Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799628 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4680 Dátum: 2013.04.23 09:47:02 »
Diegho, nem mondom, hogy tedd azt, amit mondok, mert ezt nem is akarom, csak szeretnék benned gondolatot ébreszteni olyannal kapcsolatban, amire lehet, hogy eddig nem gondoltál (mindazonáltal a zsebedben sem kívánok túrkálni, szigorúan csak az ÖTLET az, amit szeretnék feléd eljuttatni):

Ha úgyis bővül a család,
Ha elvileg megtehetnéd, hogy kicsit drágább autót vegyél,
Ha nem akarod pár év múlva eladni az autót,
.
.
.
... (és most hazabeszélek kicsit, de nem véletlen) olyan Avensis, mint az enyém?
1. Karbantartási költségei gyakorlatilag az E11 Corolla szintjén van
2. Biztonságos, komfortos, extrás
3. Megbízható
4. Jól fogyaszt
5. Több év múlva is garantáltan eladható lesz
6. 1-1,1M körül németből behozott első tulajos, szervizkönyves, törésmentes autót találhatsz, 900-ból facelift előtti is kijön papírokkal
együtt 4A-FE, vagy 7A-FE motorral.
7. Belső méretre is kiváló család számára

Egyetlen - számodra - nagy negatívuma lehet, hogy a jelenlegi garázsodba nem fog beférni, de MINDEN egyéb szempontodnak hosszú távon is maradéktalanul megfelelne. Igen, többe kerül megvenni, de a 600.000-res kategóriánál legalább akkora különbséggel többet is kapsz vele.
(garázsproblémához egy ötlet: nekem egy sátorgarázsban van az autó 4,8x2,5x2,3 méretű, leszállítva garanciával, földbe rögzítőkkel 130.000-ba volt)
 ;)
ui.: Mégyegyszer mondom: csak ötlet!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4681 Dátum: 2013.04.23 09:47:37 »
Ha a méretek és anyagi lehetőségek korlátozva vannak, a kocsi meg kell, miért ne tegyen fel olyan kérdést hogy mi legyen az alternatíva?
Nagyon régóta zajlik a beszélgetés ebben, meg az Egyéb autók topikban arról, hogy diegho milyen típust válasszon. Mások is, és én magam is rengeteg hozzászólást írtunk ebben az ügyben, a kérdéseire válaszolva. Ezek őt semmiben nem befolyásolták, ami persze rendben is van, nem muszáj befolyásolják - csak akkor eljön az a pont, ahol az ember már nem látja értelmét a válasznak.

Pláne egy ilyen felvetés olvasása után, hogy a facelift E11 az nem jön szóba, mert eheti az olajat - ellenben a Megane I (amin a világon bármi elromolhat elég nagy eséllyel), az szóba jön. Nálam itt a vége a segítő szándéknak ebben a kérdéskörben, anélkül hogy dieghot, vagy bárki mást meg akarnék vele bántani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4682 Dátum: 2013.04.23 09:49:05 »
Nos mivel a 2 statisztikavadásszal nem lehet értelmesen beszélni, ezért én nem szólok hozzá többet a témához, majd azt veszek amit akarok, vagy inkább úgy mondom, hogy azt, amit a nem elfogultak ajánlanak.
:wacko: :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4683 Dátum: 2013.04.23 09:53:12 »
Ezért írtam, hogy semmi értelme  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4684 Dátum: 2013.04.23 09:57:31 »
A thalia szebb mint az E11?  :eek: Mindkettő randa, de a thalia jellegtelen is. Az E11 legalább karakteresen ronda...  :lol:

Amúgy én sem értem, miért ilyen pénztemetőket válogattál ki...  :wacko:

Esetleg mitsu colt, mazda 323? Azok is megölhetetlenek... Bár kevés belőle a nem széthajtott...  :no: Vagy nissan almera? Itt kérdés a hossz... :wacko:
Ezredfordulós német kompaktok is pénztemetők általában.  :wacko:

E12 pedig nincs 900 alatt... Pedig az lenne a legideálisabb, ha rövid, de viszonylag tágas, jól pakolható, megbízható autó kell.... :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4685 Dátum: 2013.04.23 10:04:32 »
én három éve 850-ért vesztegettem el a 323f-emet, amiben volt vagy 75ezer km 11 évesen. nagyon jó kocsi volt, valóban, ezeketis megnézhetnéd. egy barátom vett egy pont olyat egy év múlva, mint amilyen nekem is volt, még a színe is ugyanúgy fehér volt és neki azóta is megvan. nagyon szeretik. bár szerintem pont az 1.5ös motorral nem a legjobb. azzal sem egy rakéta, viszont jó sokat fogyaszt. családi méretű kocsi, juteszembe, csekkolni kell a hosszát mert lehet, hogy neked már nem lenne elég rövid.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4686 Dátum: 2013.04.23 10:08:43 »
na megnéztem neked, 425 centi hosszú az utolsó szériás 323f. megveheted  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4687 Dátum: 2013.04.23 10:16:41 »
nem randa az FL előtti E11, csak többet kell vele járni mosóba hogy csillogjon, kétszínű lökössel kell megvenni, max 15ös kerekekkel, meg rá kell költeni némi pénzt hogy azt mondja rá az ember hogy legalább a kifizetett alkesz részeket elkoptatja rajta  :hug:
Amúgy hétvégén sikerült úgy elmennem a saját kocsim mellett úgy, hogy kerestem hova parkoltam le :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.23 10:19:53 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4688 Dátum: 2013.04.23 10:21:04 »
Érdekes, nekem nincs olyan ronda autó, amivel ne járnék (persze lehet, hogy nőként ezt elnézik nekem :devil:). A legeslegutolsó volt a kocsi iránt támasztott feltételek között, hogy hogy néz ki (és milyen a színe). Totálisan nem érdekel. Legyen atom megbízható, egyen keveset, ne kelljen szervizbe hordani a kötelezőkön kívül (meg feltétel volt az ötajtósság, a klíma és két el. ablak, legalább 1 légzsák). Ezeknek a Corim mind megfelelt. Ja, hogy béka az eleje és csótány a hátsója? Ki nem xarja le? :hug: Vidámságosságosság! :D
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4689 Dátum: 2013.04.23 10:23:53 »
Érdekes, nekem nincs olyan ronda autó, amivel ne járnék (persze lehet, hogy nőként ezt elnézik nekem :devil:).
"Nincs olyan ronda nő, akivel ne járnék, tudjon főzni". Szerintem most gondold át még egyszer :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4690 Dátum: 2013.04.23 10:24:10 »
nem randa az FL előtti E11, csak többet kell vele járni mosóba hogy csillogjon, kétszínű lökössel kell megvenni, max 15ös kerekekkel, meg rá kell költeni némi pénzt hogy azt mondja rá az ember hogy legalább a kifizetett alkesz részeket elkoptatja rajta  :hug:
Amúgy hétvégén sikerült úgy elmennem a saját kocsim mellett úgy, hogy kerestem hova parkoltam le :D
Ez nagyon nem a kocsid hibája...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4691 Dátum: 2013.04.23 10:29:33 »
Nos mivel a 2 statisztikavadásszal nem lehet értelmesen beszélni, ezért én nem szólok hozzá többet a témához, majd azt veszek amit akarok, vagy inkább úgy mondom, hogy azt, amit a nem elfogultak ajánlanak.
Még jó hogy hallgatsz rájuk :devil:
Te meg elfogult vagy a franciákkal szemben ;) Én is csak rosszat hallottam róluk- japánokhoz képest. Viszont akik itt megnyilvánultak Toyata védelmében mind tapasztalatból mondják :szemez: De majd sírhatsz miért nem vettél Toyotát :cry:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4692 Dátum: 2013.04.23 10:33:24 »
Ez nagyon nem a kocsid hibája...  :whistling:
Lehet valami bögyüs menyecskét figyeltem közben.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4693 Dátum: 2013.04.23 10:36:13 »
"Nincs olyan ronda nő, akivel ne járnék, tudjon főzni". Szerintem most gondold át még egyszer :D
Röhögni fogsz, van az ismeretségi körömben ilyen srác. Csak azért van a csajjal, mert mivel az most nem dolgozik, így mindig full tiszta, rendezett a kecó és meleg kaja van otthon.  ::)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4694 Dátum: 2013.04.23 10:44:25 »
Röhögni fogsz, van az ismeretségi körömben ilyen srác. Csak azért van a csajjal, mert mivel az most nem dolgozik, így mindig full tiszta, rendezett a kecó és meleg kaja van otthon.  ::)
Én is ismerek ilyet. Nem akkora ritkaság, sőt - főleg ahogy haladunk előre az életkorban.

Különben az első E11 orrát a korabeli, dupla fényszórós Celica mintájára akarta szabni a Toyota  :hmmmm: ... És az az igazság, hogy divat lett már szidni ennek a kocsinak a kinézetét, ami egy idő után öngerjesztő folyamat és túlzásokba csap(ott) át. Tény, hogy fura az E11 eleje, de legalább egyéni - és rengeteg olyan kocsi van az autótörténelemben, amelyik csúnyább.

Szerintem amúgy inkább a fara van elbaltázva, főleg sajnos a tiédé, vagyis a liftbacké. Azok a lámpák  :nonono: ... A HB egy fokkal jobb, de a lámpák ott is csúnyák és nem illenek az összképbe; a kombi kifejezetten érdekes és továbbviszi a Tercel/Corolla Tercel kombik formavilágát; a szedán pedig simán csak egy átlagos szedán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )