Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1827256 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9540 Dátum: 2015.05.18 14:28:47 »
a (dízel)motorja egy merő rettenet.
Az első verziókban bizony egy 3 hengeres 1.5 CRDi motor volt,ez változott a későbbiekben 4 hengeresre.
Én vezettem Kia Rio-t 1.5 CRDi motorral az bizony csak úgy repült vele.
A szépség relatív,de elég elfuserált formájú egy autó.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9541 Dátum: 2015.05.18 19:29:49 »
Elvitték a G Astrát, amit linkeltem korábban, pedig azt nagyon megnéztem volna, mert 600k-ért 73k km-el azonnal elhoztam volna, mindegy, megnézem a többit és lehet hirtelen felindulásból veszek egy Thalia-t. Pláne, ha a kipróbált autók egyikében sem érzem olyan jól magam a vezetőülésben, mint abban, mert még mindig az a nyerő számomra.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9542 Dátum: 2015.05.18 19:58:56 »
Vedd meg a golfomat 600ert es boldog ember leszel. 1.9TDI ;)
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9543 Dátum: 2015.05.18 20:17:32 »
Milyen golf? Azokat is néztem, de eléggé túl vannak árazva a normálisabb 4-esek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9544 Dátum: 2015.05.18 20:28:09 »
Milyen golf? Azokat is néztem, de eléggé túl vannak árazva a normálisabb 4-esek.
Szerinted mi az oka a túlárazásnak? :hmmmm: Mihez képest?
Talán sok van belőle és van olcsón alkatrész hozzá?
Beleolvastam pár Népitéletbe Golf 4-ról és Corolláról: ott a többség azt írta , hogy nem érte meg megvenni. Oda a nép csak a rossz autóját írja le?

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9545 Dátum: 2015.05.18 20:43:40 »
Az összes VW túl van árazva, mert VW. Egy Focus-hoz képest már bizony feláras, de a 4-es nem éppen a legjobb széria a sok elektromos gond miatt.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9546 Dátum: 2015.05.18 20:47:15 »
Szerinted mi az oka a túlárazásnak? :hmmmm: Mihez képest?
Talán sok van belőle és van olcsón alkatrész hozzá?
Beleolvastam pár Népitéletbe Golf 4-ról és Corolláról: ott a többség azt írta , hogy nem érte meg megvenni. Oda a nép csak a rossz autóját írja le?

Én minden típusnál ezt láttam !!! Szerintem valami gikszer van az adatbázisukban! Nem lehet, hogy aki teljesen elégedett az autójával szinte senki nem venne még egyszer! :wacko: :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9547 Dátum: 2015.05.18 20:50:19 »
Az összes VW túl van árazva, mert VW. Egy Focus-hoz képest már bizony feláras, de a 4-es nem éppen a legjobb széria a sok elektromos gond miatt.
Jó de a 3-as meg már túl öreg, az 5-ös pedig még olyanabb, nem?
A német Opel,Ford,VW- közül az utobbinak mindig jobb hirneve, image volt, szerintem (is) :hmmmm:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9548 Dátum: 2015.05.18 21:33:42 »
Az 5 már még komolyabb problémákkal is küzdhet lásd immobiliser gondok. A 3-as volt a jó, meg a 2-es, de azok már ezer évesek. A VW-t én csinált névnek tartom már. Jó minőségű anyagok az utastérben, fos mindenhol máshol, ez a jellemző rájuk a 3-as golf és a malacorrú passat óta nem nagyon sikerült tartós technikát csinálniuk. Ellenben ott a Focus, amivel kevesebb a gond, de rengeteg a visszatekert céges közte és a 2-esnél az a középkonzol valami borzalom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9549 Dátum: 2015.05.18 21:39:48 »
Az 5 már még komolyabb problémákkal is küzdhet lásd immobiliser gondok. A 3-as volt a jó, meg a 2-es, de azok már ezer évesek. A VW-t én csinált névnek tartom már. Jó minőségű anyagok az utastérben, fos mindenhol máshol, ez a jellemző rájuk a 3-as golf és a malacorrú passat óta nem nagyon sikerült tartós technikát csinálniuk. Ellenben ott a Focus, amivel kevesebb a gond, de rengeteg a visszatekert céges közte és a 2-esnél az a középkonzol valami borzalom.
Pl ilyenre gondolsz: :hmmmm:?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/focus/ford_focus_1.6_fresh_110000_km.klimas._szervizkonyv-8986400

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9550 Dátum: 2015.05.18 21:43:34 »
Igen, csak a kombi nem fér be a garázsba... 5 ajtós lenne a jó.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9551 Dátum: 2015.05.18 22:20:01 »
Cimbi Golfja nem tipikus családi autó ;)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9552 Dátum: 2015.05.18 22:50:29 »
Oda a nép csak a rossz autóját írja le?
Jó meglátás  :yes: ! Ha valaki elégedetlen a kocsijával, az hajlamosabb lesz odamenni panaszkodni - az elégedett tulajok nagy részének nincs késztetése ilyen értékelésre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9553 Dátum: 2015.05.18 23:02:26 »
Az 5 már még komolyabb problémákkal is küzdhet lásd immobiliser gondok. A 3-as volt a jó, meg a 2-es, de azok már ezer évesek. A VW-t én csinált névnek tartom már. Jó minőségű anyagok az utastérben, fos mindenhol máshol, ez a jellemző rájuk a 3-as golf és a malacorrú passat óta nem nagyon sikerült tartós technikát csinálniuk. Ellenben ott a Focus, amivel kevesebb a gond, de rengeteg a visszatekert céges közte és a 2-esnél az a középkonzol valami borzalom.
A Golf V sokkal megbízhatóbb, mint a IV. Kevesebb a gond vele. Pont a IV-es miatt: rádolgoztak kicsit a megbízhatóságra, mert a IV-essel tényleg nagyon sok volt a panasz, főleg az első pár évben.

Amúgy, hogy a Golf III mennyire tartós, hááát  ::) ... annyi biztos, hogy minden idők legtrehányabb minőségben összerakott Golfja. Rohad (jobban, mint a II-es); zörög; folyton meghal rajta valami ilyen-olyan alkatrész; a futóműve (főleg a hátsó) állandóan vacakol. A motorjainak a többsége tartós, ez tény. De összességében bizony meglehetősen vegyes képet mutat ez az autó.

Golf II-t vennék; V-öst is (bizonyos motorokkal). III-ast csak nagyon különleges esetben; IV-est kb. biztosan nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9554 Dátum: 2015.05.19 06:36:20 »


Golf II-t vennék; V-öst is (bizonyos motorokkal). III-ast csak nagyon különleges esetben; IV-est kb. biztosan nem.
Melyik motorral tetszene az V-ös? :hmmmm:
Ott már van benzines turbós is, nemde?