Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1827309 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5670 Dátum: 2013.09.13 12:48:01 »
jaja,az.
müködik rajta minden,tavasszal kapott uj kipufogót.
van hozzá 4db 3éves nyárigumi is,teli volt a tank meg eredetvizsgát állta az eladó.
ezt tekintve még nem volt 600e sem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5671 Dátum: 2013.09.13 14:17:52 »
Kolléganőm autót keres 900-ig, első körben Hyundai Matrix-ot nézte ki 1.5 crdi motorral. Tud valaki valamit erről?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5672 Dátum: 2013.09.13 14:51:34 »
Kolléganőm autót keres 900-ig, első körben Hyundai Matrix-ot nézte ki 1.5 crdi motorral. Tud valaki valamit erről?

Azt, hogy hajrá, ha talál egy korrekt darabot nyugodtan megveheti. Nem lesz vele különösebb baja, persze nem egy lehajszolttal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5673 Dátum: 2013.09.13 22:46:48 »
Kolléganőm autót keres 900-ig, első körben Hyundai Matrix-ot nézte ki 1.5 crdi motorral. Tud valaki valamit erről?
3 hengeres, és iszonyat hangja van. De ha nem zavarja...
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5674 Dátum: 2013.09.14 10:18:28 »
Valakinek van a látókörében vállalható melósautó, min fél év műszakival, 300e alatt?
Tercel, Starlet, 323, 626, Civic, ilyesmik....?!

Extrákat, meg csodákat nem várok. Huzatmentes legyen meg fűthető.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5675 Dátum: 2013.09.29 12:10:06 »
Valakinek van a látókörében vállalható melósautó, min fél év műszakival, 300e alatt?
Tercel, Starlet, 323, 626, Civic, ilyesmik....?!

Extrákat, meg csodákat nem várok. Huzatmentes legyen meg fűthető.

Úgy néz ki, megvan. Egy sérülésmentes fehér Swift 1.3 sedan, 1997ből, első tulajtól (ismerős anyukája), szervizkönyvvel. A kocsit még nem láttam, de frissen szervizelve, friss műszakival van, látatlanba azt mondtam, hogy kell. Kedden jutok el megnézni :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 12:24:01 írta kis_andras »
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5676 Dátum: 2013.10.08 19:04:27 »
Sziasztok! Úgy tűnik az Általánost kevesen olvassák akik ez ügyben jártasak lehetnek, ezért megkérdem itt is, hátha.

Van egy Yaris a látókörömben ami érdekes lenne számunkra megvétel szempontjából. Tudna esetleg segíteni valaki alváz szám/motorszám/rendszám lekérdezésben, hogy milyen lehet az előélete?

Előre is köszönet!  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.08 19:06:05 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5677 Dátum: 2013.10.08 20:37:20 »
Sziasztok! Úgy tűnik az Általánost kevesen olvassák akik ez ügyben jártasak lehetnek, ezért megkérdem itt is, hátha.

Van egy Yaris a látókörömben ami érdekes lenne számunkra megvétel szempontjából. Tudna esetleg segíteni valaki alváz szám/motorszám/rendszám lekérdezésben, hogy milyen lehet az előélete?

Előre is köszönet!  :hug:
Misi vagy xanyi féle mozdulnék a helyedben. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5678 Dátum: 2013.10.12 19:59:16 »
Ismét Toyota tulajdonosok lettünk! Van egy Yaris-unk!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.12 20:01:40 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5679 Dátum: 2013.10.12 20:10:05 »
szép,grat.
mit kö tudni róla?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5680 Dátum: 2013.10.12 21:57:03 »
Kösz!

Azt szokták mondani, hogy ha az autóról azt mondják hogy:
- nem dohányzós
- idős nyugdíjas orvosé volt
- kizárólag vidéki kis utakon volt használva
- sérülésmentes
- 26ezer km van benne
- 5 éves
...akkor biztos átverés van mögötte.

Nos, mi kifogtunk egy ilyet! Tényleg! És nem átverés! Ekkora mákunk sose lesz még, azt hiszem.

Azt autóban tényleg nem dohányzott a tulaja. Bár kétségtelen, hogy belső mosást talán ha egyszer látott az életében, benne van minden napi használati retek a padlószőnyegen, és vastag por a műszerfalon. Motortérben pókháló...
Az eladó egy idős gyerek-doktor néni, aki bár már nyugdíjas, még mindig rendel. Az autót orvosi kedvezménnyel/támogatással vette újonnan szalonban, most is Toyotát vesz helyére, szintén ilyen kedvezménnyel.
Egy üdülő övezeti vidéki kis városban lakik, és egy másikba jár át rendelni.
A fényezésen csupán sűrűbb bokrok által okozott karcolások vannak, több alkalommal "kicsit" közelebb ment hozzájuk a házához vezető földúton. Semmi más, körbemértem műszerrel, mindenhol gyári a festék.
A kilométer hihetően reális, számlák alapján tételesen igazolva minden, előtte Toyota rendszeréből lekérdeztettem az adatokat, klappolt minden, még azt is megtudtam, hogy valóban lett rá igénybevéve orvosi kedvezmény, sőt, a szervizekre is, tehát minden szervizen ott is volt! (sajna Misi és xanyi nem segítettek lekérdezésügyileg PÜ-s kérésemre, végül egy barátom barátjának az ismerőse...)
Azért csak ennyi van benne, mert télen nem járt vele, minden évben 4-5 hónapot az autó garázsban pihent, a forgalomból kivonva - ez látszik a forgalmiban is.

Megkértem egy volt kollégámat, aki autókhoz valamivel jobban ért mint én (bár nem a szakmája, de mégis), hogy jöjjön velünk. Jött, látta, 100% pozitívnak minősítette.
Nem volt hírdetve a használtauto.hu-n, a doktornéni egyik unokaöccse kérdezte a KIA ceed club fórumában, nem kell-e esetleg valakinek egy Toyota Yaris, mert van a családban eladó egy.

Így ma elhoztuk.
Azért bíztam benne, mert nálunk a családban is van egy Daewoo Nexia, összesen 35ezer km-el, amit szalonban vettünk 1997-ben. A 18 éves Dácsiát is anno 90ezerrel adtuk el a családból.

Ez lesz az munkába járós vaskabátom, mert még idén átköltözik a munkahelyem Budapest másik végébe, ahová otthonról BKV másfél óra lenne csak oda - még másfél vissza. Két gyerek mellett nem vállalok napi 3 óra kiesést, miközben kicsivel több mint harmad ennyi idő alatt meg tudom tenni ezt a távot autóval. A ceed_sw, mivel kombi, marad itthon készenlétben a család többi tagjának, a napi ovi/bölcsi stb. szállításokra, és a nagyobb családi utakra.

Ki kell cserélnem a bal első lámpát ami kiégett, és vennem kell téli gumit (vagy 4 évszakost). Meg egy alapos külső-belső mosást is...

Ice+ felszereltség, alufelni, klíma, elektromos tükör stb. 1.9M-ért.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.12 22:00:24 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5681 Dátum: 2013.10.12 22:01:46 »
És milyen motor van benne?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5682 Dátum: 2013.10.12 22:02:15 »
Kösz!

Azt szokták mondani, hogy ha az autóról azt mondják hogy:
- nem dohányzós
- idős nyugdíjas orvosé volt
- kizárólag vidéki kis utakon volt használva
- sérülésmentes
- 26ezer km van benne
- 5 éves
...akkor biztos átverés van mögötte.

Nos, mi kifogtunk egy ilyet! Tényleg! És nem átverés! Ekkora mákunk sose lesz még, azt hiszem.

Azt autóban tényleg nem dohányzott a tulaja. Bár kétségtelen, hogy belső mosást talán ha egyszer látott az életében, benne van minden napi használati retek a padlószőnyegen, és vastag por a műszerfalon. Motortérben pókháló...
Az eladó egy idős gyerek-doktor néni, aki bár már nyugdíjas, még mindig rendel. Az autót orvosi kedvezménnyel/támogatással vette újonnan szalonban, most is Toyotát vesz helyére, szintén ilyen kedvezménnyel.
Egy üdülő övezeti vidéki kis városban lakik, és egy másikba jár át rendelni.
A fényezésen csupán sűrűbb bokrok által okozott karcolások vannak, több alkalommal "kicsit" közelebb ment hozzájuk a házához vezető földúton. Semmi más, körbemértem műszerrel, mindenhol gyári a festék.
A kilométer hihetően reális, számlák alapján tételesen igazolva minden, előtte Toyota rendszeréből lekérdeztettem az adatokat, klappolt minden, még azt is megtudtam, hogy valóban lett rá igénybevéve orvosi kedvezmény, sőt, a szervizekre is, tehát minden szervizen ott is volt! (sajna Misi és xanyi nem segítettek lekérdezésügyileg PÜ-s kérésemre, végül egy barátom barátjának az ismerőse...)
Azért csak ennyi van benne, mert télen nem járt vele, minden évben 4-5 hónapot az autó garázsban pihent, a forgalomból kivonva - ez látszik a forgalmiban is.

Megkértem egy volt kollégámat, aki autókhoz valamivel jobban ért mint én (bár nem a szakmája, de mégis), hogy jöjjön velünk. Jött, látta, 100% pozitívnak minősítette.
Nem volt hírdetve a használtauto.hu-n, a doktornéni egyik unokaöccse kérdezte a KIA ceed club fórumában, nem kell-e esetleg valakinek egy Toyota Yaris, mert van a családban eladó egy.

Így ma elhoztuk.
Azért bíztam benne, mert nálunk a családban is van egy Daewoo Nexia, összesen 35ezer km-el, amit szalonban vettünk 1997-ben. A 18 éves Dácsiát is anno 90ezerrel adtuk el a családból.

Ez lesz az munkába járós vaskabátom, mert még idén átköltözik a munkahelyem Budapest másik végébe, ahová otthonról BKV másfél óra lenne csak oda - még másfél vissza. Két gyerek mellett nem vállalok napi 3 óra kiesést, miközben kicsivel több mint harmad ennyi idő alatt meg tudom tenni ezt a távot autóval. A ceed_sw, mivel kombi, marad itthon készenlétben a család többi tagjának, a napi ovi/bölcsi stb. szállításokra, és a nagyobb családi utakra.

Ki kell cserélnem a bal első lámpát ami kiégett, és vennem kell téli gumit (vagy 4 évszakost). Meg egy alapos külső-belső mosást is...

Ice+ felszereltség, alufelni, klíma, elektromos tükör stb. 1.9M-ért.

Gratulálok hozzá!  Egyhármas benzines?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5683 Dátum: 2013.10.12 22:02:39 »
Gratulálok hozzá!  Egyhármas benzines?
Igen!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5684 Dátum: 2013.10.13 08:20:13 »
Ja és még bónusz, hogy tele volt tankolva  [rohog]