Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1765155 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #210 Dátum: 2011.09.11 15:45:12 »
Trotter kartács, a világért sem akarlak megbántani, de nem mindenkinek van ideje/érzéke/idegrendszere az ilyen zörgések diagnosztizálására. Aki arra használja az autóját, hogy beleül, és vigye el valahova, de ha elromlik, csak a szerviz marad, az nem szereti az ilyen "zörgéseket", mert
1. nem tudja, hogy ez csak egy sima, korból, kopásból eredő valamelyik műanyag elem okozta zörej, aminek a világon semmi jelentősége nincs, csak legfeljebb zavar; avagy
2. egy nagyobb baj esetleges előjele lehet; esetleg
3. ez már maga a nagyobb baj.
... és aki ilyen, annak bizony mégiscsak a COV-ot ajánlanám, mert annál fele-harmada az esélyed, hogy problémád lesz.

Neked teljesen igazad van, ezért is olvasod a fórumot, velem együtt.  Itt benzinszagtól átitatott lelkű cartársak vannak többségben, és mi nem úgy tekintünk az autóra, mint egy egyszerű eszközre, ami elvisz A-ból B-be.

Azért azt az abszolút laikus lányom is simán kiszűri, hogy a motortól, vagy a kipuból jön az addig nem hallható hang. Pl. simán "diagnosztizálta, hogy valami recseg a kormánynál a Dai-ba, az már egy másik kérdés, hogy a pontos diagnózis a toronycsapágytól eredt.  De akkor is jól meghatározta a hiba jellegét, pedig Ő aztán tényleg csak használja a kocsit A-tól B-ig.

Amúgy music Mester, ismered robit, hogy ennyire beskatulyázod?  Én speciel nem ismerem még személyesen, de nem úgy tűnt, hogy ne foglalkozna a kocsijával.

Utolsó mondatoddal egyetértek, de továbbfejleszteném: használon bérautót. :whistling:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #211 Dátum: 2011.09.11 15:47:08 »
Én annó a Touran - Zafira - ScenicII triumvirátusból választottam, választottunk.  Szerencsénk volt, egyik kereskedésben volt éppen mindegyik modellből.  A végeredményt ismeritek. :yawn: :surrender: :whistling: :yes: :D
És a konkrét autó miatt lett Scenic, vagy az már korábban eldőlt, hogy ebből a 3 típusból a ti igényeiteknek a SC fele meg a leginkább. (Magyarul mi miatt döntöttél úgy, ahogy?)

Motorizáltság foka, kényelem, beltér ergonómiája és az a tény, hogy erre az egyre adott a kereskedés egy év teljeskörű garit.
(a másik kető fapad közeli állapotú volt)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #212 Dátum: 2011.09.11 15:50:48 »
Egy hibája azért akad, egyhatos benzines.
Az nem feltétlenül hiba. ;) Hamarabb vennék ilyet, mint 110 lovas egyhatos HDi-t.
Az Te vagy, már meg ne haragudj. Lassú, ha igyekszel pörgetni kell, ergo joban kopik, többet eszik, az autópályán nagy a homlokfelület ekkora motorhoz, (az egykilences dCi is egyből 5,8-6,2 iszik a pályán 140 km/h-nál, az egyhatos benzines szvsz. közel a 8-9 litert) Benzinest, mint már írtam egyterűben 2.0 literes szívót vennék, vagy az egynégyes tCi-t, de ezek meg annyira újak, hogy nincsen tapasztalat, mit bír a turbó.

Persze ez nyilván egyéni preferencia kérdése. NEKEM az egyhatos szívó benzines nem játszott, nem játszik és nem is fog.  Pontosan így voltam az egynégyes szívó Octavia tekintetében. Annó a taxik jelentős része ilyen motorral volt, na nem sokáig. Egyszerűen kicsi volt a motor ahhoz a testhez, pedig a Fabia-ban jól teljesített.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.11 15:52:37 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #213 Dátum: 2011.09.11 15:55:44 »
Amúgy music Mester, ismered robit, hogy ennyire beskatulyázod?  Én speciel nem ismerem még személyesen, de nem úgy tűnt, hogy ne foglalkozna a kocsijával. 
Nem feltétlenül rá értettem, általánosságban mondtam, mert nem ismerem őt annyira. De nem is a nem foglalkozásra céloztam, hanem a hozzáértésre, ha valaki könnyen megállapítja, hogy mi a gond, akkor nem fogja őt zavarni, ha sokszor van valami, de banális dolog. Aki totál nem ért hozzá, az csak azt látja, hogy már megint valami nem stimmel, és megrendül a bizalma. Na, az ilyeneknek azért mégiscsak számít a TÜV.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #214 Dátum: 2011.09.11 15:56:51 »
Oké, ezt elfogadom. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #215 Dátum: 2011.09.11 16:04:18 »
Az Te vagy, már meg ne haragudj. Lassú, ha igyekszel pörgetni kell, ergo joban kopik, többet eszik, az autópályán nagy a homlokfelület ekkora motorhoz, (az egykilences dCi is egyből 5,8-6,2 iszik a pályán 140 km/h-nál, az egyhatos benzines szvsz. közel a 8-9 litert) Benzinest, mint már írtam egyterűben 2.0 literes szívót vennék, vagy az egynégyes tCi-t, de ezek meg annyira újak, hogy nincsen tapasztalat, mit bír a turbó.
Értem, csak a konkrét esetben az a gond, hogy a ráncfelvarrott Picassot, vagy 1,6-os benzinessel, vagy kétféle 1,6-os dízellel tudtad megvenni. Na most ebből a 90 lovas dízel igen gyengus, az erősebbik meg ki van hajtva - én nem hiszek a 75 LE körüli, vagy pláne feletti dízeles literteljesítményekben, különösen ilyen kis köbcentinél - azok nem garantálnak túl hosszú élettartamot - marad a benzines. Ismétlem, ebből a háromból.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.11 16:13:53 írta music »
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #216 Dátum: 2011.09.11 16:34:59 »
Én vezettem egyhatos Tourant, kiipróbáltam egyhatos Zafirát és SC-t is,  na nekem ezek alulmotorizáltak. (benzinesre értettem)  Nyilván a Pikacsu is dettó, az alapmotorral.  Nem mondom, ha egy egynégyes tCi lenne..... :szemez:
Na az sem nagyon eszik 9 liter alatt  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #217 Dátum: 2011.09.11 16:51:51 »
Ja, csak ez utóbbi el is bírja a kasztnit. De hangsúlyozom: nekem kicsitmagasabbak a menetdinamikai elvárásaim az autók felé, mint a nagy átlagnak.  Én azt szeretem, ha van nyomaték és lóerő a fenekem alatt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #218 Dátum: 2011.09.11 17:02:33 »
Ezek a fullos dízel újszerű 3év körüli, és véletlenszerűen 80ezer km-el álló Zafirakban 2,7-2,9milla környékén az az egy baj van, hogy mind külföldről behozott= vagy 200ról visszatekert vagy törött és újraépített autók. Nincs ezzel semmi baj, meg lehet őket venni. De azt tudni kell, hogy ezek nem egyenlőek egy újonnan Magyarországon üzembehelyezett, márkaszervizben leinfózható valós 80ezret futott 1. tulajos zafirával. Ezek a külföldiek olcsók, de az olcsósággal mindig jár kockázat, ami vagy jól sül el vagy nem....  :hug:
Ez egy feleslegesen buta hozzáállás tapasztalat híjján...

HONNAN TUDOD???????
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #219 Dátum: 2011.09.11 17:39:39 »
Honnan tudod, hogy nem igaz amit Ákos írt? :hmmmm:
Logika van benne :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #220 Dátum: 2011.09.11 18:09:14 »
Valahogy ezek a közel azonos korú kintről származó autók mindig hasonló km-t futottak  :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #221 Dátum: 2011.09.11 18:11:29 »
Gyerekek, szeretném én, de nem fér be. Keressetek rá a használtautón, 2008-nál fiatalabb bármilyen Verso, amibe max 70ezer van összesen 4 darab van. A legolcsóbb is 3.4M, és nincs megadva hány km van benne. Az Avensis-ek még drágábbak. Kiesik, és mint írtam, nem akarok öreg autót. 2008-as max, de akkor nagyon jó kell legyen.
SzVSz Versoból egy 4-5 éves is nagyon jó vétel. (Pl a mi Corollánk 7 éves lesz és 66e km van benne).
A francia zsákbamacska, főleg, ha nem értesz az autóhoz és nem vagy egy bütykölős típus.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #222 Dátum: 2011.09.11 18:20:33 »
Gyerekek, szeretném én, de nem fér be. Keressetek rá a használtautón, 2008-nál fiatalabb bármilyen Verso, amibe max 70ezer van összesen 4 darab van. A legolcsóbb is 3.4M, és nincs megadva hány km van benne. Az Avensis-ek még drágábbak. Kiesik, és mint írtam, nem akarok öreg autót. 2008-as max, de akkor nagyon jó kell legyen.
SzVSz Versoból egy 4-5 éves is nagyon jó vétel. (Pl a mi Corollánk 7 éves lesz és 66e km van benne).
A francia zsákbamacska, főleg, ha nem értesz az autóhoz és nem vagy egy bütykölős típus.
Bütykölheted ha pl elszáll az elektronika, mint a főnököm Espaceban, ami EUR 4000,-volt, még szerencse hogy garis volt az auto. :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #223 Dátum: 2011.09.11 18:27:17 »
a "Mozgáskorlátozott utalványt beszámítok" az mit jelent? el tudja a kereskedő számolni és enged az árból?  :hmmmm:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_comfort-5027359

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #224 Dátum: 2011.09.11 18:32:43 »
....

Ezen kívül váltanánk egy fiatalabb autóra, nem szeretnénk megint lestrapált vasba ülni. A gyermek 11 hónapos, tervezzük a testvért, így megint lesz egy 6-7 éves szakasz, amikor nem akarunk autót cserélni. Ha most 8 éves lenne az autó, akkor mire kifut az idő, megint egy pár százezret érő vaskupacunk lesz, amitől alig lehet megszabadulni, és amire egy rakás pénzt kell költeni, hogy üzemképes maradjon.

Hadd ne mondjam, hogy ezen a koron túl már a biztosítás sem egyszerű történet, ha bármi esemény bekövetkezik (szinte akármilyen kicsi, ami egy karcoláson túl halad), rögtön gazdasági totálkárrá minősítik, és abból, amit adnak érte alig futja valamire. Ez egy veszélyes csapda, és ez az első indok, amiért nem vennék öreg autót.

Ha akadna egy ismerős 2-3 (na jó, max 4) éves autó, mely megfelel az említett szempontoknak, akkor rögtön más lenne a leányzó fekvése. Lehet, hogy alku nélkül átvenném.
Kikerestem az érveidet :szemez: Elvileg ráérsz cserélni, ha már tényleg itt a 2. gyerek, addig nem kell több hely ;)
 Ha van egy öreg olcso autod, akkor nem tudsz veszteni, mert nem értékes az autod.Éppen ez a legfőbb ok egy olcso auto mellett, amit írsz.
De nem gond jól elgondolkodunk egy ujabb auton, mindannyian tanulunk belőle.