Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1799790 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2460 Dátum: 2012.01.29 12:36:33 »
Persze, én is szeretem a swiftet. Ettől függetlenül kíváncsi lennék, hogy racionálisan miben tud többet egy E10, mint egy swift. Mert, amiket Robi leírt abban szerintem nincs érdemi különbség, esetleg a beltér tágasságában, de ebben sem vagyok biztos.
:eek: ... pedig 1000 %-ig biztos lehetsz benne. Széltében jóval tágasabb a Corolla, hosszában is számottevő különbség van. Nagyobb a csomagtartója. Sokkal jobb a hangszigetelése. Kényelmesebb a rugózása. Jellemzően magasabb a felszereltsége. Komfortosabbak az ülései. Összességében véve tartósabb (pl. féltengelyek). Minőségibb anyagokból, igényesebben összeszerelt a beltere. Ütközések esetén kisebb benne a sérülés kockázata.

Ezek objektív, és jelentős különbségek.

De nem is értem az összevetést. A Swiftnek a már említett Starlet-generáció a konkurrenciája - nem az E10-es Corolla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2461 Dátum: 2012.01.29 12:40:19 »
Azért a '96-os faceliftnél elég rendesen javítottak a biztonságon. Elég komoly merevítéseket tettek be az ajtókban más helyekre is, utána lett ABS (2001-től széria) és a légzsák (2001-től az is széria úgy tudom). Illetve láttam szétszedve 2000 körül swiftet, egészen máshogy volt kialakítva az első lökös alatti gyűrődőzóna, azon is javítottak. Az első swiftek tényleg problémások ebből a szempontból. De 96 után az autók önsúlya is jelentősen nőtt, 30-50 kg-val (akinek volt mindkettő, mondják is, hogy az új nem megy olyan jól, mert nehezebb).
Önmagához képest javult, de az eleve nem különösebben a biztonságra tervezett (80-as évek második felének kisautóinál ez még alig volt szempont), vékony anyagokból készült, puha, könnyen gyűrődő karosszéria-struktúra alapvetően nem változott, nem is változhatott; azt egy facelift során, ésszerű határokon belül, sajnos nem lehet megoldani.

A légzsák is pluszt jelent persze, de a Switben az egyik legfőbb gond az összegyűrődő lábtér, amin ez nem segít.

Ha magamnak keresnék olcsó, megbízható futkosót 250 körül, akkor vennék ilyet - de, ahogy már írtam, ha lenne félmilliós keret, annyiért biztosan nem ültetném a barátnőmet egy régi Swiftbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2462 Dátum: 2012.01.29 12:42:16 »
Mi egy 1.0 Corsat vettünk, három ajtósat. Jól felszerelt és nagyon jó állapotút sikerült, bár nem magyarországi. Olcsó, keveset fogyaszt, olcsó házzá az alkatrész és kényelmes, biztonságos, masszív kis jószág. ÉS (bár lehet, hogy csak mi fogtuk ki) de a korrózióval sincs gond, pedig 99 -es.  ::)
A B-Corsa korrózióvédelme eleve jobb volt, mint pl. a korai F-Astráké; és a facelift során ezen még javítottak. Késői B-Corsák nem szoktak vészesen rozsdásodni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2463 Dátum: 2012.01.29 12:46:43 »
...a Suzuki régebbi/korábbi konstrukciós, a fejlődő világnak összelapátol minimál kiskategóriás autója.
Nem a fejlődő világnak szánták anno a II-es Swiftet :) ... Normális, átlagos kisautó volt ez, ugyanazokra a piacokra, mint a Micra, Starlet, stb. Csak hát régen volt ez nagyon - ez a gond vele. Ezért van az, hogy átülsz egy 99-es Swiftből egy 94-es Corsába, és úgy érzed, hogy ugrottál az időben - előre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2464 Dátum: 2012.01.29 12:49:24 »
Konstrukciós évről beszélek, nem gyártási évről. A swiftet korábban tervezték meg a kiskategóriában, mint az E10-et az alsóközépben, ennyi.
2003-ban árulták a GeoMetrot az Usa-ban? Nem máár
Ez egy '96-os Geo Metro... Szal már akkor sem a régi Swift-alapú változat ment.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2465 Dátum: 2012.01.29 12:51:01 »
Teljesen ugyanaz, a kaszni kicsit más, de a hajtás, futómű, sőt a beljese is nagyrészt ugyanaz. Ez is inkább facelift.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2466 Dátum: 2012.01.29 13:10:47 »
Teljesen ugyanaz, a kaszni kicsit más, de a hajtás, futómű, sőt a beljese is nagyrészt ugyanaz. Ez is inkább facelift.
Volt ugyan az a variáció is csak a lámpája volt más, nagyon hülyén nézett ki. És a hátsó lámpa olyan volt mint a faceliftes magyaré.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/geo/metro/geo_metro_60ekm_friss_vizsga-5447678
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 13:12:22 írta OldPiet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2467 Dátum: 2012.01.29 13:13:44 »
 :?: ... ez egy komplett új karosszéria. Ez annyira "kicsit más", mint mondjuk egy Ave I egy Carinához képest... Hasonlít, csak épp az összes eleme más.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2468 Dátum: 2012.01.29 13:14:42 »
Volt ugyan az a variáció is csak a lámpája volt más, nagyon hülyén nézett ki. És a hátsó lámpa olyan volt mint a faceliftes magyaré.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/geo/metro/geo_metro_60ekm_friss_vizsga-5447678
Ez az első generáció volt, ami tényleg kb. megegyezett a II-es Swifttel. '95-ben jött ki az új Metro modell, új karosszériával.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2469 Dátum: 2012.01.29 13:22:21 »
Ez az első generáció volt, ami tényleg kb. megegyezett a II-es Swifttel. '95-ben jött ki az új Metro modell, új karosszériával.
Ok, de ezt nálunk nem nagyon forgalmazták. Esetleg az  valaminek a klonja volt? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2470 Dátum: 2012.01.29 13:33:49 »
Ok, de ezt nálunk nem nagyon forgalmazták. Esetleg az  valaminek a klonja volt? :hmmmm:
Nem... Az egy önálló modell volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2471 Dátum: 2012.01.29 17:51:27 »
No, én is feldobok egy témát. Ismerős házaspár szeretne venni egy kombit, lehetőleg dízelt. Octavia kombi, Mazda 6 kombi, ez a kategória játszik. A keret kb 2,5-3 millió, nem baj ha 2-300 ezer km van benne (akkor is annyi van, ha mást mutat az óra), de ne legyen 5-7 évesnél idősebb. Ötlet? Ahogy nézem még Passat is beleférhet is ennyibe. Szerintetek?
A jó felszereltség fontos (pl tempomat kifejezetten jó lenne, de nem baj ha nincs, ülésfűtés detto).

Ford és Renault nem jöhet szóba (rossz tapasztalatuk volt a márkákkal). Én javasoltam a 2-es Avensis-t, de nem feltétlenül rajongtak érte, de jó ajánlat esetén lehet.
Nem most azonnal, az idén szeretnének autót venni.

Család autónak kéne, kb évi 20-25 ezres futással (mindennapi használatra).
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 17:52:59 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2472 Dátum: 2012.01.29 17:59:58 »
Dízelt, nem baj ha 300.000km van benne :eek: és 3 millió a max keret :helpsmilie:
Mér akarják azok szívatni magukat?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2473 Dátum: 2012.01.29 18:05:18 »
Dízelt, nem baj ha 300.000km van benne :eek: és 3 millió a max keret :helpsmilie:
Mér akarják azok szívatni magukat?

Csak arra mondom, hogy nincsenek megijedve a sok km-tól. Ha van olyan, amiben tuti kevesebb van az jó. Csak ugye tudjuk, hogy ezek az autók sokszor évi 40-50 ezret mennek, tehát egy 5-6 éves autóban simán lehet 250 ezer. Nyilván ideális esetben kevesebb van benne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2474 Dátum: 2012.01.29 18:12:19 »
No, én is feldobok egy témát. Ismerős házaspár szeretne venni egy kombit, lehetőleg dízelt. Octavia kombi, Mazda 6 kombi, ez a kategória játszik. A keret kb 2,5-3 millió, nem baj ha 2-300 ezer km van benne (akkor is annyi van, ha mást mutat az óra), de ne legyen 5-7 évesnél idősebb. Ötlet? Ahogy nézem még Passat is beleférhet is ennyibe. Szerintetek?
A jó felszereltség fontos (pl tempomat kifejezetten jó lenne, de nem baj ha nincs, ülésfűtés detto).

Ford és Renault nem jöhet szóba (rossz tapasztalatuk volt a márkákkal). Én javasoltam a 2-es Avensis-t, de nem feltétlenül rajongtak érte, de jó ajánlat esetén lehet.
Nem most azonnal, az idén szeretnének autót venni.

Család autónak kéne, kb évi 20-25 ezres futással (mindennapi használatra).
Hát, 2.5-3 millióért ne legyen már 300 ezer km benne :) ... Nem, nem feltétlenül van ennyi egy ilyen idős dízel kombiban sem. Csak kintről kell venni hozzá. Vagy megbízni egy ezzel foglalkozó céget, hogy kintről hozza be. Mert itthon nem könnyű feladat találni tisztességes dízel kombit, ebben az árfekvésben sem.

Típusok? Avensis, Mazda 6 biztos jó; Passat is okés lehet, de azt csak a kisebbik, 1.9-es dízellel venném meg, a 2.0-val jóval több a gond. Octavia? Hát, az ugye eggyel kisebb, de amúgy szintén vállalható, megintcsak az 1.9-es motorral. Honda Accord is jó választás még. A többit én nem erőltetném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )