Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1740411 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #90 Dátum: 2011.09.09 22:20:04 »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #92 Dátum: 2011.09.09 23:39:18 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto_47000km-4990751
1,5-tel ne! Nem azért, mert rossz, hanem, mert gyenge! 1,9!!!
Qashqai-ban igazán jól teljesít és a fogyasztása nagyon jó! Scenic-ben nem tudom, milyen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #93 Dátum: 2011.09.09 23:39:49 »
és ha teherauto akkor nem kell regadot fizetni? csak a forgalombahelyezés szrságait?

Elso moi. forgalombahelyezesnel NKH vizsgat fogadnak csak el.

Tgk.-kent ketfelekeppen lehet vizsgaztatni(egyik se buli):
- egyik opcio ha kiveszed az uleseket, es rakterelvalaszto falat/racsot epitesz be,
- masik opcio, ha benthagyod az uleseket es befizeted a regadot, 5(7)szemelyes haszonjarmu lesz forgalmi szerint az arra vonatkozo sebessegkorlatozasokkal es osszes egyeb szaballyal.

Vagy befizeted a regdijat, es levizsgaztatod szgk.-nak.


Vagy rajtahagyod az angol rendszamot, kotsz ra a gruppamanal biztositast, meg egy kisebb osszegert el tudom intezni az angol jogsit+segitek angol lakcimbe,( hogy megnyalazhassa barmelyik jaror a cerkadat :flowers: )
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #94 Dátum: 2011.09.10 08:27:10 »
Hát a Kia Carens egyik favorit nálunk, de azt írtátok régebben, hogy megbízhatósági problémák állnak fenn. Egy 800km-es utat megtettünk egy Carens-el kb. 1 éve, nagyon kényelmes, tágas, kellemes autó, minden tekintetben megfelelt az igényeinkek. Csak picit drágának érzem, nevesebb márkák (Renault, Opel) ugyanez a kategóriája mintha olcsóbb lenne 2-3 éves korban.

Ford C-max - nagyon tetszik, de túl drága, nem fér a büdszébe.

A Roomster-t nézegettem egy parkolóban, kb. Corolla Verso méret, vagy még annál is kissebb. Csalóka a forma, de a beltér nem igazán nagy (csomagtér közepes méret, hátul magam (1m92cm) mögé ülve szűk, ahogy látttam). Egyébként szimpatikus a forma is.

Skoda Superb, Chevy Epica - nem rossz ötlet, megnézem, vannak-e kombiban.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #95 Dátum: 2011.09.10 08:31:26 »
Egy ilyen Verso már kiesik a keretből?

Wow, Corolla Verso - évekig a szívem csücske, minden álmom egy ilyen autó volt, míg egyszer bele nem ültem.

Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.10 08:43:57 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #96 Dátum: 2011.09.10 08:33:40 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto_47000km-4990751
1,5-tel ne! Nem azért, mert rossz, hanem, mert gyenge! 1,9!!!
Mondjuk nem rallyzni akarok (főleg 2 gyerkőccel nem) - nálam ez pl. egy olyan szempont, ami kompromisszumként belefér.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #97 Dátum: 2011.09.10 08:42:32 »
Néztem:
Skoda Superb - rohadt drága, nem a mi kategóriánk
Chevrolet Epica - mintha nem látnék belőle egyterű/kombi változatot

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #98 Dátum: 2011.09.10 08:43:11 »

Qashqai-ban igazán jól teljesít és a fogyasztása nagyon jó! Scenic-ben nem tudom, milyen.
Scenicben sem vall szegyent, teljesen vallalhato volt 4 szemellyel. Palya temponal mar eleg sokat eszik...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #99 Dátum: 2011.09.10 10:17:23 »

Qashqai-ban igazán jól teljesít és a fogyasztása nagyon jó! Scenic-ben nem tudom, milyen.
Scenicben sem vall szegyent, teljesen vallalhato volt 4 szemellyel. Palya temponal mar eleg sokat eszik...

Mennyi az a sok, ennél az 1,5-ös dízelnél? Nyilván kevesebb, mint az 1,9-esnél...?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #100 Dátum: 2011.09.10 10:24:35 »
Hat a pillanatnyi 6,5-7 kozott mutatott. Aztan hogy mennyire igaz mennyire nem...  :?:
(valahol olvastam, de mar nem tudom hol, hogy az 1,9 sem egy eletbiztositas... uss Trotter, uss  :winkiss: )
Amugy nemreg volt egy ismeros ficko, egy 1,9 Sceniccel es konvojban mentunk. Egyszer csak felreall, megall. Majd ujraindit es jon tovabb. A celban megkerdeztuk, ez mi volt ???
"neha kigyullad minden veszlampa es kiirja, hogy menjek szervizbe azonnal. Ekkor csak ez segit es megint nincs hiba par 100km-en at."
En ekkor mondtam le vegkepp a Scenic-rol, pedig a III-on sokat gondolkodtam a jo ara miatt  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #101 Dátum: 2011.09.10 10:38:45 »
Wow, Corolla Verso - évekig a szívem csücske, minden álmom egy ilyen autó volt, míg egyszer bele nem ültem.

Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
Ezt elég nehezen tudom elképzelni, nem volt tökig hátratolva és megdöntve az első ülés?

A Carenst felejtsd el, messze a legmegbízhatatlanabb egyterű, Fiat is bőven lepipálja.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #102 Dátum: 2011.09.10 10:53:26 »
Wow, Corolla Verso - évekig a szívem csücske, minden álmom egy ilyen autó volt, míg egyszer bele nem ültem.

Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
Ezt elég nehezen tudom elképzelni, nem volt tökig hátratolva és megdöntve az első ülés?

A Carenst felejtsd el, messze a legmegbízhatatlanabb egyterű, Fiat is bőven lepipálja.

Mint írtam, magas ember perspektívájából. Ahhoz, hogy a kormányhoz üljek megfelelő testtartással, sajnos a Verso-ban tökig hátra kell tolni az ülést. Ilyenkor a hátánál maradó lábtér kb. 10-12cm. A térdeim befeszítik az ülés hátát, a hátsó ülés fejtámlája pedig a nyakam alatt van, hátra se tudok dőlni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #103 Dátum: 2011.09.10 10:56:57 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_privilege_latitude_panoramateto_47000km-4990751
1,5-tel ne! Nem azért, mert rossz, hanem, mert gyenge! 1,9!!!
Mondjuk nem rallyzni akarok (főleg 2 gyerkőccel nem) - nálam ez pl. egy olyan szempont, ami kompromisszumként belefér.
Nemhogy nem tudsz vele még üresen sm rallyzni, de tele pakolva családdal már kifejezetten zavaró a gyengesége. Pl. egy hegyi utazás alkalmával biztosan csalódnál benne. Amivel az 1,9-es sokkal jobb választás, az a megnyugtató tartaléka nyomaték szempontjából. Családunkban van 1,5 dci Scenic, tapasztalatból írom azt, amit. Hidd el.  :flowers: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #104 Dátum: 2011.09.10 11:10:30 »
Wow, Corolla Verso - évekig a szívem csücske, minden álmom egy ilyen autó volt, míg egyszer bele nem ültem.

Aszem egyzer már írtam, hatalmas csalódás méret tekintetében, teszten volt a cégnél 1 hétig flotta tender előtt. Kívülről marha nagy autónak tűnik, de beleülve (főleg hátra), egy kombi Corolla tágasabb (magas ember perspektívájából nézve). Igaz a a kombinál csak 1cm maradt a fejem és a plafon között, miközben a Verso-nál ez lehetett 5cm is, de a lábtér, meg jobb-ra balra fészkelődve határozottan szűkebb mint a kombi.
Amikor ezt megtapasztaltam, 2 napig magam alatt voltam.
Ezt elég nehezen tudom elképzelni, nem volt tökig hátratolva és megdöntve az első ülés?

A Carenst felejtsd el, messze a legmegbízhatatlanabb egyterű, Fiat is bőven lepipálja.

Mint írtam, magas ember perspektívájából. Ahhoz, hogy a kormányhoz üljek megfelelő testtartással, sajnos a Verso-ban tökig hátra kell tolni az ülést. Ilyenkor a hátánál maradó lábtér kb. 10-12cm. A térdeim befeszítik az ülés hátát, a hátsó ülés fejtámlája pedig a nyakam alatt van, hátra se tudok dőlni.
Akkor nézzél Sharan/ Gallaxyt ott biztos nem lesz helyhiányod