Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789855 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7590 Dátum: 2014.06.29 22:13:20 »
Engem a bekapcsolásnál és a 2000-es fordulatnál hallható búgás késztetett arra hogy elvigyem a vasat. Egyelőre úgy tűnik ezek megszűntek.
Ó... hát a Yaris motorhangja eléggé megváltozik, főleg alacsony fordulatról felpörgetésnél, mikor be van kapcsolva a klíma  :sorcerer: ... ez eddig nem különösebben izgatott (szvsz ezután se fog). A Carinában is volt a motornak többlet hangja, mikor ment a klíma. Aztán a nálunk töltött 6 év alatt csak nem esett szét  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7591 Dátum: 2014.06.29 22:33:30 »
Mester, nem mondod komolyan, hogy a testedre irányítva használod a klímát?!  :eek:  :surrender: :helpsmilie:

Ennél rosszabbat nem is tehetnél magaddal!!! Az ízületeid fogják meginni a levét, aztán jajgathatsz.  :no: Alapszabály, hogy a klímát SOHA nem a testre irányítjuk, hanem az üvegfelületekre, elvégre a meleg azokon jut be az utastérbe. Ha ezt lehűtöd, nem lesz bent meleg és magaddal sem tolsz ki...  ;)
Igaz, de az ablakot hűteni energiapazarlás [rohog]
Én oldalra felfelé szoktam irányitani, nem a szélvédő piktogrammal, úgy egy fokozattal kevesebb is bőven elég és hatásos ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7592 Dátum: 2014.06.29 22:36:00 »
Igaz, de az ablakot hűteni energiapazarlás [rohog]
Én oldalra felfelé szoktam irányitani, nem a szélvédő piktogrammal, úgy egy fokozattal kevesebb is bőven elég és hatásos ;)
Dehogy energiapazarlás! Te sokat pályázol, próbáld ki egyszer. Ég és föld a különbség. Kb emiatt vagy klíma ellenes, mert nem tudod helyesen használni...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7593 Dátum: 2014.06.29 22:38:32 »
Mester, nem mondod komolyan, hogy a testedre irányítva használod a klímát?!  :eek:  :surrender: :helpsmilie:

Ennél rosszabbat nem is tehetnél magaddal!!! Az ízületeid fogják meginni a levét, aztán jajgathatsz.  :no: Alapszabály, hogy a klímát SOHA nem a testre irányítjuk, hanem az üvegfelületekre, elvégre a meleg azokon jut be az utastérbe. Ha ezt lehűtöd, nem lesz bent meleg és magaddal sem tolsz ki...  ;)
Igen, tudom, hogy ez az elmélet  ::) ...

A gyakorlat ezzel szemben számomra úgy néz ki, hogy ha nem magamra fújatom, izzadok mint a ló. Mert ugye a műszerfal, a kárpitok stb. okádják rám a hőt, és a nap is melegít, ahogy rám süt. Ezt csak azzal tudom kompenzálni, hogy a befújás irányát láb+műszerfali befújókra állítom - és a jobb oldali kettőt magamra irányítom. A pofámra, konkrétan  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7594 Dátum: 2014.06.29 22:47:46 »
Igen, tudom, hogy ez az elmélet  ::) ...

A gyakorlat ezzel szemben számomra úgy néz ki, hogy ha nem magamra fújatom, izzadok mint a ló. Mert ugye a műszerfal, a kárpitok stb. okádják rám a hőt, és a nap is melegít, ahogy rám süt. Ezt csak azzal tudom kompenzálni, hogy a befújás irányát láb+műszerfali befújókra állítom - és a jobb oldali kettőt magamra irányítom. A pofámra, konkrétan  :lol:
:surrender: :surrender: :surrender:
Mester, hogy mást ne mondjak, nagyon helytelen az, amit csinálsz. Tipikus hosszútávú önsz.o.p.a.t.á.s.  :no: Nem elég hatékony a klímád, szerintem, mert nálam egyik autóban sem kell ilyet csinálni.  :excl: Ha a klíma rendszered rendben van, akkor pusztán az ablakokra irányított hideg levegővel is bőven jól leszel. Kb ugyanolyan izzadós lehetsz, mint én, nekem sincs gond, függetlenül a külső hőmérséklettől.  :whistling:

Szakíts időt az ellenőrzésre (legalábbis, nagyon ajánlom az érdekedben), mert néhány év múlva úgy jársz, mint keresztapám, aki szinte ész nélkül klímázott a 90-es években az autójában, pár éve, pedig kapott egy új fél-medence implantátumot, mert az ízülete tönkrement, a térde is fáj.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7595 Dátum: 2014.06.29 22:53:45 »
Dehogy energiapazarlás! Te sokat pályázol, próbáld ki egyszer. Ég és föld a különbség. Kb emiatt vagy klíma ellenes, mert nem tudod helyesen használni...  :surrender:
Én nem irányítom magamra, ahogy leírtam, minimálisra van állitva (és még így is sokszor kikapcsolom)
A fogyiban így szinte észre se lehet venni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7596 Dátum: 2014.06.29 23:07:39 »
Nekem tetszik a kombi astra pl., ami nem vonz benne, hogy jó súlyos egy darab, de szerintem megtudnám kedvelni..
Biztosan meg lehet szeretni, elvégre kívül-belül pofás autó, és gondolom, sok minden mást is jól tud.

Nekem mindenesetre -ahogy te is írod- nagyon ellenszenves a J-Astrában a hatalmas tömege, a feleslegesen nagy külső méretei, és a meglehetősen gyenge helykihasználása. Kicsit olyan, mint anno a nagy amerikai cirkálók - igazi anakronizmus! Az Opel mérnökei munkájának ez a része maximum egy halvány 2-est érdemel  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7597 Dátum: 2014.06.29 23:58:39 »
MEgvettem a mostani Auto Bildet, amiben EU-i kompaktok összehasonlító tesztje van (Golf, Astra, 308, Mégane), 1,5-1,6 dízelekkel. Írják, hogy még ezeknél az 5 ajtós karosszériáknál is az Astra többletsúlya 180kg(!) a Golffal szemben, ami természetesen megnyerte a tesztet...

Érdekesség, hogy a Golf egy idehaza nem kapható motorvariánssal szerepelt, az 1,6 110LE Blue-val. Igazából az 5LE-nyi többletén kívül nem tudom, miben különbözik az itthoni 1,6 Bluemotiontől, ezt nem részletezte a cikk sem. Azonban,  ez a Blue is 5 sebességes, de 160-nál forog 3000-et, ehhez nem hiányzik a 6. fokozat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7598 Dátum: 2014.06.30 09:13:29 »
MEgvettem a mostani Auto Bildet, amiben EU-i kompaktok összehasonlító tesztje van (Golf, Astra, 308, Mégane), 1,5-1,6 dízelekkel. Írják, hogy még ezeknél az 5 ajtós karosszériáknál is az Astra többletsúlya 180kg(!) a Golffal szemben, ami természetesen megnyerte a tesztet...

Érdekesség, hogy a Golf egy idehaza nem kapható motorvariánssal szerepelt, az 1,6 110LE Blue-val. Igazából az 5LE-nyi többletén kívül nem tudom, miben különbözik az itthoni 1,6 Bluemotiontől, ezt nem részletezte a cikk sem. Azonban,  ez a Blue is 5 sebességes, de 160-nál forog 3000-et, ehhez nem hiányzik a 6. fokozat.
Amióta olvasom az autóslapokat, a Golf többnyire megnyeri a tesztjeit  :) ... többnyire csak olyankor sikerül egy másik típusnak legyőznie, mikor már korosodik (pl. anno az új Auris I a Golf V-öt, 2007-ben). Ráadásul ez a VII-es tényleg egy kimagaslóan jól sikerült konstrukció  :yes: ... "éles" helyzetben persze Aurist vennék helyette (a megbízhatóság miatt), de amúgy kéne, vita nélkül.

Viszont ez az Astra többlet-tömeg tényleg kritikán aluli  :nonono: ! Kíváncsi vagyok, a K-modell hogy sikerül majd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7599 Dátum: 2014.06.30 12:33:32 »
:surrender: :surrender: :surrender:
Mester, hogy mást ne mondjak, nagyon helytelen az, amit csinálsz. Tipikus hosszútávú önsz.o.p.a.t.á.s.  :no: Nem elég hatékony a klímád, szerintem, mert nálam egyik autóban sem kell ilyet csinálni.  :excl: Ha a klíma rendszered rendben van, akkor pusztán az ablakokra irányított hideg levegővel is bőven jól leszel. Kb ugyanolyan izzadós lehetsz, mint én, nekem sincs gond, függetlenül a külső hőmérséklettől.  :whistling:

Szakíts időt az ellenőrzésre (legalábbis, nagyon ajánlom az érdekedben), mert néhány év múlva úgy jársz, mint keresztapám, aki szinte ész nélkül klímázott a 90-es években az autójában, pár éve, pedig kapott egy új fél-medence implantátumot, mert az ízülete tönkrement, a térde is fáj.

Szerintem is az lehet, hogy nem elég hatékony a klíma. nekem a Corollában egy darabig mellkas magasságban fújja auto üzemmódban, aztán mehet ablakra, és bőven jó. Egy idő után nem ontja a műszerfal a meleget, mert azt is visszahűti a klíma.
Viszont a Mégane-ban egy kalap fosch a klíma/szellőzés rendszer. Ott mennie kell 3as fokozaton, hogy valamit is érjen. tisztítva, karbantartva idén volt.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7600 Dátum: 2014.06.30 13:02:58 »
Szerintem is az lehet, hogy nem elég hatékony a klíma. nekem a Corollában egy darabig mellkas magasságban fújja auto üzemmódban, aztán mehet ablakra, és bőven jó. Egy idő után nem ontja a műszerfal a meleget, mert azt is visszahűti a klíma.
Viszont a Mégane-ban egy kalap fosch a klíma/szellőzés rendszer. Ott mennie kell 3as fokozaton, hogy valamit is érjen. tisztítva, karbantartva idén volt.
Ez valszeg Renault jellegzetesség, mert ugyanezt tapasztaltam a volt céges autómban is. A hátsó sorban kifejezetten fullasztó volt egy balatoni út 30 fokban. Ha elől jó volt hő, hátul nem érződött, hogy egyáltalán megy a klíma, ha hátul is jó volt, elől túl hideg.

A klimatizálás, kabinszellőzés mind a Corollában, mind az Avensisben hibátlan, pedig ezekben még hátul-középen rostély sincs, ami fújna, mégis jól kering a hűtött levegő.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7601 Dátum: 2014.06.30 13:18:05 »
:surrender: :surrender: :surrender:
Mester, hogy mást ne mondjak, nagyon helytelen az, amit csinálsz. Tipikus hosszútávú önsz.o.p.a.t.á.s.  :no: Nem elég hatékony a klímád, szerintem, mert nálam egyik autóban sem kell ilyet csinálni.  :excl: Ha a klíma rendszered rendben van, akkor pusztán az ablakokra irányított hideg levegővel is bőven jól leszel. Kb ugyanolyan izzadós lehetsz, mint én, nekem sincs gond, függetlenül a külső hőmérséklettől.  :whistling:

Szakíts időt az ellenőrzésre (legalábbis, nagyon ajánlom az érdekedben), mert néhány év múlva úgy jársz, mint keresztapám, aki szinte ész nélkül klímázott a 90-es években az autójában, pár éve, pedig kapott egy új fél-medence implantátumot, mert az ízülete tönkrement, a térde is fáj.
Szerintem csak simán nem túl jó a Yaris klíma-rendszere  :hmmmm: ... ahogy ti is írjátok. Az Avéban pl. sokkal egyenletesebben hűvös lesz az utastér egész levegője... a Yarisban meg csak hideg légsugarak áramlanak a melegebb levegőben  ::) ... ha nem direkt magamra fújatom, melegem lesz, pedig hideget fúj!

A sztorihoz hozzátartozik, hogy a műszerfal NEM hűl le. Az a hatalmas műanyag-tömb ontja magából a meleget. És a padló is igen meleg tud lenni; a "kardán"-alagút pedig egyenesen forró  :sorcerer: ! Szabályosan fűti alulról az utasteret. Meg sajnos a váltókar előtt, a padlón elhelyezett két pohártartót, és a tartalmukat is  :wacko: ... Ha odateszek pl. egy 0.33-as dobozos üdítőt, fél óra alatt szabályosan felmelegíti  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7602 Dátum: 2014.06.30 14:23:52 »
Ha odateszek pl. egy 0.33-as dobozos üdítőt, fél óra alatt szabályosan felmelegíti  :nonono:
Mert az kávé melegen tartó!  :D ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7603 Dátum: 2014.06.30 14:25:28 »
Mert az kávé melegen tartó!  :D ;)
Ja, értem  :lol: ... kár, hogy télen nem meleg(ít)  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7604 Dátum: 2014.06.30 14:29:46 »
Ne rontsd már itt a márka hírnevét! Az egy passzív fűtőtest! Energiatakarékos :tt2: