Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10995 Dátum: 2017.09.22 14:12:03 »
Ma mesélte kollégám: tegnap feljött unokaöccse+barátnő Pestre egy huszonéves Corsával. Autopályán, nagy sebességnél felgyulladt valami piros lámpa a műszerfalon (töltés), meg hülye hangot hallatott. Úgyhogy forgalmit, kulcsot odaadták kollégámnak azzal hogy néha nézzen rá, mire ő azt válaszolta hogy nem szokott jönni a lakásomba senki, majd betette a fiókba (kicsit hülyén néztek rá). Haza már busszal mentek.
Ezzel a kollégámmal történt meg az, hogy saját autóján (Focus II) kigyulladt a motor hibalámpa, betolta szervizbe, ahol közölték hogy nem értik hogy nem tűnt neki fel, hogy 3 hengerezik az autó, mert az egyik gyertya darabokra volt törve. Az olajat is lecserélték neki 50e km után.
Most mindenki olvassa el a fentieket Corsa helyett Yaris, Focus helyett Corollával :)
Szóval igen: aki nem ért hozzá az vegye meg az újat és cserélje le 5 évente.

Hol dolgozol Don? ENO-ban? :D :D ;) :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10996 Dátum: 2017.09.22 14:15:40 »
Ez szép volt tőled!
Én egyszer Szegeden sétálgattam pár kollégával, amikor megszólított egy fiatal nő (gyerekkel hátul az autóban), hogy segítsek már neki, mert úgy behúzta a kéziféket, hogy nem tudja kiengedni, és akkor legyek szíves tolassak is ki a parkolóból (az autó eleje ilyen vízelvezető csatornában állt, szóval ilyen emelkedőn tolatás volt), megoldottam neki  :D . Nagyon boldog volt, hogy segítettem neki.

Rendes volt tőled, de milyen?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10997 Dátum: 2017.09.22 14:19:00 »
Így már mi is jártunk annyi különbséggel, hogy én parkoltam le a kocsit reggel a bölcsinél és húztam be a kéziféket, majd a feleségem ment a kocsiért a másik kulccsal és hívott kétségbe esve, hogy nem bírja kiengedni, s mondtam, hogy kérjen meg egy bölcsis apukát...

Ezt a szót véletlenül egybe írtad!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10998 Dátum: 2017.09.22 19:40:33 »
//OFF
Vannak helyekahol ilyen speciális téren is kiélheti magát akit ez hoz lázba és nem a kocsik. Vannak feminimebbek és vannak önképzőkörösek is. Ezekre a helyekre ontopic lehet írogatni a nyelvtanos szörnyelgést, ha valakinek ez kell.
Szvsz előbb legyen a user jófej és segítsen a rászorulóknak, és utána jöjjön az, hogy tud-e központozott polírozással a lokális nyelvtanfetisisztáknak megfelelve írni. Kockáztassuk meg, hogy ezen a fórumon a T25 izzócseréje vagy a T22 tompított vetített képe nagyobb örömet/izgalmat fog okozni mint az ilyen-olyan kéretlen nyelvtani jótanácsok, amik a fórum információ minőségét nem felfelé viszik, ahogyan a közösségépítő jelleg se nagyon sugárzik belőlük. Uff.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10999 Dátum: 2017.09.23 11:24:15 »
Silent: csak kattints ide, a mezőt értelemszerűen töltsd ki, és nyomd meg a "Hozzáadás" gombot.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11000 Dátum: 2017.09.23 14:05:00 »
Annyira nem zavar, néha ír jókat is. Meg legalább tudom kihez forduljak ha nyelvtan gondom van.   :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11001 Dátum: 2017.09.23 19:59:04 »
//OFF
Vannak helyekahol ilyen speciális téren is kiélheti magát akit ez hoz lázba és nem a kocsik. Vannak feminimebbek és vannak önképzőkörösek is. Ezekre a helyekre ontopic lehet írogatni a nyelvtanos szörnyelgést, ha valakinek ez kell.
Szvsz előbb legyen a user jófej és segítsen a rászorulóknak, és utána jöjjön az, hogy tud-e központozott polírozással a lokális nyelvtanfetisisztáknak megfelelve írni. Kockáztassuk meg, hogy ezen a fórumon a T25 izzócseréje vagy a T22 tompított vetített képe nagyobb örömet/izgalmat fog okozni mint az ilyen-olyan kéretlen nyelvtani jótanácsok, amik a fórum információ minőségét nem felfelé viszik, ahogyan a közösségépítő jelleg se nagyon sugárzik belőlük. Uff.
Annyival egészíteném ki, hogy a nyelv(tan) élő, és nem kőbe vésett dogma, árnyalatok vannak, és a magyar nyelvnek különösen ékessége, hogy nem kell mindent sokszoros birtokviszonnyal, egyéb módon körbenyaldosva leírni, mert a szövegkörnyezet meghatározhatja a jelentést. Persze ehhez kell némi fogadókészség is.
Témához visszatérve most, hogy a használt autók piaca a '08-as válság miatt igen erőteljesen beszűkült, és tele vagyunk import autókkal, még inkább fontos a hozzáértés, egyrészt fajlagosan drágábbak is a használt kocsik, tehát nagyobbat lehet bukni, másrészt nehezebben ellenőrizhető az előélet, könnyebb lyukra futni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11002 Dátum: 2017.10.10 23:03:46 »
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11003 Dátum: 2017.10.11 12:29:41 »
höhö
Mikor láttam, hogy a címhez 1,2 milliós a keret, elmentem popcornért. :innocent:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Milyen autót vegyek?
« Válasz #11004 Dátum: 2017.10.11 19:20:22 »
De a végén RAV4-est ajánl ő is.  ;)

A CRV sem olyan rossz, bár mivel abból is csak 1 db 2.0 literes benzines motor volt, az sem fog keveset enni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11005 Dátum: 2018.05.25 18:40:13 »
Arra van racionális magyarázat, hogy az utolsó műszakinak a km állása miért nincs a lekérdzetett adatok között?

Magyarországi az autó, 2008-as. 12-ben 60e, 14-ben 120e, 16-ban 180e volt benne, most 245-el hirdetik, 2 tulajdonos volt, a futásteljesítmény is ezért ugrott meg 4 év után. Évi 30e-t futott, így a 245 is valósnak tűnik. Februárban volt az utolsó műszakija, de az nincs a listában.

Nyilván felhívom majd a kereskedést, de hát az vagy elhiszem vagy nem.... Nem úgy tűnik mintha trükk lenne benne (vagy csak naiv vagyok? :) ), de azért furcsa.

Egyébként egy Auris 1.6, benzin, 2008.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11006 Dátum: 2018.05.25 19:19:59 »
Mikor láttam, hogy a címhez 1,2 milliós a keret, elmentem popcornért. :innocent:
Ezeket tenyleg komolyan gondoljak?...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11007 Dátum: 2018.05.25 22:02:54 »
Arra van racionális magyarázat, hogy az utolsó műszakinak a km állása miért nincs a lekérdzetett adatok között?

Magyarországi az autó, 2008-as. 12-ben 60e, 14-ben 120e, 16-ban 180e volt benne, most 245-el hirdetik, 2 tulajdonos volt, a futásteljesítmény is ezért ugrott meg 4 év után. Évi 30e-t futott, így a 245 is valósnak tűnik. Februárban volt az utolsó műszakija, de az nincs a listában.

Nyilván felhívom majd a kereskedést, de hát az vagy elhiszem vagy nem.... Nem úgy tűnik mintha trükk lenne benne (vagy csak naiv vagyok? :) ), de azért furcsa.

Egyébként egy Auris 1.6, benzin, 2008.
Nézesd meg egy olyan szolgáltatóval aki ezeknek a felmérésére van ráállva. Állapotot vegyél, ne km órát.

Ezeket tenyleg komolyan gondoljak?...
Naná, simán vannak ilyen emberek. Mx5-öt vennék topicot olvasgasd a másik site-on, néha feltűnik olyan csodabogár aki háromnegyed millióért venne 1.8-as, tökéletes fényezésű, rozsdamentes példányt. De ha lehet legyen frissen szervizelve.  :D

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11008 Dátum: 2018.05.26 09:08:04 »
Nézesd meg egy olyan szolgáltatóval aki ezeknek a felmérésére van ráállva. Állapotot vegyél, ne km órát.


Ez ok, ezért merek gondolkodni relatíve sokat futott autóban. Csak nem értem, mert ezt leszámítva minden klappol elsőre, na de majd megkérdezem a kereskedést, hogy mi lehet az oka.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #11009 Dátum: 2018.05.26 12:59:15 »

Naná, simán vannak ilyen emberek. Mx5-öt vennék topicot olvasgasd a másik site-on, néha feltűnik olyan csodabogár aki háromnegyed millióért venne 1.8-as, tökéletes fényezésű, rozsdamentes példányt. De ha lehet legyen frissen szervizelve.  :D

hát...az se semmi, de én sok pénzért se találok...ma reggel feltettek egy jót, azonnal írtam, 10 körül válaszoltak, hogy már eladták :(