Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789789 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9720 Dátum: 2015.05.24 09:23:39 »
Nem tök8, hogy mibe ülök bele egy próbára, hogy elférek-e benne?

Csak a 90 lovas TDI a jó? Elég sok a 110 lovas.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9721 Dátum: 2015.05.24 09:54:01 »
Probald bele magad es ha jo akkor irany megnezni a zoldet! 90 hp a jo! 110 is jo de a 90 jobb.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9722 Dátum: 2015.05.24 10:32:56 »
Probald bele magad es ha jo akkor irany megnezni a zoldet! 90 hp a jo! 110 is jo de a 90 jobb.

Azért azt nem olyan egyszerű elintézni lévén 478km-re van tőlem.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9723 Dátum: 2015.05.24 10:54:38 »
Hidd el az nem olyan nagy távolság és az az autó nagyon jónak tűnik, ráadásul van náluk 3 olyan és mind elég korrektnek tűnik. Próbáld bele magad és ha elférsz, akkor menj és nézd meg azokat. A 110hp változógeometriás turbóval szerelt és kéttömegű lendkerekes. A lendkerék nem szokott tönkremenni, szinte soha, de ha mégis akkor van 1tömegű átalakító szett, de tényleg nem kell félni. A turbó geometriája szokott kokszosodni és akkor torpan gázadáskor, olyankor ki kell takarítani. A 90hp a világból kivisz és nincs vele soha semmi gond, a 110 lovassal sem, de a 90 a legjobb. Remélem beleférsz, mert ezen autók nyomába sem ér a focus. Az audinak amúgy a digitklíma panel szokott lenni a típushibája, amit ha van egy kis érzéked Te is megcsinálhatsz, mert csak a nyákon szokott elpattanni a forrasztás, ha nincs akkor veszel egy bontottat 10-15 ezerért. Ezek az audik amúgy iszonyú tartósak elektronikusan, messze tartósabbak mint kortársaik vagy az A8/A6. Ha nagyon füstöl, akkor a porlasztót kell beállítani és kész, de nem szokott füstölni sem. Ha induláskor vagy hidegen füstöl az sem gond, melegen ne füstöljön és ha tolod neki ne legyen koromcsík. Ha van akkor az sem nagy gond. A sedán egy kicsit kisebb lesz hátul mint a kombi, tehát lödd be magadnak az első ülést, hátul úgyis nagyobb lesz a kombi.

Drukkolok! :clap:
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9724 Dátum: 2015.05.24 11:16:35 »
Ahogy néztem több autó is van ezzel a motorral. Octavia, Golf, Passat, Toledo, Bora. Ha nem férek el az A4-ben, akkor ezek közül is tudok nézni szép állapotút.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9725 Dátum: 2015.05.24 11:25:07 »
Ezek közül az octavia nagyobb.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9726 Dátum: 2015.05.24 11:55:14 »
Ezek közül az octavia nagyobb.

A 4-es golfban is elférek simán, a Passatban is, Octavia-ban is, de valóban ezek közül, ha az A4 nem jön be Octavia-t kezdek nézni.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9727 Dátum: 2015.05.24 11:59:58 »
Ha ezekben elférsz, akkor az A4-el sem lesz gond. Én is elfértem benne, pedig nem vagyok kicsi.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9728 Dátum: 2015.05.24 12:40:31 »
Ha ezekben elférsz, akkor az A4-el sem lesz gond. Én is elfértem benne, pedig nem vagyok kicsi.

Majd meglátjuk. Mindenesetre az üléspozíció is fontos. Nem akarok az aszfalton ülni, mint az E10-ben.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9729 Dátum: 2015.05.24 12:45:05 »
Majd meglátjuk. Mindenesetre az üléspozíció is fontos. Nem akarok az aszfalton ülni, mint az E10-ben.

Van benne üléspumpa. :)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9730 Dátum: 2015.05.24 13:39:41 »
Én azért óvatosabb lennék diegho helyében. Igen, ezek nagyon jó motorok (voltak), csak qrvára nem mindegy, ki-hogyan használta. 260 000km kb az élete fele ennek a motornak, de csak akkor, ha minden karbantartást, cserét időben és megfelelő minőségben elvégeztek rajta. Más esetben nem lesz ennyire tartós. Volt pár hónappal ezelőtt a TC-n egy cikk egy pontosan ilyen, piros A4 avantról. Abban leírtak néhány típushibát, illetve, hogy pontosan mire kell figyelni. Ezt a cikket érdemes elolvasni... Nem hibátlan autó, ilyen korban, pedig nem is várható tőle, hogy az legyen. Egy kis szivárgás előfordulhat a porlasztók körül, meg más helyeken is. Hogy alapvetően rozsdamentes a típus, nem kétlem, de, hogy egy majdnem 20 éves autó gyári fényű legyen, na ahhoz már kisebb csoda kell. És, ha nem gyári fényű, akkor, bizony FOG rohadni. Szóval, jó, meg minden, de nyitva kell tartani az ember szemét vásárlás előtt (és utána is!).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9731 Dátum: 2015.05.24 14:01:11 »
Mondom én, hogy Thaliat fogok venni  :surrender: amúgy megnéztem egyet kedden. Barátnőm kinyitotta a tanksapkát, vissza akarta nyomni és behorpadt  :D én leengedtem a motorháztetőt úgy 30 centiről, nem csukódott, na mondom lenyomom, odanyomtam neki egyet, erre a motorháztető felén egy hatalmas horpadás lett, bekattant a helyére és visszaugrott a horpadás. Ejj mondom ez ám az anyag. De amúgy tényleg abban éreztem a legjobban magam a mai napig.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9732 Dátum: 2015.05.24 14:55:52 »
Mondom én, hogy Thaliat fogok venni, abban éreztem a legjobban magam a mai napig.

Sajnállak :( Tudok egy jó orvost  :flowers:
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9733 Dátum: 2015.05.24 15:10:36 »
Én azért óvatosabb lennék diegho helyében. Igen, ezek nagyon jó motorok (voltak), csak qrvára nem mindegy, ki-hogyan használta. 260 000km kb az élete fele ennek a motornak, de csak akkor, ha minden karbantartást, cserét időben és megfelelő minőségben elvégeztek rajta. Más esetben nem lesz ennyire tartós. Volt pár hónappal ezelőtt a TC-n egy cikk egy pontosan ilyen, piros A4 avantról. Abban leírtak néhány típushibát, illetve, hogy pontosan mire kell figyelni. Ezt a cikket érdemes elolvasni... Nem hibátlan autó, ilyen korban, pedig nem is várható tőle, hogy az legyen. Egy kis szivárgás előfordulhat a porlasztók körül, meg más helyeken is. Hogy alapvetően rozsdamentes a típus, nem kétlem, de, hogy egy majdnem 20 éves autó gyári fényű legyen, na ahhoz már kisebb csoda kell. És, ha nem gyári fényű, akkor, bizony FOG rohadni. Szóval, jó, meg minden, de nyitva kell tartani az ember szemét vásárlás előtt (és utána is!).
Ez OK, de ami rohadást nehéz jól megszüntetni, az az oszlopok alja, küszöb, tornyok környéke, és ugye  sérülni nem ezek szoktak (ha igen az már nagy baj). Horpadás, javítások az ajtókon, sárvédőn, gépháztetőn nem olyan tragikusak.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9734 Dátum: 2015.05.25 19:04:00 »
Egyetértek Cimbivel!

Ezek az 1.9 TDI-k a 90 lovas motorral kivisznek a világból, ha az alapvető karbantartást megkapják.
Én még annyival kiegészíteném a dolgot, hogy bizony egy Passat B5 sem lenne rossz választás egy finom kis Highline felszereltséggel.  ;)
Ha jól tudom a Passatok sem korrodálnak, majd kijavítanak a többiek, ha rosszul tudom.  :surrender:
A hasonló évjáratú Octáviákban sokkal gyengébb minőségérzettel szembesül az ember, ha egy mód van rá: VW-t vagy Audit vennék.   :hug:

Egy ilyen direkt összehasonlításban (A4 vs. Focus) amúgy tényleg nincs kb. semmi ami a fóka mellett szólna, sz.rabbul néz ki, rohad (vagy fog) és azért nem egy Audi-szint.  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.