Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799822 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10170 Dátum: 2016.09.16 18:36:02 »
Kérdés mennyire fontos az autó kinézete? Kombi autó kell, vagy valami más?
Mert VW-nél maradva is lehet kifogni Caddyt vagy Sharant. A Multivan már nem férne bele a keretbe, annak használtan is irreálisan magas az ára.  :hmmmm:

Kia Carnival?


Ezeknek volt nagyon rossz a megbízhatósági statisztikája, ha jól emlékszem...  Amúgy nem is tetszik. Meg nem is kell ekkora busz. Jelenleg motorral járok itt mindenhova, haza meg az asszony i30-ával. Igazából ez anyagilag tök jó, meg helytakarékos, de nemsoká jön a rosszidő, és akkor nem fogom szeretni. Meg az a pillanat is eljött, hogy meguntam az  autócserélgetést, tehát valami hosszabb ideig megtartós kocsit keresek. Nem kell extranagy, nem kell extraerős, csak legyen benne valami szerethető. Nyilván alulmotorizáltat se akarok ide a hegyekbe, meg autópályázni, 100-160 (max 192 :D ) le közt valahol teljesen élhető lenne. Kompakttól középkategóriáig gondolkozok, nem kell busz, nem kell suv, nem kell sport(os)kocsi. De konkrét elképzelésem nincs. Csak hogy mi nem kell. Nem kell Ford, nem kell Opel, nem kell olasz, nem kell francia.

hirtelen ezek jutottak eszembe: E12TS, P2, P3, esetleg CT200h (drágább), A3/Golf5 tdi, COV-dcat, Verso 2.0d, T25-dcat, dízel Carens, dízel Ceed kombi, 118/120D, E39 (6henger, benzin), Kizashi 2.0 benzin 4wd, UfoCivic 2.2d, 2005körüli Accord 2.2d vagy 2.4 motorral.....?????

És a kakukktojások: C5kombi (2011utáni), alfa159kombi 2.4jtd barna bőrrel
kisa
born to ride

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10171 Dátum: 2016.09.16 19:01:49 »
Személyautót és Toyotát nem mondott senki.(talán Gabe volt legközelebb, de az meg feleslegesen erős, és lehet a főnök is azt hinné, hogy túlfizet, ha megjelennék egy GS450h-val  :whistling: )

 Mindenki  a francia/német buszokat szereti?  :surrender: :tt2:

Nekem az rémlik, mintha "izgalmas" formát is mondtál volna valamikor, ezért nem javasoltam Toyotát, mert azért a Verso/Corolla/Avensis vonal minden, csak nem izgalmas (hiába van nekem is  ;) ).

De ha már említettél Accordot, akkor ugyanúgy ott az Avensis is - abból is létezett 2.4-es a II. generáció végéig.
Avensis dízelből talán a legproblémamentesebb a 126 lovas 2.0 volt a 3 motor közül.

Ha nem kell a nagy tér, és van már Hyundai-tapasztalat, akkor ott van belőle az ix20-as, nekem tesztvezetésen bejött.

Ha pedig különcködni akarsz - Toyota vonalon maradva - ott az Urban Cruiser, Iq (ha tényleg csak városba kell), illetve picit korosabb, de garantáltan meg fognak bámulni vele az utcán, a régebbi Scion Xb:
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.16 19:03:32 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10172 Dátum: 2016.09.17 01:58:05 »
Az Avensis mellett a nagy kedvencem az Accord. 2-3m kozott mar szep darabokat talalni es azis bitang kitarto szerkezet. A masik nagy kedvenv pedig a Subaru Legacy, van belole kombi verzio is es az is gyonyoru, es ahogy tudom birja a strapat :). En ahogy tudom az alfa 159-el altalaban csak a gond van, legalabbis nagyon hosszu utra csak ugy mernek menni vele ha van egy jo olcso traileres haver, de teny nagyon szep auto.
sent from my Lumia with Tapatalk
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10173 Dátum: 2016.09.17 01:59:27 »
bocs a hulye megfogalmazasokert de nagyon keson van :D
sent from my Lumia with Tapatalk
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10174 Dátum: 2016.09.17 06:37:33 »
Nekem az rémlik, mintha "izgalmas" formát is mondtál volna valamikor, ezért nem javasoltam Toyotát, mert azért a Verso/Corolla/Avensis vonal minden, csak nem izgalmas (hiába van nekem is  ;) ).

De ha már említettél Accordot, akkor ugyanúgy ott az Avensis is - abból is létezett 2.4-es a II. generáció végéig.
Avensis dízelből talán a legproblémamentesebb a 126 lovas 2.0 volt a 3 motor közül.

Ha nem kell a nagy tér, és van már Hyundai-tapasztalat, akkor ott van belőle az ix20-as, nekem tesztvezetésen bejött.

Ha pedig különcködni akarsz - Toyota vonalon maradva - ott az Urban Cruiser, Iq (ha tényleg csak városba kell), illetve picit korosabb, de garantáltan meg fognak bámulni vele az utcán, a régebbi Scion Xb:


Nem feltétlen a forma kell izgalmas legyen, csak legyen valami szerethető az autóban. Valós igényem viszonylag kevés a kocsira, nem is szeretnék vele semmit kifejezni a világnak, csak jó érzés legyen beleülni, és ne legyen rossz ránézni se  :yes:  ....és itt Svájcba a szomszéd se fogja megcsodálni, bármit is veszek, magamnak veszem. Szembe az embernek van egy Lamboja, mögöttünk lakónak Ferrarija, de az valami csóró lehet, mert "csak" sárga F360ra volt pénze  ::)
Szóval a motorozás megtanított, hogy ne legyek annyira igényes az autóra, hiszen az csak egy fedett kényszerközlekedési eszköz. A Corollámat szerettem, mert keveset fogyasztott, és megbízható volt. Az mx5-öt szerettem, mert hátul hajtott, és lecsukós teteje volt. A Passatot szerettem, mert nagyon kényelmes volt, és 4x4 volt, és ordenáré nagy nyomatéka volt. A Superb nagy csalódás volt, abból csak a dsg, a jó hifi, meg a hely hiányzik így utólag.

Gyerek egyenlőre nincs, ketten járunk anyával, vagy én egyedül. Sok csomagtartó se feltétlen muszáj, mert 2-3napokra járunk haza. Évente kétszer  megyünk hosszabb időre, de arra ott a hátsó ülés, meg van tetőboxom. De igazából otthon is van ruhánk, tehát a szuveníreken kívül nem nagyon viszünk semmit. És most már senkit. Telekocsizás mondjon le. Késős, magyarázós, végigdumálós, lószaroscipőjű büdösszájú, büdöshónaljúak miatt megutáltam. Annyira nem kell a pénz, hogy 10-12órán át szagoljak valakit, inkább picit ritkábban megyünk. Már nem hirdetek, csak a bevált, már megismert, korrekt emberekkel utazok. (de azok se érdekelnek annyira, hogy miattuk multivan méretosztályt vegyek.)

Sciont Svájcba nem hoztak, nem láttam még, pedig régebben (7-8éve) nagyon rá voltam kattanva, meg is néztem ötöt. Lapátét meg négy törött-összegányolt eladót példányt, aztán lemondtam róla, maradt a Cori.
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10175 Dátum: 2016.09.17 11:14:00 »
Személyautót és Toyotát nem mondott senki.(talán Gabe volt legközelebb, de az meg feleslegesen erős, és lehet a főnök is azt hinné, hogy túlfizet, ha megjelennék egy GS450h-val  :whistling: )

 Mindenki  a francia/német buszokat szereti?  :surrender: :tt2:
Mindig kibújik az a szög a zsákból :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10176 Dátum: 2016.09.17 11:19:49 »
alfa159kombi 2.4jtd barna bőrrel
Ezekről az újabb 2.4jtd-kről egy Alfa szerelő fórumtársat idézem: "Igen, ez így van, ha 10V JTD-ről beszélünk. A 20V-nél már azért vannak csodák. Itt ugye elsősorban tömegerőkről beszélünk. A 20V-vel tartósan autózhatsz 200-al, mert simán gurul annyival. Csakhogy ott már forog a motor 4000rpm körül, és a diesel dugattyú súlya itt már hatványozottan jelen van a képletben. Le is térdelt már néhány a látókörömben. Legutóbb épp egy Brera."
A 10V a régi JTD (Alfa 156, Marea, Kappa), az valóban elment 6-800ezret.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10177 Dátum: 2016.09.17 16:48:23 »
Nem feltétlen a forma kell izgalmas legyen, csak legyen valami szerethető az autóban...

Még egyszer MX-5-öst nem szeretnél? Vagy ott van a Toyota MR2-es, igaz ha jól rémlik 2007-óta már nem forgalmazzák.  :no:

A koreai márkák közül is lehet találni 1-2 jobban sikerült változatot, szóval elég bőséges a választék.
Bár ha már Svájc és környezettudatosság, akkor lehet Prius lesz belőle, netán Auris HSD.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10178 Dátum: 2016.09.17 20:28:29 »
Hát akkor újabb tippek:

egyeske

ketteske

hármaska

négyeske bár inkább ez kellett volna legyen a 3aska :)

ötöske

és végül hatoska Ez utóbbi a GS450h helyett, a nagyobb csomagtartó végett, de továbbra is fenntartom, hogy a 450h csomagtartó is elég, ismerve a felhasználás módját.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10179 Dátum: 2016.09.17 23:09:24 »
Hát akkor újabb tippek:

egyeske

ketteske

hármaska

négyeske bár inkább ez kellett volna legyen a 3aska :)

ötöske

és végül hatoska Ez utóbbi a GS450h helyett, a nagyobb csomagtartó végett, de továbbra is fenntartom, hogy a 450h csomagtartó is elég, ismerve a felhasználás módját.



100-160paci közt, kicsi fogyasztás.

Feladom  :D
Lexussal nem a hibrid motor a bajom, sőt. A benzines fogyasztását nem tudnám lelkileg jól kezelni, a hibridét még benyelném. Az az autó nagyon is jó lenne nekem, árban most már oké is lenne. Azzal a kocsival az a baj, hogy segédmunkás vagyok kantáros nadrágban, és ahhoz képest túl hivalkodó. A főnökség se jár olyan drága (újkori árú) autókkal...
kisa
born to ride

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10180 Dátum: 2016.09.18 10:34:59 »

ketteske

Fhansziát nem akar.  ;)


ötöske

Ha szereti az Aut váltót, egy ilyen MMT/CVT váltóst vezetve egy életre meg fogja utálni...  :innocent: :hmmmm: ;)

és végül hatoska Ez utóbbi a GS450h helyett, a nagyobb csomagtartó végett, de továbbra is fenntartom, hogy a 450h csomagtartó is elég, ismerve a felhasználás módját.

Bár nem rémlik szempont lett volna, de ez már egy 10-11 éves autó. Tudom nem újat keres, hiszen meg volt jelölve egy keret az autóra, de felső kategóriás autót 2 főnek-ohne gyerkőc én se vennék (akkor már inkább valami 2 ajtós kupét  :D ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10181 Dátum: 2016.09.19 05:32:45 »
Vegyel CTt, ne bziskodj megmondtam!  :1eye:
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10182 Dátum: 2016.09.19 13:13:18 »
Vegyel CTt, ne bziskodj megmondtam!  :1eye:
Hetero férfi benzines kocsival jár, 4+ hengerrel :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10183 Dátum: 2016.09.19 14:32:36 »
Hetero férfi benzines kocsival jár, 4+ hengerrel :D
maradjunk annyiban,h a férfiak nem olasz autoval járnak...
vagy motorral...2+ hengerrel[emoji14] [emoji14] [emoji12] [emoji104] [emoji48] [emoji48]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Milyen autót vegyek?
« Válasz #10184 Dátum: 2016.09.19 14:39:52 »
A himbilimbi-méretnővelő vágyóknak meg ott az X5 és X6-ös Bömös.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61