Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799648 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6870 Dátum: 2014.05.06 22:02:45 »

Tetszene, még nem próbáltam, de amikor beültem egy Nissan Primérába (valami 2002 körüli évjárat, aminek először volt tolatókamerája) és ott is tapasztaltam ezt a nem tudom elfordítani a kormányt a lábamtól dolgot (pedig az is egy batár gép), nagyon elment a kedvem a japánoktól, úgy látszik tényleg megálltak valahol 160 centis embereknél tervezéskor :D
A dízelek 300e km környékére vannak visszatekerve, az 1.8 benyások 200 alá. Az 1.8 benyel 9 lityót ahogy néztem (az 1.6 is). Amúgy a zsengém egy Highline felszereltség háromküllős kormánnyal és félbőr ülésekkel  :innocent:

Szerintem még kellene nézned egy 626-ost.  ;)
Kétlem, hogy annyira kicsi lenne.


Akkor itt a megoldás:
Behozni a németektől egy 90 lovas, megkímélt darabot.  ;)
Szerintem 2000 Euro körül lehet találni szépeket, 1 misi alatt meg kell állnia honosítással, esetleges javításokkal stb.  :clap:


Nekem ( lehet, hogy perverz, de ) vágyam egy B5 Passat.  :yes:
Van benne valami, ami megfog, nem tudom megfogalmazni, de KÉNE kategória számomra.  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6871 Dátum: 2014.05.06 22:03:11 »
Azért veszik ennyien, mert Európában mindenütt népszerű a VW - keleten meg pláne - és még keleten belül is extra nagy a németautó-kultusz kishazánkban. A VW pedig maga a német autó, az átlagpógár számára, aki nem akar/tud Audit-Bimmert-Mercit venni.

És persze vannak erényei ennek a Passatnak is. Amíg új/amikor jó, akkor tágas, kényelmes, komfortosan rugózik, jó a hangszigetelése, kiválóak az ülései, pontos a váltója, stabil a futóműve, remek az ergonómiája.

De ez csak az egyik oldala az éremnek. A másik viszont az, hogy ez a modell az utóbbi pár évtized leggyakrabban elromló VW-e - mert Piech ekkor döntötte el, hogy márpedig a VW prémium márka lesz, ezután pedig óriási hangsúlyt fektettek olyasmikre, mint pl. a szokásosnál jóval kisebb karosszéria-hézagok - ez pedig pénzbe került, amit máshol meg kellett fogni. Hol fogták meg? A beszállítóktól vásárolt cuccok árain. Ergo ebben az autóban a gyújtótrafótól kezdve a lengőkaron és a váltócsapágyon át a vízpumpáig minden gyakrabban romlik el, előbb szorul cserére, mint a kategória más típusainak a többségében. Vakulnak a fényszórók, mállik a szoftlakk, lötyögnek a vezetőülések, szarakodnak a központizárak, tönkremennek a gyújtáskapcsolók, beesnek az elektromos ablakok, stb stb stb stb.

Többek közt pont ezért olyan olcsó hozzá az alkatrész is  :excl:

Maga a német (!) TÜV-statisztika is úgy fogalmaz, hogy a típus meghibásodási rátáját nézve nem igazán érthető, hogy miért ilyen népszerű használtan. Úgy gondolom, ennél beszédesebb "ajánlólevél" nem kell erről az autóról!

Félreértés ne essék, erről van szó: Passat B5, 3B modell, 1996-2000 között gyártva.

Ezekhez képest az alábbi használt autó tesztben jobbakat írnak:
http://totalcar.hu/tesztek/2013/05/22/volkswagen_passat_tdi_1997-2000/

Gyengeség az akkor megjelent tiptronic váltó, valamint a többlengőkaros bonyolult futómű drága karbantartása.

"A 110 lovas, 240 Nm-es motor igazi ikon. Mai szemmel egyszerű, és semmi extra kívánsága nincs, még VW 505.00 normás motorolaj is olcsó bele. Mindenki imádja, tuningoló, megbízhatóságra és olcsóságra törekvő, takarékos és sportos sofőr egyaránt. Egyszerűen nem lehet szétrúgni, egy pici odafigyeléssel, karbantartással boldogan megy félmillió kilométert, de nem ritka az egymilliót futott példány sem. Ezeknek az órája már néha akár 260 ezer kilométert is mutat a sokadik visszatekerés után."

"Az alkatrészellátás többszintű, indul az olcsó és gyenge minőségű kínai utángyártottal és záródik a gyári alkatrésszel. Közte találunk igen jó minőségű, elfogadható árú alkatrészeket, amelyekkel az autó sokáig és megbízhatóan működik."
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6872 Dátum: 2014.05.06 22:05:39 »
Elhiszem, hogy a B5 Passat rossznak számít a többi, egyébként nagyon megbízható VW-hez képest.
DE, szerintem bármelyik olaszt, vagy fhansziát alapból veri.  :whistling:
Szerintem nem. Alfa 156-ost pl. simán előbb vennék, mint Passat B5-öst.

A többi, nagyon megbízható VW alatt mit értesz? Nem sok típusuk van, ami nagyon megbízható lenne. Akad néhány, de azok inkább a kivételek. A típusaik többsége átlagos megbízhatóságú - és legalább annyi átlag alattijuk van, mint ahány átlag feletti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6873 Dátum: 2014.05.06 22:11:03 »
Mondom én, hogy egy jó Carina vagy Avensis ;) Több 3XL méretű fórumtárs elvan jól vele :yes: Én pl. "csak" 180 vagyok, de 110 feletti derékbőséggel :)
Ezekben tényleg nagy a hely a vezető számára  :yes: ... én nem vagyok egy óriás a 180 centimmel, de annyira filigrán sem a 96 kilómmal  ::) - ehhez képest, mind a Carinában, mint az Ave I-ben NAGYON kényelmesen elférek a vezetőülésben, úgy is, ha a kormány a legalsó helyzetben van; ha pedig az ülést teljesen hátratolom, nem tudok vezetni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6874 Dátum: 2014.05.06 22:11:36 »
Szerintem nem. Alfa 156-ost pl. simán előbb vennék, mint Passat B5-öst.

A többi, nagyon megbízható VW alatt mit értesz? Nem sok típusuk van, ami nagyon megbízható lenne. Akad néhány, de azok inkább a kivételek. A típusaik többsége átlagos megbízhatóságú - és legalább annyi átlag alattijuk van, mint ahány átlag feletti.

A nagyon megbízható VW alatt elsősorban azt értem, hogy ezek a most sz.rnak leírt B5-ök is elketyegnek gond nélkül 500-600 ezer kilómétereket, ha karban vannak tartva.  :yes:

Ja, és alapvetően (nem szeretem őket) jónak és megbízhatónak tartom a TDI motorokat is.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6875 Dátum: 2014.05.06 22:13:17 »
Ezekhez képest az alábbi használt autó tesztben jobbakat írnak:
http://totalcar.hu/tesztek/2013/05/22/volkswagen_passat_tdi_1997-2000/

Gyengeség az akkor megjelent tiptronic váltó, valamint a többlengőkaros bonyolult futómű drága karbantartása.

"A 110 lovas, 240 Nm-es motor igazi ikon. Mai szemmel egyszerű, és semmi extra kívánsága nincs, még VW 505.00 normás motorolaj is olcsó bele. Mindenki imádja, tuningoló, megbízhatóságra és olcsóságra törekvő, takarékos és sportos sofőr egyaránt. Egyszerűen nem lehet szétrúgni, egy pici odafigyeléssel, karbantartással boldogan megy félmillió kilométert, de nem ritka az egymilliót futott példány sem. Ezeknek az órája már néha akár 260 ezer kilométert is mutat a sokadik visszatekerés után."

"Az alkatrészellátás többszintű, indul az olcsó és gyenge minőségű kínai utángyártottal és záródik a gyári alkatrésszel. Közte találunk igen jó minőségű, elfogadható árú alkatrészeket, amelyekkel az autó sokáig és megbízhatóan működik."

Csak magamat tudom ismételni: Vennék B5 Passatot, nagyon is.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6876 Dátum: 2014.05.06 22:14:28 »
Ezekben tényleg nagy a hely a vezető számára  :yes: ... én nem vagyok egy óriás a 180 centimmel, de annyira filigrán sem a 96 kilómmal  ::) - ehhez képest, mind a Carinában, mint az Ave I-ben NAGYON kényelmesen elférek a vezetőülésben, úgy is, ha a kormány a legalsó helyzetben van; ha pedig az ülést teljesen hátratolom, nem tudok vezetni  :lol:
Tudni tudsz, csak nem éred el a cuccost :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6877 Dátum: 2014.05.06 22:15:24 »
Ezekhez képest az alábbi használt autó tesztben jobbakat írnak:
http://totalcar.hu/tesztek/2013/05/22/volkswagen_passat_tdi_1997-2000/

Gyengeség az akkor megjelent tiptronic váltó, valamint a többlengőkaros bonyolult futómű drága karbantartása.

"A 110 lovas, 240 Nm-es motor igazi ikon. Mai szemmel egyszerű, és semmi extra kívánsága nincs, még VW 505.00 normás motorolaj is olcsó bele. Mindenki imádja, tuningoló, megbízhatóságra és olcsóságra törekvő, takarékos és sportos sofőr egyaránt. Egyszerűen nem lehet szétrúgni, egy pici odafigyeléssel, karbantartással boldogan megy félmillió kilométert, de nem ritka az egymilliót futott példány sem. Ezeknek az órája már néha akár 260 ezer kilométert is mutat a sokadik visszatekerés után."

"Az alkatrészellátás többszintű, indul az olcsó és gyenge minőségű kínai utángyártottal és záródik a gyári alkatrésszel. Közte találunk igen jó minőségű, elfogadható árú alkatrészeket, amelyekkel az autó sokáig és megbízhatóan működik."
Én azokat a dolgokat írtam ide, amiket a német TÜV-riportban olvastam. Ott azért elég sok ilyen autó futkorászik... csak tudják, hogy miről beszélnek.

Ettől függetlenül, a 90 lovas TDI motor tényleg nagyon megbízható  :yes: ! De körülötte rengeteg dolog tud tönkremenni (ebben a típusban), ami megkeseríti az ember életét.

Olyannak lehet jó választás egy ilyen autó (ezzel a motorral), aki nagy kedvezménnyel jut alkatrészhez, és a beszerelést meg tudja oldani ingyen (saját maga), vagy nagyon olcsón. Szerelők, taxisok, nepperek...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6878 Dátum: 2014.05.06 22:26:51 »
A nagyon megbízható VW alatt elsősorban azt értem, hogy ezek a most sz.rnak leírt B5-ök is elketyegnek gond nélkül 500-600 ezer kilómétereket, ha karban vannak tartva.  :yes:
Az a tartósság  ;) ... ami NEM egyenlő a megbízhatósággal.

Van rálátásom egy ilyen "megbízható" VW-re. Erdélyi jóbarátomé. '94-es Golf III TDI. 10 éve vette, 200 ezerrel. Most van benne 430. Kétségtelen tény: megy. Út szélén, úgy hogy TELJESEN lerobbant volna, asszem sosem hagyta (olyan persze már volt, hogy kuplung nélkül, kettesben ment haza... olyan is, hogy fék nélkül... kormányszervó nélkül... stb). Akkor... megbízható?

Ha azt nézem, hogy ezalatt az idő alatt mekkora KAZALNYI alkatrészt kellett rajta cserélni, akkor a válasz: egy nagyon határozott és egyértelmű NEM :excl: Nekem 16 éve van meg a Camry, és 250 ezret raktam bele ez idő alatt... de ha azt mondom, hogy ezalatt negyedannyi alkatrészt kellett cserélnem, akkor nagyon sokat mondok! Több szettnyi lengéscsillapító, lengőkarok, kipufogók, egy rakás kerékcsapágy, kuplungok, fékhengerek, rengeteg elektromos szarság  :nonono: ... nem, nem az ilyet hívják megbízható autónak. Tartósnak tartós, mert az ülései még mindig jók, a kasztnija egyben van, és a motorja csak megy és megy - de ettől még ez a teljesítmény nagyon, nagyon messze van a megbízhatóságtól. Ha egy autót évente négyszer-ötször kell nem várt módon szervizbe vinni, az minden, csak nem megbízható  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6879 Dátum: 2014.05.06 22:29:00 »
Mondom én, hogy egy jó Carina vagy Avensis ;) Több 3XL méretű fórumtárs elvan jól vele :yes: Én pl. "csak" 180 vagyok, de 110 feletti derékbőséggel :)
Hát Ave I van tesztelve: kéne a tengely irányú kormányállítás, mert vagy túl messze van a kormány, vagy beleér a lábam.
Carina meg hát .... egy metál bordó liftback még tetszene is, de valljuk be: akkor fejezték be, amikor az E11-et elkezdték. Korban dowgradelni meg nem illik. Azért szoktam nézni hahu-n (ABS+Klíma)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6880 Dátum: 2014.05.06 22:43:01 »
Hát Ave I van tesztelve: kéne a tengely irányú kormányállítás, mert vagy túl messze van a kormány, vagy beleér a lábam.
Carina meg hát .... egy metál bordó liftback még tetszene is, de valljuk be: akkor fejezték be, amikor az E11-et elkezdték. Korban dowgradelni meg nem illik. Azért szoktam nézni hahu-n (ABS+Klíma)
Nem tudtam, hogy ilyenkor az illem is bejátszik ;)
Azt tudom, hogy lehet szépet (és jót) találni. Az enyémre pl. azt mondta a karosszériás srác, hogy 10 évesnek is elhitte volna (20 lesz)...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6881 Dátum: 2014.05.06 22:45:06 »
Hát Ave I van tesztelve: kéne a tengely irányú kormányállítás, mert vagy túl messze van a kormány, vagy beleér a lábam.
Carina meg hát .... egy metál bordó liftback még tetszene is, de valljuk be: akkor fejezték be, amikor az E11-et elkezdték. Korban dowgradelni meg nem illik. Azért szoktam nézni hahu-n (ABS+Klíma)

Ha 80% Budapestre kell az autó akkor nem számít az illem :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6882 Dátum: 2014.05.06 22:49:13 »
Korban dowgradelni meg nem illik.
Kappából sem ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10271
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6883 Dátum: 2014.05.06 23:07:12 »
Persze annak kicsi a valószínűsége, hogy szép&jó&bordó&ABS&klímás&liftback Carinát lehet találni... Mondjuk ilyen szigorú szűrési feltételek mellett mást sem könnyű.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 23:15:14 írta vd1234 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6884 Dátum: 2014.05.06 23:11:16 »
Kappából sem ;) ?
Hát azért ott sem nézem a 95-ösöket. A mostani szívem csücske is 2000-es :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer