Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740691 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #105 Dátum: 2011.09.10 11:19:03 »
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
Nem lehet, hogy az a 85LE 1,5dci?  :hmmmm: Van olyan is?  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #106 Dátum: 2011.09.10 12:14:49 »
Itt egy 1,9-es: http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.9_dci_dynamique_131_le_keyless_go-digitklima_6-4855969
Olcsóbb is, de öregebb és több km is van benne. Kb. ugyanannyi éves futásteljesítménye van... nem győzött meg.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 12:43:23 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #107 Dátum: 2011.09.10 12:26:12 »
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
Nem lehet, hogy az a 85LE 1,5dci?  :hmmmm: Van olyan is?  :yes:

Igen, elvileg van: http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Megane#Engines (az írás szerint erre alapul a scenic II is)
1.5 8v dCi Mk 2    1461    80 PS (59 kW)
és
1.5 8v dCi facelift Mk 2 1461 106 PS (78 kW)

A hírdetett példányban az erősebbik motor van. Árulhatták vajon a gyengébbikkel is?


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #108 Dátum: 2011.09.10 13:10:57 »
Biztos, h arultak a gyengebbikkel is. Neztem anno az uj arlistat/konfiguratort.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #109 Dátum: 2011.09.10 13:27:17 »
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
Nem lehet, hogy az a 85LE 1,5dci?  :hmmmm: Van olyan is?  :yes:
Nem tom biztosra, de azt hiszem, az SCII-ből már nem volt 85LE-s, csak a Megane-ba tették ezt a kis mocit bele. A 106 LE-s ugyan 6 sebességes, de a magasabb homlokfal miatt csomagokkal-családdal (pl. nyaralás) már igen erős kompromisszumot kíván az autó. Ha üresen mész vele és csak városban, vagy országúton ráérősen használod, akkor elég. De, amint elkezded hajtani, azonnal kiderül, hogy arra már nem való. És nem, nem a Schumacher-ezésre gondolok, hanem akár egy előzésnél is hirtelen eléred a motor határait. Erre mondtam, hogy nincs benne tartalék.
Az 1,9-es motor, viszont, már teljesen jó bele, van 120LE és 300Nm, ami jóval nagyobb menetbiztonsággal mozgatja az egyterűt... Ezt kb Trotter is leírta már...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #110 Dátum: 2011.09.10 13:32:07 »
Itt egy 1,9-es: http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.9_dci_dynamique_131_le_keyless_go-digitklima_6-4855969
Olcsóbb is, de öregebb és több km is van benne. Kb. ugyanannyi éves futásteljesítménye van... nem győzött meg.
Szerintem, meg ez az autó simán vállalhatónak tűnik a hirdetés alapján. Ezeknek a normál méretű dízelmotoroknak 76.000km (ha tényleg ennyi) pont egy bejáratott állapottal egyenlő.
Viszont, ami inkább problémás lehet ezzel az autóval számodra, az az, hogy sima SCII. Szerintem sokkal ésszerűbb a Grand SCII-t választanod, annak jelentősen nagyobb a csomagtartója, természetesen ezzel a motorral. Felszereltsége szinte mindnek jó, nem ez lesz a legfőbb problémád. Nézz meg egy Grand SCII-t!  :yes: :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #111 Dátum: 2011.09.10 13:33:37 »
A fenti linken ha megnézed, ott van a II-esnél és a III-nál a 80-85LE-s motor, mindkettőnél.

A leírtak fényében még mindig elfogadható a kompromisszum, hisz ennyit enged a büdzsé. Az 1,9-es jóval drágább. Egy évbe ha 4-5x megyek pályára, ebből max 3x full pakk és család - ennyiért nem éri meg az xtra pénzbefektetés (+nagyobb fogyi +drágább bizti). A kocsit nem csak megvenni kell, fenn is kell tartani...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #112 Dátum: 2011.09.10 13:34:20 »
Nézz meg egy Grand SCII-t!  :yes: :otlet:
Néztem az árát is...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #113 Dátum: 2011.09.10 13:38:29 »
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
Nem lehet, hogy az a 85LE 1,5dci?  :hmmmm: Van olyan is?  :yes:
Nem tom biztosra, de azt hiszem, az SCII-ből már nem volt 85LE-s, csak a Megane-ba tették ezt a kis mocit bele. A 106 LE-s ugyan 6 sebességes, de a magasabb homlokfal miatt csomagokkal-családdal (pl. nyaralás) már igen erős kompromisszumot kíván az autó. Ha üresen mész vele és csak városban, vagy országúton ráérősen használod, akkor elég. De, amint elkezded hajtani, azonnal kiderül, hogy arra már nem való. És nem, nem a Schumacher-ezésre gondolok, hanem akár egy előzésnél is hirtelen eléred a motor határait. Erre mondtam, hogy nincs benne tartalék.
Az 1,9-es motor, viszont, már teljesen jó bele, van 120LE és 300Nm, ami jóval nagyobb menetbiztonsággal mozgatja az egyterűt... Ezt kb Trotter is leírta már...  :yes:
bepi!
Ez nevetséges! Mindig lesz olyan helyzet amikor az autod túl gyenge pl egy előzéshez. Az olyan helyzetet el kell és lehet kerülni. Alap, hogy fel kell tudni mérni az autod ( és saját) képességeit. Attol hogy néha ki kell hagyni egy előzést még nem döl össze a világ.
Én egyábként majdnem csak városban és autopályán használom az autot, alig van olyan hely ahol gond az előzés.
Ahol tutti nem gond az előzés az a 146 Le-ös sportmotorom, de az nem kombi :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #114 Dátum: 2011.09.10 13:47:57 »
A fenti linken ha megnézed, ott van a II-esnél és a III-nál a 80-85LE-s motor, mindkettőnél.

A leírtak fényében még mindig elfogadható a kompromisszum, hisz ennyit enged a büdzsé. Az 1,9-es jóval drágább. Egy évbe ha 4-5x megyek pályára, ebből max 3x full pakk és család - ennyiért nem éri meg az xtra pénzbefektetés (+nagyobb fogyi +drágább bizti). A kocsit nem csak megvenni kell, fenn is kell tartani...
A 85LE-s típusok mind 5-ös váltóval vannak, a 106LE-s mind 6 sebességes. Ebből már ránézésre is látszik, hogy melyik motor. Én a 106LE-ről írtam.

Értem a felhasználási célodat.  :yes: Ha elégnek érzed, akkor jó, Te tudod, mikor mire szeretnéd majd használni.
Az 1,9-esnek a biztosítása valamivel magasabb, de a fogyasztása nem! Az pont azért ugyanannyi, mert az 1,5-ös a határon működik, az 1,9-es bár nagyobb, de kevésbé erőlködik. Ez olyan kb, mint az E11 Corollában az 1,4 és az 1,6-os vvt-i közti különbség.  :otlet:

Amúgy elkezdtem írni Neked tegnap egy tippet a SuperB-el, de aztán kitöröltem, mert vagy drágák a büdzséhez, vagy túl sokat futottak. Pedig nagyon jó kocsik! Kár, hogy nem fér anyagilag bele, abból nem is lenne szükséged a nem létező kombira sem...  :)

Egyterűek között a franciáktól csakis a Renault az, ami szóba jöhet (olyan autókról írok, amit MAGAM is be mernék vállalni.)
Németek közül a Sharanokat mondanám, de azok a számodra elérhető árú kategóriában gyakorlatilag mind legalább 6 éves, és min. 250E-t futott, ezért nem biztos, hogy azokkal célszerű lenne foglalkoznod.

Érdemes lenne még egy pillantást vessél a Zafirákra, mert, főleg a behozottak között, vannak egészen szép darabok tele értelmes extrákkal, kellően nagy (5 felnőtt+2 gyerek), strapásak a dízel motorjai. Én pl. ezek közül mind az 1,7-es ISUZUkat, mind az 1,9-es erősebb dízeleket simán bevállalnám. Ja, biztonságosak is, nagyon egyben van a kasztni merevsége.

Mit szólsz hozzá? Anyagilag ez beleférne még?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #115 Dátum: 2011.09.10 13:54:25 »
bepi!
Ez nevetséges! Mindig lesz olyan helyzet amikor az autod túl gyenge pl egy előzéshez. Az olyan helyzetet el kell és lehet kerülni. Alap, hogy fel kell tudni mérni az autod ( és saját) képességeit. Attol hogy néha ki kell hagyni egy előzést még nem döl össze a világ.
Én egyábként majdnem csak városban és autopályán használom az autot, alig van olyan hely ahol gond az előzés.
Ahol tutti nem gond az előzés az a 146 Le-ös sportmotorom, de az nem kombi :D
Nevetséges?! Maximum számodra! Tudod, miért nem érzed kevésnek a Te autód motorját?
.
.
.
Mert egy viszonylag alacsony és könnyű autóban van benne. Gondolj bele, hogy egy Versoba vajon miért nem rakták bele ezt a kis dízelt?  :whistling: (...nyilván elfelejtették ezt a lehetőséget, igaz?)
Nem arról van szó, ha megértetted volna, amit írtam, hogy mindig száguldani kell előzésnél!!! Hanem arról, hogy kell, hogy legyen egy autóban, főleg egy dízelben megfelelő tartalék, ha ESETLEG olyan helyzetbe kerülsz, hogy annak hiánya veszélyesnek bizonyulna. Nem, NEM előzéskor csak és kizárólag, hanem pl. egy sávváltás, vagy emelkedőn haladáskor, esetleg emelkedő előzéskor, vagy gyorsítósávon haladáskor, ami szintén emelkedőn van... ezek sokkal sűrűbben fodulnak elő, mint egy necces (elmért) előzés.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #116 Dátum: 2011.09.10 14:02:33 »
Hát a Kia Carens egyik favorit nálunk, de azt írtátok régebben, hogy megbízhatósági problémák állnak fenn. Egy 800km-es utat megtettünk egy Carens-el kb. 1 éve, nagyon kényelmes, tágas, kellemes autó, minden tekintetben megfelelt az igényeinkek. Csak picit drágának érzem, nevesebb márkák (Renault, Opel) ugyanez a kategóriája mintha olcsóbb lenne 2-3 éves korban.

Ford C-max - nagyon tetszik, de túl drága, nem fér a büdszébe.

A Roomster-t nézegettem egy parkolóban, kb. Corolla Verso méret, vagy még annál is kissebb. Csalóka a forma, de a beltér nem igazán nagy (csomagtér közepes méret, hátul magam (1m92cm) mögé ülve szűk, ahogy látttam). Egyébként szimpatikus a forma is.

Skoda Superb, Chevy Epica - nem rossz ötlet, megnézem, vannak-e kombiban.
Epicából nincs kombi. Superbből csak az új generációból, talán 2010 óta, ennek megfelelő áron.

Kia Carens sötét ló, a nagy tesója (a Carnival) évek óta konstansan a TÜV statisztika messze (!) legkevésbé megbízható autója, abszolút sereghajtó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #117 Dátum: 2011.09.10 14:05:00 »
Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
Szerintem csak rossz napod volt  :) ... Amit leírtál, az kizárt. Akármelyik generációs Corolla kombiról is beszélünk. Szerintem ha most odatennél egymás mellé két ilyen autót, és átülögetnél, meggyőződnél az ellenkezőjéről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #118 Dátum: 2011.09.10 14:06:42 »
Hétköznapi autozáskor messze nem használjuk ki az autó erjét (mondjuk a felét? :hmmmm:) Tehát tartalék van. Hogy a határt ami neked még szükséges hol huzod meg, azt Te és a pénztálcád határozza meg.Nekem nem lenne nagy égés, ha néha az érdi emelkedőn nem tudnék 130-nál gyorsitani, vagy vissza kell kapcsolni. ;)
Volt 20 éve 1000-es Swiftem, cégauto volt és életemben azzal voltam a legboldogabb , rendszeresen fejtámláig megrakodva használtam Mo-és Görögország között. És minden rakodási problémámat is megoldottam- néha egy kis töprengéssel. ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #119 Dátum: 2011.09.10 14:06:50 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto_47000km-4990751
1,5-tel ne! Nem azért, mert rossz, hanem, mert gyenge! 1,9!!!
Mondjuk nem rallyzni akarok (főleg 2 gyerkőccel nem) - nálam ez pl. egy olyan szempont, ami kompromisszumként belefér.
Nem gyenge a Scenicbe a 105 (vagy 106? mindegy) lovas 1.5-ös dízel. Nem ez a gond vele. Hanem hogy problémásabb, mint az 1.9-es. Amúgy voltak ennek a motornak gyengébb verziói is (pl. 85 LE, 68 LE), csak ezeket már nyilván nem tették a Scenicbe. Ezek szintén okésak, dehát ugye most nem róluk van szó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )