Szerző Téma: MR2  (Megtekintve 171806 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: MR2
« Válasz #165 Dátum: 2010.05.03 09:15:12 »
Tenyleg nem sokat hasznaltak tesodek. Par 1000 km par ev alatt  :flowers:.
Anyagilag az a legjobb amit Misi mondott, de ha ugy akarod behozni, hogy ez megmarad vegig, akkor elobb-utobb el kell gondolkodni a regado befizetesen. Ha csak par evig szeretned hasznalni, akkor nem erdemes itthon forgalomba iratni, mert rengeteget buksz rajta, ha egyszer el szeretned adni... :no:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: MR2
« Válasz #166 Dátum: 2010.05.03 09:21:18 »
Elég megnézni csak a regadót rá, és akkor még hol van az átépítés tetemes összege...  :nonono:
         

Rolika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: MR2
« Válasz #167 Dátum: 2010.05.03 15:32:32 »
Sziasztok!

Köszi a válaszotokat!

Megkérdeztem és azt mondta tesóm férje, hogy a km óra át van alakítva mérföldesre, meg voltak még átalakítások, hogy Angliában használhassák. Azt mondta, hogy átszámítva sincs benne 130e km. Évente olyan 4-5e km körül tett bele.

1995ös évjárat. Elég jól fel van szerelve. Azt mondta sógorom, hogy ez még náluk is ritkaság, főleg, hogy sérülésmentes. Ez a Revision3. A motor a 3s-gte. Ez akkor tényleg a 261lovas verzió? Mi a véleményetek a motorjáról és a felszereltségéről?

3e Fontot szeretne kapni érte -kb. 900e. HUF- , de mivel tesómékról van szó, csak meg tudnánk úgy egyezni, hogy mindenkinek jó legyen.

Igazából azt szeretném, ha a sokáig enyém lenne. Ami ennél szerintem lényegesen jobban megy, azok számomra elérhetetlen áron vannak még.

Ha tesómék nevén marad és angol rendszámmal használom kölcsönadási szerződéssel, akkor mi van ha pl. összetörnék egy másik autót? A biztosító nem fizet?

Jobbkormányos kocsi vezetése itthon veszélyes, balesetveszélyes? Az lenne az igazi, ha átépítenék. Mégis mennyi lehet? 500e?

Ha jól számoltam, akkor a regadó kb. 400e plusz forgalombahelyezés költségei. Kb. 600 összesen csak a magyarosítás?

Ha kimennék érte repülővel és hazahoznám lábon az is gondolom benne lenne vagy 250-be.

Itthon ez már luxusadó köteles a teljesítmény miatt.  Mennyi lenne kb. az éves vagyon és teljesítményadója összesen? 150e? Ha vagyonadót kell fizetnem, akkor teljesítményadót nem kell?

Erre ha jól tudom és ha jól számolom, akkor az éves kedvezményes hobbiautó biztosítás olyan 36e körül lenne.

Nektek mi a véleményetek? Ha olyan 900e körül megvenném és hazahoznám lábon forgalomba helyezném (esetleg át is építeném) mennyibe állna meg a kocsi? 2millió?

A másik kérdésem. Ezekről a Turbos Mr2-esekről mi a véleményetek?

Bármilyen tapasztalatot, ötletet, javaslatot szívesen veszek!

Köszi!

Roli

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: MR2
« Válasz #168 Dátum: 2010.05.05 21:24:36 »
A költségekhez nem tudok hozzászólni csak a lóerőkhöz :)
A 3S-GTE motornak a 3. generációja van elvileg a kocsiban (ami a duplakörlámpás turbós Celicában is van), ez 245 lovas. Ha a komplett kipufogórendszer le van cserélve akkor elképzelhető a 260 ló, mivel egy turbós kocsinál simán hozhat ennyit a gyári rendszer nagyobbra cserélése. Főleg a downpipe (turbó utáni darab) ami sokat folyt gyárilag.

Persze lehet valami speckó japán kiadás is, ami eleve ennyi, ezeknél sose lehet tudni :)

Rolika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: MR2
« Válasz #169 Dátum: 2010.05.07 11:57:11 »
Szia

Az a lényeg, hogy jó erős :)

Számoltam, kérdezgettem és nagyon macerás lenne és annál inkább költséges. Sajnálom pedig nagyon jó kis gép lenne.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: MR2
« Válasz #170 Dátum: 2010.05.29 14:43:15 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: MR2
« Válasz #171 Dátum: 2010.05.29 14:49:33 »
az a fejegység hogy van betéve?  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: MR2
« Válasz #172 Dátum: 2010.05.29 16:29:21 »
Az a dobozában van a két ülés közt. Gondolom erre is utal, hogy kell még a kocsira költeni, hogy munka van vele.  :lol:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: MR2
« Válasz #173 Dátum: 2010.05.29 17:24:55 »
ja télleg... :szemez:..aszittem a szíllyas gyerek így építette be ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: MR2
« Válasz #174 Dátum: 2010.06.01 16:25:44 »
Mr2-es átalakítgatók!! :D Lesz egy hibátlan 3vzfe papíros camry motorom eladó!! 3.0 V6!! Ha valakit érdekel keressen meg!! :D

MéRegzsák

  • Vendég
Re: MR2
« Válasz #175 Dátum: 2010.07.10 09:39:19 »
Eladóvá illetve eladhatóvá vált az ékszer autónk....
mr2s 2001es
tavaly augusztusba okozták neki a kárt azóta áll a gariba.
amit tudni kel róla dió héjban...
2001es klímás, bőrős...sper stb.
a balesett előtt kapott szőr új yoko és toyo puha gumikat
árat nem szeretnék írni a javításra de megériha valakit érdekel.
kb2m-ból harcra kész tud lenni
van még rajta egy kis hitel 700ezer ami átvállaható

amint látni a képen a becsapodási pont a bal hátsó nyulvány. az cserés. kell hozzá egy komplett lökkös, 2db lámpa, bal oldali sárvédő javtható és egy úk akksi



[a csatolmányt egy admin törölte]

MéRegzsák

  • Vendég
Re: MR2
« Válasz #176 Dátum: 2010.07.10 09:42:54 »
Eladóvá illetve eladhatóvá vált az ékszer autónk....
mr2s 2001es
tavaly augusztusba okozták neki a kárt azóta áll a gariba.
amit tudni kel róla dió héjban...
2001es klímás, bőrős...sper stb.
a balesett előtt kapott szőr új yoko és toyo puha gumikat
árat nem szeretnék írni a javításra de megériha valakit érdekel.
kb2m-ból harcra kész tud lenni
van még rajta egy kis hitel 700ezer ami átvállaható

amint látni a képen a becsapodási pont a bal hátsó nyulvány. az cserés. kell hozzá egy komplett lökkös, 2db lámpa, bal oldali sárvédő javtható és egy úk akksi


az auót járó képes, csak a szemle miatt lett így szét szedve
mindent meg van hozzá a sérült alkatrészeken kivül
a kipuf egy 70es remus dob

celicáss

  • Vendég
Re: MR2
« Válasz #177 Dátum: 2010.08.30 00:41:22 »
sztrókolt 3sgte.
[/youtube]

MrTwo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: MR2
« Válasz #178 Dátum: 2010.12.16 17:16:22 »
Sziasztok!

Köszi a válaszotokat!

Megkérdeztem és azt mondta tesóm férje, hogy a km óra át van alakítva mérföldesre, meg voltak még átalakítások, hogy Angliában használhassák. Azt mondta, hogy átszámítva sincs benne 130e km. Évente olyan 4-5e km körül tett bele.

1995ös évjárat. Elég jól fel van szerelve. Azt mondta sógorom, hogy ez még náluk is ritkaság, főleg, hogy sérülésmentes. Ez a Revision3. A motor a 3s-gte. Ez akkor tényleg a 261lovas verzió? Mi a véleményetek a motorjáról és a felszereltségéről?

3e Fontot szeretne kapni érte -kb. 900e. HUF- , de mivel tesómékról van szó, csak meg tudnánk úgy egyezni, hogy mindenkinek jó legyen.

Igazából azt szeretném, ha a sokáig enyém lenne. Ami ennél szerintem lényegesen jobban megy, azok számomra elérhetetlen áron vannak még.

Ha tesómék nevén marad és angol rendszámmal használom kölcsönadási szerződéssel, akkor mi van ha pl. összetörnék egy másik autót? A biztosító nem fizet?

Jobbkormányos kocsi vezetése itthon veszélyes, balesetveszélyes? Az lenne az igazi, ha átépítenék. Mégis mennyi lehet? 500e?

Ha jól számoltam, akkor a regadó kb. 400e plusz forgalombahelyezés költségei. Kb. 600 összesen csak a magyarosítás?

Ha kimennék érte repülővel és hazahoznám lábon az is gondolom benne lenne vagy 250-be.

Itthon ez már luxusadó köteles a teljesítmény miatt.  Mennyi lenne kb. az éves vagyon és teljesítményadója összesen? 150e? Ha vagyonadót kell fizetnem, akkor teljesítményadót nem kell?

Erre ha jól tudom és ha jól számolom, akkor az éves kedvezményes hobbiautó biztosítás olyan 36e körül lenne.

Nektek mi a véleményetek? Ha olyan 900e körül megvenném és hazahoznám lábon forgalomba helyezném (esetleg át is építeném) mennyibe állna meg a kocsi? 2millió?

A másik kérdésem. Ezekről a Turbos Mr2-esekről mi a véleményetek?

Bármilyen tapasztalatot, ötletet, javaslatot szívesen veszek!

Köszi!

Roli


Szia Roli és egyben üdvözlet mindenkinek ezen a fórumon!

  Gondoltam írok néhány tapasztalatot az említett autóval kapcsolatban. Nekem egy 94es turbóm van mi 2005ben lett importálva Angliába, amivel nagyon meg vagyok elégedve az maga a kasztni, sehol semmi probléma rozsdának még híre sincs, a 3s-gte konstrukció szerintem nagyon megbízható. Szerintem nagyon el van találva, a hátsókerék-hajtás és a középmotor nyújtotta vezetési élmény a turbóval párosítva garantáltan meghozz a mosolyt az arcra. A kínosabb kérdés a fenttartás. Mivel japánban forgalmazták a "tubby-t" ezért az alkarészek és a szervízelés is jóval drágább, még itt is ritkaság a turbo!!! A fogyasztásról nem beszélek ugyanis azt kompenzálja az élmény és ugye aki üzmemanyagot akar spórolni az járjon biciklivel... :)
Nem tudom, hogy mennyibe kerülhet rá a regadó meg magyar rendszám stb, stb.. az viszont biztos hogy ha angol rendszámmal akarod használni akkor angol biztosítás kell rá, aminek éves költsége az én esetemben ( 7 éves jogsi baleset nélkül ) 1200 font + MOT (műszaki vizsga évente) + elvileg a Road Tax ( útadó kb 220 font ). Tényleg nem tudom mennyibe lenne a regadó+magyar rendszám+magyar biztosítás de feltételezem h hosszú távon jobban megéri. Egyébként ez a kérdés engem is érdekelne. Az enyémben most van "elvileg" 130,000 km mérföldre konvertálva. Ha valakinek kell esetleg mr2 mk2-höz service repair manual+wiring diagrams cd-n az keressen meg. Alkatrészben is elképzelhető, hogy tudok segíteni.

Sok sikert!! ;)

acer24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: MR2
« Válasz #179 Dátum: 2011.01.25 15:59:34 »
Sziasztok!
Mr2 gti tbar cuccok olcsón eladók!
91-es vagy 90 es ,a motor kivételével minden működik, motoros tükörbehajtás ,klíma ,turbo motorfedél ,szárny és a szokásos extrák
jobbkormányos ,és gyorsan el szeretném passzolni ;)
az autó kb 2 éve áll ,előtte a haverom ráköltötte az életét (futómű fékek meg ilyenek)

árakban nem nagyon vagyok otthon ,de biztos meg tudunk egyezni ::)
ha valakinek netán lenne egy rossz állapotú ,vagy törött jó motorral az is érdekel.

0620/9697031

Üdv:Acer