Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799810 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8370 Dátum: 2014.11.04 21:11:01 »
Ne keress benne logikát, más az értékrendünk. Amíg nincs gyerekem, addig az autó csak arra kell, hogy télen ne kelljen állandóan öltözni-vetkőzni munkábajáráskor, boltbajáráskor, haverokhozjáráskor, stb.  Van olyan felszerelésem, hogy nem fázok, ha egész nap menni kell Svájctól hazáig, akkor se. De egyszerűen meguntam a sok öltözést-vetkőzést, és ezért ültem át kocsiba. 2-2,5-nagyon max 3millió az kb az a fájdalomküszöb, amit kiadnék egy járműért. De mivel lakásra gyűjtünk, így inkább 1.5-2m alatti kategóriából nézelődök alkalmi vételeket, vásárolok, cserélgetek, és így nem zavar, ha nem kel el azonnal valami, ha veszek egy másikat, esetleg költeni kell bármelyikre bármi miatt. A 3-4milliósra is vsz. költeni kellene, meg a drágábbra is, és engem nagyon hidegen hagy, hogy mi áll a ház előtt. Mert a garázs bizony a motoroké. :)
Most árulom a kocsit is, motorokat is. Vagyis az egyik moci már elkelt, másikra is van érdeklődő, mazdára is van érdeklődő, csütörtökön jön megnézni.

Kínomban már tényleg néztem Avensist is. 2.0D4 (benzin!) kombi, bőrbelső, vonóhorog; ~1.5m ft-nyi frank az ára 132e km-el. Agyalok ezen a kocsi dolgon, de azt veszem észre, hogy nem köt le, mindegy mit nézek.  Legyen jó állapotú, jó állású, meg meg tudjam venni áron alul, használjam pár hónapig, aztán árába, vagy nyerőbe lököm tovább. Szerencsére itt nincs se átírás, se illeték, se semmi, csak a forgalmit kell átíratni 50chf-ért (~12500ft) és mehetsz az új szerzeménnyel.
Jah, Lancia Kappa Cupé. Van belőle négyezer párszáz a világon és egy 2.0t még lépegetni is tud :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8371 Dátum: 2014.11.04 21:17:19 »
Jah, Lancia Kappa Cupé. Van belőle négyezer párszáz a világon és egy 2.0t még lépegetni is tud :D
Ok, csak 100eKm-enként motorgenerál. A BMW 535 turbó-nál is az volt a gond, hogy nem merne vele elindulni messzire...   :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8372 Dátum: 2014.11.04 21:23:47 »
Ok, csak 100eKm-enként motorgenerál. A BMW 535 turbó-nál is az volt a gond, hogy nem merne vele elindulni messzire...   :lol:
300 ezrenként és nem generál hanem csere :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8373 Dátum: 2014.11.04 21:25:36 »
300 ezrenként és nem generál hanem csere :)
Nem kell a púder, tudod írtam már, hogy volt nekem Lancia Delta HF Integrale-m ugyan ezzel a mocival...  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8374 Dátum: 2014.11.04 21:32:16 »
Nem kell a púder, tudod írtam már, hogy volt nekem Lancia Delta HF Integrale-m ugyan ezzel a mocival...  ;)
Nekem fórumok alapján meg a 300 jött le ilyen mérfölkőként: hajtókar vagy főtengelycsapágy kampec, köszörülni meg nem lehet (persze kérdéses hogy milyen olajat kapott). Ezért sem mernék belevágni a meghirdetett 190e-et futott benyásokba. A JTD már masszívabb konstrukció, egyik tagnak 670 ezernél kampecoltak be befecskendezők, igaz ő külföldi gázolajat tankolt ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8375 Dátum: 2014.11.04 21:35:27 »
Nekem fórumok alapján meg a 300 jött le ilyen mérfölkőként: hajtókar vagy főtengelycsapágy kampec, köszörülni meg nem lehet (persze kérdéses hogy milyen olajat kapott). Ezért sem mernék belevágni a meghirdetett 190e-et futott benyásokba. A JTD már masszívabb konstrukció, egyik tagnak 670 ezernél kampecoltak be befecskendezők, igaz ő külföldi gázolajat tankolt ...
Látom neked nagy szerelmed a Kappa, bizonyos szempontból meg is értem.
Én belevágnék a helyedben, de megtartanám a Corollát is, így mindig lenne mozgóképes autóm/d...  :otlet:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8376 Dátum: 2014.11.04 21:39:08 »
Látom neked nagy szerelmed a Kappa, bizonyos szempontból meg is értem.
Én belevágnék a helyedben, de megtartanám a Corollát is, így mindig lenne mozgóképes autóm/d...  :otlet:
Ahogy elnéztem a multkor, Corollát vinnék ki külföldre, arra meg nem szeretném adni, úgyhogy lehet még marad. Meglássuk hogy alakulnak a dolgok, most kicsit összejöttek a dolgok. :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8377 Dátum: 2014.11.04 21:47:09 »
Látom neked nagy szerelmed a Kappa, bizonyos szempontból meg is értem.
Én belevágnék a helyedben, de megtartanám a Corollát is, így mindig lenne mozgóképes autóm/d...  :otlet:
Csak jó ha van egy üzembiztos Corolla, mikor hozni- vinni kell a  Kappát a szerelőhöz. :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8378 Dátum: 2014.11.04 21:51:37 »
Ahogy elnéztem a multkor, Corollát vinnék ki külföldre, arra meg nem szeretném adni, úgyhogy lehet még marad. Meglássuk hogy alakulnak a dolgok, most kicsit összejöttek a dolgok. :)
Miért  baj ha külföldre vinnék ;) ?
De jó ötlet 2 kocsit tartani, mindig van mivel vinni a másikat szerelőhöz :wacko:
(én is csináltam , de hamar meguntam)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8379 Dátum: 2014.11.04 22:16:01 »
Svájcban élsz és élményautót szeretnél? Ha 25km/h-val túlléped a megengedettet akkor feljelentés történik nem is "csak" nagy pénzbünti, nem jól tudom?
Nem úgy hallottam eddig, hogy Svájc a gyorshajtók kedvenc országa.  :D
Biztosan tudod hol mérnek akkor vagy te szoktál mérni és kéne egy elfogóvadász...  [rohog]


Nem tudok semmilyen feljelentésről. 50%-os túllépésig pénzbírság, felette eltiltás is van. 3-12hónapig terjedő.
Igaz, hogy mindenhol 80-al szabad menni, de a legtöbb helyen a sűrű kanyarok miatt már 60felett is élvezetes. Oda elég a 80 egy jó futóművel  ;)
És csak autópályán meg városba mérnek. Se falvakba, se falvak közt nem láttam még soha mérést, pedig már kb 140-150ezret vezettem itt.

Autópályán meg városba folyamatosan dugó van, tehát nincs semmi probléma.  :yes:
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8380 Dátum: 2014.11.04 22:18:27 »
Csak jó ha van egy üzembiztos Corolla, mikor hozni- vinni kell a  Kappát a szerelőhöz. :D
Én már úgy fogalmazok: üzembiztossá tett :)
Bár pont ez ami taszít a kocsicserében típustól függetlenül: azon parázni hogy vajon mi fog behalni rajta és mennyibe fog kerülni. Corollánál sejtem hogy már csak a generátor, indítómotor, csapágyak, klímakompresszor az, ami megviccelhet, minden más ki van cserélve (gyertyákon meg az akksin kívül) :D
Igaz most megint előjött valami nyiszorgás belőle, de majd megnézetem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.04 22:21:54 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8381 Dátum: 2014.11.04 22:21:38 »
van itt kérem önbizalom  :D

ha ennyire lexarod, akkor nem tökmindegy mit veszel?  lehet télleg egy avensis lesz belőle...

Nem önbizalom kérdése ez, hanem inkább türelem. Ha keresek autót/motort, akkor általába 5-8 típus van a kalapba, és a nagy számok törvénye alapján mindig lesz valamiből kiugróan jó vétel. Összegyűjtöm a szempontjaimat, nagyjából bepontozom az értékrendem szerint, és bújom esténként a netet.
Motorokkal bevált, autókkal miért ne válhatna be?

Ha már Avensis: Ez szerintem ennyit símán tud, de érdekel a társaság véleménye.
http://www.autoscout24.ch/de/d/toyota-avensis-kombi-2004-occasion?allmakes=1&extras=2&index=1&make=78%2c0%2c0&model=536%2c0%2c0&nav=8&prop=1&returnurl=%2fde%2fautos%2ftoyota--avensis%3fallmakes%3d1%26extras%3d2%26make%3d78%2c0%2c0%26model%3d536%2c0%2c0%26nav%3d8%26prop%3d1%26vehtyp%3d10%26r%3d5&vehid=2743977&vehtyp=10

Bár emellé lehet meghagynám a Miatát.  :sorcerer:
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8382 Dátum: 2014.11.04 22:33:10 »
ezt a d4 avét mennyiért lehetne magyarra honosítani?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8383 Dátum: 2014.11.04 22:39:09 »

Nem tudok semmilyen feljelentésről. 50%-os túllépésig pénzbírság, felette eltiltás is van. 3-12hónapig terjedő.
Igaz, hogy mindenhol 80-al szabad menni, de a legtöbb helyen a sűrű kanyarok miatt már 60felett is élvezetes. Oda elég a 80 egy jó futóművel  ;)
És csak autópályán meg városba mérnek. Se falvakba, se falvak közt nem láttam még soha mérést, pedig már kb 140-150ezret vezettem itt.

Autópályán meg városba folyamatosan dugó van, tehát nincs semmi probléma.  :yes:
Jó ezt hallani, köszi az infót.
Akkor neked valami könnyű autó kell tényleg, valami kanyarvadász.
Azt írtad, ugye, hogy a régebbi MR2 tetszik, de az új MR-S az könnyebb viszont. Én azt venném...(ha beleférnék).
Ha első-kerekesről is szó lehet, akkor esetleg a Honda Integra Type-R, sajnos jobb mint a Celica TS a kanyarokban, mert van benne sperr gyárilag...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8384 Dátum: 2014.11.04 22:51:27 »
ezt a d4 avét mennyiért lehetne magyarra honosítani?

Fogalmam sincs, úgy számolj, hogy ez nem EU, tehát vámolni is kell a szokásos dolgokon felül+kell származásellenőrzés.
kisa
born to ride