Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1792650 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7020 Dátum: 2014.05.14 01:25:21 »
Nézd, ha anyukám nyűgjeit bírja egy autó immáron 65.000km óta gond nélkül, akkor az az autó számomra nem lehet problémás típus.  :flowers:
Bocs, de egy autó nem minta, 65.000 km pedig nem táv  :flowers:

Én az életben nem vennék Zafirát, azok után, amennyi rosszat hallottam róla. Főnököm autójának a siralmas szereplése csak aláhúzta mindezt.

Minap is beszélgettem egy kollégával. 12 év alatt volt három Corollája - egy E11 2.0 D-4D, aztán egy E12 2.0 D-4D, majd egy legutolsó szériás, de még szintén E12 1.4 D-4D. Mindegyikbe beletolt kb. 200 ezer km-t, aztán cserélte őket. No problemo. Egyikkel sem. Fékbetétnél, tárcsánál komolyabb alkatrészt nem kellett cserélnie. Kuplungot sem!

Aztán, mivel roppant kedvező ajánlatot kapott, átült egy 1.7 dízel H-Astrába. Új volt az is. Két év és szűk 100 ezer km után adta el, totálisan frusztráltan... Mondta, hogy ő autóval ennyit még életében nem szívott. (Most Yaris III-al dolgozik.)

Én ezt nem akarom megtapasztalni! És másokat is igyekszem lebeszélni róla. És nem érdekelnek a sztorik a jól működő Opelekről. Mert három ilyen sztorira jut legalább egy, amelyik rémálomról számol be. Toyotáról pedig csak szökőévente hallani ilyesmit!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7021 Dátum: 2014.05.14 02:13:52 »
Én az életben nem vennék Zafirát, azok után, amennyi rosszat hallottam róla. Főnököm autójának a siralmas szereplése csak aláhúzta mindezt.
+1 a remsztorikhoz
+1 az egyetertokhoz


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7022 Dátum: 2014.05.14 07:07:58 »
Nah vótam ma kocsinézőben, még frissen szilikonos a mancsom:
...
Méretalényeg-teszt anno. Egy gondolatot emelnék ki: "valamennyi autó közül az A8-asban volt elég hosszú az ülőlap."

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7023 Dátum: 2014.05.14 08:21:34 »
Bocs, de egy autó nem minta, 65.000 km pedig nem táv  :flowers:
Tényleg bocs, de számomra meg az nem mérvadó, hogy saját tulajdonlás nélkül, 1 autó alapján problémásnak nevezel egy típust.  :flowers:
Nálunk sem 1db autóról volt ám szó, hanem a cégnél (megyénkben ez 5db autó) lévőkkel együtt, valamint anyukáméval. Ez összesen 6db a közvetlen környezetemben. Ezekben volt 1,4 twinport, ami bár egy szar motor, iszonyú gyenge, de hibája a az itt töltött 160.000km alatt nem volt, csak a karbantartások.
A dízelek kivétel nélkül az 1,7 cdti-k voltak, 100LE-vel, 95-160.000km-rel lettek visszaadva (természetesen újkoruk óta nálunk voltak) és azok sem álltak nem tervezett szervizen. Tehát, a nálunk megfordult H Astrák közül egyikkel sem sem voltak nagyobb bajok. Persze, jellemzően hosszabb távokon voltak használva, kivéve a kis benzinest. Utóbbinál volt kissé zavaró, hogy elég nehéz volt vele elindulni úgy, hogy azonos szintű gázpedál állás mellett ne hullámozzon a fordulatszám.

Féle ne érts, nem azt mondom, hogy Toyota szintű megbízhatóságú autók, de hogy problémás típus lenne, az erős túlzás. Nem az. Hoz egy átlagos értéket, de, mint típust nem tartom problémásnak. A mechnaikai részei (kasztni, futómű) kifejezetten masszív, az egész autó bunker szerű, merev és kiváló passzív biztonsággal rendelkező autó.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7024 Dátum: 2014.05.14 08:30:28 »
Bepi szerinted minden nemjapán autó gáz  kivéve a családi sharant a céges opelt és amikkel kapcsolatba kerültél..most akkor ez hogy van? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7025 Dátum: 2014.05.14 08:35:38 »
Nem, a Sharant nem tartom megbízhatónak, az tesóm szerencséje és igényessége, hogy eddig a tipikus dízel bajokon kívül más nem történt vele.

A H Astrákat viszont konkrétan nem tartom problémás típusnak. Lehet vele gond, minden bizonnyal több, mint egy Corollával, de a francia-olasz típusok szintjétől elég messze van. Azok problémásak, az Astra számomra átlagos.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7026 Dátum: 2014.05.14 09:46:26 »
Nem, a Sharant nem tartom megbízhatónak, az tesóm szerencséje és igényessége, hogy eddig a tipikus dízel bajokon kívül más nem történt vele.

A H Astrákat viszont konkrétan nem tartom problémás típusnak. Lehet vele gond, minden bizonnyal több, mint egy Corollával, de a francia-olasz típusok szintjétől elég messze van. Azok problémásak, az Astra számomra átlagos.

Gondolom, akkor van tapasztalatod a francia, meg olasz autókkal kapcsolatban is.... :)
Nálunk 12 H Astra van 1.6 benzinesek. Sok baj van velük, de hozzá kell tenni, hogy nem átlagosan vannak használva és nem kímélően...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7027 Dátum: 2014.05.14 13:34:17 »
Bepi szerinted minden nemjapán autó gáz  kivéve a családi sharant a céges opelt és amikkel kapcsolatba kerültél..most akkor ez hogy van?
:clap: :yes: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7028 Dátum: 2014.05.14 13:36:06 »
A H Astrákat viszont konkrétan nem tartom problémás típusnak. Lehet vele gond, minden bizonnyal több, mint egy Corollával, de a francia-olasz típusok szintjétől elég messze van. Azok problémásak, az Astra számomra átlagos.
Ebben nem értünk egyet  :flowers: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7029 Dátum: 2014.05.14 13:47:37 »
Tényleg bocs, de számomra meg az nem mérvadó, hogy saját tulajdonlás nélkül, 1 autó alapján problémásnak nevezel egy típust.  :flowers:
Ezt honnan szűrted le, hogy 1 autó alapján nevezem annak ;) ? Erről szó sincs.

TÜV stat 2012, 3 éves kocsik: COV 7., Zafira 74.; 5 évesek: COV 6., Zafira 63. hely.

Kéne a fenének - és másnak sem ajánlanám. Scenic helyett sem, mert az legalább kényelmes, ötletes, egyéni, kifinomultan átgondolt. A Zafira csak egy nagy bunker, ronda formavilágú fekete teuton beltérrel - és aránylag sok problémával. Mondom, akkor már inkább Touran.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7030 Dátum: 2014.05.14 14:30:49 »
TÜV stat 2012, 3 éves kocsik: COV 7., Zafira 74.; 5 évesek: COV 6., Zafira 63. hely.
Ha 2 évente javít  10-11 helyet a listán, akkor 15 éves korára egész szép eredményt könyvelhet el  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7031 Dátum: 2014.05.14 17:55:54 »
Gondolom, akkor van tapasztalatod a francia, meg olasz autókkal kapcsolatban is.... :)
Nálunk 12 H Astra van 1.6 benzinesek. Sok baj van velük, de hozzá kell tenni, hogy nem átlagosan vannak használva és nem kímélően...


A dízelek kivétel nélkül az 1,7 cdti-k voltak, 100LE-vel, 95-160.000km-rel lettek visszaadva (természetesen újkoruk óta nálunk voltak) és azok sem álltak nem tervezett szervizen. Tehát, a nálunk megfordult H Astrák közül egyikkel sem sem voltak nagyobb bajok. Persze, jellemzően hosszabb távokon voltak használva, kivéve a kis benzinest. Utóbbinál volt kissé zavaró, hogy elég nehéz volt vele elindulni úgy, hogy azonos szintű gázpedál állás mellett ne hullámozzon a fordulatszám.



Mielőtt egymás torkának estek, megpróbálom kiemelni a különbséget: ha egy autó kímélve, hosszú távokon van használva, az esetek jó részében nincsen vele gond (ha mégis, akkor az egy ipari hulladék). Ha viszont meg van kicsit dolgoztatva a futőmű, a kuplung, a sebváltó stb. akkor általában kijönnek a hibák.  :yes:

Én nem akarok egyik "oldalra" sem állni, de volt pár Corsa a környezetemben.
Keresztanyám most használja a 3. Corsáját, minden újonnan vette, hajtotta 30-40-50 ezer km-t, majd jött az újabb. Soha semmi baj nem volt velük.  ;)

Ott van a másik oldalon haverom excsaja, akinek minden baja volt a Corsájával, le is cserélte gyorsan.  :innocent:

Szerintem az Opel nem egy rossz autó, de ahhoz túl snassz, hogy sok hibát elnézz neki.  ;)
Semmit nem ad amiért el tudnád fogadni a gyakori szervízlátogatást stb.

Egy francia autó (most épp Scenic) legalább érzelmi hatást gyakorol az emberre, meg tudod szeretni, de könyörgöm, MIT LEHET MEGSZERETNI egy Opelben?  :wacko: A ronda belterét, a sz.r műanyagokat?

 



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7032 Dátum: 2014.05.14 18:30:38 »


Mielőtt egymás torkának estek, megpróbálom kiemelni a különbséget: ha egy autó kímélve, hosszú távokon van használva, az esetek jó részében nincsen vele gond (ha mégis, akkor az egy ipari hulladék). Ha viszont meg van kicsit dolgoztatva a futőmű, a kuplung, a sebváltó stb. akkor általában kijönnek a hibák.  :yes:

Én nem akarok egyik "oldalra" sem állni, de volt pár Corsa a környezetemben.
Keresztanyám most használja a 3. Corsáját, minden újonnan vette, hajtotta 30-40-50 ezer km-t, majd jött az újabb. Soha semmi baj nem volt velük.  ;)

Ott van a másik oldalon haverom excsaja, akinek minden baja volt a Corsájával, le is cserélte gyorsan.  :innocent:

Szerintem az Opel nem egy rossz autó, de ahhoz túl snassz, hogy sok hibát elnézz neki.  ;)
Semmit nem ad amiért el tudnád fogadni a gyakori szervízlátogatást stb.

Egy francia autó (most épp Scenic) legalább érzelmi hatást gyakorol az emberre, meg tudod szeretni, de könyörgöm, MIT LEHET MEGSZERETNI egy Opelben?  :wacko: A ronda belterét, a sz.r műanyagokat?
mondjuk ezzel egyet tudok érteni. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7033 Dátum: 2014.05.14 19:59:05 »
Egy francia autó (most épp Scenic) legalább érzelmi hatást gyakorol az emberre, meg tudod szeretni, de könyörgöm, MIT LEHET MEGSZERETNI egy Opelben?  :wacko: A ronda belterét, a sz.r műanyagokat?
Egy francia autót azért nem hasonlítanék az Opelhez, egy Opelt bármikor bemernék vállalni, egy franciát sosem, egy Renault még csak csak de PSA ausgeschlossen.
Szerintem egy Opel Insignia (amiből képesek voltak 5ajtós kivitelt is gyártani ..ugye..khmm) nagyon is hat az érzelmekre, nekem pl. formára nagyon tetszik, vagy a Mokka, a Corsa sajna már régi... Sajnos a független emberek a Toyota-ra pont azt mondják,
mint most itt ti az opelre: mit lehet benne szeretni, totál unalmas, érzelemmentes tömegautó.
Szóval én már csak azért sem mondanám ezt az Opelre. Meg kell nézni, mennyi opel club van, sok a rajongó, pont mint mondjuk a szintén tömegautó érzelemmentes ford-nak.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/adam/opel_adam_1.4_jam_keszletsopres-7812908
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.14 20:06:40 írta Ákos2004 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7034 Dátum: 2014.05.14 20:08:38 »
Egy francia autót azért nem hasonlítanék az Opelhez, egy Opelt bármikor bemernék vállalni, egy franciát sosem, egy Renault még csak csak de PSA ausgeschlossen.
Szerintem egy Opel Insignia nagyon is hat az érzelmekre, nekem pl. formára nagyon tetszik, vagy a Mokka, a Corsa sajna már régi... Sajnos a független emberek a Toyota-ra pont azt mondják,
mint most itt ti az opelre: mit lehet benne szeretni, totál unalmas, érzelemmentes tömegautó.
Szóval én már csak azért sem mondanám ezt az Opelre. Meg kell nézni, mennyi opel club van, sok a rajongó, pont mint mondjuk a szintén tömegautó érzelemmentes ford-nak.

Igazad van, én alapból mindig úgy beszélek az Opelről, hogy az Insignia és a többi.  ;)
Az Insignia szerintem is egy nagyon szép forma (talán az egyik legszebb a kategóriájában és évjáratában), de a többi (Astra, Corsa, Vectra, Zafira) hááát..  :wacko:

Nekem is van pl. egy kollégám aki Opel-mániás, már a sokadik Opeljét hajtja, pont ilyen:



Jól felszerelt, 165 lovas dízel, automata váltóval, 2 éves, nagyon szereti  :yes:
Már gondolkodik az utódján, vagy Mokka van Antara lesz. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet szeretni egy érzelemmentes autót is, de ahhoz kell egy kötödés, tapasztalat alapján.  :)

Amíg (kis túlzással) egy BMW-t, Mercit, Audit mindenki meg tudna szeretni szimplán a forma miatt, addig ezeknek a márkáknak (Opel, Ford és a Toyota is ide tartozik) csak olyan szimpatizánsai vannak, akik tapaszalták, hogy jó az adott márka.  :whistling:

Valamint ezért is vágyik mindenki ezekre a német prémiumokra látatlanban (ezért van kismillió M-es rendszámú 3-as, 5-ös BMW, E-Merci stb az utakon), és nyeli le a valójában prémium márkához nem illő hibákat és gyakori szervízigényt.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.