Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799095 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6480 Dátum: 2014.03.02 15:16:33 »
150le nem elég?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6481 Dátum: 2014.03.02 15:22:29 »
Én még csak a másodiknál, de remélem még lesz sok ezt követően.  :yes:
Egyedül az aggaszt egy kicsit, hogy nem találok a Toyota palettáján egy erős, nagy családi autót.  :hmmmm:

Nagy és erős alatt egy legalább 160-170 lovas manuális váltós, minimum Avensis méretű benzines autót értek.  :)
A Previát forgalmazták a 2,4-es benzinmotorral is.  ;)
music     

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6482 Dátum: 2014.03.02 15:23:55 »
150le nem elég?


Igazából lehet, hogy elég lenne.  :whistling:

Csak én mindig úgy gondolkodom, hogy ha másik autót veszek, akkor legyen újabb, erősebb, jobb.  :1eye:

Ez persze csak elméleti dolog, jelenleg nagyon meg vagyok elégedve az Aveval, valamint most majd más irányú kiadások lesznek.  :yes:

De ha egyszer oda kerülnék, hogy csereérett az Ave és körül kell néznem a piacon, akkor valószínűleg először házon belül nézegetnék. :)
Itt pedig ha már erősebbet szeretnék, akkor csak a 2.0 Ave jöhetne szóba, ami nem tudom, hogy érezhetően erősebb-e, mint az enyém.  :?:
T27 Aveból pedig egy eladó 2 literest sem hoz ki a hahu.
Ez vajon azért van, mert alig adtak el belőle, vagy mert azok még nem értek "eladási korba"?  :1eye:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6483 Dátum: 2014.03.02 15:25:38 »
Én még csak a másodiknál, de remélem még lesz sok ezt követően.  :yes:
Egyedül az aggaszt egy kicsit, hogy nem találok a Toyota palettáján egy erős, nagy családi autót.  :hmmmm:

Nagy és erős alatt egy legalább 160-170 lovas manuális váltós, minimum Avensis méretű benzines autót értek.  :)

A Lexusoknál ez persze már adott, csak ugye ott számolhat az ember egy kis prémium felárral is.  :whistling:

a kétezres avensis kéziváltóval nagyjából azt tudja, mint a 2.4-es anno. két tizeddel a gyengébb a gyorsulása 0-100-on, annyit talán kibírsz. feltéve persze, hogy a kettőnégyes neked megfelelő lett volna :D
egyébként meg vegyél mazdát, hondát. azok tudják, amire vágysz  :hug:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6484 Dátum: 2014.03.02 15:32:08 »
a kétezres avensis kéziváltóval nagyjából azt tudja, mint a 2.4-es anno. két tizeddel a gyengébb a gyorsulása 0-100-on, annyit talán kibírsz. feltéve persze, hogy a kettőnégyes neked megfelelő lett volna :D
egyébként meg vegyél mazdát, hondát. azok tudják, amire vágysz  :hug:

Úgy érted, hogy a 2,4 AUT és a 2,0 kézi között két tized a gyorsulásbeli difi?
Az valóban nem sok.  ;)

Kíváncsiságból megnéztem az összes újabb Toyotát, hát el is feletkeztem a jó kis Rav 4-ről.  :eek:  :clap:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/rav_4/toyota_rav_4_rav4_2.0_sol-7625618

2 literes motor, 158 ló, emelt hasmagasság mondjuk biztonsági szempontokból egy család számára előnyös is lehet.  :yes:
Ja, és szerintem szép is.

Új favorit született?  :wub:  :clap:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6485 Dátum: 2014.03.02 15:34:12 »
Ezt a kategóriát a legnagyobb jóindulattal sem nevezném családinak. Elférnek benne, ha nagyon muszáj, de ennyi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6486 Dátum: 2014.03.02 15:37:05 »
T27 Aveból pedig egy eladó 2 literest sem hoz ki a hahu.
Ez vajon azért van, mert alig adtak el belőle?  :1eye:
Itthon sokáig nem forgalmazták ezt a motorizáltságot, hiszen csak 5 LE a különbség az 1,8-hoz képest. Asszem a ráncfelvarrás óta lehet rendelni 2 literest is.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6487 Dátum: 2014.03.02 15:41:16 »
Úgy érted, hogy a 2,4 AUT és a 2,0 kézi között két tized a gyorsulásbeli difi?
Az valóban nem sok.  ;)

Kíváncsiságból megnéztem az összes újabb Toyotát, hát el is feletkeztem a jó kis Rav 4-ről.  :eek:  :clap:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/rav_4/toyota_rav_4_rav4_2.0_sol-7625618

2 literes motor, 158 ló, emelt hasmagasság mondjuk biztonsági szempontokból egy család számára előnyös is lehet.  :yes:
Ja, és szerintem szép is.

Új favorit született?  :wub:  :clap:
ezt a kocsit szinte minden nap látom.
kint áll a halásztelki toyota udvarán.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6488 Dátum: 2014.03.02 15:46:59 »
Ezt a kategóriát a legnagyobb jóindulattal sem nevezném családinak. Elférnek benne, ha nagyon muszáj, de ennyi.

Mondjuk lehetne nagyobb a csomagtartója.  :hmmmm:

Talán a Corolla Verso akkor már előnyösebb lenne, de ott is csak 1.8-as motor van.




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6489 Dátum: 2014.03.02 18:55:02 »
én mostanában azon rágom a kefét, hogy ha születik még egy gyerek, pláne, ha összejön egy külföldi meló, akkor milyen autó legyen a mostani utódja. alapvetően hétüléses kéne, de a buszoktól eléggé elszoktam az utóbbi években. nomeg a hétülésesek legtöbbje eléggé lóbadzset és nekem valami rendesen felszerelt akármi kellene. meg nem ártana valami műszaki kunszt is. legyen hat henger, vagy hibrid, vagy legalább súlyosan kistafírozva mindenféle kamerás kütyüvel (sávtartó, miazmás).

és hát akárhonnan is fogok neki, mindig ugyanazoknál kötök ki:
1. prius+ a legmagasabb felszereltséggel
2. e39-es bömbi kombi, mondjuk egy 525-ös.
3. ford galaxy, ha van benne ülésszellőztetés meg automata fényszóró :devil:
4. talán egy mitsubishi outlander, ami hétüléses. bár az súlyosan spártai belül. az új változat meg még nagyon drága.
5. talán, TALÁN egy skoda superb kombi. csak teleextrázva. mert a méret bizony számít   :devil:

fura halmaz, mi?  :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6490 Dátum: 2014.03.02 19:15:13 »
én mostanában azon rágom a kefét, hogy ha születik még egy gyerek, pláne, ha összejön egy külföldi meló, akkor milyen autó legyen a mostani utódja. alapvetően hétüléses kéne, de a buszoktól eléggé elszoktam az utóbbi években. nomeg a hétülésesek legtöbbje eléggé lóbadzset és nekem valami rendesen felszerelt akármi kellene. meg nem ártana valami műszaki kunszt is. legyen hat henger, vagy hibrid, vagy legalább súlyosan kistafírozva mindenféle kamerás kütyüvel (sávtartó, miazmás).

és hát akárhonnan is fogok neki, mindig ugyanazoknál kötök ki:
1. prius+ a legmagasabb felszereltséggel
2. e39-es bömbi kombi, mondjuk egy 525-ös.
3. ford galaxy, ha van benne ülésszellőztetés meg automata fényszóró :devil:
4. talán egy mitsubishi outlander, ami hétüléses. bár az súlyosan spártai belül. az új változat meg még nagyon drága.
5. talán, TALÁN egy skoda superb kombi. csak teleextrázva. mert a méret bizony számít   :devil:

fura halmaz, mi?  :hmmmm:
Sejtésem sincs itt melyiket fogják ajánlani :D
Skoda superb-nél iszonyat drága egy sima olajcsere is
Van egy sofőr ismerősöm, aki valami politikust vagy kit fuvaroz, alap motoros superb-vel: azt mondja hogy nagyon jó, nagyon cukker, de amikor látta a kötelező szervíz számlát, rájött hogy jó neki a C Corsa :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6491 Dátum: 2014.03.02 19:19:27 »
én mostanában azon rágom a kefét, hogy ha születik még egy gyerek, pláne, ha összejön egy külföldi meló, akkor milyen autó legyen a mostani utódja. alapvetően hétüléses kéne, de a buszoktól eléggé elszoktam az utóbbi években. nomeg a hétülésesek legtöbbje eléggé lóbadzset és nekem valami rendesen felszerelt akármi kellene. meg nem ártana valami műszaki kunszt is. legyen hat henger, vagy hibrid, vagy legalább súlyosan kistafírozva mindenféle kamerás kütyüvel (sávtartó, miazmás).

és hát akárhonnan is fogok neki, mindig ugyanazoknál kötök ki:
1. prius+ a legmagasabb felszereltséggel
2. e39-es bömbi kombi, mondjuk egy 525-ös.
3. ford galaxy, ha van benne ülésszellőztetés meg automata fényszóró :devil:
4. talán egy mitsubishi outlander, ami hétüléses. bár az súlyosan spártai belül. az új változat meg még nagyon drága.
5. talán, TALÁN egy skoda superb kombi. csak teleextrázva. mert a méret bizony számít   :devil:

fura halmaz, mi?  :hmmmm:
Szép kis egyveleg ,egészen eltár egymástól mindegyik :) Prius+ a a XXI.század,az E39 minden szívszerelmességem ellenére,azért mégiscsak egy 1995-ben megjelent autó csak hogy az első kettőt ragadjam ki :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6492 Dátum: 2014.03.02 19:27:35 »
Sejtésem sincs itt melyiket fogják ajánlani :D
Skoda superb-nél iszonyat drága egy sima olajcsere is
Van egy sofőr ismerősöm, aki valami politikust vagy kit fuvaroz, alap motoros superb-vel: azt mondja hogy nagyon jó, nagyon cukker, de amikor látta a kötelező szervíz számlát, rájött hogy jó neki a C Corsa :D
a mazda5-ösöm első három kötelezője közül egyik sem volt 300 euró alatt és az avensis is ekörül volt. annyiból kijön tán a superb is  :devil:

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6493 Dátum: 2014.03.02 19:42:43 »
én mostanában azon rágom a kefét, hogy ha születik még egy gyerek, pláne, ha összejön egy külföldi meló, akkor milyen autó legyen a mostani utódja. alapvetően hétüléses kéne, de a buszoktól eléggé elszoktam az utóbbi években. nomeg a hétülésesek legtöbbje eléggé lóbadzset és nekem valami rendesen felszerelt akármi kellene. meg nem ártana valami műszaki kunszt is.
szerintem egy 2014-es Hiace elég nagy kunszt lenne errefelé ;)

http://indianautosblog.com/2014/02/toyota-hiace-toyota-gt-86-118816?utm_content=bufferc33c3&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer#ixzz2t8mCUjdm
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6494 Dátum: 2014.03.02 19:44:19 »
csufár figyelmébe ;)

Grandis
Gabe 254.