Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740796 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10920 Dátum: 2017.07.26 21:45:58 »
Az a poén, hogy a 97 előtti dízel jó eséllyel kevésbé szennyező mint egy modern társa. :D
Ennek azért fuss neki még egyszer! Még a csalós dízelek is jóval kevesebb károsanyagot bocsátanak ki, mint a `97 előtt gyártott társaik új korukban. De azok már legalább 20 évesek...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10921 Dátum: 2017.07.27 09:08:44 »
10 éves használtat megvéve is van assistance. De az assistance csak annyit jelent, hogy ingyen visznek be oda ahol tejelhetsz. Ez kb. egy húszezer forintos tétel.  Egy 10 éves kocsi jellemzően a listaárának a 75%-át elvesztette. Avensis esetében például ez 6 millió ft.
90 óta azt hiszem öt újautó volt közvetlen szűk családban. Egy időután már nem igénylem az érzést. Jobban megnyugtat ha a vételár le van téve a bankban/ingatlanban/stb. és nekem termel, nem az autógyár részvényeseinek. Persze el tudom fogadni, ha valaki megveszi az új autót. Én viszont már nem vennék.

Kint a munkadíj az ami nagyon drága. Magyarországon a maszek átlag 23€, a márkaszervíz 42-60€ körüli óradíjjal dolgozik, kint a 100€ se ritka. Egy 20 órás menet akár 1000€ különbség is lehet.
Naná hogy elfogadod, mert ezért tudod megvenni használtan  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10922 Dátum: 2017.08.24 11:27:43 »
Megint előkerült ez az autó megtartása/lecserelése dolog. Jól látszik, hogy a Corollára az elkövetkezendő 1-2 évben várhatóan 300 ezer forint körüli összeget rá kell borítani (és ebben már a fékcsere nincs benne, azon már túlvagyunk). És ez csak az, amiket tudok, a váratlan, előre nem látható dolgokról nem is beszélek.
Én olyan autóval szeretek járni, amit évente beviszek a szervízbe, olajcsere, egyebek és a következő évet gond nélkül tudja. Ezt a Corolla már a korából adódóan nem tudja (elmúlt 10, és 200 ezer km felett járunk).

Viszont amúgy szeretem az autót, de tény, hogy ahogy öregszik egyre inkább veszít az értékéből és ha később adom el és veszek újat, akkor sokkal többet kell hozzátenni (nem mindegy, hogy 1 millióért adom el, vagy 300 ezerért).
Amúgy ezeknek a Corolláknak mennyi a minimum értéke, ami alá nem nagyon megy az ára? Yarisoknál van ilyen, hogy akármilyen öreg, nem nagyon megy 700 ezer alá, ez Corollánál mennyi lehet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10923 Dátum: 2017.08.24 18:13:00 »
laposodik az értékvesztési görbe. az enyém meg a tied esetében ez már nagyon lapos. a mazdám négy év alatt szerintem százezer alatti értékvesztést bírt összehozni (most attól tekintsünk el, hogy épp az imént borítottam bele egy vödör pénzt). szerintem a corollánál viszonylag könnyen fel tudod mérni, hogy az egyes évjáratoknak milyenek a kínálati árai.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10924 Dátum: 2017.08.24 22:22:35 »
Amúgy ezeknek a Corolláknak mennyi a minimum értéke, ami alá nem nagyon megy az ára? Yarisoknál van ilyen, hogy akármilyen öreg, nem nagyon megy 700 ezer alá, ez Corollánál mennyi lehet?
Egyrészt a Yarisok is fognak még menni 700 alá, másrészt egy idő után nem a kort nézik, hanem az állapotot. Nekem be van állítva a hahun a régi F Astránk paramétere a figyelőbe, hátha felbukkan valahol. Az a kocsi - ha még létezik - 23 éves. Az áruk 100-400 ezer között mozog, és a 100 nem karambolos autó ára. A régi Corollám is ugyanígy be van állítva a figyelőbe, a 97-es évjáratúak jellemzően 300-500 közt vannak, néha még 600 közelébe is merészkednek. (Hogy mennyiért tudja eladni, az megint más kérdés...)
Nálunk most megszaladt a használtautó ára, mert a 2008-as válság óta alig adnak el magánhasználatra autót. (Volt olyan év, hogy csak pár ezer darabot vettek meg magánszemélyek, a többi mind flottás, céges kocsi volt). Azaz 10 éves kor alatt szinte semmit nem találni. Úgyhogy a luxuskategória kivételével megfordult a régi tendencia, mely szerint, ha kihoztad a szalonból az autót, az onnantól máris 10%-ot vesztett az értékéből, és most 1 éves, 20.000km alatti futású autókat is árulnak új autó áron.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10925 Dátum: 2017.08.25 07:32:53 »
legújabb belga szabály: 2018-tól az 1997-nél korábban gyártott dízelek NEM KÖZLEKEDHETNEK a brüsszeli régióban! egy év múlva a benzinesek sem  :wacko:

ennyit az öregautó-projektemről...
Akkor egy benzines "egy évvel" ér többet. Egykutya!
Szerintem nem csak ott ,de lassan nálunk is az lesz, hogy nem tudni milyen használtautót vegyél (újnál pláne nem), hogy ne veszits szokatlanul nagyot rajta. És hol a vége: a e-autóknál. Ez elöl a hibridek se mentesülnek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10926 Dátum: 2017.08.25 07:40:09 »
Akkor egy benzines "egy évvel" ér többet. Egykutya!
Szerintem nem csak ott ,de lassan nálunk is az lesz, hogy nem tudni milyen használtautót vegyél (újnál pláne nem), hogy ne veszits szokatlanul nagyot rajta. És hol a vége: a e-autóknál. Ez elöl a hibridek se mentesülnek.
Minden esetre pillanatnyilág sok dieselesnek ez a gond D-ben:
http://www.focus.de/auto/gebrauchtwagen/autohaendler-gefrustet-4-5-milliarden-euro-stehen-sich-die-reifen-platt-haendler-bleiben-auf-300-000-dieselautos-sitzen_id_7511621.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook-focus-online-auto&fbc=facebook-focus-online-auto&ts=201708242029

Az Euro5-ök azok 2009-2012-ig gyártódtak?? Mert akkor ezeken buknak most ott a legnagyobbat. A Euro4-es (mint az enyém) már nem téma, hiszen úgysincs már nagy értéke.
Lehet ez jó lehetőség magyar használtautóvásárlóknak, ha nem félnek, hogy a magyar előírások hamar követik a kintieket :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10927 Dátum: 2017.08.25 09:18:53 »
Megint előkerült ez az autó megtartása/lecserelése dolog. Jól látszik, hogy a Corollára az elkövetkezendő 1-2 évben várhatóan 300 ezer forint körüli összeget rá kell borítani

Viszont amúgy szeretem az autót, de tény, hogy ahogy öregszik egyre inkább veszít az értékéből és ha később adom el és veszek újat, akkor sokkal többet kell hozzátenni (nem mindegy, hogy 1 millióért adom el, vagy 300 ezerért).

Mondi, miért kell egy 10 éves corrollára rádobni 3 kilót? motorgenerál vagy mi?  nem értem.

én is sokat gondolkodom autócserén de nekem már csak új kell. 100e km garival az nekem 15 év
Dacia duster-ben gondolkodom.

most 15 éves az autó. voltam szerelőnél jövöre egy futómű felújitás kell.  a motor már ki van cserélve.  más gondot nem láttak (egyenlőre)
kicsit elgondolkodtam én megvárom vele a 20 éves kort és akkor 300 ért  vigyék.   
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.25 09:28:01 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10928 Dátum: 2017.08.25 09:26:41 »
Nálunk most megszaladt a használtautó ára,  és most 1 éves, 20.000km alatti futású autókat is árulnak új autó áron.

egyetértek. rohadtul drágák a használt duster-ek is. érthetetlen. egy extrás ötéves sokat futott annyi mint egy új alapmodell a szalonban.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10929 Dátum: 2017.08.25 09:38:59 »
én is sokat gondolkodom autócserén de nekem már csak új kell. 100e km garival az nekem 15 év
Dacia duster-ben gondolkodom.
Nem csak km.re van gari hanem időre is. Hiába alig mész vele, 3 - 5 -7 év alatt lejár akkor is a gari (márka-specifikus a dolog!)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10930 Dátum: 2017.08.25 10:55:53 »
Mondi, miért kell egy 10 éves corrollára rádobni 3 kilót? motorgenerál vagy mi?  nem értem.

én is sokat gondolkodom autócserén de nekem már csak új kell. 100e km garival az nekem 15 év
Dacia duster-ben gondolkodom.

most 15 éves az autó. voltam szerelőnél jövöre egy futómű felújitás kell.  a motor már ki van cserélve.  más gondot nem láttak (egyenlőre)
kicsit elgondolkodtam én megvárom vele a 20 éves kort és akkor 300 ért  vigyék.
3 kilót rádobni egy autóra semmi. Két garnitúra jobb gumi, egy kuplung, fékbetét, tárcsák, pár lengéscsillapító, munkadíjak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10931 Dátum: 2017.08.25 11:24:30 »
Mondi, miért kell egy 10 éves corrollára rádobni 3 kilót? motorgenerál vagy mi?  nem értem.
Soroljam:
- két első fényszóró, mert beáznak, Hellával 70 ezer a kettő, olcsóbból 40 ezer a kettő + szerelés.
- várhatóan 1-2 éven belül a kuplungcsere is aktuális lesz - 60-100 ezer között lesz valahol a vége.
- futóműben is vannak furcsa dolgok, elég furcsa hangok, néha a kormányt is rángatja kisebb úthibákon (érdekes módon a nagyokon nem). Ez nem tudom mennyi lehet, de 100 ezerig bármi.
- kipufogó kivülről elég rossz állapotban van, nem tudom meddig bírja, az is 70-100 körül lehet valahol, nem néztem meg.
- kis jóindulattal a nyári gumik még jövőre elmennek, de legkésőbb másfél év múlva azt is venni kell- 100 ezer.
- váltócsapágy konstrukciós hibát ismerjük, 100-120 ezret megy el, tehát 1-2 éven belül ez is várható, ez 80 ezerért cserélik a szervízben.
- idén 5 éves az akkuja, ki tudja meddig bírja még, 20 ezer.

Ezek azok, amiket tudok és várható, és akkor még nem beszéltünk a váratlan kiadásokról.
A fékeket nem számolom bele, mert azon már túlvagyunk, amúgy 70 ezer volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10932 Dátum: 2017.08.25 11:36:24 »
Jó hát egy 10 éves autónál ezek normális dolgok, de mivel ügyesen feltérképezted őket, ezek egyrészt nem egyszerre érkező kiadások, másrészt nem biztos, hogy érdemes velük foglalkozni. Azt az alapvetést ne feledd, az autó végső soron egy használati cikk, amikor egy adott hiba miatt használhatatlanná válik, akkor ráérsz kicserélni. Ezek mind olyan hibák amik mellett hivatalosan is még lazán átmész a vizsgán. Például:
- fényszórók beázása: megkeresni a repedést, szilóval leszigetelni
- kuplungcsere: csúszik? nyomnád a gázt és ahelyett hogy elinduljon felbőgve indul? Mig nem ilyen, ne cseréld.
- futómű: nézesd meg, rohad-e valami. Hacsak nem fog leszakadni, még el lehet vele így is menni
- kipufogó: na ez tényleg az a kategória amihez tök fölösleges hozzányúlni, míg nem lesz bömbölő hangja, azaz tényleg nem lukad ki fizikailag; de utána is van olyan szaki aki foltozni tud, magyarán 2-3 évvel hosszabbít az élettartamon
- váltócsapágy: lásd előbbi váltócsere
- akku: az kellemetlen ha hidegbe nem indulsz, de már 12-15ezerért is találsz belevalót
Azt a 300ezret amit ráköltenél, úgysem garantálja senki hogy nem kókler munka. Szerelők többsége sokkal rosszabb állapotú autókat tart életbe, ilyen hibákkal ha beviszed, max letörlik a port, itt-ott kalapálnak párat azt visszakapod, de a lét azt lehúzzák rólad. Aztán ha mégis el akarod adni, senki se fogja neked honorálni a beletett pénzt.

Tehát: ha volna rá keret, akkor minél hamarább cseréld le, mert se pénzügyileg, sem üzembiztonságilag jobb nem lesz. Ha nincs rá keret+macerás, akkor el lehet vele éldegélni így is. Számtalan ember örülne egy csak ilyen hibákkal rendelkező vasnak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10933 Dátum: 2017.08.25 11:49:12 »
Ebben igazad van, de én nem szeretek vackokkal járni. Ha úgy adódik kell menni hosszabb távra, külfödre, nekem az autó legyen rendben és megbízható.
Lámpával nem barkácsolok, mert én nem értek hozzá, ha egy szerelőnek kifizetem a szilózást, ott vagyok, mintha megveszem az utángyártott újat. Nem éri meg. Meg nem szeretem a barkács dolgokat.

Kókler munka miatt nem aggódom, megbízható szerelő(k)höz járok, eddig sem volt ezzel gond.

Pont emiatt gondolkodom, mert ha ráborítom akkor úgysem jön vissza ha eladom, viszont ha marad akkor meg fogom csináltatni rendesen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10934 Dátum: 2017.08.25 11:53:26 »
Hát én ennyit nem költenék rá az biztos. Megbízható autószerelőt én még soha életembe nem láttam, olyan állatfaj nem létezik. (max 80-90%-os, de 100-as tuti nincs).

Akkor nézz messzibbre és lásd: ha ráköltesz 300ezret, mikor lesz időben a következő pillanat, amikor azt fogod mondani, hogy akkor adod el? 2 év? Megér 300ezret 2 év, úgy, hogy addigra biztos, hogy újabb hibák lesznek, amelyeket most még nem látsz? Akkor nem fogod sajnálni az addig ráköltött időt és pénzt? És közben ki fog derülni, hogy mégis vacakban jártál, mert úgyse sikerül már annál tutibbra csinálni, akármennyit költenél rá.

Külföldre úgyse ezzel mész, a zasszonyod céges autója úgyis rendben van. Ha valami miatt azt le kell adni, akkor abba az évbe nem mentek külföldre, azt' kész.  :hug:

« Utoljára szerkesztve: 2017.08.25 11:57:33 írta robi (Robi) »