Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740339 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #135 Dátum: 2011.09.10 18:43:10 »
Ha ebben a vasban 124E van megeszem a kalapom. A fékpedál gumijának nincsen sarka. Az enyémben 215E van és nincsen elkopva a gumi, pedig ott három pedált nyúzok. 
Tehát aszondod, ebbe valszeg több van, mint 124ezer? Felejtős.
Amikor rákérdeztem a kilométerekre konkrétan, hogy garantáltak-e, mintha ennél az autónál megrebbent volna a szeme picit... ráéreztél.  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #136 Dátum: 2011.09.10 18:45:58 »
Jó lenne, ha nézegetsz SC-ket, ha lefotóznád az utasoldalon a B oszlop matricáját, mert abból sok minden kiderül.
Hol is keressem pontosan? B oszlop = amelyiken a biztonsági öv lóg? Az alatt valahol?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #137 Dátum: 2011.09.10 19:04:01 »
Nem belül, kívül hanem hasonló magasságban, mint a keréknyomásos matrica a Toyotákban. Egyébként az SC-kben is megtalálható a keréknyomásos táblázat, csak a bal oldalon a B oszlopon.

Tehát VIN matrica: utasoldali első ajtó kinyit és a "B" oszlop külső oldalán.



A képen már majdnem ott van, ahol az SC-n.

Matrica megfejtő:



[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 19:09:57 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #138 Dátum: 2011.09.10 19:24:07 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_grand1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto-5078017 (A jármű vételára tartalmazza a 60.000-es szervízt.)

No ez legalább nagyjából valóban Privileg (ez a legnagyobb felszereltség)  Kéttónusú műszerfal, kormánytáv, aut klíma.

Alvázszám, ha van, akkor van korrekt infó az előéletről is.  :szemez:
Akkor ez elvileg jó is lehetne?


Egyébként alváz szám alapján honnan van infó a történetéről,  ha frissen külföldről hozott?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #139 Dátum: 2011.09.10 19:44:41 »
ez a táblázat minden renaultra vonatkozik?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #140 Dátum: 2011.09.10 19:52:28 »
Akkor ez elvileg jó is lehetne?
Egyébként alváz szám alapján honnan van infó a történetéről,  ha frissen külföldről hozott?

Akár, de egyötös.  Ha Neked megfelel és nem rallyzol, és nincsen széthajtva a turbója, akkor akár....
Ja igen, tetőablak, ha nyekereg, szorul, akkor felejtős.  Csak a saját zsírjával (márkaszerviz) lehet kenni, ha kikopik a műanyagrésze, az 300E+ HUF. A zsr 8E körül van, ha jól tudom. És nagyon nehéz a megfelelő helyre eljuttatni, de pontosan nem tudom, csak anyit, hogy küszködnek vele a márkatársak.

A márkaszervizben meg tudják mondani. Teljes EU-s az adatbázis. Mint a Toynál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #141 Dátum: 2011.09.10 19:53:52 »
ez a táblázat minden renaultra vonatkozik?

Igen, ez speciel a 1997. utánniakra vonatkozik.  Van előtti is.
A Thaliára is jó.  :D
Amúgy újonnan most 1.9 MIÓ HUF-ért akciózzák.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #142 Dátum: 2011.09.10 20:04:09 »
Hogy ezek a beszélgetések miért ne fértek volna el az Egyéb autók topikban, azt én nem tudom  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #143 Dátum: 2011.09.10 20:06:48 »
Ja igen, tetőablak, ha nyekereg, szorul, akkor felejtős.  Csak a saját zsírjával (márkaszerviz) lehet kenni, ha kikopik a műanyagrésze, az 300E+ HUF. A zsr 8E körül van, ha jól tudom. És nagyon nehéz a megfelelő helyre eljuttatni, de pontosan nem tudom, csak anyit, hogy küszködnek vele a márkatársak.
A tetőablak nem nyílik ezen a példányon, csak sötétítő van belül alatta. Így ez a kérdés fel sem merül.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #144 Dátum: 2011.09.10 20:07:39 »
Hogy ezek a beszélgetések miért ne fértek volna el az Egyéb autók topikban, azt én nem tudom  :)
Mert ott a beszélgetések zöme nem konkrét, vételre irányuló kérdések kapcsán zajlanak.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #145 Dátum: 2011.09.10 20:13:15 »
Hogy ezek a beszélgetések miért ne fértek volna el az Egyéb autók topikban, azt én nem tudom  :)
Mert ott a beszélgetések zöme nem konkrét, vételre irányuló kérdések kapcsán zajlanak.
Vegyél Toyotát oszt kész [rohog]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #146 Dátum: 2011.09.10 20:38:58 »
Hogy ezek a beszélgetések miért ne fértek volna el az Egyéb autók topikban, azt én nem tudom  :)
Mert ott a beszélgetések zöme nem konkrét, vételre irányuló kérdések kapcsán zajlanak.
Vegyél Toyotát oszt kész [rohog]
Hidd el, vennék én... nem hiszem, hogy valaha szeretni fogok egy autót annyira, mint ezt a kis Corollát, ami most van...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #147 Dátum: 2011.09.10 20:42:54 »
Hogy ezek a beszélgetések miért ne fértek volna el az Egyéb autók topikban, azt én nem tudom  :)
Mert ott a beszélgetések zöme nem konkrét, vételre irányuló kérdések kapcsán zajlanak.
Vegyél Toyotát oszt kész [rohog]
Hidd el, vennék én... nem hiszem, hogy valaha szeretni fogok egy autót annyira, mint ezt a kis Corollát, ami most van...
Van nagyobb Toyota is ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #148 Dátum: 2011.09.10 20:43:38 »
Mindig lesz olyan helyzet amikor az autod túl gyenge pl egy előzéshez. Az olyan helyzetet el kell és lehet kerülni. Alap, hogy fel kell tudni mérni az autod ( és saját) képességeit. Attol hogy néha ki kell hagyni egy előzést még nem döl össze a világ.
Én egyábként majdnem csak városban és autopályán használom az autot, alig van olyan hely ahol gond az előzés.
Azt kell mondjam, hogy ezzel tökéletesen egyetértek. Kiegészítve azzal, hogy minden pénz kérdése - olyan erős autót veszel, amennyire futtja. Nálunk a kompromisszum ezen az oldalon inkább jelentkezik, a többi fizikai adottság, mely a praktikusságot, használhatóságot, kényelmet és aktív/passzív biztonságot erősítik nagyobb előnyben vannak a motor "erős" tulajdonságokkal szemben.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #149 Dátum: 2011.09.10 20:46:32 »
Vegyél Toyotát oszt kész [rohog]
Hidd el, vennék én... nem hiszem, hogy valaha szeretni fogok egy autót annyira, mint ezt a kis Corollát, ami most van...
[/quote]
Hisz nem lehetetlen egy benzines Ave vagy Verso  ;)
(sztem nagyon vakmero vagy hogy hasznalt dizel Scenic-eket nezel hosszu tavu hasznaltra  :no: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX