérbe, igazából kb. ennyi. Tipikusan olyan dolgok, amiket szétszedés nélkül úgysem lehet előre látni :)

Ca5h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #332 Dátum: 2016.05.12 11:27:41 »
Sziasztok!

Jelenleg még nem vagyok márkatárs, csak szeretnék lenni. MR2 MK3 a kiszemelt, kézi váltóval. Mire kell figyelni, van-e esetleg valahol összeszedett buyer's guide a típushoz? 193 cm magas vagyok, végigpróbáltam már néhány japán roadstert/cabriot, eddig amiben elfértem, az az MX-5 NA és NC (NB borzasztó szűk sajna, lábam nem fér el a kardánalagút-kormány-ajtó bermudaháromszögben) mekkora a beltere az MR2-nek? Érdemes vele próbálkoznom? És mi a helyzet a korrózióval? MX-5 NB nálam a rozsda miatt sem jön szóba, a MK3 Mr2 jobban bírja? Előre is köszönöm a segítséget!

mr2ontrack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:MR2
« Válasz #333 Dátum: 2016.05.12 14:20:43 »
Hi!
2 méterig szerintem bőven jó, extrém tágas belül. Én 190 centi körül + bukósisakkal is kényelmesen elférek.
Ezeket nem szokták olyan sokat hajtani (télen), hogy a korrózió probléma legyen, én legalábbis még nem hallottam róla.
2003 utániakban kijavították a kezdeti 1ZZ gondokat, bár szerintem mára a régebbiek is mind átestek a motorfelújításon. Ha füstöl, ne vedd meg..

Ca5h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #334 Dátum: 2016.05.18 11:36:19 »
Köszönöm a segítséget! Egy kérdés még, amit nem tudtam kiguglizni: ugye ezek nem készültek klíma nélkül?

Ca5h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #335 Dátum: 2016.05.18 15:28:03 »
Közben már rájöttem, hogy amiket kinéztem, egyik sem klímás... :( mekkora szívás, és egyáltalán lehetsége-e utólag átalakítani klímásra?

mr2ontrack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:MR2
« Válasz #336 Dátum: 2016.05.19 14:40:03 »
Mindent lehet, kérdés mennyiért :)
Nyilván felhasználástól is függ, de én jól megvagyok klíma nélkül benne. A vászontető, még ha fekete is, sokkal kevésbé melegíti fel az autót, mint a normál fémtető.
A donorban van klíma, de még nem gondoltam rá, hogy átszerelném.

Ca5h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #337 Dátum: 2016.05.24 16:03:11 »
No, majd kiderül gyakorlatban, kell-e. Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hamarosan típustársak leszünk. Létezik esetleg valakinél valamilyen formátumban karbantartási menetrend az autóhoz?

Ca5h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:MR2
« Válasz #338 Dátum: 2016.05.26 11:47:21 »
...még egy dolog: az első rendszám elhelyezése. Az első rács mögött lakik bármilyen hűtő? Rakhatom én oda a rendszámot MK3-on? Vagy hol van a legjobb helye?

mr2ontrack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:MR2
« Válasz #339 Dátum: 2016.05.26 15:35:12 »
...még egy dolog: az első rendszám elhelyezése. Az első rács mögött lakik bármilyen hűtő? Rakhatom én oda a rendszámot MK3-on? Vagy hol van a legjobb helye?

Igen, ott a hűtő, úgyhogy nem érdemes eltakarni a rendszámmal.

Gergosimon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:MR2
« Válasz #340 Dátum: 2016.07.04 09:20:22 »
Sziasztok!  :)

Segítségért fordulok hozzátok, Angliában nagyon a szívemhez nőtt a kis Mr2 Roadster- em, így most hogy haza kellett jönnöm eljöttem vele és szeretném itthon honosítani.

A problémám az lenne, hogy a Kpm vizsgához szükségem lenne bal-os Europai szabványnak megfelelő fényszórókra, amiket nem tudom hol szerezhetném be barátságos áron.  :helpsmilie:

Kérdésem az lenne, h esetleg nem tudna e valaki kölcsömbe adni bal-os fényszórókat a vizsga igejére persze nem csak úgy, vagy tudtok-e mondani valami közeli bontót vagy kereskedést ahol használtan beszerezhetném őket.

E-mail cimem: gergosimon1991@gmail.com

Köszönöm h elolvastátok! :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:MR2
« Válasz #341 Dátum: 2016.08.27 15:04:03 »
 :eek:  Toyota MR2 World Record 1126HP - "White Lightning"
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Ákos7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:MR2
« Válasz #342 Dátum: 2016.09.01 21:10:57 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy MR2-est, az MKII (W20) tetszik, de abból van olyan aminek hátul "kerek" lámpái vannak, kb 1db eladó van...
Kérdésem hogy az ezen a lámpán kívül miben különbözik a "kocka" lámpástól ?  (nem turbós)
Mire kell odafigyelni vételnél, mit kell mindenképpen megnézni ?

Köszi a választ előre is;
üdv;ákos

bobbysixkiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:MR2
« Válasz #343 Dátum: 2016.09.04 09:18:19 »
Sziasztok!

Keresek egy alkatrészt, remélem, tudtuk segíteni '89-es MR2 MK1 (targa)-ba keresek Economy műszerhez vákuumkapcsolót. Nem tudom, hogy megegyezett-e ez az AE86-ban lévővel vagy sem, valamint sehogy nem taláálok ilyet.
Mellékeltem képet is.

Előre is köszönöm!

ElekI006

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:MR2
« Válasz #344 Dátum: 2017.02.09 19:24:48 »
Sziasztok!

Új vagyok az mr2 világában de már elvarázsolt az autó. :)
A kocsit nem olyan règ szereztem toyota mr2 3 generációs. Nagy szèp kis kocsi viszont csak vászontetőm van hozzá. Szeretnèk kemènytetőt venni. Megtudja nekem mondani valaki hogy hol juthatnèk hozzá? Illetve van-e valami plusz alkatrèsz ami mèg kell hozzá?

Előre is köszönöm a választ.

Üdvözletem mindenkinek.