Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789778 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8700 Dátum: 2014.12.08 13:09:01 »
É. Amúgy A4esből meg 3as Bömbiből miért sedan van több ? :) Na jó, a kombit nem számítva. Nyugaton am mekkora az arány ezekből sedan/kombi ?
Az 5 ajtósokban még az zavar, hogy egy légtér az utastérrel, kevésbé van elszigetelve, bejönnek a futómű, és a kárpit esetleges zajai. MEg amikor az emelő teleszkóp megadja magát.. Ez pl minden idősebb kocsinál megvan..

osztrákoknál kegyetlenül sok kombi audi van. és imádják.  az egylégtér engem nagyon zavart elöször aztán megszoktam. az emelőteleszkóp nem érdekes viszont a klima behűtése az neccesebb melegben. kalaptartót be kell húzni.
nekem többet csak kombim lesz. megkedveltem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8701 Dátum: 2014.12.08 13:11:30 »
múltkor mentem a gyáli uti szalonban az  egyik új prius-al. totál űrautó. nekem tetszett.  :wub: 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8702 Dátum: 2014.12.08 18:41:17 »
Az azért elég vicces, amikor az 1.4-1.6-os varrógépekből azt mondja valaki, hogy ez az autózás, és csak kéziváltó, csak benzin...

Egy Ferrariból, vagy valami hasonló kaliberű luxus-sport autóból el is hinném...  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8703 Dátum: 2014.12.08 18:42:40 »

Az azért elég vicces, amikor az 1.4-1.6-os varrógépekből azt mondja valaki, hogy ez az autózás, és csak kéziváltó, csak benzin...

Egy Ferrariból, vagy valami hasonló kaliberű luxus-sport autóból el is hinném...  ::)
Plane, ha szivo motorokrol van szó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8704 Dátum: 2014.12.08 19:29:34 »
Az azért elég vicces, amikor az 1.4-1.6-os varrógépekből azt mondja valaki, hogy ez az autózás, és csak kéziváltó, csak benzin...

Egy Ferrariból, vagy valami hasonló kaliberű luxus-sport autóból el is hinném...  ::)
Hatalmas! :D

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8705 Dátum: 2014.12.08 20:21:37 »
 [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8706 Dátum: 2014.12.08 20:48:20 »
nyilván mondi nem a saját corollájára gondol, amikor álmai autóját vizionálja. én egyébként értem, mire gondol, de túl öreg vagyok már ahhoz, hogy a mindennapok dzsungelharcára ne gondoljak. bár, egy dögösebb bömbivel talán még a mindennapokat is bevállalnám  :whistling:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8707 Dátum: 2014.12.08 21:10:45 »
Ha lenne pénzem, akkor Prius + valami játszós. És a Priussal megspórolt pénzből mennék pályázni mondjuk.

Ha mégtöbb pénzem lenne, akkor Hibrid Lexus + játszós. És nem érdekelne a spórolás...  :lol:
Ha meg sokat ingáznék városon belül, akkor valami villanyszekér...  ::)

Nekem utcára nem kell erős, meg villantós autó. Csak röhögök azokon, akik megcsinálják a tuti verdát, aztán nem jön be pestre, mert nem megy át a fekvőrendőrökön, meg leér  mindenhol, meg nem meri otthagyni, meg stb... Ez a pénzért vett probléma mintapéldánya szerintem.
Pályára meg valami könnyű, gyors, szórakoztató autó...

Ezek a nagy Bömbik max messzire utazni jók, de az annyira elenyésző az én életvitelemben, hogy jobban járnék ha bérelnék arra az időre...  :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8708 Dátum: 2014.12.08 21:32:53 »
nyilván mondi nem a saját corollájára gondol, amikor álmai autóját vizionálja. én egyébként értem, mire gondol, de túl öreg vagyok már ahhoz, hogy a mindennapok dzsungelharcára ne gondoljak. bár, egy dögösebb bömbivel talán még a mindennapokat is bevállalnám  :whistling:
Úgy vagy mint az otp hirdetésben: ha a bömivel nem mennél dolgozni, suliba még többet is spórolnál meg gyalogolva ;)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8709 Dátum: 2014.12.08 23:21:00 »
Nézd, nekem benzinmotor kell kéziváltóval. Ezt a hibrid nem tudja.
Lehet nem értem meg rá (nem is fogok, az autó benzinnel megy), de villanyautónak ott van a Tamiya 1:10 modellautóm, azt pont elég.

Konzervatív gondolkodásmód, melyik hibridet próbáltad?

Ezzel mi a baj? Elhajítanád a varrógép motoros Corollát, ha alád adnának egy ilyet :D Az autó 6 hengertől kezdődik!  :devil:

Lexus GS450h 2014 0-100kmh-ra
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8710 Dátum: 2014.12.08 23:34:48 »
Konzervatív gondolkodásmód, melyik hibridet próbáltad?

Ezzel mi a baj? Elhajítanád a varrógép motoros Corollát, ha alád adnának egy ilyet :D Az autó 6 hengertől kezdődik!  :devil:

Lexus GS450h 2014 0-100kmh-ra

Na, ezért a Lexusért én is elhajítanám az Avensist..  :wub:

5,8 mp 0-100-ra, az a nem mindegy..  ;)

Ezt a varrógépes szöveget meg hagyjuk már gyerekek, nem kell itt leszólni egyik motort sem (amit amúgy meg 0-24 felsz.pkodunk itt a fórumon..  :whistling: )..
Arról meg nem is beszélve, hogy Ti is hasonló varrógépekben nyomultok, PiciPeti egy 90 lovas traktorral, netferry meg egy 20 éves Carinával..  :szemez:

Egyszóval: béke!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8711 Dátum: 2014.12.09 00:11:12 »
Nekem utcára nem kell erős, meg villantós autó. Csak röhögök azokon, akik megcsinálják a tuti verdát, aztán nem jön be pestre, mert nem megy át a fekvőrendőrökön, meg leér  mindenhol, meg nem meri otthagyni, meg stb... Ez a pénzért vett probléma mintapéldánya szerintem.
Amikor viszem a gyerekeket reggel, az iskola előtt, ahol tudok parkolni szemre 20+ centis a járdaszegély. Megnézném ott, egy ilyen ültetett csodabogár parkolását, nem beszélve, hogy az odáig vezető út milyen hepe-hupás, kátyús...
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8712 Dátum: 2014.12.09 00:22:12 »
Na, ezért a Lexusért én is elhajítanám az Avensist..  :wub:

5,8 mp 0-100-ra, az a nem mindegy..  ;)

Ezt a varrógépes szöveget meg hagyjuk már gyerekek, nem kell itt leszólni egyik motort sem (amit amúgy meg 0-24 felsz.pkodunk itt a fórumon..  :whistling: )..
Arról meg nem is beszélve, hogy Ti is hasonló varrógépekben nyomultok, PiciPeti egy 90 lovas traktorral, netferry meg egy 20 éves Carinával..  :szemez:

Egyszóval: béke!  :flowers:

Hja, csak én nem magyarázom bele, hogy ez a világ királysága, meg vezetési élmény, meg az autó benzinnel megy, meg stb...
Egyszerűen nem reális egy ilyen átlagautó tulajdonos szájából...

Amúgy mondhattam volna babakocsi futóművet, vagy műanyag váltót is....  :lol:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8713 Dátum: 2014.12.09 12:49:58 »
Na, ezért a Lexusért én is elhajítanám az Avensist..  :wub:

5,8 mp 0-100-ra, az a nem mindegy..  ;)
...
Carinám 1993 decemberében vettem a Lancia HF Integrale-mat meg 1994 tavaszán.
A Carina 11.5 mp 0-100-ra gyárilag (valóság 10 körül) a Lancia 5.7 mp 0-100 gyárilag (turbónyomás emelés után volt az 5.0 is).
Lancia-t "elhajítottam" 4 év után a Carina megvan 21 év után is! Ezzel csak azt szeretném mondani a példámon keresztül, hogy az autó egy kiemelt tulajdonsága pl. gyorsulás, nem biztos, hogy hosszú évek használata után is annyira fontos lesz, hogy amiatt azt tartsuk meg.
Persze azóta már bánom, hogy nem mondjuk egy 4x4 turbós Celica-t, vagy egy 3.0 turbós Suprát vettem a Lancia helyett, pedig gondolkodtam rajtuk, csak pont helytelenül a katalógus (gyorsulási) érték alapján döntöttem! Celica vagy Supra tuti meglenne még ma is, mint a Carina...

A másik, nem kéne lenézni semmilyen autót sem, szerintem is lehet szeretni bármelyiket, lehet ragaszkodni az 1.4 benzinem manuális váltós autóhoz is, adhat az is élményt, pláne kicsit módosítva. Akinek 1.4-es, 1.6-os szívó benzines autója van, persze, hogy a manuális váltót favorizálja, hiszen a régi fajta automata váltó levesz vagy 20-30 lóerőt a motor teljesítményéből működési mechanizmusából eredendően, és 100 lóerőnél ez sok, emiatt egyébként régen én is utáltam az automata váltósokat, de már megszerettem, csak nagyobb szívó benzinem motorral az igaziak, vagy a turbo diesel-ekkel, de úgy maximum újonnan venném és addig tartanám meg amíg garanciális, használt autók közül a nagy 2.0 de inkább 3.0 automata szívó benzinest vennék, mint ahogyan vettem is a 2.0 automata Avensist, amit szintén nagyon szeretek vezetni, pedig nem megy úgy mint az 1.6-os könnyebb Carina-E manuális váltóval. Az asszony 1.6-os automata Clio-ja sem egy lassú tetű, annyira lelassult a forgalom, hogy még ha azzal megyek is előzök le majdnem mindenkit.
A manuális váltós 1.6-os Carinával szoktam ökörködni a Hungaroringen, tolom le a sokkal erősebb autókat, élvezem pörgetni leszabályzásig az automata Avensis-szel meg élvezem a nyugalmat, csúcsforgalomban megfizethetetlen, hogy nem kell állandóan csúsztatgatni a kuplungot az araszolásnál.
A Toyota hibridek is szuperek szerintem, pl. a Prius II olyan jó autó, hogy hiába nem tetszik a formája, majdnem vettünk egyet édesanyámnak.
Az a legjobb, ha van több fajta autó is a családban és mindig azt használhatjuk, amire a legjobban alkalmas.

Nekem az álomgarázsom ez lenne, ami nem teljesen elérhetetlen, pláne idővel, ahogyan egyre olcsóbbak lesznek:

1. Carina-E ami van, ez marad amíg szét nem rohad az tuti!
2. közel jövőben: MR-2 vagy MR-S hobbiautónak, pályázni, nyitott tetőzni stb. távoli jövőben GT-86
3. Lexus 300 GS automata első széria, bálna forma, élvezni a 3.0 szívó motort a 6 henger hangját és az automata váltót azokban a vonzó fotelokban, hétvégi kirándulósnak...
4. LEXUS IS 250 Sport Mark Levinson, tárgyalni megjelenni, de mindennapi használatra is tökéletes, nagyon szép az autó formája, nekem nagyon bejön, ha csak egy autóm lehetne és a Carina nem lenne, lehet ez lenne...
5. Prius II, városba futkározósnak...

Mindet tudnám nagyon szeretni, a Carinát meg szeretem is!  :wub:
Béke bizony, gyűjtsünk az 5 beállós álomgarázsra!  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8714 Dátum: 2014.12.09 13:51:04 »
Nincs itt háború, főleg bárki autójának a lenézése, én is csak azt akartam hangsúlyozni, hogy bizony ezek a mostani Toyota hibridek is lehetnek igenis jó autók, ugyanúgy mint a régebbi benzinesek. Fejlődik a technika, haladunk a korral! Így van rendjén! Nem szabad máris temetni a hibrideket, egyelőre úgy néz ki, hogy ez a közeli jövő. Mekkorát lép már a Lexus GS450h és nem kell hozzá büdös gázolaj, se turbó, még a V6 is megmaradt, csak körítve lett villanymotorral, ez a szép az egészben, és emellett fogyasztásban se vészes, simán elvan 10l alatt. Számomra gyönyörű ez az autó, főleg élőben.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -