Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1832576 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2340 Dátum: 2012.01.10 18:57:16 »
A motort úgy értem, hogy ha gáz van vele, kivillan a sárga jelzőlámpa és a jó német állampolgár elmegy a szervizbe és megjavíttatja esetleg súlyos összegekért. Vagy mint ahogy  music Avensisében az ü.a. ellátó beadta a kulcsot. Na pl ezeket Te nem látod soha a statisztikában, mint ahogy pl a kettős tömegű lendkerék vagy egyéb kuplung problémákat sem. Azt összes többi kényelmi rendszerről nem is beszélve.

Ahogy az én váltómat sem  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2341 Dátum: 2012.01.10 19:16:51 »
Csak annyi, hogy az ilyen statisztikákat ne fenntartás nélkül fogadjuk el, és tekintsük szentírásnak, hanem egy hasznos információforrásnak tekintsük másik típusú információk mellett.
És ki javasolt olyat, hogy fogadjuk el fenntartás nélkül, és tekintsük szentírásnak? Én biztos nem  :)

Én annyit gondolok róla, hogy ez egy, a lehetőségekhez képest objektív, ellenőrzött, dokumentált, standardizált eljárások révén létrejött adatokon alapuló,  információ-forrás autótípusok műszaki minőségének, tartósságának, megbízhatóságának, szervíz- és javítás-igényének az előzetes felmérésére. Mivel emberek alkotta rendszer, ezért nyilván van benne hiba-százalék - de nem sok, ha belegondolsz, hogy pontosan miről is van szó (jelentős részben gépek által végzett mérések). Ennyi, nem több, nem kevesebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2342 Dátum: 2012.01.10 19:30:54 »
A motort úgy értem, hogy ha gáz van vele, kivillan a sárga jelzőlámpa és a jó német állampolgár elmegy a szervizbe és megjavíttatja esetleg súlyos összegekért. Vagy mint ahogy  music Avensisében az ü.a. ellátó beadta a kulcsot. Na pl ezeket Te nem látod soha a statisztikában, mint ahogy pl a kettős tömegű lendkerék vagy egyéb kuplung problémákat sem. Azt összes többi kényelmi rendszerről nem is beszélve.
Hogy az egyéb vizsgált altaktrészek megbízhatósága mennyire vetíthető ki az előbb említett hibalehetőségekre, szerintem mi nem tudjuk eldönteni (hinni meg mindenki abba hisz, amibe akar, ha attól jobban alszik  ;) )
Tudjuk azt, hogy a TÜV-rangsor nagyjából átfedésben van a vevő-elégedettségi felmérések által létrejött rangsorral. Innentől szvsz nem hit, hanem logika kérdése, a jóval nagyobb valószínűség alapján, hogy x és y márka nem vizsgált alkatrészeinek a minősége hasonlóan viszonyul egymáshoz, mint a vizsgáltaké. ELDÖNTENI valóban nem tudjuk ezt - tudunk viszont, jó esélyekkel, KÖVETKEZTETNI. És ez érdekünk is, elkerülendő a sötétben tapogatózást meg a lutrit.

Hogy ettől még mondi belefuthatott-e egy váltóhibába? Bele hát. De hogy erre általában kisebb esélye volt egy Corollában, mint valami másban, az is biztos. Persze ez neki nyilván nem vigasz.

Hidd el: nem propagálnám ennyire, hogy érdemes figyelemmel követni a TÜV-statot, ha nem azt láttam volna eddig folyamatosan, hogy jól jelzi egy autó általános megbízhatóságát. Olyat még nem láttam, hogy egy általuk jónak ítélt típus amúgy egy problémás trágyadomb lett volna. És persze a fordítottját sem.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2343 Dátum: 2012.01.10 19:42:09 »
Igazából egyedül a hátsó futómű hibákról tudok,amik jellemzőek a típusra.
A TÜV-statban a 10-11 éves Xsarák (ez a legöregebb, vizsgált korosztály) a következőképpen szerepeltek.

Átlagos futás: 127.000 km (! vesd ezt össze a "tiétekkel" !). Hibátlan: 35.4 % (összes típus átlaga: 40.5 %), kis hibás: 34.6 % (32.6 %), megbukott 29.9 % (26.8 %). Ezzel a Xsara az ennyi idős autók összesen 73 helyezést tartalmazó listáján (sok a holtverseny, azért ilyen kicsi a szám) az 54. helyen áll.

A vizsgákon valóban az átlagnál több a gond a Xsarák futó- és kormányműveivel, a világítóberendezésekkel, valamint a motorral és az erőátvitellel (olajszivárgás).

Emellett jellemző problémaként említik a komplett elektronikai és elektromos rendszert (immobiliserek, motorvezérlők, ablakemelők, hőkapcsolók, feszültség-szabályzók külön kiemelve), a kormányszervó-szivattyúkat, a fékrásegítőt; továbbá sok tulaj panaszkodik az utastér különféle zörejeire és a hamar "kiülődő" ülésekre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2344 Dátum: 2012.01.10 19:56:28 »
Maradok a Vespa-nál :D

Inkább benyömöszölöm a garázsba valahogy :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2345 Dátum: 2012.01.10 20:35:26 »
Na, itt a típuslista. (Szolgál majd egy meglepetéssel, ami OK fine-t minden bizonnyal ironikus megjegyzésekre fogja késztetni  :whistling: ... Persze erre már készen is áll a hozzáfűzni valóm  :innocent: )

Értelmezés: a rangsor alapja az "EM-Quote" (EM = Erhebliche Mängel, vagyis súlyos hiányosság) oszlopban látható adat, ami azt jelzi, hogy az adott típus adott évjáratú példányainak hány %-a bukott meg a műszaki vizsgán. Az ettől jobbra lévő oszlopban a típus átlagos futásteljesítménye látható. A lista egy pontján (pl. a 2-3 éveseknél a 71. és 74. helyezettek között) lévő vastag vonal jelzi az összesített, átlagos meghibásodási arányt - tehát a fölötte lévők az átlagnál jobbak, az alatta lévők rosszabbak.

2-3 éves autók



4-5 éves, és 6-7 éves autók



8-9 éves, és 10-11 éves autók

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2346 Dátum: 2012.01.10 21:10:07 »
Na, itt a típuslista. Szolgál majd egy meglepetéssel
Nekem 2 meglepő dolog van benne első, felületes átfutásra. Az egyik a Primera gyalázatos szereplése a 4-5 éveseknél, a másik az igencsak kevés átlagos futásteljesítmény.
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2347 Dátum: 2012.01.10 21:16:52 »
Na, itt a típuslista. (Szolgál majd egy meglepetéssel, ami OK fine-t minden bizonnyal ironikus megjegyzésekre fogja késztetni  :whistling: ... Persze erre már készen is áll a hozzáfűzni valóm  :innocent: )

Biztos meglepo lesz, de az igazsag az, hogy hidegen hagy a TUV riport, az ADAC is meg a tobbi is. Nem hiszek bennuk, sose neztem oket. Arra alkalmassak, hogy emberek elvitazzanak rajta. En a magam reszerol eddig sem hasznaltam egyetlen auto megvetelekor sem es eztan sem all szandekomban. A rendszeres, szakszeru, hivatalos szervizelesben hiszek, semmi masban.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2348 Dátum: 2012.01.10 21:26:54 »
Nekem 2 meglepő dolog van benne első, felületes átfutásra. Az egyik a Primera gyalázatos szereplése a 4-5 éveseknél, a másik az igencsak kevés átlagos futásteljesítmény.
Ja, Renault-rokonság ide vagy oda, azért a Primera "teljesítménye" megdöbbentő.

A futást miért tartod kevésnek? Általában érted ezt, vagy konkrétan mire?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2349 Dátum: 2012.01.10 21:29:30 »
Biztos meglepo lesz, de az igazsag az, hogy hidegen hagy a TUV riport, az ADAC is meg a tobbi is. Nem hiszek bennuk, sose neztem oket. Arra alkalmassak, hogy emberek elvitazzanak rajta. En a magam reszerol eddig sem hasznaltam egyetlen auto megvetelekor sem es eztan sem all szandekomban. A rendszeres, szakszeru, hivatalos szervizelesben hiszek, semmi masban.
Ja... rendben  ;)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2350 Dátum: 2012.01.10 21:34:39 »
Nekem 2 meglepő dolog van benne első, felületes átfutásra. Az egyik a Primera gyalázatos szereplése a 4-5 éveseknél, a másik az igencsak kevés átlagos futásteljesítmény.
Mivel már tényleg kevésbé tartozik ide, amit ezzel kapcsolatosan még mondani szeretnék, ezért az Egyéb autók-ba írom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2351 Dátum: 2012.01.10 21:35:24 »
Biztos meglepo lesz, de az igazsag az, hogy hidegen hagy a TUV riport, az ADAC is meg a tobbi is. Nem hiszek bennuk, sose neztem oket. Arra alkalmassak, hogy emberek elvitazzanak rajta. En a magam reszerol eddig sem hasznaltam egyetlen auto megvetelekor sem es eztan sem all szandekomban. A rendszeres, szakszeru, hivatalos szervizelesben hiszek, semmi masban.
Mindenféleképpen egy szempont, amit érdemes  figyelembe  venni :yes:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2352 Dátum: 2012.01.10 22:08:53 »
Mindenféleképpen egy szempont, amit érdemes  figyelembe  venni :yes:

Az eletre nincs biztositas, illetve egy biztos van, de az most nem ide tartozik. Maskulonben ezekkel a statisztikakkal nem erdemes foglalkozni, mert csak beszukult latoter es semakra epulo valasztas lesz a vege. Az elet ennel szebb, szinesebb, sokkal de sokkal tobb valasztasunk lehet. En megnezem az autot, ha tetszik van mirol targyalni, utana megnezem a szinet, ha nem fog stimmelni, legyen barmily jo is objektive, nem fogom megvenni. Megnezem a mereteit, motorjat, fogyasztasat es csak valahol a legvegen azt, hogy hol all egy TUV riportban, mennyire megbizhato. Az elet nem a megbizhatosagrol szol, en nem b@**ok ki magammal ennyire. Sok penzt fizetek erte, legyen szep auto, menjen jol, legyen ergonomikus, legyen relative ritka es csak miutan ezek stimmelnek johet a megbizhatosag.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2353 Dátum: 2012.01.10 23:28:56 »
Az eletre nincs biztositas, illetve egy biztos van, de az most nem ide tartozik. Maskulonben ezekkel a statisztikakkal nem erdemes foglalkozni, mert csak beszukult latoter es semakra epulo valasztas lesz a vege. Az elet ennel szebb, szinesebb, sokkal de sokkal tobb valasztasunk lehet. En megnezem az autot, ha tetszik van mirol targyalni, utana megnezem a szinet, ha nem fog stimmelni, legyen barmily jo is objektive, nem fogom megvenni. Megnezem a mereteit, motorjat, fogyasztasat es csak valahol a legvegen azt, hogy hol all egy TUV riportban, mennyire megbizhato. Az elet nem a megbizhatosagrol szol, en nem b@**ok ki magammal ennyire. Sok penzt fizetek erte, legyen szep auto, menjen jol, legyen ergonomikus, legyen relative ritka es csak miutan ezek stimmelnek johet a megbizhatosag.
OK, ezek a te prioritásaid... De ettől még nem kéne ilyen keményen, elítélően nyilatkozni azokról, akiknek más a fontos. A megbízhatóság előtérbe helyezése, egy AUTÓ (= egy használati tárgy) esetében, nehogy már beszűkültség, vagy önmagunkkal kib...ás lenne. Ezek azért igen súlyos szavak. Erre megfordítva mondhatnám azt, hogy a te hozzáállásod felelőtlen, felületes, magad és a családod számára indokolatlan kockázatot vállaló.

Hangsúlyozom, hogy NEM gondolom így! De ez a megfogalmazás a pontos megfelelője lenne annak, amit te írtál. Én nem vitatok el tőled semmit... Te se nevezd már beszűkültségnek meg önmagammal kib...ásnak, ha számomra egy autóban elsősorban az jelenti az örömöt és a szeretnivalóságot, hogy minél nagyobb mértékben számíthatok rá  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2354 Dátum: 2012.01.10 23:49:39 »
OK, ezek a te prioritásaid... De ettől még nem kéne ilyen keményen, elítélően nyilatkozni azokról, akiknek más a fontos. A megbízhatóság előtérbe helyezése, egy AUTÓ (= egy használati tárgy) esetében, nehogy már beszűkültség, vagy önmagunkkal kib...ás lenne. Ezek azért igen súlyos szavak. Erre megfordítva mondhatnám azt, hogy a te hozzáállásod felelőtlen, felületes, magad és a családod számára indokolatlan kockázatot vállaló.

Hangsúlyozom, hogy NEM gondolom így! De ez a megfogalmazás a pontos megfelelője lenne annak, amit te írtál. Én nem vitatok el tőled semmit... Te se nevezd már beszűkültségnek meg önmagammal kib...ásnak, ha számomra egy autóban elsősorban az jelenti az örömöt és a szeretnivalóságot, hogy minél nagyobb mértékben számíthatok rá  :yes:
A szívemből szóltál. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i