Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1757219 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10980 Dátum: 2017.09.07 22:57:25 »
Ma megnéztem egy hitelkalkulátort és eldőlt a kérdés, hogy nem cserélünk autót. Az volt a terv, hogy a Corolla ára mellé (valahol 1-1,2 millió között ér most) hozzáteszünk még ugyanennyit, és kb 2-2,2 millió forint hitelt vennék fel az autóra. Ez még hosszú futamidő esetén is havi 60 ezer forint körül van, ennyit pedig nekem nem ér az új autó. 30-40 körül hajlandó lettem volna érte fizetni, ennyit nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10981 Dátum: 2017.09.07 23:15:18 »
Teljesen igazad van. Az aruhitel nem jo dolog. Ugy nez ki en is megtartom meg legalabb egy evet a macudat. Aztan majd meglassuk. Elkezdtem szemezni a 2000es evek utani jaguarokkal :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10982 Dátum: 2017.09.07 23:34:50 »
Teljesen igazad van. Az aruhitel nem jo dolog. Ugy nez ki en is megtartom meg legalabb egy evet a macudat. Aztan majd meglassuk. Elkezdtem szemezni a 2000es evek utani jaguarokkal :)
:yes:
Jaguar jó, azoknak van hangulata. De mielőtt veszel találj szerelőt hozzá, és alkatrészforrást. Jaguárba nem mernék belevágni egy jó szerelő nélkül, aki ismeri a nyűgjeit :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10983 Dátum: 2017.09.08 23:25:06 »
:yes:
Jaguar jó, azoknak van hangulata. De mielőtt veszel találj szerelőt hozzá, és alkatrészforrást. Jaguárba nem mernék belevágni egy jó szerelő nélkül, aki ismeri a nyűgjeit :-) .

DE ÉN BÁTOR VAGYOK!!!

ja nem :D

meg hát errefelé elég vaskosak a munkadíjak, lásd a mazda legutóbbi kalandját...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10984 Dátum: 2017.09.11 10:48:24 »
Néhány megfontolásra érdemes gondolat használt autó vásárlásról. Részleteiben talán több helyen elhangozhattak már, de ez kicsit summás,  érthető és példálózó.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10985 Dátum: 2017.09.11 11:13:37 »
"Aki nem ért hozzá, ne is vásároljon használt autót" - egyetértek.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10986 Dátum: 2017.09.21 20:23:43 »
"Aki nem ért hozzá, ne is vásároljon használt autót" - egyetértek.

Azért ez így túlzás...
Vásároljon nyugodtan, csak vigyen magával valakit, aki ért is hozzá.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10987 Dátum: 2017.09.21 21:14:10 »
Ma mesélte kollégám: tegnap feljött unokaöccse+barátnő Pestre egy huszonéves Corsával. Autopályán, nagy sebességnél felgyulladt valami piros lámpa a műszerfalon (töltés), meg hülye hangot hallatott. Úgyhogy forgalmit, kulcsot odaadták kollégámnak azzal hogy néha nézzen rá, mire ő azt válaszolta hogy nem szokott jönni a lakásomba senki, majd betette a fiókba (kicsit hülyén néztek rá). Haza már busszal mentek.
Ezzel a kollégámmal történt meg az, hogy saját autóján (Focus II) kigyulladt a motor hibalámpa, betolta szervizbe, ahol közölték hogy nem értik hogy nem tűnt neki fel, hogy 3 hengerezik az autó, mert az egyik gyertya darabokra volt törve. Az olajat is lecserélték neki 50e km után.
Most mindenki olvassa el a fentieket Corsa helyett Yaris, Focus helyett Corollával :)
Szóval igen: aki nem ért hozzá az vegye meg az újat és cserélje le 5 évente.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10988 Dátum: 2017.09.21 22:14:19 »
Szóval igen: aki nem ért hozzá az vegye meg az újat és cserélje le 5 évente.
:yes: :yes: :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10989 Dátum: 2017.09.21 22:43:04 »
De aki meg ert hozza az vehet hasznalt autot - ilyen emberektol... ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10990 Dátum: 2017.09.22 10:06:16 »
hát azért bonyolult dolog ez. másik a vezetés:

tegnap a filatorigát hév megálló P-ban dugó. az egy szűk egysávos utca aki szembe jön be kell menni a kocsik közé. hely nem volt középen tali egy anyuka +gyerek és szembe egy furgon.  a nő pánikba esett, nem tudott megfordulni, kiszálltam , megkérdeztem tudok -e segíteni , úgy ahogy volt beültem a kia kombiba (milyen szűk volt :hmmmm:)  és hátratolattam 200 métert egyben.
 a nő elmondása szerint nem tud tolatni.. :hug:
ilyenek vannak..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10991 Dátum: 2017.09.22 10:08:59 »
hát azért bonyolult dolog ez. másik a vezetés:

tegnap a filatorigát hév megálló P-ban dugó. az egy szűk egysávos utca aki szembe jön be kell menni a kocsik közé. hely nem volt középen tali egy anyuka +gyerek és szembe egy furgon.  a nő pánikba esett, nem tudott megfordulni, kiszálltam , megkérdeztem tudok -e segíteni , úgy ahogy volt beültem a kia kombiba (milyen szűk volt :hmmmm:)  és hátratolattam 200 métert egyben.
 a nő elmondása szerint nem tud tolatni.. :hug:
ilyenek vannak..
Ez szép volt tőled!
Én egyszer Szegeden sétálgattam pár kollégával, amikor megszólított egy fiatal nő (gyerekkel hátul az autóban), hogy segítsek már neki, mert úgy behúzta a kéziféket, hogy nem tudja kiengedni, és akkor legyek szíves tolassak is ki a parkolóból (az autó eleje ilyen vízelvezető csatornában állt, szóval ilyen emelkedőn tolatás volt), megoldottam neki  :D . Nagyon boldog volt, hogy segítettem neki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10992 Dátum: 2017.09.22 12:40:31 »
 :clap: ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10993 Dátum: 2017.09.22 13:38:00 »
hát azért bonyolult dolog ez. másik a vezetés:

tegnap a filatorigát hév megálló P-ban dugó. az egy szűk egysávos utca aki szembe jön be kell menni a kocsik közé. hely nem volt középen tali egy anyuka +gyerek és szembe egy furgon.  a nő pánikba esett, nem tudott megfordulni, kiszálltam , megkérdeztem tudok -e segíteni , úgy ahogy volt beültem a kia kombiba (milyen szűk volt :hmmmm:)  és hátratolattam 200 métert egyben.
 a nő elmondása szerint nem tud tolatni.. :hug:
ilyenek vannak..
Tök hasonló nekem is volt, itt a Denevér úton. Cseh nagykövetség diplomata kocsijában ült anyuka a gyerekkel. Lejtőn nem bírt visszatolatni, neki szembe meg ott voltam én, plusz mögöttem egy nyolckocsis oszlop. Végül átsétáltam és megkérdeztem segíthetek-e. Nem nagyon beszélt magyarul/angolul, de gyorsan megértette, nagyon lelkesen pattant ki. :D
Asszony se szeretett tolatni régen, de aztán annyit gyakoroltunk, hogy 1-2 hónap után két szélső tükörrel bárhova betolatott bármekkora távra. Nagy kocsiktól is félt, de aztán mondtam, hogy csak furgon, meg kombi lesz a családi flottában, úgyhogy a nagyautózást is megszokta. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10994 Dátum: 2017.09.22 13:52:15 »
Ez szép volt tőled!
Én egyszer Szegeden sétálgattam pár kollégával, amikor megszólított egy fiatal nő (gyerekkel hátul az autóban), hogy segítsek már neki, mert úgy behúzta a kéziféket, hogy nem tudja kiengedni, és akkor legyek szíves tolassak is ki a parkolóból (az autó eleje ilyen vízelvezető csatornában állt, szóval ilyen emelkedőn tolatás volt), megoldottam neki  :D . Nagyon boldog volt, hogy segítettem neki.
Így már mi is jártunk annyi különbséggel, hogy én parkoltam le a kocsit reggel a bölcsinél és húztam be a kéziféket, majd a feleségem ment a kocsiért a másik kulccsal és hívott kétségbe esve, hogy nem bírja kiengedni, s mondtam, hogy kérjen meg egy bölcsis apukát...
music