Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799017 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8850 Dátum: 2014.12.16 17:35:17 »
Linkeljek Kappákat? Az már úgyis régen volt.
Troll... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8851 Dátum: 2014.12.16 18:23:17 »
Dieselben el is fogadnám ;)
Volt már. A francnak sem kéne újra. Pláne nem hobbiautó-szerepkörre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8852 Dátum: 2014.12.16 19:15:37 »
Bakker, azért amikor ilyeneket látok, elfog a nosztalgia a nagy csatahajó után, és tűnődni kezdek, hogy csak be kéne egy ilyet szerezni, amíg így utána dobálják az embernek  :hmmmm: ...

Klikk!

Tudjátok, micsoda eszméletlen szép hangja van a motorjának  :wub: ? Emellett: tágasabb autóban azóta sem ültem (Superb sem múlja felül!)  :sorcerer: - és nem rohad  :)
500 euroért el kell hozni!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8853 Dátum: 2014.12.16 19:54:50 »
Bakker, azért amikor ilyeneket látok, elfog a nosztalgia a nagy csatahajó után, és tűnődni kezdek, hogy csak be kéne egy ilyet szerezni, amíg így utána dobálják az embernek  :hmmmm: ...

Klikk!

Tudjátok, micsoda eszméletlen szép hangja van a motorjának  :wub: ? Emellett: tágasabb autóban azóta sem ültem (Superb sem múlja felül!)  :sorcerer: - és nem rohad  :)

Ez nagyon szép. A motortérben kell egy kis pipere, oszt csá.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8854 Dátum: 2014.12.16 21:47:10 »
500 euroért el kell hozni!  ::)
Na ja. Csak még ráugrana kb. 320 ezer regadó, egyéb sarcok, plusz útiköltség és kinti sarcok. Alles zusammen, 650 ezer alatt aligha állna meg, mire itthon van, a neveden, friss vizsgával-mindennel. És akkor magára az autóra még 1 forintot sem kellett költeni.  ::)

Megdobja a regadót a 2.2-es motor. Adott esetben biztosan kétliterest keresnék - arra "csak" 220 a regadó - nem mindegy. És az is öthengeres, tehát megvan ugyanaz a csodaszép hangja  :yes: ! Az 1.8-asra csak 160 lenne a regadó - de az négyhengeres, amivel feleakkora élvezetet sem nyújt az egész kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8855 Dátum: 2014.12.16 22:54:19 »
Ez tényleg meglepően olcsó...  :eek:

Jó kis KE-Jetronic? Az drága autó lesz...  :ph34r:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8856 Dátum: 2014.12.16 22:59:46 »
Volt már. A francnak sem kéne újra. Pláne nem hobbiautó-szerepkörre.
Arra ott van neked a Camry, nem :hmmmm:?
Vagy azt lecserélnéd?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8857 Dátum: 2014.12.16 23:33:28 »
Dehogy cserélném  :) ... ez csak egy meglehetősen távlati terv. Ha lehet egyáltalán tervnek nevezni. Inkább csak agyalok.

A Camry mindenképpen marad; más kérdés, hogy milyen státuszban, mert nagyon erősen rozsdás már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8858 Dátum: 2014.12.16 23:37:45 »
Ez tényleg meglepően olcsó...  :eek:

Jó kis KE-Jetronic? Az drága autó lesz...  :ph34r:
Na ja  ::)

Amúgy ennyiért adják őket. 300...1000 euro között találni a németeknél egy csomó ilyen, szedán, benzines "szivar" 100-ast. Mélyponton van az áruk. Csak azok érnek valamivel többet, amik Avantok, Quattrók, turbósak, vagy pláne ezek kombinációi. Nomeg a 200-asok. De a sima, elsőkerekes, szívómotoros 100-as szedánokat utánad hajigálják. Nem kezdett még el kialakulni egy olyan rajongói körük, nem fedezték fel őket még úgy a youngtimeresek, mint az E34-es 5-ös BMW-t vagy a W124-es Mercit. Nincs áruk - ahogy mondjuk az Omegáknak és Scorpióknak sem. Csak éppen, ezekkel ellentétben, elég sok van belőlük, mert nem rohadtak szét  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8859 Dátum: 2014.12.16 23:39:44 »
A linkelt épp egy Mk3as Mondeo ;) Amúgy a Fordon belül az ST modellek mindig is kicsit kilógtak minőségileg a tucatverziók közül. Jó értelemben.
Jah van egy kis kavarodás az elején, van, aki csak Faceliftnek nézi a 2. szériát (mint pl én is).
Haver volt anno rágerjedve egy ST200-asra, meg is néztük kívülről, szép az egyedi kék festés, meg a recaro bél, végül nem ugrott bele hozzáértő szaki nélkül. Szerintem azóta is azt a példányt látom már pár éve, néha itt néhol ott.
Nem, ezt az Mk3-ast kifejezetten nem tudnám megkedvelni. Néhai főnököm vett anno egy C-Max Ghia 1.6 dízel robotváltós kocsit. Menni ment, ránézésre tetszik a kasztni, beltere is igényesnek néz ki, de megtapogattam a műszerfalat és az az igazi kopogós műanyag volt. Kicsúszott a biztonsági öv a kezemből, nekivágódott az ajtónak és ott maradt a karc. Csalódásként éltem meg :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8860 Dátum: 2014.12.16 23:47:53 »
Jah van egy kis kavarodás az elején, van, aki csak Faceliftnek nézi a 2. szériát (mint pl én is).
Erre gondolsz?



Ez szerintem is csak facelift. Elejét-hátulját erősen átrajzolták, de amúgy technikailag majdnem ugyanaz a kocsi, mint az első Mondeo; sőt maga a karosszéria is szinte azonos. Ez számomra egyértelműen facelift, és nem új modell.

Viszont úgy tudom, a Ford ezt új modellnek tekintette, és igazából ez a döntő, a besorolás szempontjából.

A szitu ugyanaz, mint ezzel a Passattal:



A VW ezt is új modellként hirdette és kategorizálta - pedig ez sem más, mint a "malacorrú" komolyabb faceliftje. De itt is csak át lett rajzolva a kasztni, és alatta is nagyrészt maradt minden a régiben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8861 Dátum: 2014.12.16 23:59:04 »
Ühhüm.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8862 Dátum: 2014.12.17 09:36:09 »
A VW ezt is új modellként hirdette és kategorizálta - pedig ez sem más, mint a "malacorrú" komolyabb faceliftje. De itt is csak át lett rajzolva a kasztni, és alatta is nagyrészt maradt minden a régiben.
A motorok azért cserélődtek elég rendesen, de ettől még a ráncfelvarrás ráncfelvarrás marad. A Toyotánál is sokszor a facelifttel jöttek új motorok, nem a modellváltással (E11 Corollánál, miközbn az E12 a faceliftes E11 motorjait kapta; vagy a Yaris I-nél, Yaris II-nél, Avensis I-nél is a facelift hozta a motor(generáció)cserét, mígy az utána jövő modellváltással nem változtak a motorok.)
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8863 Dátum: 2014.12.17 09:38:00 »
Igen, szerintem az a koncepció a Toyotánál, hogy modellváltáskor a padlólemezre, karosszériára és minden egyébre koncentrálnak, faceliftnél pedig a technikára. Ez volt az E12-Auris váltáskor is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8864 Dátum: 2014.12.17 11:07:09 »
Erre gondolsz?



Ez szerintem is csak facelift. Elejét-hátulját erősen átrajzolták, de amúgy technikailag majdnem ugyanaz a kocsi, mint az első Mondeo; sőt maga a karosszéria is szinte azonos. Ez számomra egyértelműen facelift, és nem új modell.

Viszont úgy tudom, a Ford ezt új modellnek tekintette, és igazából ez a döntő, a besorolás szempontjából.

A szitu ugyanaz, mint ezzel a Passattal:



A VW ezt is új modellként hirdette és kategorizálta - pedig ez sem más, mint a "malacorrú" komolyabb faceliftje. De itt is csak át lett rajzolva a kasztni, és alatta is nagyrészt maradt minden a régiben.

A Passattal kapcsolatban ugyanezt magyaráztam egy ismerősnek, de nem akarta megérteni :) Jobban mondva, én nem tudtam, hogy az hivatalosan új modell ("mosolygós passat" ?), de egyértelmű volt h facelift, részben mert ugyanaz a kasztni szinte, másrészt az évek miatt is, mert a németek nem szoktak 4-5 évente cserélni, márpedig a malacot 88-92 közt gyártották ha jól rémlik.