Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799239 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6810 Dátum: 2014.05.02 22:08:45 »
az első helyen, ahol a kresz engedi  :hug:
Tudom én azt  ;) ... pont én ne tudnám  :D ?

De ez akkor is genyóság volt. Ha már beleszól a vizsga irányításába, akkor mondhatott volna annyit, hogy "ne pont itt akarjon megfordulni", vagy ilyesmi...  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6811 Dátum: 2014.05.02 22:40:15 »
Tudom én azt  ;) ... pont én ne tudnám  :D ?

De ez akkor is genyóság volt. Ha már beleszól a vizsga irányításába, akkor mondhatott volna annyit, hogy "ne pont itt akarjon megfordulni", vagy ilyesmi...  :nonono:
az a durva, hogy mai fejjel végiggondolva, nem is tudtam volna sehol visszafordulni.... maximum, ha bemegyek a kúthoz, és ott megfordulok...
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6812 Dátum: 2014.05.02 22:49:43 »
az a durva, hogy mai fejjel végiggondolva, nem is tudtam volna sehol visszafordulni.... maximum, ha bemegyek a kúthoz, és ott megfordulok...
Na, akkor meg pláne.

Itt az a módi, hogy ha valami rendkívüli ok miatt a vizsgabiztos beleszól az irányításba, és ezzel befolyásolja a tanuló döntését, akkor utána nem szankcionálja olyan szigorúan, ha ebből adódóan hibázik a tanuló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6813 Dátum: 2014.05.03 09:57:20 »
Na, akkor meg pláne.

Itt az a módi, hogy ha valami rendkívüli ok miatt a vizsgabiztos beleszól az irányításba, és ezzel befolyásolja a tanuló döntését, akkor utána nem szankcionálja olyan szigorúan, ha ebből adódóan hibázik a tanuló.
most már csak egy szép emlék..  ::)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6814 Dátum: 2014.05.03 12:41:52 »
Csak félve merem leírni, hogy minden elsőre ment...Igaz, lett három hibapontom. Egyszer kicsit későn indexeltem, egyszer kicsit későn váltottam sávot, valamint sokat csúsztattam a kuplungot. Ez utóbbira azt mondta az oktató, hogy ne foglalkozzak vele. Xar volt a kocsija, muszáj volt mindenkinek csúsztatni, hogy ne fulladjon be. 900-1500 rpm-ig volt használható, 1500-3000 rpm között ugrabugra, szaggatás, utána 3000-letiltásig ment mint a barom. Egy ilyen gép volt, csak fehér és 5 ajtós:
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6815 Dátum: 2014.05.03 12:57:16 »
2x nem indexeltél? Bukta. Sávváltásnál nem néztél hátra a vállad fölött? Bukta. Tolatásnál nem néztél hátra középen? Bukta. Kinyomott kuplunggal kanyarodtál? Bukta. És így tovább...
Asszem nagyon sok, több éve közlekedő ember elhasalna csak ezeken, amiket felsoroltál.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6816 Dátum: 2014.05.03 13:13:32 »
Asszem nagyon sok, több éve közlekedő ember elhasalna csak ezeken, amiket felsoroltál.
A sávváltásnál hátra nézni :hmmmm:, na az nem biztonságos (plána autópályán :D) Elvégre miért van az embernek 3 tükre- max oldalra nézni a C oszlopig :hmmmm:
A többi felsoroltat igazán nem nehéz betartani.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6817 Dátum: 2014.05.03 14:24:13 »
A sávváltásnál hátra nézni :hmmmm:, na az nem biztonságos (plána autópályán :D) Elvégre miért van az embernek 3 tükre- max oldalra nézni a C oszlopig :hmmmm:
A többi felsoroltat igazán nem nehéz betartani.
bennem fel sem merült, hogy Palaczk nem az oldal-hátra holttér C-oszlopig pillantásra gondolt...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6818 Dátum: 2014.05.03 14:26:46 »
Csak félve merem leírni, hogy minden elsőre ment..
Kétség kívül érzéken, ügyességen is múlik, na meg a szerencsén is...illetve az sem mindegy melyik városban.. itt Bp.-en pl. az sem mindegy, melyik útvonalat húzod, voltak olyan vizsgaútvonalak, ahol lehet 5x megbuktam volna. Ismerősömék Kalocsán vizsgáztak, ott van talán 2 jelzőlámpa az egész városban, na azért azt nem tenném egy pesti oldalról Lágymányosi hídra felsorolást tartalmazó vizsgaút mellé.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6819 Dátum: 2014.05.03 15:37:49 »
bennem fel sem merült, hogy Palaczk nem az oldal-hátra holttér C-oszlopig pillantásra gondolt...
Pedig az igazán hátra utána kezdődik ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6820 Dátum: 2014.05.03 15:45:01 »
Kétség kívül érzéken, ügyességen is múlik, na meg a szerencsén is...illetve az sem mindegy melyik városban.. itt Bp.-en pl. az sem mindegy, melyik útvonalat húzod, voltak olyan vizsgaútvonalak, ahol lehet 5x megbuktam volna. Ismerősömék Kalocsán vizsgáztak, ott van talán 2 jelzőlámpa az egész városban, na azért azt nem tenném egy pesti oldalról Lágymányosi hídra felsorolást tartalmazó vizsgaút mellé.
Igen változnak a körülmények :yes:
Gimis koromban (1970-körül) Pécset egy közlekedési lámpa volt: úgy hívták a villanyrendőr [rohog]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6821 Dátum: 2014.05.03 20:25:08 »
Kétség kívül érzéken, ügyességen is múlik, na meg a szerencsén is...illetve az sem mindegy melyik városban.. itt Bp.-en pl. az sem mindegy, melyik útvonalat húzod, voltak olyan vizsgaútvonalak, ahol lehet 5x megbuktam volna. Ismerősömék Kalocsán vizsgáztak, ott van talán 2 jelzőlámpa az egész városban, na azért azt nem tenném egy pesti oldalról Lágymányosi hídra felsorolást tartalmazó vizsgaút mellé.
Nekem személy szerint Kecskemét volt, annak sem egyszerű a közlekedése, bár az tuti, hogy nem pesti színvonal. Na jah, és 1996 volt  :ph34r:
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6822 Dátum: 2014.05.03 20:45:32 »
szerintem minden budapesti vizsgázó nagy hátrányban van az összes többivel szemben... :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6823 Dátum: 2014.05.03 22:46:01 »
Én Mátészalkán vizsgáztam, ott se jobbkezes utca nem volt, se rendőrlámpa, se 30-as övezet, se körforgalom. Párhuzamos közlekedés is csak egy nagyon rövid szakaszon. '90-et írtunk  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6824 Dátum: 2014.05.04 00:30:45 »
Asszem nagyon sok, több éve közlekedő ember elhasalna csak ezeken, amiket felsoroltál.
whis, előzetes felkészítés nélkül szvsz a forgalmi vizsgán a már jogsival rendelkezők 95 %-a megbukna  :lol: ! Az elvárások nagyon magasak... hiszen az a koncepció, hogy ebből aztán később úgyis egy rakás mindent elhagy az illető - hát akkor legalább minél többől hagyjon el, ne pedig eleve kevésből.

Én sem lennék kivétel (ha nem ebben dolgoznék). Szerintem te sem, és nagyjából senki más sem. Amikor úgy autózok, hogy fent van a tábla a tetőn, és én vezetek, olyankor próbálok mindig full szabályosan menni... mindent úgy csinálni, ahogy kell... hát, rohadtul nem könnyű  :sorcerer: !

(De a másik véglet még gázabb, amit egyes kollégáktól látok: táblával a tetején gangol át a városon 70-el, telefonálva, index nélkül váltogatva a sávokat...  :nonono: ... ez milyen fényt vet ránk?!)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )