Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799660 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7350 Dátum: 2014.06.22 12:10:17 »
akkor magyarázzátok meg miért menő mostanában ez superb kombi? pl most volt osztálytalim és egy gyerekkori toyotás haverom (hilux-al jött) mondta hogy a köv autója superb lesz. erős vagy mi?
a mostani skodák sztem már nem megérősek áraik felhúzva ennyit nem érnek sztem..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7351 Dátum: 2014.06.22 12:12:37 »
akkor magyarázzátok meg miért menő mostanában ez superb kombi? pl most volt osztálytalim és egy gyerekkori toyotás haverom (hilux-al jött) mondta hogy a köv autója superb lesz. erős vagy mi?
a mostani skodák sztem már nem megérősek áraik felhúzva ennyit nem érnek sztem..
Mert aránylag olcsó, cserébe pedig a belső méretei gigásziak  :otlet: ! Az Audi A6 kategóriájú kocsiknál is nagyobb belül, miközben Avensis-árban van.







« Utoljára szerkesztve: 2014.06.22 12:22:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7352 Dátum: 2014.06.22 12:16:19 »
Amúgy Agyarka, nem egészen értettem amit a Superb és a Passat méreteiről írtál. A Superb nagyobb: 4838 x 1817 x 1462 mm a kasztni, tengelytáv 2761 mm; miközben az aktuális (B7-es) Passat 4769 x 1820 x 1474 mm, tengelytáv 2712 mm. Ez megint pont az a fél kategóriányi elcsúsztatás, ami ahhoz kell, hogy a Superb lehetőleg ne direktben álljon szemben a Passattal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7353 Dátum: 2014.06.22 12:24:17 »
akkor magyarázzátok meg miért menő mostanában ez superb kombi? pl most volt osztálytalim és egy gyerekkori toyotás haverom (hilux-al jött) mondta hogy a köv autója superb lesz. erős vagy mi?
a mostani skodák sztem már nem megérősek áraik felhúzva ennyit nem érnek sztem..
A Skoda iszonyú kedvezményeket képes adni újonnan. Ha egy Octaviát, vagy Superbet felhúzol extrákkal, valóban durván drága lesz a listaára, de a vételára a kedvezményekkel együtt mégis nagyon kedvező lesz. Ismerősöm most kapott egy céges vatta új Octavia kombit 1,6 crtdi-vel, rendesen felszerelve. 7 milla fölötti lett volna a listaára, de a vételár mégis 6 misi lett.
Ez rendben is van, valóban bazi jó ár, egy bazi jó ÚJ autóért, csak a kisördög ott motoszkál bennem, hogy valahol, valamin el kell, hogy spórolják a minőséget, hogy ilyen áron tudják adni az autókat.
És, mivel, én nem tehetem meg, hogy újonnan veszek 5 évig garanciális autót, ezért, engem nagyon is érdekel az, hogy MIN spórolnak, emiatt valszeg használtan nem vennék majd Skodát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7354 Dátum: 2014.06.22 12:40:42 »
A Skoda, pontosabban a VW viszont tudatosan lövi be kategóriák között félútra a Superbet, Octaviát és Rapidot. Érthető okokból.
Érthető okokból próbálja a VW a marketing szempontjainak megfelelően elmosni a határokat, de ettől még valójában a tengelytávok mint a kategorizálás alapja nem változnak. Nyilvánvalóan tudatos a házon belüli pozicionálás minden gyártónál.

A low cost kategória (Linea, 301, Fluence...) szintén egy új külön besorolás.

A Passat külső méreténél sajnos a vonóhorgot benéztem, és így a régebben tervezett aktuális verzió valóban kisebb mint az újabb Superb.-( Ettől függetlenül mindkettő a 2700+ -os középkategóriás autó. Méretben nem direkt állnakegymással szemben, de mindketten a középkategóriában versenyeznek. Azt még nem volt alkalmam kipróbálni, hogy a Golf/Octavia szerű minőségi és technikai visszabutításos trükköket is bevetették-e az elhatárolásra.

Spórolni a munkabéren, és a márkapresztízs miatti kisebb árrésen lehet leginkább, ettől függetlenül nyilván az egyéb előállítási kültségeken is fognak valamennyit (pl. hangszigetelés ... )

Az autó listaára is része a márka presztízsnek. Általában a német autók árképzésénél jelentősen nagyobb a kereskedők mozgási lehetősége mint mondjuk egy japánén.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.22 12:44:32 írta Agyarka »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7355 Dátum: 2014.06.22 12:49:32 »
Érthető okokból próbálja a VW a marketing szempontjainak megfelelően elmosni a határokat, de ettől még valójában a tengelytávok mint a kategorizálás alapja nem változnak. Nyilvánvalóan tudatos a házon belüli pozicionálás minden gyártónál.

A low cost kategória (Linea, 301, Fluence...) szintén egy új külön besorolás.

A Passat külső méreténél sajnos a vonóhorgot benéztem, és így a régebben tervezett aktuális verzió valóban kisebb mint az újabb Superb.-( Ettől függetlenül mindkettő a 2700+ -os középkategóriás autó. Méretben nem direkt állnakegymással szemben, de mindketten a középkategóriában versenyeznek. Azt még nem volt alkalmam kipróbálni, hogy a Golf/Octavia szerű minőségi és technikai visszabutításos trükköket is bevetették-e az elhatárolásra.

Spórolni a munkabéren, és a márkapresztízs miatti kisebb árrésen lehet leginkább, ettől függetlenül nyilván az egyéb előállítási kültségeken is fognak valamennyit (pl. hangszigetelés ... )
Biztosak lehetünk benne. Ettől függetlenül, ha csak közülük választhatnék, a legtöbb kategóriában előbb vennék Skodát, mint VW-t. Octaviát és Superbet biztosan előbb választanék, mint Golfot/Jettát, illetve Passatot. Tágasabbak, és főleg praktikusabbak az ötödik ajtónak köszönhetően  :yes: ! A kivétel a Polo lenne: azt előbb vennék, mint Fabiát - mert sokkal jobban tetszik a kinézete  :sorcerer: ... de könnyen lehet, hogy akkor viszont már megpróbálnék kicsit hozzátenni, és egy Rapid Spacebacket venni helyette (ami helykínálatban és csomagtérben majdnem Golf-szint, még ha egyéb dolgokban nem is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7356 Dátum: 2014.06.22 15:27:18 »
A Skoda iszonyú kedvezményeket képes adni újonnan. Ha egy Octaviát, vagy Superbet felhúzol extrákkal, valóban durván drága lesz a listaára, de a vételára a kedvezményekkel együtt mégis nagyon kedvező lesz. Ismerősöm most kapott egy céges vatta új Octavia kombit 1,6 crtdi-vel, rendesen felszerelve. 7 milla fölötti lett volna a listaára, de a vételár mégis 6 misi lett.
Azért 6millió Ft egy alsóközepes 1,6os dízelért annyira nem kevés. Egyébként meg nem feltétlen azon spórolnak, hogy gyengébb alkatrészekből rakják össze. Lehet spórolni az olcsó munkaerőn, az alacsony szállítási távolságokon a gyár és piac közelsége miatt, a fejlesztési költségek a közös platformok miatt jóval kisebbek, nagyobb eladott darabszám miatt is olcsóbb tud lenni, stb stb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7357 Dátum: 2014.06.22 15:43:59 »
Azért 6millió Ft egy alsóközepes 1,6os dízelért annyira nem kevés.
Valóban nem - de az Octavia nem alsóközepes autó már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7358 Dátum: 2014.06.22 15:51:07 »
A Skoda iszonyú kedvezményeket képes adni újonnan. Ha egy Octaviát, vagy Superbet felhúzol extrákkal, valóban durván drága lesz a listaára, de a vételára a kedvezményekkel együtt mégis nagyon kedvező lesz. Ismerősöm most kapott egy céges vatta új Octavia kombit 1,6 crtdi-vel, rendesen felszerelve. 7 milla fölötti lett volna a listaára, de a vételár mégis 6 misi lett.


Az egyik cég akiknek dolgozok 1-2 éve vett tizendarab ilyen Octavia kombit 1.6crtdi-vel. Nagyon jó autók, de kell bele a 2.0, én simán átülnék egy olyan kombiba, de még az 1.6-ba is szerintem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7359 Dátum: 2014.06.23 10:47:06 »
Tesómmal beszélgettem a minap és mondta, hogy vezette egy közös ismerősünk B6 faceliftes Passatját. 2.0 crtdi, DSG, Highline, kombi. A DSG-től leesett az álla, olyan szépen és jól működik. Még...
Ugyanis a fószer haverja vett egy új Sharant, és már 300.000-et költött rá pár hónap alatt. Ami jó rajta, az nagyon jó, de a töke kivan azzal, hogy vett egy majd' 6 Millás autót, kb 180-200.000km-rel és a DSG váltó szopatja...  :devil: Ennél a mondatnál tesóm hangja is elbizonytalanodott, mert neki is az új Sharan az álmai autója (persze, JÓ és MŰKÖDŐ állapotban). Nem szívtam a vérét, megtettem már a múltkor ezzel kapcsolatban... :devil: :devil:
A télen utaztam egy taxissal, aki elmondta hogy több autót futtatt (alvállalkozóként bedolgozik az egyik nagy taxiscégnek) és a legproblémásabb autója a VW Touran DSG váltóval, mert a DSG vezérlőegység olyan helyen van, hogy nem tud rendesen hülni, ezért minden nyár végére tönkremegy (városi forgalom) és 300 ezer cserélni. Azt mondta többi autója Multipla azok viszont nagyon jók, mert igaz hogy bizonyos dolgokat gyakran kell cserélni, de aprópénzbe kerül (elmondta, hogy van valami futóüműalkatrész amit évente cserél és gyáriban 7000 forintba kerül ha külföldről hozatja, itthon 11ezer).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7360 Dátum: 2014.06.23 10:54:09 »
Kell egy Multipla :D
-Egyedi
-Nem olyan nagy mint mondjuk egy Sharan, még városban is elmegy
-Magas építésű
-Olcsó :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7361 Dátum: 2014.06.23 11:26:47 »
Egy majdnem legrondább autóról váltanál A legrondábbra?  :lol: :lol:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7362 Dátum: 2014.06.23 12:20:14 »
Egy majdnem legrondább autóról váltanál A legrondábbra?  :lol: :lol:

Hadd el Petya! A Don makcimalista, kő neki a styimulácijá. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7363 Dátum: 2014.06.23 13:03:21 »
Ez örvendetes. Mármint, hogy szerencséje van. Persze, 100 ezerről indulva ez még nem akkora csoda. 300-nál viszont már minden elromlott Avensisre jut három elromlott A4-es. Rossz arány, én nem szeretem a lutrit.
Arra gondolsz, hogy milyen szűk  :szemez: ? Amúgy igen, jól mondod: ÉRZÉS. Ahhoz értenek. Végül is, nem lényegtelen dolog, elvégre az emberek szeretik a látszatot és az önámítást.
Az Ave II-nél biztosan nincs jobb hangszigetelése, és az üzemanyagot sem termeli jobban. Viszont szűkebb, drágábban karbantartható és javítható, és gyakrabban elromlik. Köszönjük a próbálkozást, nem jutott be az X-Faktorba, mehet haza  :lol:

---------------------

Amúgy egy autó nem példa.

Ezeket vissza szoktad olvasni?  :hmmmm:
Murray nem egy Ladáról írt. Olyan szinte leszólsz mindent, ami nem toyota, hogy az már beteges.  ::)
Mire alapozod, hogy az Ave II-es csendesebb egy 2008-as A4-esnél?
Ha próbáltad volna mindkét autót diesel előadásban, akkor azt mondanám rendben, de tartok tőle, hogy A4-esben - a kérdéses évjárat, modellben - még nem is utaztál.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7364 Dátum: 2014.06.23 13:09:03 »
Egy majdnem legrondább autóról váltanál A legrondábbra?  :lol: :lol:
Nekem kezd egyre jobban tetszeni. Olyan kis cukkermukker. Csak tudom hogy vannak emberek, akiknek nincs saját izlésük/véleményük,  ezért mások véleményét viszhangoztatják :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer