Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799260 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8175 Dátum: 2014.10.22 23:39:19 »
Nekem akkor sem fér a fejembe, hogy használt autó vásárláskor a hatalmas kínálattal bíró swift nem jön szóba, de azonos méretű, minimálisan különböző, gyenge motorral szerelt, drága, és ritkább splash meg igen....  :?:
Swiftben már ültem, azt tudom, hogy nem lenne nekünk jó. Splashben még nem, ezért nem zárom ki eleve. Az elődjéhez volt szerencsém, az egy praktikus autó, csak a tükreit nem tudom úgy beállítani, hogy lássak is bennük valami értelmeset. Egyébként van Splash 1,2-es 86 pacis motorral is, azzal már nem gyenge, sőt a ráncfelvarrás óta megkapta a Swift motorját. De nagyon meg kéne győzni arról, hogy vegyek ilyet...
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8176 Dátum: 2014.10.23 08:12:35 »
A Swift egyszerűen kicsi. Pont. A Splash is csak a praktikuma miatt jöhet szóba...
Mesélje már el valaki, mi a splash praktikuma, tényleg érdekel, kíváncsi vagyok.
Mozgatható hátsó üléssor? nem. Összecsukható anyósülés? nem. Nincs hátul karnádalagút?
3db pohártartó van benne?  :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8177 Dátum: 2014.10.23 08:40:22 »
A Swift egyszerűen kicsi. Pont. A Splash is csak a praktikuma miatt jöhet szóba...
Neked kicsi, mert nagy vagy ;) Nekem az egyesből 2 is volt, jól elfértem benne 175cm-el.Második kocsinak, kis pénzből, szerintem jó megoldás.Az új állitólag nem kisebb, csak olyan bunkeres az optikája :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8178 Dátum: 2014.10.23 09:31:36 »
Már hogyne létezne.
igazad van, havonta kábé tízezer auris fogy. golfból négyszer annyi, focus-octaviából 50%-kal több. az auris a meganéval van pariban  :flowers:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8179 Dátum: 2014.10.23 09:41:20 »
igazad van, havonta kábé tízezer auris fogy. golfból négyszer annyi, focus-octaviából 50%-kal több. az auris a meganéval van pariban  :flowers:

Arról nem is beszélve, hogy a nem is olyan régen még sokkal nagyobb eladási számokkal rendelkezö Corolla 7.553 eladott darabbal áll a 17. (!) helyen..

Az Auris és a Corolla együtt sem éri el a Pug 308 és az Astra számait.
Szerintem ez gáz, de cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8180 Dátum: 2014.10.23 09:49:18 »
igazad van, havonta kábé tízezer auris fogy. golfból négyszer annyi, focus-octaviából 50%-kal több. az auris a meganéval van pariban  :flowers:
Nahát még Corollából is meglepően sok fogy, pedig eddig az E-15 tudtommal nem is volt jelen. És több mint a Jetta, Prius, Fluence :hmmmm:
Mondjuk ki tudja melyik tipusnál mit vontak össze? Csak a név számit?
(HB,sedan, kombi) Civicnél egybe van az összes Auris+ Corollánál részben külön. Golfnál gondolom a kombi is benne van , a Jetta külön :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8181 Dátum: 2014.10.23 10:08:31 »
Mesélje már el valaki, mi a splash praktikuma, tényleg érdekel, kíváncsi vagyok.
Mozgatható hátsó üléssor? nem. Összecsukható anyósülés? nem. Nincs hátul karnádalagút?
3db pohártartó van benne?  :hug:
Tágasabb a beltere, kisebb alapterületen; és jobb a kilátás belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8182 Dátum: 2014.10.23 10:10:40 »
Arról nem is beszélve, hogy a nem is olyan régen még sokkal nagyobb eladási számokkal rendelkezö Corolla 7.553 eladott darabbal áll a 17. (!) helyen..

Az Auris és a Corolla együtt sem éri el a Pug 308 és az Astra számait.
Szerintem ez gáz, de cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom.  :hug:
Valóban gáz. Az európai vásárlókra nézve gáz  :flowers: ! Az ítélőképességüket minősíti.

Most nézd meg azt is, az USA-ban mennyi Corolla fogy. Abban az USA-ban, ahol a gépkocsi a világon a leghamarabb terjedt el tömegesen, tehát nem éppen egy kezdő autós nemzet.

Számomra konkrétan a hülyeség iskolapéldája, hogy olyan autókból vesznek az emberek Európában többet, mint a PUG 308.

(Azt egyébként ne feledd el, hogy a Corollát Európa országainak csak a töredékében forgalmazzák, mióta kijött az Auris. A nyugati piacokról pl. kivonták.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.23 10:12:55 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8183 Dátum: 2014.10.23 10:10:59 »
Tágasabb a beltere, kisebb alapterületen; és jobb a kilátás belőle.
Meg "állva" ülsz benne [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8184 Dátum: 2014.10.23 10:11:31 »
Neked kicsi, mert nagy vagy ;) Nekem az egyesből 2 is volt, jól elfértem benne 175cm-el.Második kocsinak, kis pénzből, szerintem jó megoldás.Az új állitólag nem kisebb, csak olyan bunkeres az optikája :D
A régi Swift hátul sokkal tágasabb volt, mint az újabbak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8185 Dátum: 2014.10.23 10:11:55 »
Meg "állva" ülsz benne [rohog]
Az a jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8186 Dátum: 2014.10.23 10:18:01 »
A régi Swift hátul sokkal tágasabb volt, mint az újabbak.
Igen hátul a lábtér nagy, vetekszik egy középkategoriás autóéval , persze lehet, hogy azért mert rövidebb az üléslap ;)?
Meg azért nagy a belseje, mert minimális a kárpit, oldalvédelem, vékonyak az ajtók, min a beltér javára,  viszont az utasok ezért nincsenek védve :D

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8187 Dátum: 2014.10.23 10:39:35 »
Valóban gáz. Az európai vásárlókra nézve gáz  :flowers: ! Az ítélőképességüket minősíti.

Most nézd meg azt is, az USA-ban mennyi Corolla fogy. Abban az USA-ban, ahol a gépkocsi a világon a leghamarabb terjedt el tömegesen, tehát nem éppen egy kezdő autós nemzet.

Számomra konkrétan a hülyeség iskolapéldája, hogy olyan autókból vesznek az emberek Európában többet, mint a PUG 308.

(Azt egyébként ne feledd el, hogy a Corollát Európa országainak csak a töredékében forgalmazzák, mióta kijött az Auris. A nyugati piacokról pl. kivonták.)
Ebben teljesen igazat adok  :yes:

De szerintem azt is látni kell, hogy amikor a Toyota "európaibb" külseje kocsikat csinált (E12 vagy akár T25) egyböl több fogyott belöle, mint szokott.  :szemez:
.. és nagy részben még mindig ezeket látod az utakon, akár Mo.-n vagy Ausztriában.   :flowers:

Jó, persze erre megint mondhatjátok, hogy a piacok méretét összehasonlítva kit érdekel a "kis" Európa a nagy Amerikához képest.
A gond csak annyi, hogy a német márkák pl. nagyon is rámennek arra, hogy formával, felszereltséggel elcsábítsák az európai vásárlókat.
Ezeknek az emberek pedig, akiknek van pénzük és nem sajnálnak annyit új kocsira, igenis fontos lesz, hogy személyre szabott kocsit vehessenek át a szalonban.  ;)

A Toyota csomagjai nagyon jók, de nem személyre szabhatóak és ezálltal sok vevöt veszítenek, akiknek ez fontos lenne.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.23 10:42:54 írta Matthew90 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8188 Dátum: 2014.10.23 11:05:07 »
Más a nyugatiak és főként a németek mentalitása. Preferálják a hazai márkát, nem úgy mint mi.Egy német cég cégautónak is hazait fog választani , hacsak nem valami speciális dologra van szüksége.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8189 Dátum: 2014.10.23 11:05:22 »
Tágasabb a beltere, kisebb alapterületen; és jobb a kilátás belőle.
Mondjátok azt, hogy újabb, modernebb formavilágú modell, mint a 2004es swift, és a neve sem a lejáratott "swift" név. A magas utasterével tágasabbnak hat a swiftnél a beltere, ezt el tudom fogadni.
A valóságban meg szerintem globálisan nézve, egy használtautó vásárló szemszögéből egy kutya. A swift-nek a kis csomagtartója volt a baja, na most
a splash-é is kicsi. A swift belső helykínálatával nem volt sosem baj, a splash tengelytáv még rövidebb, nameg Music gyerekeket ültetne hátra. Én vezettem már többször 2004-tőli swiftet, az első üléseken teljesen elégséges a helykínálat.