Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1789747 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3795 Dátum: 2012.11.14 19:55:28 »
Meg a sedan. Az 5 ajtós az Rover kasztni Honda gépészettel. És angol gyártás.
Meg a kombi is azt hiszem...van itt a városban belőle egy 1,8 VTi az már csibészes...néha megcibálják a bajszát :P
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3796 Dátum: 2012.11.14 19:58:28 »
Ezt én is írhattam volna.  Igaz egyterűnk, van, de a kombi is ganz egal ebből a szempontból.
És akor te mindent állitva raksz be? ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3797 Dátum: 2012.11.14 20:14:03 »
nekem mostanában azok az egyterük tetszenek amibe kényelmes beszállni. sajnos a vagyonőr ilyen de ezen kívül a scenic tetszik. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3798 Dátum: 2012.11.14 20:50:43 »
A mai sedánok nem Trabik vagy Ladák, hogy  magasra kelljen emelni a cuccot :no:
De bizony. Tapasztalatból írom... van szedán a családba.
Alig várjuk, hogy már eljöjjön a pillanat, hogy szabaduljunk tőle, többek közt emiatt is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3799 Dátum: 2012.11.14 22:52:49 »
kisautóból készített szedán = gáz.
kompakt szedán = nyugat-európában gáz.
közepes szedán = magyarországon menő, nyugatabbra szódával elmegy. ugyanez prémiumban már rendben van.
nagy szedán = mindenhol rulez
 :devil:
Nem is kell ide a " :devil:" ... ez pontosan így van. Huszonéve olvasom a német autós újságokat, és valóban pontosan így néz ki a megítélés, ahogy írtad. Nem véletlen, hogy nyugaton a legtöbb, nálunk kínált puttonyos kisautót egyáltalán nem árulják; és a kompakt szedánok közül is jópár (pl. Astra, Corolla) hiányzik az ottani palettáról. És a középkategóriás, de nem prémium szedánok (á la Mondeo, Passat stb) is a nyárspolgárok meg a nyugdíjasok autói.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3800 Dátum: 2012.11.14 22:56:20 »
...egy VW Jetta vagy egy E15 corolla hol gáz?
Pl. a németeknél... Jettát szinte csak az ex-NDK területén látsz, attól nyugatabbra kispénzű (értsd: ottani viszonylatban kispénzű) papák autója, egy fiatalabb ember kb. bele sem ülne; E15 Corollát pedig nem is forgalmazzák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3801 Dátum: 2012.11.15 05:36:02 »
És akor te mindent állitva raksz be? ;)

Speciel nem kell agyalni, hogy mit hova, gyakorlatilag mindent elnyel.  Minap egy 72-es Samu Planó TV-t tettem bele, és mellé még két műanyagrekesz ez+az is befért. (A tv, hagyományos katódsugárcsöves, szakadj-meg-fajta volt.)
 :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3802 Dátum: 2012.11.15 08:40:51 »
Speciel nem kell agyalni, hogy mit hova, gyakorlatilag mindent elnyel.  Minap egy 72-es Samu Planó TV-t tettem bele, és mellé még két műanyagrekesz ez+az is befért. (A tv, hagyományos katódsugárcsöves, szakadj-meg-fajta volt.)
 :ph34r:
Oldpeti számára ez kezelhetetlen infó volt...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3803 Dátum: 2012.11.15 09:00:44 »
Speciel nem kell agyalni, hogy mit hova, gyakorlatilag mindent elnyel.  Minap egy 72-es Samu Planó TV-t tettem bele, és mellé még két műanyagrekesz ez+az is befért. (A tv, hagyományos katódsugárcsöves, szakadj-meg-fajta volt.)
 :ph34r:
OK ez volt az elmúlt 5,5 évben az egyetlen feladat ,amit nem tudtam a Corimmal megoldani :lol:
Levittem volna a nyaralóba, ahol már van 2 ilyesmi régiség-tehát nem hiányzott, nem fért be, így a szomszédnak ajándékoztam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3804 Dátum: 2012.11.15 09:06:11 »
Oldpeti számára ez kezelhetetlen infó volt...  :lol:
Nemis :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3805 Dátum: 2012.11.15 16:37:12 »
Nem is kell ide a " :devil:" ... ez pontosan így van. Huszonéve olvasom a német autós újságokat, és valóban pontosan így néz ki a megítélés, ahogy írtad. Nem véletlen, hogy nyugaton a legtöbb, nálunk kínált puttonyos kisautót egyáltalán nem árulják; és a kompakt szedánok közül is jópár (pl. Astra, Corolla) hiányzik az ottani palettáról. És a középkategóriás, de nem prémium szedánok (á la Mondeo, Passat stb) is a nyárspolgárok meg a nyugdíjasok autói.
kösz mester, nem mindenki ért ezzel egyet :) van aki szerint pl. egy jetta arányos és szép  :devil:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3806 Dátum: 2012.11.15 18:26:50 »
kösz mester, nem mindenki ért ezzel egyet :) van aki szerint pl. egy jetta arányos és szép  :devil:
Palaczk a német piacról beszélt...az, hogy a német piac nem kultiválja a jetta-corolla sedant, attól még lehetnek arányosak és szépek. Ilyen értelemben az összes japán autó, kiváltképp a Lexus egy nagy kalap sz.r, mert a német piacon halottak.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3807 Dátum: 2012.11.15 18:54:51 »
Az igazi  és szép autó az sedán és kész. Minden más kényszermegoldás alantas célok érdekében :D ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3808 Dátum: 2012.11.15 22:45:10 »
kösz mester, nem mindenki ért ezzel egyet :) van aki szerint pl. egy jetta arányos és szép  :devil:
Én nem mondtam sem azt, hogy aránytalan, sem azt, hogy csúnya  :) ... Szerintem a Bora óta alapvetően nem néznek ki rosszul ezek a puttyonyos Golfok. Főleg a legutóbbi modell, szvsz teljesen korrekt. Tetszik amúgy az E15-ös Corolla is.

De ettől még, amit írtál a megítélésükről, az teljesen megállja a helyét  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3809 Dátum: 2012.11.15 22:57:25 »
Palaczk a német piacról beszélt...az, hogy a német piac nem kultiválja a jetta-corolla sedant, attól még lehetnek arányosak és szépek. Ilyen értelemben az összes japán autó, kiváltképp a Lexus egy nagy kalap sz.r, mert a német piacon halottak.
Nem. Nem az autók valós kvalitásairól volt szó, hanem a megítélésükről. A német piac pedig reprezentatív ebből a szempontból, a többi nyugat-európai országra nézve is. A szedán, prémium márkák kivételével, nem menő nyugaton. Minél kisebb, annál kevésbé menő. A kompakt szedán már-már ciki, vagy legalábbis nagyon papás. A kis szedánt, á la Thalia, gyakorlatilag nem is ismerik. Anno pl. a VW (Derby) és az Opel (Corsa A TR) megpróbálkozott vele, de a piacon mindkét modell bukás volt, le is álltak velük.

VW Derby


Opel Corsa TR



Ez nem arról szól, hogy nekünk el kell-e fogadni ezt az álláspontot. Nem kell; de akkor legyünk tisztában vele, hogy ez annyit jelent, hogy ebben a kérdésben az olyasmi piacok álláspontjához orientálódunk, mint a Balkán, az ex-SZU, Törökország vagy India - és nem Európa fejlettebb feléhez. A felsorolt helyeken menők a kisebb szedánok is. Úgy általában a szedán. De nyugaton nem az (kivéve a prémiumokat, és a felső kategóriát).

----------------------------

A Lexus azért sikertelen a nagy európai piacokon (nemcsak a németeknél), mert a prémium kategóriában az európai vevő végtelenül konzervatív. Ez egy teljesen más történet.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.15 22:59:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )