Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1810860 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9465 Dátum: 2015.04.03 22:26:17 »
Gyakorlatilag rengeteg jó autó közül válogathatnék, ha vállaljuk a nyitott garázst. Nem a lopástól félek, hanem a sok rágcsálótól. Nyestek, macskák... Falun vagyunk, ez van. Tavaly pár napot az udvaron volt nyáron az e10, borzalmasan nézett ki. A macskáink a motortérben, vagy a tetőn aludtak.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9466 Dátum: 2015.04.04 08:43:35 »
nekem még macskám sincs mégis összejárják és ott vannak a kocsin.  :censored:
ott a nyírfacukor tejecske koktél a kocsi mellett, ha megszomjaztak  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9467 Dátum: 2015.04.04 08:50:13 »
A Mazdákba beépített extra a rohadás? A Premacy pedig nagyon is jó lenne nekem, árban, méretben tökéletes, de szinte az összes komolyan rohad. Megnéztem vagy 20-at mobile.de-n de siralmas, pedig élőben nagyon tetszik az autó - mondjuk az nem rohadt amelyiket néztem.
Aki megvette Tőled az Ave-t hozott nemrég egy Premacy-t a sógoréktól. Valami 38E km volt benne, tipp-topp állapotban, komolyan újszaga volt. Egy pörsenés sem volt rajta.  Most egy 6-os van nála, azon a szokásos hátsó kerékívek cserések.  Nézz körbe ott  is, vagy hívd fel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9468 Dátum: 2015.04.04 08:56:23 »
Április 21-én megyek Pécsre. Megpróbálok minden lehetőségbe beleülni és megnézni a vezetőpozíciót. Utána kezdek el komolyabban keresgélni, addig egy 5-ös listát kellene összehoznom, mert nem tudom mennyi időm lesz Pécsen. Persze az Avensis-re alszok még egyet, ha nem szakad ma az eső, akkor tesztelek.

Az ilyen Primera mennyire necces? http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/primera/nissan_primera_2.0_acenta_magyarorszagi-8786754

A Premacy azért jött szóba amúgy, mert a legnagyobb 440cm alatti autó címére erősen pályázhat. Tehát a garázsba is befér, nagy is, megbízható is, olcsó is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9469 Dátum: 2015.04.04 13:38:45 »
Április 21-én megyek Pécsre. Megpróbálok minden lehetőségbe beleülni és megnézni a vezetőpozíciót. Utána kezdek el komolyabban keresgélni, addig egy 5-ös listát kellene összehoznom, mert nem tudom mennyi időm lesz Pécsen. Persze az Avensis-re alszok még egyet, ha nem szakad ma az eső, akkor tesztelek.

Az ilyen Primera mennyire necces? http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/primera/nissan_primera_2.0_acenta_magyarorszagi-8786754

A Premacy azért jött szóba amúgy, mert a legnagyobb 440cm alatti autó címére erősen pályázhat. Tehát a garázsba is befér, nagy is, megbízható is, olcsó is.

Ha túl tudod tenni azon magadat, hogy a kocsi egy tojás, ez eleje pontosan ugyanolyan, mint a hátulja - én nem tudtam, szerintem randa-, akkor önmagában nem egy rossz kocsi, pláne a kétliteres szívó benzinnel. Ez egy jó motor. A beltér sem szokványos a zongorával a középkonzolon, azt mondjuk csíptem benne.  A P12-es Primera tudtommal megbízhatóbbak közé sorolható.  Nekem a P11/144-es típus volt, szintén kétliteres SR20D motorral.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9470 Dátum: 2015.04.04 15:28:18 »
Telóról vagyok, nem linkelek, de carisma és primera is van nagyon szép állapotban.
Nem akarlak lelombozni, de anno, amikor az Avensist kerestem, annyira nem volt, hogy nekiálltam kibővíteni a kört más japánokkal, amiket te is írsz. Aztán mindig arra jutottam, hogy inkább kivárom az Avét...
Trotter meg fog enni, de ez a Primera már a Renault-korszak gyümölcse, és érződik is rajta...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9471 Dátum: 2015.04.04 15:46:18 »
Ha túl tudod tenni azon magadat, hogy a kocsi egy tojás, ez eleje pontosan ugyanolyan, mint a hátulja - én nem tudtam, szerintem randa-, akkor önmagában nem egy rossz kocsi, pláne a kétliteres szívó benzinnel. Ez egy jó motor. A beltér sem szokványos a zongorával a középkonzolon, azt mondjuk csíptem benne.  A P12-es Primera tudtommal megbízhatóbbak közé sorolható.  Nekem a P11/144-es típus volt, szintén kétliteres SR20D motorral.
Nekem tetszik a Premacy, de hamár, akkor diesel, abból sokkal nagyobb a választék, de sajnos a legtöbb osztrák származásu, és ugyebár az ottaniak pláne jobban rohadnak.
A diesellel van valami speci gond? :hmmmm:

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9472 Dátum: 2015.04.04 16:14:02 »
Nem akarlak lelombozni, de anno, amikor az Avensist kerestem, annyira nem volt, hogy nekiálltam kibővíteni a kört más japánokkal, amiket te is írsz. Aztán mindig arra jutottam, hogy inkább kivárom az Avét...
Trotter meg fog enni, de ez a Primera már a Renault-korszak gyümölcse, és érződik is rajta...

Ave-ből elég nehéz szépet venni, ez a kombi szép, de ez már tényleg túl nagy lenne ide. Kipróbálom Pécsen a hatchback-eket, hátha lesz valami kényelmes jóféle, aztán válogatok azok közül. Szerintem a garázsnak akkor van értelme, ha zárható, inkább legyen alsó közép kategóriás kocsim garázsban, mint felső közép a prérin.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9473 Dátum: 2015.04.04 17:38:52 »
Nem tudom, melyik Ave volt, mert már nem él a link, de az Ave I-nél az 5 ajtósnál (LB) mondtak olyat, hogy közel vannak a pedálok, és a nagylábúaknak ez gondot okozhat.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9474 Dátum: 2015.04.04 17:55:34 »
Nem tudom, melyik Ave volt, mert már nem él a link, de az Ave I-nél az 5 ajtósnál (LB) mondtak olyat, hogy közel vannak a pedálok, és a nagylábúaknak ez gondot okozhat.
Ööö... ez most ugye nem azt jelenti, hogy a LB-ben máshogy lennének a pedálok, mint a szedánban vagy a kombiban?

Nekem amúgy nem tűnt fel, hogy közel lennének a pedálok az Ave I-ben. A LB változatban sem :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9475 Dátum: 2015.04.04 19:18:37 »
Nem tudom, melyik Ave volt, mert már nem él a link, de az Ave I-nél az 5 ajtósnál (LB) mondtak olyat, hogy közel vannak a pedálok, és a nagylábúaknak ez gondot okozhat.

Egy kombi volt 134k km-el, 98-as, Toyota M3 hirdette, náluk volt vezetve a szervizkönyve és 800-at kértek érte. Amúgy 2002-es LB-em volt és bár tényleg közel vannak a pedálok, de még éppen elfért a lábam, tény, hogy az E10 jobb ebből a szempontból.

Ezért is kell kipróbálnom az autókat és nem merek csak úgy szólni bárkinek, hogy hozzon németből.

Közben nagyjából összeállt a lista, amiket megnézek és sorrend is kezd kialakulni.
Elsődleges célpont a Civic, másodlagos a Jazz és a Mazda2 holtversenyben (ha kényelmesen elférek bennük) következő a Focus 1, aztán ha ezekből nem találok normálisat és belefutok egy nagyon szép Golf4-be, akkor talán... E12 kiesett, mert ennyiért nincs választék. Preferálom a kereskedős vásárlást, mert az E10-et is be akarom számoltatni, legalább nem kell szórakoznom az eladással.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9476 Dátum: 2015.04.04 19:45:42 »

Nem tudom, melyik Ave volt, mert már nem él a link, de az Ave I-nél az 5 ajtósnál (LB) mondtak olyat, hogy közel vannak a pedálok, és a nagylábúaknak ez gondot okozhat.
nem ez a szűk keresztmetszet, hanem a kormány szűkös állíthatósága 190cm felettiek számára. Nekem 46-os a lábam és nincs helyhianyom, ellenben, van olyan nyári szandám, ami tepsi szerű széles. Az már be akadt párszor, de ugyanaz nehézkesen fér el a Hastrában, Sharanban, octaviaban is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9477 Dátum: 2015.04.05 08:43:01 »
Ööö... ez most ugye nem azt jelenti, hogy a LB-ben máshogy lennének a pedálok, mint a szedánban vagy a kombiban?

Nekem amúgy nem tűnt fel, hogy közel lennének a pedálok az Ave I-ben. A LB változatban sem :)

Mester, ezért nem lett nekem Ave1 szedánom.  A "kardánbox" alagút a pedálsornál a szedánon "dudorosabb", egyszerre nyomtam a gázt és a féket a böhöm 46-os lábammal. Kombi, meg akkortájt nem volt.  Ha nem magam tapasztalom, nem hiszem el, hogy van ilyen.  Nem tudom, hogy milyen okból van így csinálva, elvileg a padlólemeznek egyformának kellene lennie.  És mégis.  :?:   Akkor sem értettem, de a tények meg makacs dolgok.  Ave1 elvetve...
Majd májusban a tavaszi talin bekéredzkedek bepi mester kombijába, hogy abban mi a helyzet a pedálok vonatkozásában. A lábam ugyanakkora.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9478 Dátum: 2015.04.05 08:45:29 »
Most látom, hogy bepi mester is írt. Háát, ja, valahogy így.  Mondjuk én a Carina E-hez mértem, ott nem volt ilyen probléma, ott simán elfért a túrabakancs is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9479 Dátum: 2015.04.05 11:52:07 »
Almera-ban is tapasztaltam hasonlót. 4 ajtósban elférek, 5 ajtósba alig tudok beülni. Mindkettő 2002-es. Mindenesetre az Ave1 facelift LB-ben elfért a lábam, nem volt habzsi-dőzsi, mint a Carina-ban, de elfértem. Azért elég érdekes, hogy az ilyen alapvető dolgokon is simán bukhat az, hogy az ember milyen autót vesz és nem a műszaki tartalom és a külső dönti el az egészet. Ha nem lesz 20 fok, akkor én is túracipőben megyek majd autókat próbálni. A Focus-t pont ezen apróságok miatt tartom még mindig a listán, többször ültem benne, vezettem is és minden tekintetben jó volt. Szerintem ugyanez a helyzet a Golf4-el is, mert Octavia-t próbáltam, de ugyanaz a padlólemez, egy nem agyon extrázott Golf4-et még be is vállalnék, ha tényleg makulátlan állapotban van.