Szerző Téma: MR2  (Megtekintve 171655 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ChipMan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:
« Válasz #30 Dátum: 2007.02.22 20:04:28 »
Idézetet írta: "Misi"
Hello!

Ezzel az autóval én is szemezek 2 napja.
 :nagymosoly:
Mondjuk a 199000 km szerintem gyanúsan kevés.
A kasztnija valóban nincs valami szép állapotban de így kép alapján nehéz megmondani.
Tervezem, hogy megnézem valamikor a kocsit (ha esetleg Te leszel a gyorsabb, akkor örülnék ha beszámolnál róla), úgy egy kicsit okosabb lesz az ember.
Ahhoz, hogy igazán jó legyen, valószínûleg az autó árát legalább rá kell költeni, persze ez sem gyári állapotot jelent...


A km óra állása magyarországon sajnos nem mérvadó, mert elenyészõ esetben mutat valós értéket.  :evil:
És sacc mire kell költeni benne, mit kell cserélni.  Nem olaj, fékbetét, szürõkre gondolok, hanem ezeken kívül. Típushibák?
Persze a lakatolás sem olcsó móka, de inkább motorikusan legyen rendben az autó.
Sajna nem vezettem még ilyen gépet, így nincs viszonyítási alapom, hogy milyen állapotú, hogy megy.
Rendben, ha én nézem meg hamarabb, informállak.

Errõl mi a véleményed?

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=925365&command=ugras&screenwidth=1280

Mondjuk az automata váltó nem nagyon tetszik benne, de a klíma, tempomat, szervó vellette szól.
Mitõl van ebben több ló?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
MR2
« Válasz #31 Dátum: 2007.02.22 21:46:57 »
Hát nem tom srácok, de a 199-et azért ne keveseljük, ez mégis csak 1 hobbi autó, szal én még sokalnám is. Ilyennel nem mész minden nap dolgozni sztem. Szal a km rendben van így elsõ olvasatra, aztán meg kell hallgatni a mocit, mit mond errõl  :kacsint:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
MR2
« Válasz #32 Dátum: 2007.02.22 22:08:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát nem tom srácok, de a 199-et azért ne keveseljük, ez mégis csak 1 hobbi autó, szal én még sokalnám is. Ilyennel nem mész minden nap dolgozni sztem. Szal a km rendben van így elsõ olvasatra, aztán meg kell hallgatni a mocit, mit mond errõl  :kacsint:

nyáron voltam kötelezõ olajcserén, és akkor hozott egy srác egy fehér mr2-est mégpedig váltója miatt,h csöpögött az olaj, meg vízpumpacsere 200.000km felett volt a kocsiban és rendszeresen használja :nana:
a srácot kivittem a hév megállóig :kacsint: közben próbáltam "téríteni" a klubba... de mondta,h már "eladta a lelkét" http://www.toyotasportautoklub.hu/ talikra is eljárkál  :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:
« Válasz #33 Dátum: 2007.02.22 22:32:45 »
Idézetet írta: "ChipMan"


Errõl mi a véleményed?

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=925365&command=ugras&screenwidth=1280

Mondjuk az automata váltó nem nagyon tetszik benne, de a klíma, tempomat, szervó vellette szól.
Mitõl van ebben több ló?


Ezt korábban már nézegettem.
Ez egy amerikai változat (Európában nem forgalmazták automata váltóval), nekem ez nem jön be. Bár jobb felszereltségû, mit a fehér.
Persze nem biztos, hogy a fehér jobb állapotban van.
Típushibákról Lymphater fog majd írni, neki ilyen MR2-ese van.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
MR2
« Válasz #34 Dátum: 2007.02.22 22:48:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
nyáron voltam kötelezõ olajcserén, és akkor hozott egy srác egy fehér mr2-est mégpedig váltója miatt,h csöpögött az olaj, meg vízpumpacsere 200.000km felett volt a kocsiban és rendszeresen használja :nana:
a srácot kivittem a hév megállóig :kacsint: közben próbáltam "téríteni" a klubba... de mondta,h már "eladta a lelkét" http://www.toyotasportautoklub.hu/ talikra is eljárkál  :)
Akkor úgy látszik tévedtem. Nem elõször. Szal én biztos, hogy 1 ilyen kocsit nem használnék napi munkába járásra, mert ez a kocsi 1 érték, amit meg kell becsülni. Inkább vennék mellé 1 szakadt trabit, vagy valamit, ami elpöfög városban, az MR2 meg szerpentinre, meg örömautózásra való, esetleg 1 napos kirándulás 2 fõ részére a hegyekbe...  :nagymosoly:
Amúgy a 2 tagság nem zárja ki egymást  :kacsint:
Laco 73 :D

ChipMan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
MR2
« Válasz #35 Dátum: 2007.02.23 09:06:21 »
Idézetet írta: "leszilaci"

nyáron voltam kötelezõ olajcserén, és akkor hozott egy srác egy fehér mr2-est mégpedig váltója miatt,h csöpögött az olaj, meg vízpumpacsere 200.000km felett volt a kocsiban és rendszeresen használja :nana:


Akartam is kérdezni tõletek, hogy ha megtetszene az autó, akkor hava érdemes elvinni átnézetni?
Valami olyan helyre gondolok, ahol kapok egy komplett hibalistát egy elõzetes kalkulációval, lehetõleg
ingyen - annak fejáben, h oda viszem kijavíttatni a hibákat - vagy valami aprópénzért.
Természetesen a márkaszervizek kizárva, na meg gondolom nem nagyon ismerik az mr2-t.
Szóval hová? Mondhattok több helyet is. (vmiért a klubhonlapon nem találtam meg a szervizek listáját)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
MR2
« Válasz #36 Dátum: 2007.02.23 09:26:31 »
Ingyen sajna nem nagyon fogja senki megnézni neked...
Ha nem akarsz márkaszervízbe menni, akkor javaslom a Supra-trend Kft.-t.
Klubtagoknak kedvezményt adnak.
 :kacsint:

leszilaci

  • Vendég
MR2
« Válasz #37 Dátum: 2007.02.23 09:27:19 »
ChipMan, küldtem pü-t

ChipMan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
MR2
« Válasz #38 Dátum: 2007.02.23 10:43:37 »
Idézetet írta: "Misi"


Ezt korábban már nézegettem.
Ez egy amerikai változat (Európában nem forgalmazták automata váltóval), nekem ez nem jön be. Bár jobb felszereltségû, mit a fehér.
Persze nem biztos, hogy a fehér jobb állapotban van.
Típushibákról Lymphater fog majd írni, neki ilyen MR2-ese van.


A fotók alapján a piros a jobb állapotú.
Találtam service manualt az alábbi oldalon http://mr2mk1.uw.hu/ de nem jövök rá, hogy az MKI hány lóerós motorral volt gyárilag szerelve.
Remélem Lymphater is olvassa.  :wink:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
MR2
« Válasz #39 Dátum: 2007.02.23 10:46:51 »
Idézetet írta: "ChipMan"
Idézetet írta: "Misi"


Ezt korábban már nézegettem.
Ez egy amerikai változat (Európában nem forgalmazták automata váltóval), nekem ez nem jön be. Bár jobb felszereltségû, mit a fehér.
Persze nem biztos, hogy a fehér jobb állapotban van.
Típushibákról Lymphater fog majd írni, neki ilyen MR2-ese van.


A fotók alapján a piros a jobb állapotú.
Találtam service manualt az alábbi oldalon http://mr2mk1.uw.hu/ de nem jövök rá, hogy az MKI hány lóerós motorral volt gyárilag szerelve.
Remélem Lymphater is olvassa.  :wink:


Az MKI-es MR2 két féle verzióban volt.
Katalizátor nélkül 124LE és katalizátorral 115LE. A motor az AE86-os GT Corolla motorja is volt.

ChipMan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
MR2
« Válasz #40 Dátum: 2007.02.23 11:00:45 »
Idézetet írta: "Misi"
Ingyen sajna nem nagyon fogja senki megnézni neked...
Ha nem akarsz márkaszervízbe menni, akkor javaslom a Supra-trend Kft.-t.
Klubtagoknak kedvezményt adnak.
 :kacsint:


Olcsóér' is jó.  :kacsint:
Oké, köszi.
Na meg a márkakereskedésbe lehet, h be sem engednének vele. .)

A Supratrend honlapjáról:
"Hozza el hozzánk az Ön által kiválasztott Toyota gépjármûvet, és díjmentesen átvizsgáljuk! Szakvéleményünk segíti Önt döntésében."

ChipMan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
MR2
« Válasz #41 Dátum: 2007.02.23 11:05:15 »
Idézetet írta: "Misi"

Az MKI-es MR2 két féle verzióban volt.
Katalizátor nélkül 124LE és katalizátorral 115LE. A motor az AE86-os GT Corolla motorja is volt.


Akkor jól gondoltam, hogy hülyén van kitöltve az adatlapja... 85LE... Akkor ez ténylegesen vagy 115 vagy 124.
Az 1050kg-ot is soknak tartom...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
MR2
« Válasz #42 Dátum: 2007.02.23 12:43:08 »
Idézetet írta: "ChipMan"
Idézetet írta: "Misi"

Az MKI-es MR2 két féle verzióban volt.
Katalizátor nélkül 124LE és katalizátorral 115LE. A motor az AE86-os GT Corolla motorja is volt.


Akkor jól gondoltam, hogy hülyén van kitöltve az adatlapja... 85LE... Akkor ez ténylegesen vagy 115 vagy 124.
Az 1050kg-ot is soknak tartom...


A 85 a kW lesz, mert úgy jön ki a 115 LE.
A piros viszont az erõsebb kivitel.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
MR2
« Válasz #43 Dátum: 2007.02.23 13:02:49 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ChipMan, küldtem pü-t
Én meg tudom mi van benne, pedig nem is kalózkodtam  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
MR2
« Válasz #44 Dátum: 2007.02.25 07:53:54 »
Szakik, az MKIII-ban nem volt széria a klíma véletlenül? Emiatt kérdezem.