Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740398 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #120 Dátum: 2011.09.10 14:09:14 »
Mint írtam, magas ember perspektívájából. Ahhoz, hogy a kormányhoz üljek megfelelő testtartással, sajnos a Verso-ban tökig hátra kell tolni az ülést. Ilyenkor a hátánál maradó lábtér kb. 10-12cm. A térdeim befeszítik az ülés hátát, a hátsó ülés fejtámlája pedig a nyakam alatt van, hátra se tudok dőlni.
És egy Corolla kombiban ez kevésbé probléma  :hmmmm: ? Hát...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #121 Dátum: 2011.09.10 14:20:06 »
Egyterűek között a franciáktól csakis a Renault az, ami szóba jöhet (olyan autókról írok, amit MAGAM is be mernék vállalni.)
Németek közül a Sharanokat mondanám, de azok a számodra elérhető árú kategóriában gyakorlatilag mind legalább 6 éves, és min. 250E-t futott, ezért nem biztos, hogy azokkal célszerű lenne foglalkoznod.
A Citroen Xsara Picasso pl. állítólag nem különösebben problémás, nem rosszabb, mint a Scenic. Én mondjuk egyiket sem merném jó szívvel ajánlani.

A Sharant viszont messziről elkerülném! Rendkívül problémás típus. Ne, ne mondd el hogy a tiétek mennyire szuper... Örülj neki, de ettől még ez a típus messze az átlag alatt teljesít. Idéznék a német (!) TÜV-statisztika Sharan-cikkének a bevezetőjéből, az egyszerűség kedvéért eleve lefordítva: "az embernek soha nem jutna eszébe, hogy a műszaki katasztrófáknak ez a gyűjteménye a VW-től származik".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #122 Dátum: 2011.09.10 14:33:22 »
Néztem:
Skoda Superb - rohadt drága, nem a mi kategóriánk
Chevrolet Epica - mintha nem látnék belőle egyterű/kombi változatot

Epica nincs is kombiban és egyterűben, viszont elég nagy a puttonya és tágas is. Árban amúgy mekkora a keret? Jelenleg milyen autótok van? Sedan vagy kombi, netán egyterű? Nekem az 5 ajtósban és a kombiban az nem tetszik, hogy hajlamosak zajosabbak lenni, mert az egész hátulja "üres" és csak a kalaptartó van hangszigetelésnek. Pakolhatóságra persze isteni, de az Avénkban is az nem tetszett, hogy zajosabb volt, mint egy 4 ajtós.

Esetleg Ceed SW? Mazda6 kombi? Ott van még a H Astra is, bár az nekem nem tetszik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #123 Dátum: 2011.09.10 16:39:24 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto_47000km-4990751
Ha jól emlékszem, Trotter Mester szerint ez a motor kevésbé ajánlott. Sokkal jobb az 1.9-es.

Nos: motortéma:
Sokféle motorral szerelték az SC-ket. A benzinesek: egyhat, na ez feletős, mert ehhez a kasztnihoz egyszerűen kicsi.  Az egyötös három teljesítménylépcsőben létezik, a legnagyobb változó geometriás trubós, na ezzel van a legtöbb baj (105 LE), jellemzően hozzá nem értés eredményezi, de nagyon zsebbenyúlós a turbó csere.  Nem mondom, hogy nem lehet kifogni épet, de nagyon meg kell nézni, lehetőleg olyantól kell venni, aki mániákusan vezeti, hogy mikor mit rakott bele. Aki 30E.-ként cserélt olajat felejtős, hiába írja azt a technológia.

Egykilences, két lépcsőben lehet megtalálni, a 120 lovas és a későbbi 130 lovas.  Mindkettő stabilnak mondható, meggyőző menetteljesítménnyel, Palaczk kipróbálta már a miénket (120 LE-s), igaz nem mostanába, de elégedett volt, ha jól emlékezem.  Aztán van a 2.0 dCi, hibátlan motor, dieselben a legjobb választás.
Aztán van még a 2.0 benzines, ez automataváltóval maga a mennyország, megbízható jószág.

Fogyasztások: Nekem az egykilences 5,2-6,5 liter között eszik, nagy átlagban, nyaranta stabil 5,4 klímával. Az egyötösre csak hozzávetőleges adataim vannak a márkatársaktól, de nagyjából azonos az egykilencessel, nyilván jobban kell nyomni egy pöppet neki.

A benzines egyhatos vegyesben elkéri a 8-10 litert, a benzines kétlitere  automata 10-11 körül eszik.  A diesel kétliteres 6-7 litert kér vegyesben.

Én ha tehetném mindenképpen a kétliteres dCi-t választanám, szigorúan automata váltóval.

A kétliteres is kétfajta teljesítménnyel létezik 130 LE és 150 LE, de ismerek egy kétliterest 180 LE teljesítménnyel, ez csippelve van. Durva jószág.

Típushibák: a helytelen használat és nem megfelelő olaj, időn túli olajcsere, nem megfelelő olajszűrő használata miatt korai turbóhalál, váltóoldali főtengelyszimmering ködölése (150-200E km körül),
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #124 Dátum: 2011.09.10 16:41:17 »
A sima kicsi?????  Na ezért ajánlottam, hogy nézd meg!   Hányan vagytok, lesztek?? 

Élnék a lehetőséggel vinném a pereputtyot is mert az ő véleményük meghatározó.  :cool2:

PŰ-ben keresselek?
Jaja, lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #125 Dátum: 2011.09.10 16:43:32 »
Egyterűek között a franciáktól csakis a Renault az, ami szóba jöhet (olyan autókról írok, amit MAGAM is be mernék vállalni.)
Németek közül a Sharanokat mondanám, de azok a számodra elérhető árú kategóriában gyakorlatilag mind legalább 6 éves, és min. 250E-t futott, ezért nem biztos, hogy azokkal célszerű lenne foglalkoznod.
A Citroen Xsara Picasso pl. állítólag nem különösebben problémás, nem rosszabb, mint a Scenic. Én mondjuk egyiket sem merném jó szívvel ajánlani.

A Citrus nem különösebben rossz autó, ámbár a kolléganőm sűrűn jár szervizbe, egyhatos benzines, de ebben a kérdésben Nagycitroom az illetékes, Ő ilyen hajtott, ha jól emlékezem.

Az SC-t ki kell fogni nem vitás, és AZONNAL értő kézbe adni, a szokásos cserék miatt, meghálálja.

Amennyiben SC lesz a választott, akkor természetesen minden téren rendelkezem megfelelő értő szakival.  :yes: :winkiss:
Ha Citrom lesz, akkor is. A Toyotáról ne is beszéljünk... :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 16:45:04 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #126 Dátum: 2011.09.10 16:50:26 »
Mondjuk nem rallyzni akarok (főleg 2 gyerkőccel nem) - nálam ez pl. egy olyan szempont, ami kompromisszumként belefér.
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
Próbáltad is hosszabb távon, vagy csak hallomásból mondod?
Nekünk van a családban 1.5 dCi Qashqai (105LE), többszáz km-t lenyomtam vele városban, pályán, országúton. Sosem éreztem gyengének. Az 1.4 Corollánál mindenképp harapósabb.
A fogyasztása meg annyira meglepő, hogy ugyanazon a 300 km-es távon, ahol az Ave 5.4-5.5 körül teljesít, az 1.5 dCi 4.9-el megelégedett ugyanolyan tempó mellett, klímával. Pedig magasabb fordulatszámon pörög azonos tempónál.
Egyébként tágas, kényelmes. A beltér minősége egy fokkal a Toyota alatt van, de csak akkor tűnik fel, ha sokat ültél már jobb kocsiban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #127 Dátum: 2011.09.10 16:59:44 »
Egy ilyen Verso már kiesik a keretből?

Wow, Corolla Verso - évekig a szívem csücske, minden álmom egy ilyen autó volt, míg egyszer bele nem ültem.

Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
Te Robi, szerintem nézd/nézzétek meg még egyszer.  :yes: Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy szűkös volt  :hmmmm:
Egy hétvége erejéig volt hozzá szerencsém és mögöttem is kényelmesen elfértek, pedig én sem vagyok egy mélynövésű a 191 centimmel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #128 Dátum: 2011.09.10 17:28:22 »
A 85LE-s típusok mind 5-ös váltóval vannak, a 106LE-s mind 6 sebességes.
Ezek alapjan en a 85Le-set vezettem, mert csak 5seb volt.  :eek:
Meg azt sem ereztem kellemetlennek 4 emberrel es csomaggal, pedig mar megvolt az Auris  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #129 Dátum: 2011.09.10 17:35:26 »
A 85LE-s típusok mind 5-ös váltóval vannak, a 106LE-s mind 6 sebességes.
Ezek alapjan en a 85Le-set vezettem, mert csak 5seb volt.  :eek:
Meg azt sem ereztem kellemetlennek 4 emberrel es csomaggal, pedig mar megvolt az Auris  ;)
Nekem ez a 80LE-s Mégane Grandtourom volt céges autónak, 40.000-et mentem vele 5 hónap alatt. Van vele tapasztalatom.

Még ebbe a kasztniba is kevés, és ez akkor jön elő, ha sietni kell. Egyszerűen nem lehet vele. Csak lendületből és nyomatékból tudsz viszonylag gyorsan menni, de sportosan soha!
Addig kiváló, amíg teljesen normál módban használod. Kiváló kis alapmotor, nagyon jó a nyomatékelosztása, viszonylag kicis a turbólyuk. Ezért érezhetted elégnek. De valószínűleg nem léptél neki komolyabban oda...akkor sem tudtál volna vele érezhetően gyorsabban menni.
Nálam 4,7 volt az átlaga, egy tankkal 1429km volt a maximum táv, amit mentem, ekkor már le is levegősödött a rendszer...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #130 Dátum: 2011.09.10 17:38:05 »
Próbáltad is hosszabb távon, vagy csak hallomásból mondod?
Nekünk van a családban 1.5 dCi Qashqai (105LE), többszáz km-t lenyomtam vele városban, pályán, országúton. Sosem éreztem gyengének. Az 1.4 Corollánál mindenképp harapósabb.
A fogyasztása meg annyira meglepő, hogy ugyanazon a 300 km-es távon, ahol az Ave 5.4-5.5 körül teljesít, az 1.5 dCi 4.9-el megelégedett ugyanolyan tempó mellett, klímával. Pedig magasabb fordulatszámon pörög azonos tempónál.
Egyébként tágas, kényelmes. A beltér minősége egy fokkal a Toyota alatt van, de csak akkor tűnik fel, ha sokat ültél már jobb kocsiban.

A Kaskáj nem Scenic.  Elmozgatja a rövid kasztnit az egyötös is nem vitás, de fullosan megpakolva ne akarj vele országúton előzni.
A Kaskájban egyedül, vagy ketten voltatok általában?

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #131 Dátum: 2011.09.10 18:07:39 »
Na fiúk, ma véletlenül pont a közelben jártunk, gondoltam kanyarodjunk már arra, ahol helyileg a korábban is belinkelt, hírdetett autó van, legalább a kerítésen át nézzünk rá. Képzeljétek, nyitva voltak! Bementünk, megtaláltuk, jön vigyorogva a fickó, hogy sajnálja, de már ketten szerdán viszik is el...

...erre mutat a parkoló másik végén egy autómatát. Hozta a kulcsot (kártyát), beleültünk, nem rossz...
Én ha tehetném mindenképpen a kétliteres dCi-t választanám, szigorúan automata váltóval.
Akkor erről mi a véleményed?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.9_dci_monaco_automata_borkarpit.navigacio.uvegteto-5029048
Azért 124ezer km. nem kevés... 3 év alatt... de tény, hogy szuper.

Cserében ugyanott:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_grand1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto-5078017 (A jármű vételára tartalmazza a 60.000-es szervízt.)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.5_dci_privilege-5035812

Valamennyi autó francia rendszámú, valamilyen ottani lízing-konstrukció lejárta miatt hozzák be őket tömérdek mennyiségben. Az ár tartalmazza a regadót etc, csak átírást kell a vevőnek plusszba fizetnie. Aszonták, körbemérhető nyugodtan, és bármilyen márkaszervizben garantáltatják a km.-eket bennük.

Félreértés ne essék, nincs eldöntve, hogy Scenic lesz, csak most hogy erre kattantam, jó lenne kivesézni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 18:15:16 írta robi »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #132 Dátum: 2011.09.10 18:18:48 »
A Monaco 1,9 aut.-tal kapcsolatban csak egy megjegyzés, nem feltétlen hiba, csak szokatlan, hogy automata váltó és bőrkárpit mellé manuál klíma van benne. Amúgy igen tetszetős kis gép...  :wub:

Az 1,5-ösök közül nekem az első volt valamiért szimpibb, de a véleményem továbbra is az, hogy 1,5-össel ne...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #133 Dátum: 2011.09.10 18:26:11 »
Én ha tehetném mindenképpen a kétliteres dCi-t választanám, szigorúan automata váltóval.
Akkor erről mi a véleményed?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.9_dci_monaco_automata_borkarpit.navigacio.uvegteto-5029048
Azért 124ezer km. nem kevés... 3 év alatt... de tény, hogy szuper.

Ha ebben a vasban 124E van megeszem a kalapom. A fékpedál gumijának nincsen sarka. Az enyémben 215E van és nincsen elkopva a gumi, pedig ott három pedált nyúzok.  A másik, hogy szvsz nem Monaco, manuál klíma és amennyire látszik nem vetítőlencsés a fényszóró, nomeg ilyen bőrülést még nem is láttam  :eek:....  Mondjuk francia belpiacos..

Amúgy 120E nál nagyszerviz kell neki, olyan 90-100E HUF körül megáll munkadíjjal együtt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #134 Dátum: 2011.09.10 18:39:20 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_grand1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto-5078017 (A jármű vételára tartalmazza a 60.000-es szervízt.)

No ez legalább nagyjából valóban Privileg (ez a legnagyobb felszereltség)  Kéttónusú műszerfal, kormánytáv, aut klíma.

Alvázszám, ha van, akkor van korrekt infó az előéletről is.  :szemez:

Jó lenne, ha nézegetsz SC-ket, ha lefotóznád az utasoldalon a B oszlop matricáját, mert abból sok minden kiderül.
A kitakart részen az alvázszámom látható.  Ez egy Dynamique+ A privileg elektromos pakkjával "dúsítva", meg tolatóradar, tempomat és DRL.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.