Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799060 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7515 Dátum: 2014.06.26 10:00:11 »
"Ha a tulajnak nincs vele gondja, vesz egy másikat utána..." - hmmm  :hmmmm: ! Ma egy 2006-os, 2.0 TDI Passat taxival mentem haza szerelőmtől. Elbeszélgettem a sofőrrel. Egy kijelentését emelném ki: HAT Passat után most úgy döntött, hogy valami mást (véletlenül Avensist) vesz - mert MOST lett elege abból, hogy a kocsijain állandóan elromlik valami.   :sorcerer::otlet:

Úgy gondolom, ez az állásfoglalása több szempontból is tanulságos (és nem, nem arra gondolok, hogy Toyotát akar venni a VW helyett).
Tehát ha egy tapasztalat alátámasztja a statisztikai elméletedet, akkor az tanulságos.
Ha pont nem egyezik vele, irreleváns. Logikus.

... Amúgy, én pusztán azt fogadom el nehezen, ha emberek baromságokat csinálnak minden külső kényszer nélkül. 
Az a baromság, a te értékrenden szerint van. Ha ezt nem tekintjük kizárólagosan elfogadhatónak (ahogyan te), máris erősen túlzás a kijelentés. Márpedig az autó vásárlás kritériumai eléggé eltérőek. És ha ehhez hozzá vesszük hogy ÚJ autó vásárlása más, int a használté, akkor még jobban szóródnak a vélemények.
Tehát a sarkos kijelentéseid (mint baromság és marhák) finoman szólva is túlzó és arrogáns.

Arról pedig megvan a véleményem, akinek 1 tapasztalat többet számít, mint 10 ezer  :lol: ... amúgy nem kell idegeskedni  :) :flowers:
Ha az a tapasztalat neki súlyos következményekkel járt, akkor nagyon is érthető.
Ha valahol lekever egy benga néger neked egy maflást (bár statisztikailag erre valamivel kevesebb esélyed volt, mint a másik helyen, de megtörtént), akkor az emberek többsége nem áll vissza ugyanabba a sorba. Te visszaállsz.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7516 Dátum: 2014.06.26 10:03:40 »
Ezzel nem igazán arra válaszoltál, amit írtam  ;) ... Amúgy, én pusztán azt fogadom el nehezen, ha emberek baromságokat csinálnak minden külső kényszer nélkül.
Te pénzedet költi? Akkor meg nem mindegy mire költi amiért megdolgozott?  :hug:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7517 Dátum: 2014.06.26 10:05:56 »
Igen. Mert ez a statisztika nem a mienk, hanem a nagyon patrióta német TÜV véleménye.  :whistling: Pont emiatt érdekes, amit a Passatról, Sharanról írnak, hogy tudniilik, értetlenül állnak az autók mégis magas eladási számai előtt...
A statisztikai elméletetekben ha kifejtjük, több helyen is a "ha feltételezzük" kijelentés van. Direkt következtetés vontok le indirekt állításokból.
Ezért mondom, hogy a TÜV statisztikát beállítani mindent elsöprő érvként, túlzásnak és elvakultságnak tartom.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7518 Dátum: 2014.06.26 10:14:53 »
Én elég sokat dolgozom mindenféle statisztikai adatokkal, és látni kell azt, hogy a statisztika sokmindenre jó és sokmindenre nem jó. Engem például mindig szokott érdekelni a többségtől való eltérés oka, ami itt sem kevésbé releváns. Az emberek a saját igényeiket, érdekeiket követik, ami eltérhet a többségtől, sőt az is alaptétel ilyen témában, hogy "átlagember" nem létezik, aki mindenben megfelel a statisztikáknak.

Ajánlom rákeresni az ecological misconclusion fogalomra. Ez pontosan azt mondja, hogy hibás az alábbi érvelés: "vegyél olyan autót, aminek jók a megbízhatósági mutatói és nem lesz vele gondod."
Vesd össze az alábbi témával:
Egy választókerületben az egyik párt jelentős többséggel megnyeri a választást. Mondhatod azt, hogy az emberek (mindenki vagy a döntő többség) annak a pártnak a hívei? Nem, mert egyrészt nem szavazott rájuk mindenki, másrészt nem mindenki ment el szavazni (nem került be a statisztikába).
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.26 10:18:36 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7519 Dátum: 2014.06.26 10:28:03 »
én például ezért tartom többre, ha a környezetemben van egy megbízható előéletű autó, függetlenül annak típusától. most (is :D) egy mazdám van, de egy citroent is ugyanígy megvettem volna a családból (ha egyébként jó, természtesen - és ezt a mazdát sem vettem volna meg, ha kéthavonta valami szervizproblémája lett volna)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7520 Dátum: 2014.06.26 10:30:58 »
Ajánlom rákeresni az ecological misconclusion fogalomra. Ez pontosan azt mondja, hogy hibás az alábbi érvelés: "vegyél olyan autót, aminek jók a megbízhatósági mutatói és nem lesz vele gondod."
Látod, megint kiforgatod a szavakat.  :flowers: Ilyet senki nem mondott!  :nono: Aki mégis, az nyilvánvalóan tévedett!
A pontos megfogalmazás így néz ki (és nagyon fontos dologban tér el az általad idézett monda lényegétől):
"vegyél olyan autót, aminek jók a megbízhatósági mutatói és ezzel kisebb kockázatot vállalsz, hogy lesz vele gondod"

Senki nem beszél arról, hogy minden Toyota/Lexus jó és nem romlik el, illetve, hogy minden VW/Audi/BMW/Merci el fog romlani... A kockázat mértékében vannak hatalmas különbségek! :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7521 Dátum: 2014.06.26 10:46:11 »
Látod, megint kiforgatod a szavakat.  :flowers: Ilyet senki nem mondott!  :nono: Aki mégis, az nyilvánvalóan tévedett!
A pontos megfogalmazás így néz ki (és nagyon fontos dologban tér el az általad idézett monda lényegétől):
"vegyél olyan autót, aminek jók a megbízhatósági mutatói és ezzel kisebb kockázatot vállalsz, hogy lesz vele gondod"

Senki nem beszél arról, hogy minden Toyota/Lexus jó és nem romlik el, illetve, hogy minden VW/Audi/BMW/Merci el fog romlani... A kockázat mértékében vannak hatalmas különbségek! :excl:
Hatalmas különbség??? Mekkora ez a "hatalmas" az 0-5 éves kocsi esetén? Hol méred ezt? Hol látsz tényleges meghibásodási számokat? (mert a TÜV nem az!)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7522 Dátum: 2014.06.26 10:53:01 »
Hatalmas különbség??? Mekkora ez a "hatalmas" az 0-5 éves kocsi esetén? Hol méred ezt? Hol látsz tényleges meghibásodási számokat? (mert a TÜV nem az!)
Én nem a 0-5 évesekről beszélek, hanem később... A 0-3(!) éveseknél még valóban - kis túlzással - nüansznyi a különbség, de a kor előrehaladtával érezhetően megnő egyes típusok között.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7523 Dátum: 2014.06.26 11:11:20 »
Én nem a 0-5 évesekről beszélek, hanem később... A 0-3(!) éveseknél még valóban - kis túlzással - nüansznyi a különbség, de a kor előrehaladtával érezhetően megnő egyes típusok között.
Bepi, akik új autót vesznek, azokat ez érdekli! 5 évig használja és eladja. Az eladási számok az új autókra vonatkoznak, erről beszélünk  ;)
Új autó vásárlóként nehogy már az legyen az elsődleges szempontom, hogy mit mond a TÜV 5-10-15 éves autókra! Persze, hogy más szempontok alapján veszek új, mint használt autót  :flowers:

Tehát ezért lemarházni vagy lebolondozni másokat, hát ... arról meg van a véleményem (ahogy Palaczk fogalmazott) :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7524 Dátum: 2014.06.26 11:24:01 »
Bepi, akik új autót vesznek, azokat ez NEM érdekli! 5 évig használja és eladja. Az eladási számok az új autókra vonatkoznak, erről beszélünk  ;)
Új autó vásárlóként nehogy már az legyen az elsődleges szempontom, hogy mit mond a TÜV 5-10-15 éves autókra! Persze, hogy más szempontok alapján veszek új, mint használt autót  :flowers:

Tehát ezért lemarházni vagy lebolondozni másokat, hát ... arról meg van a véleményem (ahogy Palaczk fogalmazott) :hmmmm:

kiegészítés és kiemelés tőlem, feltételezve, hogy te is erre gondoltál

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7525 Dátum: 2014.06.26 11:41:03 »
Bepi, akik új autót vesznek, azokat ez érdekli! 5 évig használja és eladja. Az eladási számok az új autókra vonatkoznak, erről beszélünk  ;)
Új autó vásárlóként nehogy már az legyen az elsődleges szempontom, hogy mit mond a TÜV 5-10-15 éves autókra! Persze, hogy más szempontok alapján veszek új, mint használt autót  :flowers:

Tehát ezért lemarházni vagy lebolondozni másokat, hát ... arról meg van a véleményem (ahogy Palaczk fogalmazott) :hmmmm:
Sors fintora, hogy ugyanez a helyzet a 30-40 éves (sőt öregebb) autókkal is. Valljuk be, egy autó éltében ez a 6-30-as korszak a kritikus  ;)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7526 Dátum: 2014.06.26 11:41:51 »
kiegészítés és kiemelés tőlem, feltételezve, hogy te is erre gondoltál
Nem, de mindegy, szerintem mindenki érti :)
A 0-3 éves dolgokra gondoltam, tehát hogy ez érdekli  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7527 Dátum: 2014.06.26 11:49:44 »
Nem, de mindegy, szerintem mindenki érti :)
A 0-3 éves dolgokra gondoltam, tehát hogy ez érdekli  :yes:
Értem én, hogyne, csak egyet nem tudok vele érteni, valszeg jelenlegi anyagi helyzetem miatt, ugyanis, az új autó vásárlást nem tudom magamnak elképzelni, így a gondolatomban is a használtautók elsődleges szempontjait tudom alapul venni. Ez az én "hibám".  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7528 Dátum: 2014.06.26 13:38:54 »
Nem, de mindegy, szerintem mindenki érti :)
A 0-3 éves dolgokra gondoltam, tehát hogy ez érdekli  :yes:

akkor bocs  :hug:

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7529 Dátum: 2014.06.26 15:39:31 »
Ma egy 2006-os, 2.0 TDI Passat taxival mentem haza szerelőmtől. Elbeszélgettem a sofőrrel. Egy kijelentését emelném ki: HAT Passat után most úgy döntött, hogy valami mást (véletlenül Avensist) vesz - mert MOST lett elege abból, hogy a kocsijain állandóan elromlik valami.   :sorcerer::otlet:

Úgy gondolom, ez az állásfoglalása több szempontból is tanulságos (és nem, nem arra gondolok, hogy Toyotát akar venni a VW helyett).

Az elmúlt 12 év tapasztalata alapján a taxisok nem szeretnek az autójukra költeni, tisztelet a kivételnek, mert van olyan is.  (nem TÜV statisztika ;))

Pancsolt gázolajjal járás, jaaaaa igen, a régi öreg Passat elment vele, de nagynyomásúak már nem szeretik..... Jön hogy cseréljek neki fékbetétet elöl de csak a bal oldalon!!!!, mert a jobboson van még... Gumicsere: hozza a taxit plusz még a két családi autót mert vizsgára menne a taxi és 3 autóról kell összeszedni a gumikat a kopottságuk miatt. (taxiknál vizsgán nagyon harapnak erre)  És mindent mindenkinél jobban tudnak, alkatrészt-szűrőket a legolcsóbban mindenféle noname sima fehér dobozokban amit szerintem a pigmeusok csomagolnak az őserdőben.

Szóval szerintem!!! ez az állásfoglalás nem tanulságos több szempontból, taxisok körül már megváltozott a világ, és hangsúlyozom van kivétel de nagyon kevés és nem bántani akarom egyiket sem, mert nehéz a megélhetés, de az hogy a fenti eset tanulságos az nem igaz!!!

« Utoljára szerkesztve: 2014.06.26 15:46:04 írta TZoli »