Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1830846 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7485 Dátum: 2014.06.25 11:01:02 »
Én elfogadom amit mondanak, csak nem kell azt mondani, hogy mindenki aki másképp gondolkodik mint én az hülye... Nem én vagyok aki nem fogad el...  :hug:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7486 Dátum: 2014.06.25 20:47:14 »
Kis nyalánkságot találtam: ez a kocsi nekem nagyon bejön, de emlékeim szerint ebben is túl alacsonyan van a kormányoszlop
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7487 Dátum: 2014.06.25 20:51:59 »
Veled mi tortent Prego?!  :eek: Ez japan  [rohog]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7488 Dátum: 2014.06.25 20:54:36 »
Kis nyalánkságot találtam: ez a kocsi nekem nagyon bejön, de emlékeim szerint ebben is túl alacsonyan van a kormányoszlop
én többször vezettem egy ilyen kombit, de a kisebb 1,6-al... nekem nem nagyon tetszett.... kivoltam a középre helyezett műszeregységtől, mellesleg
ilyen imbolygó nagy hajó érzésem volt benne...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7489 Dátum: 2014.06.25 21:00:09 »
Veled mi tortent Prego?!  :eek: Ez japan  [rohog]
ugyan már, rönó :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7490 Dátum: 2014.06.25 21:05:42 »
Már ne haragudjatok, de ha én német lennék, valszeg én is német kocsit vennék :) Meg azt is nézzük, hogy ugye arrafelé benzines effektíve nem kell főleg a LExus kategóriában. Dízel legyen és kombi. Ebben meg jobbak a hazaiak és kész.
És a japánok a helyedben mit vennének? ;) :winkiss:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7491 Dátum: 2014.06.25 21:13:54 »
Kis nyalánkságot találtam: ez a kocsi nekem nagyon bejön, de emlékeim szerint ebben is túl alacsonyan van a kormányoszlop
Egy időben kollégám is szemezett velük.
Itt van néhány teszt/vélemény:
1
2
3

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7492 Dátum: 2014.06.25 21:15:26 »
Veled mi tortent Prego?!  :eek: Ez japan  [rohog]
Sömmi sömmi, ez a Primera régóta tetszik (mert ronda), csak eddig mindig kívül esett az anyagi kereten.
De tény hogy belül nem olyan tágas mint látszik. De gondoltam valaki pont ilyet keres, tettem be pár gépjárművet a parkolóba just for fun:
Pl itt van ez a régi bimmer
Egy dögös-vörös Alfa 166
Vagy egy háromküllős kormányos Highline Passat, bár az össze-vissza kerék hajtásra pont nem lenne szükségem.
Van itt pár Ave is:
Ez a szín még be is gyün
Vagy ez
Jah meg ez
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7493 Dátum: 2014.06.25 21:36:49 »
Sömmi sömmi, ez a Primera régóta tetszik (mert ronda), csak eddig mindig kívül esett az anyagi kereten.
De tény hogy belül nem olyan tágas mint látszik. De gondoltam valaki pont ilyet keres, tettem be pár gépjárművet a parkolóba just for fun:
Pl itt van ez a régi bimmer
Egy dögös-vörös Alfa 166
Vagy egy háromküllős kormányos Highline Passat, bár az össze-vissza kerék hajtásra pont nem lenne szükségem.
Van itt pár Ave is:
Ez a szín még be is gyün
Vagy ez
Jah meg ez

Jól kiválasztottad a behozott kocsikat.  :D

Ez cél volt, vagy csak véletlen?  ;)

Amúgy 10-15 éves kocsiknál úgyis jó esélyed van rá, hogy a jó részének nincs szervízdokumentációja, de a behozott autó szervízkönyvvel annyit ér, mint a halottnak a csók.  [rohog]



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7494 Dátum: 2014.06.25 21:52:37 »
BMW kivételével a többiben lehet fantázia. :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7495 Dátum: 2014.06.25 21:55:03 »
Jól kiválasztottad a behozott kocsikat.  :D

Ez cél volt, vagy csak véletlen?  ;)

Amúgy 10-15 éves kocsiknál úgyis jó esélyed van rá, hogy a jó részének nincs szervízdokumentációja, de a behozott autó szervízkönyvvel annyit ér, mint a halottnak a csók.  [rohog]
Nem a behozott kocsikat néztem, hanem a bordókat. Meg végig szoktam nyálazni a Kappa, Ave kombi, Carina (klíma+ABS) kínálatot is. Persze mondanom sem kell hogy ezeket a felniket egy kisszériás autón nem übereli semmi :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7496 Dátum: 2014.06.25 22:10:06 »
Egyébként ha ezek a német autók olyan százalékban lennének megbízhatatlanok, nem minőségik, akkor azért egy idő után nem vennék meg az emberek.
Dehogynem. A német azért, mert német, a többi meg azért, mert sznob.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7497 Dátum: 2014.06.25 22:11:38 »
Ma láttam sárgára festett Thesis taxit. Ami szép, az szép, ez nem vót az... [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7498 Dátum: 2014.06.25 22:14:57 »
Egyébként ha ezek a német autók olyan százalékban lennének megbízhatatlanok, nem minőségik, akkor azért egy idő után nem vennék meg az emberek.
Gondolod?

A német (!) TÜV-statisztikában a VW Passatról szóló cikk úgy fogalmaz, hogy az autó (le)szereplésének tükrében a piaci sikere érthetetlen  :otlet: ! Mondom még egyszer: írja ezt a német TÜV-stat, az ősnémet Volkswagen egyik fő zászlóshajójáról.

De biztos ők is elvakult Toyota-fanatikusok, mint én... azért írnak ilyeneket  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7499 Dátum: 2014.06.25 22:25:57 »
Akkor rosszul fogalmaztam  ;)
Nem feltétlenül a külsőre gondoltam, hanem pl ahogy mondi írja, motorválaszték (dízel?) és a kombi hiánya. Tehát jobban kiszolgálják az amerikai  vásárlói szokást.
OK, igen, ez stimmel  :yes:

-----------------

A kombi-hiányt amúgy tényleg nem értem. Azt azért vennék az amcsik is - ha nem is akkora arányban, mint az európaiak. És bakker, mennyire instant get imádnivaló autó lenne már, mondjuk, egy hibrid GS kombi...  :wub: ::)

Ha lennék olyan anyagi helyzetben, hogy vegyek egy pár éves Lexust, a kombi hiánya számomra is komoly probléma lenne  :wacko: ... valszeg az RX-nél kötnék ki emiatt - pedig amúgy egyrészt a SUV mint kategória nem igazán szimpatikus számomra (minél nagyobb az adott SUV, annál kevésbé), másrészt álmaim netovábbja lenne az aktuális GS  :tt1:  :yes: !

Így viszont most sajnos tényleg ott tartunk, hogy (az Európában forgalmazott modellek között) az RX-en kívül az egyetlen praktikus, sok mindenre alkalmas Lexus nem más, mint a CT. De annak azért eléggé behatárolt a csomagtér-kapacitása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )