Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1832345 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6690 Dátum: 2014.04.02 20:50:09 »
csúf szegény, mint egy bányarém, de biztos jó kocsik. nekem a hétüléses jön be. talán lesz is egy nem is annyira sokára...
Ez legalább úgy csúnya, hogy ránézésre megmondja róla bárki hogy Toyota (mint a rallis E11-ről) és nem csak egy "időtállóan semleges" design.
E11 után én is blokkolnák egy ilyetet, még komfortosnak is találom, nem húzom a szám mint az Avensisnél.
Csak sajna (bár a környezet és a kocsi kopását nézve szerencsére) ha jól számolom az évi 15.000km kétharmadát autópályán teszem meg, ott állítólag nem jönne ki a nagy spórolása, meg állítólag a szélzaj is magas már benne annál a sebességnél.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6691 Dátum: 2014.04.02 21:01:21 »
csúf szegény, mint egy bányarém, de biztos jó kocsik. nekem a hétüléses jön be. talán lesz is egy nem is annyira sokára...
Nekem  az 1,8-as tetszik azzal a cik-cak lámpával :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6692 Dátum: 2014.04.02 21:26:11 »
Nekem  az 1,8-as tetszik azzal a cik-cak lámpával :yes:
legközelebb olyat vegyél, öreg vagy már a kuplungoláshoz  :devil:  :hug:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6693 Dátum: 2014.04.03 00:03:45 »
Megy itt a varia, aztán közben elment kmr priusa, pedig jó lett volna Laciéknak.
Gabe 254.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6694 Dátum: 2014.04.03 00:28:54 »
Mire lablac-ék komolyan nekiállnak a nézelődésnek, addig jónéhány, megvételre érdemes autó elmegy még, de remélhetőleg lesz majd akkor is. Ahogy látom egyre bővül az itthoni Prius kínálat, kell válogatni rendesen, de mindig van benne egy-két vételre érdemes darab is. Vagy addigra kiderül milyen márka milyen modellje lesz a befutó.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6695 Dátum: 2014.04.03 00:32:01 »
Ez legalább úgy csúnya, hogy ránézésre megmondja róla bárki hogy Toyota (mint a rallis E11-ről) és nem csak egy "időtállóan semleges" design.
E11 után én is blokkolnák egy ilyetet, még komfortosnak is találom, nem húzom a szám mint az Avensisnél.
Csak sajna (bár a környezet és a kocsi kopását nézve szerencsére) ha jól számolom az évi 15.000km kétharmadát autópályán teszem meg, ott állítólag nem jönne ki a nagy spórolása, meg állítólag a szélzaj is magas már benne annál a sebességnél.
Állítólag 6.0-t fogyaszt folyamatos 130-nál és állítólag semmivel sem hangosabb mint egy vele egyívású középkategóriás autó.  :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6696 Dátum: 2014.04.03 02:08:26 »
6.0 130-nal benzinbol egy automataval  :hmmmm: Tudnek vele elni  :)
Eddig minden automat a katergoriajaban kiugroan hangosnak irtak teszteken, szoval nekem lassan minden auto - es minden mas is - csendes lesz :walkman: :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6697 Dátum: 2014.04.03 02:09:11 »
Megy itt a varia, aztán közben elment kmr priusa, pedig jó lett volna Laciéknak.
Meg nagyon korai errol beszelni, szoval be is fejeztem  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6698 Dátum: 2014.04.03 06:50:12 »
6.0 130-nal benzinbol egy automataval  :hmmmm: Tudnek vele elni  :)
Eddig minden automat a katergoriajaban kiugroan hangosnak irtak teszteken, szoval nekem lassan minden auto - es minden mas is - csendes lesz :walkman: :lol:
az hagyján, de ahogy beérsz a városba, az átlagfogyasztás CSÖKKENNI kezd...ez az igazi varázslat

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6699 Dátum: 2014.04.03 07:37:12 »
"mer a vízbű veszi ki a zoxigént"
 :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6700 Dátum: 2014.04.04 14:50:22 »
Az, hogy Te mennyit kapsz egy 8-9 éves autóért (ha már itt tartunk) sokkal inkább állapot és futásteljesítmény függő, mint márka.  :hug:
Ez rendben van, de ha ugyanaz az ember használná, akkor ez nem faktor.
Egyébként pedig de, létező dolog az értékvesztés és a kor relációja. Nézd meg egy adott márka adott évjáratát a hahun, vedd le a két széléről a nyilvánvalóan nem odavaló autókat (ott felejtett hirdetés, illetve okkal alulárazottak), számolj belőle egy átlagárat, majd tedd meg ugyanezt a környező évjáratokkal is! (Nyilván csak olyanokkal érdemes számolni, ahol évjáratonként van nagyságrendileg legalább 25 érvényes ár, különben torzítani fog a minta.)
Kapni fogsz egyrészt egy tendenciát: az idő előrehaladtával egyre kevésbé fog csökkenni az ár, és egy ponton - hozzávetőleg fél millió környékén, a kor itt mindegy - bekövetkezik, amit mondasz, hogy adott esetben többet ér egy évekkel idősebb, de jobb állapotú autó, mint egy akár 3-4 évvel fiatalabb, de széthajtott járgány - másrészt pedig egy különbséget: másfél millió környékén évente 100-150ezer az árcsökkenés. Természetesen ezt nem lehet hónapra, vagy napokra lebontani, tehát előfordulhat, hogy pár hét alatt nagyot esik, vagy hogy hónapokig nem változik, esetleg nő egy picit az átlagár, de éves szinten létezik a tendencia. És bizony, márka-, típusfüggő is: a honda Jazzek nagyon tartják az árukat, pár éve nézegettem, hogy a használható legolcsóbbak is 1,5M környékén voltak, most kb. 5 év elteltével ez valamivel 1 millka fölött van, miközben mondjuk a 2,5 éve 2M-ért kínált Avensisemet most 1,4M-ért tudnám föltenni, már ha el is akarnám adni...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6701 Dátum: 2014.04.04 16:01:16 »
legközelebb olyat vegyél, öreg vagy már a kuplungoláshoz  :devil:  :hug:
Én biztos a korom miatt konzervativ vagyok (autónál) nagyon megszoktam a kézi nyomatékváltót. Unatkozna a bal lábam [rohog]
Bár a Burgmannál egész kényelmes a városban az autómataság :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6702 Dátum: 2014.04.04 17:45:57 »
akkor hidd el nekem, mert nekem volt már kocsim is automata, hogy az a legnagyobb királyság  :yes: nem bánnám, ha a következő kocsim is az lenne. bár a mazda3 kéziváltója híresen jó, én is szeretem kattogtatni, de nagyon-nagyon ritkán sportolok a kocsival...minek váltogatni, ha elintézik ezt a rabszolgák a motorháztető alatt? a városi araszolás túlélése sokkal kényelmesebb élmény egy automatával, meg úgy általában a városi közlekedés is

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6703 Dátum: 2014.04.04 18:24:53 »
 :yes: :yes: :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6704 Dátum: 2014.04.04 18:38:58 »
akkor hidd el nekem, mert nekem volt már kocsim is automata, hogy az a legnagyobb királyság  :yes: nem bánnám, ha a következő kocsim is az lenne. bár a mazda3 kéziváltója híresen jó, én is szeretem kattogtatni, de nagyon-nagyon ritkán sportolok a kocsival...minek váltogatni, ha elintézik ezt a rabszolgák a motorháztető alatt? a városi araszolás túlélése sokkal kényelmesebb élmény egy automatával, meg úgy általában a városi közlekedés is
Lehet ezért nem szeretek a városban , nagy forgalomban autózni- lopják az időmet, a mozgási energiámat, meg nem is haladok. Nembaj, viszont imádom, amikor a motorral száguldozhatok az autók között, mint egy törvényen kívüli (na jó a piros lámpa az szent dolog akkor is)  :surrender:
Azért egy Prius bejövös :yes: csak egyenlőre  3 dolog miatt nem a
 legideálisabb: városban inkább robogózom, autópályán végül is mindegy hibrid vagy diesel, nem használom minden nap, az gondolom nem tesz jót neki :hmmmm: